לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-07-2007, 12:37
  nir89 nir89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.06
התלבטות קשה- מוד"ש או נח"ל

אני כבר הרבה זמן מתלבט בין ח"יר למוד"ש וכבר דנתי על זה עם אנשים בפורום בעבר אבל לא הצלחתי להגיע להחלטה בעיקר מהסיבה שמוד"ש הוא חיל חדש ודינמי שיודעים עליו מעט מאוד.
אני מתגייס בנובמבר והשבועות הבאים הם צוהר ההזדמנויות היחידי והאחרון שלי לשנות את המנילה ולכן אני פותח את אשכול זה כדי להגיע להחלטה סופית.

מצד אחד אני רוצה נח"ל כי אני רוצה להגיע ליחט"יות. זה מאוד מעניין אותי אך יש בי "פחד" כלשהו להגיע לגדודים אני תכלס אני לא רוצה לתפוס קו ולטחון שמירות..כמו שאני מתאר לעצמי שאף אחד לא רוצה.

מצד שני יש את מוד"ש- ששם אין יחטיות ואין כל כך לאן להתקדם אך העבודה בגדדים שם (הרגלית) מושכת כי הם גם כן לא תופסים קו.
השאלה היא אם הפעילות שלהם תגרום לי סיפוק והרגשה של תרומה קרבית או הרגשה של בזבוז.
כי תכלס לשבת במארב 3 ימים לרשום תנועות של מי יוצא ומי נכנס לבית זה לא הכי מעניין למרות שזה קרבי כי זה בעומק השטח עם סיכון גבוהה

אז בעצם..למה מוד"ש ולא נח"ל

למה נח"ל ולא מוד"שקשה לי מאוד להגיע להחלטה ואני אשמח אם תעזרו לי קצת
תודה רבה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-07-2007, 12:55
  נוער חלוצי לוחם נוער חלוצי לוחם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.06
אין לך כל כך מושג על מה אתה מדבר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nir89 שמתחילה ב "התלבטות קשה- מוד"ש או נח"ל"

אני יעשה לך קצת סדר... נתחיל ממוד"ש... הם כן תופסים קו... הם מפזרים צוותים בכל הגזרה.. ובמוצב שלי לפחות כן תופסים גם עמדות חי"ר וגם יושבים בחדר עם מלא מסכים ומתצפתים... יוצא להם איזה 4\8... מדי פעם הם מוציאים איזה מארב שהם מקימים בו עמדת תצפית ומתצפתים... סה"כ העבדה שלהם היא בשבילנו... החי"רניקים ובשביל טנקיסטים...

בקשר לחי"ר... תפסיק לחיות בסרט שכל מה שהגדודים עושים זה לטחון שמירות... במלא קווים באיו"ש את כל הסטטיות או רובן החברה של האבט"שים תופסים והפלוגות חי"ר עושות פטרולים מארבים תשמועים מעצרים ועוד כל מיני שטויות... זה נכון שהסיירות עושות עבודות הרבה יותר נקודתיות ויש להם ת"ש יותר טוב אחרי המסלול... אבל מבחינת הווי וחברה וצחוקים ואווירה אין מה להשוות בכלל... אין על הגדודים בקטע הזה

ישן 28-07-2007, 18:41
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי skiper שמתחילה ב "לכל המנפיצים למיניהים על..."

סתם מתוך עניין, איזה יחידות בדיוק הובאו לנקודה שלהם ע"י מוד"ש? אני שומע את זה די הרבה פה בזמן האחרון ות'כלס, אני לא מכיר אף אחד שחבר לכוחות מוד"ש או "הובא לנקודה שלו" על-ידם. כן היה שימוש מסוים בתצפיות של מוד"ש, אבל לא מספיק.

אני מבין את הרצון של כולם לבסס את התדמית של מוד"ש כיחידה קרבית ואין ספק שהיא יחידה חשובה, אבל אין צורך להנפיץ לה ייעודים ופעולות ולהפוך אותה לשפיץ של החוד האוגדתי של כל כניסה. כי היא לא הייתה, לא תהיה וזה גם לא הייעוד שלה.

וכל החבר'ה שנמצאים שבוע בצבא, רעל זה טוב וחשוב וגאוות יחידה לא פחות, אבל אל תדברו בנושאים שאתם לא מבינים.

כן, מוד"ש מסייעים מאוד בשטח, אבל הם לא נכנסים לעומק. למה? כי לא צריך אותם שם, זה כל הגדולה שלהם, הם רואים מרחוק. מאוד.
נכון שיש יחידות מיוחדות בתוך מוד"ש שכן מתעסקות בחדירות אבל אני לא רואה לאיזה מטרה היה צריך להפעיל אותם בלחימה האחרונה.

מוד"שניקים כן תופסים מוצבים. אני לא כזה מבין גדול ביחידה, אבל כן היו איתי במוצב תצפיתנים של מוד"ש. כשאנחנו עשינו 2-2 בעמדת שמירה הם עשו את זה על המסך תצפית. וגם את הרקוניסטים פגשנו לא מעט בסיורים.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 28-07-2007, 20:16
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי apasniy_arab שמתחילה ב "כל האשכול מדבר על הצוותים..."

אני מכיר את הצוותים הרגליים האלה, או לפחות את אחד הגלגולים הקודמים שלהם, מה גם שאני מכיר די הרבה צלפים והם לא עשו שימוש בגורמים חיצוניים.

ובכל מקרה, האשכול ממש לא נסוב סביבם, להיפך, ראיתי הרבה יותר התייחסות לרקוניסטים ותצפיתנים.

וגם, שוב אני אומר, לפי הייעוד שאני מכיר של ה"גלגול הקודם" של הצוותים הרגליים, לא היה להם כל שימוש בלחימה האחרונה, אלא אם, כמו שעושים הרבה בצה"ל הם לא הופעלו לפי הייעוד שלהם, זה סיפור אחר.

תוספת: עם תותחנים דווקא יצא לי לעבוד המון במלחמה, חלק מהזמן אפילו תפקדתי כתותחן ואני יכול להגיד לך בודאות שלא נעשה שימוש בכוחות של מוד"ש להכוונת אש ארטליריה (של תומ"ת בכל מקרה, אולי MLRS זה משהו אחר וגם לא נראה לי)

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 28-07-2007 בשעה 20:22.
ישן 28-07-2007, 20:37
צלמית המשתמש של skiper
  skiper skiper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אני מכיר את הצוותים הרגליים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אני מכיר את הצוותים הרגליים האלה, או לפחות את אחד הגלגולים הקודמים שלהם, מה גם שאני מכיר די הרבה צלפים והם לא עשו שימוש בגורמים חיצוניים.

ובכל מקרה, האשכול ממש לא נסוב סביבם, להיפך, ראיתי הרבה יותר התייחסות לרקוניסטים ותצפיתנים.

וגם, שוב אני אומר, לפי הייעוד שאני מכיר של ה"גלגול הקודם" של הצוותים הרגליים, לא היה להם כל שימוש בלחימה האחרונה, אלא אם, כמו שעושים הרבה בצה"ל הם לא הופעלו לפי הייעוד שלהם, זה סיפור אחר.

תוספת: עם תותחנים דווקא יצא לי לעבוד המון במלחמה, חלק מהזמן אפילו תפקדתי כתותחן ואני יכול להגיד לך בודאות שלא נעשה שימוש בכוחות של מוד"ש להכוונת אש ארטליריה (של תומ"ת בכל מקרה, אולי MLRS זה משהו אחר וגם לא נראה לי)

קיצור יכול להיות שהיית בהרבה מקומות במלחמה ושיהיה לך בכיף אבל מן הסתם לא היית בכל המקומות
ובמקומות שהצוותים עבדו.
אני שמעתי את הסיפורים מהמפקד שלי שמספיקים לי דיי והותר להבין מה שהצוותים עשו במלחמה ועושים כרגע באזור איו"ש ועזה ולדעתי הסיפורים לא מביישים שום יחידה מיוחדת כזו או אחרת.
זה מה שיפה אצלנו אנחנו לא צריכים להוכיח שום דבר לאף אחד וטוב שכך.

ישן 28-07-2007, 18:32
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04

אם אתה תשאל נח"לאווי מה עדיף נח"ל או מוד"ש הוא יגיד נח"ל, ואם תשאל מוד"שניק הוא יגיד מוד"ש.. זה הקסם בצה"ל, מרעילים אותך על המקום שאתה נמצא בו, כי מוטיבציה היא מה שמניע אנשים.

אתה צריך לדבר עם אנשים שנמצאים הרבה זמן בחייל, קצינים לדוגמא, או אנשים שהיו בגזרות השונות של מוד"ש, מכירים את העבודה. וכנ"ל עם חי"רניקים. לא כל מוד"ש זה זהב, ולא כל פלוגה רגלית עושה את אותה העבודה, ולא בכל מקום יש את מה שיכתבו לך כאן. כנ"ל חי"ר, לא כל חטיבה עושה אותו דבר. לא כל גדוד בחטיבה עושה כמו שאר הגדודים, ולא כל פלוגה עושה מה שפלוגות אחרות עושות, הכל שונה. כי נחלאווי מגדוד אחד יגיד שהוא שבוז כי הוא בצפון וטוחן שמירות והוא לא עושה כלום חוץ מלקפוא מקור בלילות, נח"לאווי אחר יגיד לך שהוא חי טוב כי הוא בפלחו"ד, והוא תופס קו בכפרים עויינים באיו"ש, ויש שם כל יום מעצרים. ואם יהיה חי"רניק שיגיד לך שכל החטיבה שלו עושה אחלה עבודה והכל זהב אז הוא צעיר וחי בסרט.
בדיוק כמו שמישהו משמשון יגיד לך שהוא שבוז כי בבית לחם לא ממש מעניין ויש שם הרבה מעצרי במבה, לעומת זאת אחד אחר מחרוב יגיד שהוא נהנה כי הוא עושה מלא מעצרים עם צנפים, ויחס"ר ודובדבן בשכם ויש אקשן.

במוד"ש יש המון תפקידים, והרבה פלוגות שונות עם ייעוד שונה, ורק אנשים בפלוגות האלה יודעים תכלס מה הם עושים. צריך לעשות מחקר מעמיק אם אתה רוצה לקבל איזה פרספקטיבה יחסית נכונה.

ארדוף אוייבי ואשיגם, ולא אשוב עד כלותם..

(מרץ 05 לשעבר)

ישן 28-07-2007, 19:40
  CaRTeR CaRTeR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.03

כמו שנאמר פה באשכול.
רק אם תעשה עבודת מחקר ממש ממש מעמיקה על מוד"ש תוכל לקבל מושג קטן
על מהות העבודה.
גם על החי"ר צריך לשאול ולחקור כדי להבין שמהות העבודה היא לא לפרוץ לבתים כל היום ולשלוף
אנשים עם מסיכות סקי על הראש.

אני חושב שכמו כל דבר בחיים אף פעם לא תוכל לדעת בוודאות האם ההחלטה היתה נכונה או לא
רק עד שתגיע לשירות מבצעי אמיתי תכלס.

כמו שנאמר כבר, אדם ככל אדם מתרגל למקום שהוא נמצא ולדברים שלו, גם אם תשים אותו
בבא"ח הכי מסריח בעולם זה עדיין יהיה הבא"ח המסריח שלו והוא יגיד שהוא מעדיף אותו על בא"ח אחר.
כנ"ל לכל תפקיד אחר ולכל דבר אחר, זה הטבע האנושי.
בצבא צריך לדעת להשלים עם חלקך במערכת ולשאוף להתפתח בתחום הזה.

ישן 30-07-2007, 18:51
  Matan-Net Matan-Net אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.01
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "*עריכה- אתה כבר ממזמן קיבלת..."

נוער חלוצי לוחם- אתה מדבר שטויות ובטונות, לפי החתימה שלך אתה פאקינג אוגוסט 06 מה אתה כבר יודע על
מה מוד"ש עושים או בעצם מה הצבא עושה בכלל? אתה עדיין בחיתולים תפסיק לדבר שטויות.

אני משרת במוד"ש בתור לוחם כמעט שלוש שנים, זה ממש שטויות מה שאנשים מדברים כי כל הרעיון של מודיעין שדה
זה לא לשבת בתוך מוצב ולתצפת, המון דברים השתנו, היום אין כמעט צוות תצפית שלא מוציא פעילות מחוץ למוצב,
שעליה אני לא יכול לפרט פה.

לגבי המלחמה שתדע שמוד"ש היו הראשונים שנכנסו. אני חוזר לא בין הראשונים אלא ה-ראשונים שנכנסו על מנת
להכווין את הכוחות שהגיעו יום למחרת לנקודות הרלוונטיות, העבודה קצת שוחקת אבל מצד שני בכל מקום שאתה
נמצא בו (מוצב, חטיבה וכו') יש לך את הכבוד שלך, הלוחמים של מוד"ש לא עושים שמירות ומטבחים כמו שאר
גדודי החי"ר שיושבים איתם (ראה דוגמא בבית הלל ליד קרית שמונה). יש אחלה חבר'ה ולא כמו בהרבה מקומות
בצה"ל שם יש כבוד לפז"מ שלך ולקראת הסוף יש המון תפקידים מעניינים שיציעו לך.

בקיצור אין ספק שהעבודה שונה משאר גדודי החי"ר ולהפך בכלל לא לרעה, אל תחשוב שאתה מגיע למקום שהוא
פחות מכל מקום אחר כי להפך, המסלול קשה בדיוק כמו בכל מקום אחר ואתה תראה שבסוף אתה תבין שהכל היה
שווה את המאמץ.

מבחינת הקצאות הגדוד שתופס את גיזרת הצפון הוא הגדוד השני בגודלו בצה"ל, והראשון זה גדוד אחר של מודיעין
שדה, יש לך כל מה שאתה צריך, לא תרגיש חסך בכלום, גם לקראת השיחרור אם זה פסיכומטרי וקורסי צ'ופר
ושטויות כאלה, שביחס למקומות אחרים זה הרבה יותר זמין ולא רק לאנשים מסוימים. זה גם משהו שצריך לחשוב
עליו, לדעתי בכל אופן.

דרך אגב, לכל מי שפינטז על תשע חמש תדעו שזה כבר ממש נדיר וכבר די נעלם מהשטח, אז מי שמחפש יציאות
טובות זה לא המקום, יוצאים סביר הביתה לפחות בהתחלה בדיוק כמו בכל גדוד אחר.

אם יש לך או למלשב"ים אחרים שאלות נוספות לגבי מוד"ש אשמח לענות.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://shimi.net/services/getfree.php?date=23/11/2007]

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:52

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר