לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שקית אחת פחות. קדימה לכו לחנות עם תיק ועל תקחו שקיות פלסתיק. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > איכות הסביבה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-07-2007, 20:32
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
מחשבות על אקולוגיה

יצא לי ללמוד אקולוגיה 5 יח"ל בתיכון, ורציתי לשתף אתכם בכמה מהמחשבות שעלו לי תוך כדי. אני מראש מתנצל על זה שזה לא מסודר במיוחד.
הדבר הראשון שהרגשתי היא שכשדנים על נושאי אקולוגיה יש הרבה גאווה. אנשים שוכחים שהמערכת הטבעית היא מערכת עצומה ומורכבת מאוד, ואנחנו לאט מאוד יורדים לחקרה. כשאקולוגים טוענים "זה קורה בגלל זה וזה" אני מרגיש שיש כאן גאווה וצביעות. אולי אפשר לומר משפטים כגון אלו כשמדובר על תחום בר ניסוי ומצומצם, אבל כשמדברים על מערכת כלל עולמית המכילה אלפי גורמים שאין לנו ממש מושג איך הם משפיעים אחד על השני? את האקלים אנו לא מסוגלים לתאר תיאור פיזיקלי מדויק, אז את המערכת אקולוגית כולה אפשר?
יש להדגיש, אני לא מעודד חוסר התערבות ואני לא שולל את התובנות שהאקולוגיה הגיעה אליהם. זה נכון שנמצאו מספר אמיתות מדעיות וכמה פתרונות טובים לבעיות אקולוגיות כלשהן, אבל מכאן ועד לומר שהתחממות כדוה"א נגרמת בגלל משהו ספציפי זה נשמע לי מאוד יומרני. (ראיתי את הסרט של אל גור, לדוגמא, וקיבלתי פופוליסטיות ודמגוגיה במיטבה. הוא מציג נושאים הנתונים במחלוקת כאמת מדעית, והוא תומך בדעות שאני מרגיש, כפי שכבתי לעיל, שיש בהן לא מעט גאווה וצביעות).
מה אתם חושבים?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום
ישן 29-07-2007, 17:47
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "זה טוב מאוד לנטוע עצים"

דבר ראשון מחזור ה CO2 והחזרתו למערכת כמולכולות אורגניות אחרות ומולקולות O2 וחסיפת האדמה לשחיקה כך שנפלת מהסלעים CO2 שנלכד כודם לכן במינרליזצה וכך הוא יוצאה לאטמוספרה ומשנה את הרקבה ומגדיל את אפקט החממה. (בקשר לעצים והתחממות גלובלית). דבר נוסף יצור הזבל שלא ניתן למחזרו כגון פלסטיק. וחוסר מחזור של אוכל וחוסר החזרתו לסביבה בתור חומרים מזינים פוגע גם בסביבה. אפילו השרותים שלנו מזהמים את הסביבה כי הביוב אינו מתמחזר כי החידקים המפרקים את חומרי הפסולת מתים מהחומרים הנוספים שאנו מחדירים לשם וגם קשה להם לעבוד בצורה טובה בסביבה אן ארובית. ניתן אפילו להשתמש בשרותי קומפוס. יצור הדשנים עושה נזק לא קטן. השתלתות על מקומות מחייה של בעלי חיים אחרים למשל בניצנים. או אפילו גנבת מי השתיה של עין גדי משמיד את כול הסביבה. הבעת מינים פולשים שתופסים את הגומחה האקולוגית של בעלי חיים אחרים כגון הדררות בארץ, נוטריה, אקליפטוס, יונת הבית ואפילו חתול הבית. גם זה פוגע בסביבה. ומכחיד מינים. נכון יש הרבה מינים שיכחדו אבל אנו אשמים בחלק גדול מהשמדת המינים. נכון אנו לא אשמים בכול הדברים אבל במספיק דברים שכן ניתן לשנות ולתקן. אני לא מבין למה לא להתחיל לעשות זאת? למה להגיד וואלה יש כול כך הרבה דברים שאנו לא אחריים ואנו לא יכולים לעשות ולכן לא נעשה כלום. או אפילו להגיד אנו לא יודעים מספיק דברים אז אנו יחולים להמשיך לזהם. ההובדות מראות שכמות ה CO2 באתמוספרה כמעת ולא ישתנה במשך אלפי שנים עד למהפחה התעסיתית. למה לא לתקן את הנזק שאנו עושים?
חזרה לפורום
ישן 29-07-2007, 18:04
צלמית המשתמש של Kidonkey
  משתמש זכר Kidonkey Kidonkey אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Kidonkey
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "זה טוב מאוד לנטוע עצים"

התכוונתי לזה בהקשר לפעילות שעושים בשביל לצמצם את ההתחממות הגלובאלית - גם אם הם טועים עדיין זה מעשה טוב.

השינוי היה תמיד אבל לא קרה כל כך מהר! לקח לו מיליוני שנים לבצע שינויים כיום השינויי קורים רק בעשרות שנים.

ציטוט:

בעבר היו כנראה ארבע תקופות קרח (השינויים באקלים שאתה מדבר עליהם):

1. לפני 600-800 מיליון שנה
  2. לפני 460- 430 מיליון שנה
  3. לפני 350- 250 מיליון שנה
  4. לפני כ-1.6 מיליון שנה, והסתיימה לפני כ-10,000 שנה.
בכל תקופה היו מספר התקדמויות ונסיגות של קרחונים, שהופרדו ע"י תקופות חמות יותר - תקופות בינקרחוניות. בפלייסטוקן, למשל, ניתן למנות כ-20 תקופות בהן התפשטו הקרחונים.

מתוך האינצקלופדיה של ynet

עברו רק 10,000 שנה, חסרים לנו כמה מיליונים...

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:06

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר