לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-07-2007, 23:58
  dany5311 dany5311 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.05
כמו שכבר רמזו חכמים ואם תעשה חיפוש תמצא שירשורים בנושא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MicKo שמתחילה ב "מחפש אחר ציוד לצילום אירועים בתקציב של 2500 ש"ח"

1. מצלמה אחת לא מספיקה בכדי לצלם באירועים,אם היא נדפקת יש לך בעיה .אי נעימות ואפילו תביעה משפטית, מי שהזמין אצלך עבודה לא יעניין אותו שום דבר חוץ מיצלומים של האירוע,
2.מצלמות צריכות להיות מהירות תגובה, ז"א כל רפלקסית טובה,ועדיפ דגיטלית, כך בטוח רואים שהתמונות מוצלחות,עם אפשרות של כיוונים במצלמה,
3. אמצעי תאורה מיקצועיים,מינימום פלש לכל מצלמה,
4.ידע נרחב במצלמות וצילום,שלא לדבר על נסיון.
5. עדשה מהירה לכל מצלמה (מנוע מהיר )ומפתח צמצם כמה שיותר פתוח טוב שיהיה מפתח 2.8, הטווחים שבין 17 עד 200 ממ" מינימום.

כל מצלמה DSLR מתאימה לנושא אירועים אבל כמה שתיהיה נחותה בביצועים וביכולת שלה יצטרך בצלם להתאמץ יותר
אין ארוחות חינם ,מצלמות זולות יתקלקלו מהר,וכל תיקון זה זמן,כסף,וריצה למעבדה

וכמו שDJ לא מגיע עם טייפ נייד של פיקניקים, כך לדעתי צלם שיכבד את לקוחותיו לא יגיע עם P&S עם סיכוי גדול לפספס חלק מרגעי האירוע בגלל האיטיות שלהן.
בכל מיקרה בהצלחה למתעניין קל לא יהיה לך גם הציוד הוא מהמשובח ביותר בתור מתחיל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2007, 18:38
צלמית המשתמש של Street Eye
  Street Eye Street Eye אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MicKo שמתחילה ב "מחפש אחר ציוד לצילום אירועים בתקציב של 2500 ש"ח"

אני עם הבחור שמעליי בנוגע לפוג'י 6500.
צילמתי איתה ארוע של חבר בלילה עם פלאש כמובן אחרת אפשר היה להשאירה בבית.
וזה היה קטסטרופה!!!!!!!!!!!!
איזה 5 שניות לחכות עד שהתמונה נשמרת וטעינת הפלאש מחדש שכולם כבר אומרים לך כל שניה
צלם את זה, נו צלם עכשיו, וצלם פה וצלם שם.
כמעט העפתי אותה מעליי והלכתי הביתה.
לצילומי יום היא מדהימה, במיוחד הפוקוס שלה. בלילה זה רק לקחת לצלם משפחה במסעדה
או בכל מקום אחר.וצריך שיהיו סובלניים.
רכשתי את ה D40 אתמול, וזה שמיים וארץ. המהירות שלה זה 2.5 תמונות בשניה
איזה הבדללללללללללל. היא באה עם עדשה יחסית למתחרות שלה (קאנון) מאוד טובה.
אבל לא למצבים שצריך מהירות תריס גבוהה כמו בלילה. צריך לקנות לה עדשה כמו שאולג ואדי
אמרו, שתהיה 2.5 ואז היא כרישה.

ישן 31-07-2007, 10:04
  dany5311 dany5311 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.05
לא הבנתי
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי petia שמתחילה ב "מה שאתה אומר רק גורם לשם רע..."

אתה מתייחס ברצינות לצילומים שלך,דורש מעצמך איכות,קונה וממליץ על הציוד הכי משובח,ואין לך כלום לומר על אלה שהולכים לצלם בחינם במועדונים,
אל תיהיה תמים מי שהולך לצלם שם נותן למצלמה להחליט, העיקר שהבוס יתן לו להכנס עוד פעם למועדון ובחינם,זו הרמה שם,
מצטער זה מה יש, איפה הבקשה של הבחור ולאן הפליגו פה החברה

אני מחפש אחר ציוד לצילום אירועים בתקציב של 2500 ש"ח פחות או יותר. המרכיב החשוב ביותר הוא המצלמה עצמה, כנראה שבתקציב כזה לא נשאר כסף לתוספות (פלאש חיצוני, עדשה וכו'), זיכרון וסללות לא רלוונטי.

המצלמה מיועדת לצילומי אירועים, תנאי תאורה נחותים.

אשמח לקבל עזרה וייעוץ.

יש מצלמות שעומדות בדרישה הזו?, מי שמבקש בקשה כזו לא כל כך מבין מה נדרש מצלם אירועים,וחבל שהחברה נגררו עם הצעות, המופלגות.
ישן 31-07-2007, 11:16
  reznikom reznikom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.07
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי dany5311 שמתחילה ב "לא הבנתי"

המלצה של אדי:

בתקציב שלך אולי הייתי הולך על S9500/S9600 עם פלאש חיצוני SB24/5/6

היא במסגרת התקציב ובסך הכל מצלמה די טובה ( בין דמוי SLR - טובה מאוד ). HOT_SHOE עם פלש - יסדרו לך תאורה סבירה - בהתאם לדרישות שהגדרת.

ואין דאגה - אתה לא מוציא שם רע לאף אחד (במקרה הכי גרוע - רק לעצמך - אם תפשל ). אתה לא מייצג שם ארגון או קבוצה, לא פעול מטעם או בחסות של אף אחד.

בהצלחה

NB לאדי - גם צלם ( או כל מקצוען בכל תחום ) מעולה עם תוצאות פנטסטיות לא משביח ערך של קבוצת אנשים בעלי אותו מקצוע - אלה רק שלו עצמו. הכללות מהסוג הזה לא פועלות באף כיוון.

נערך לאחרונה ע"י reznikom בתאריך 31-07-2007 בשעה 11:21.
ישן 31-07-2007, 11:25
צלמית המשתמש של petia
  משתמש זכר petia petia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל petia שלח הודעה דרך MSN אל petia Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי dany5311 שמתחילה ב "לא הבנתי"

על האמרות "אין ארוחות חינם" או "על איכות משלמים" שמעת?
ההערות על עדשות טובות וגוף התחילו בגלל שהוא ציין שהוא צריך לארועים ולתנאי תאורה לקויים ואם תשים לב גם אתה ציינת D40 ועוד. אז אנא ממך,תפסיק לשנות דעתך בכל תגובה ואל תגיד לי איך להתייחס אל צילום.
אולי בשביל זה סתם קטע,אבל בשביל רוב האנשים כאן,צילום הוא לא סתם תחביב אלא יותר מזה.
רואים שפותח האשכול לא מבין גדול בצילום ולכן אנו כאן להאיר את עיניו ולעזור לו גם משיקולי תקציב אבל גם לדרישה שהוא ביקש.
פעם הבאה שתחשוב להציע למישהו סתם מצלמה ל"ארועים" או כל תגובה לא לעניין, עדיף שלא תענה כלל.

רכשת ציוד צילום ורוצה לשתף אותנו בחווית הקנייה? לחץ כאן!

נערך לאחרונה ע"י petia בתאריך 31-07-2007 בשעה 11:32.
ישן 31-07-2007, 18:28
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי petia שמתחילה ב "על האמרות "אין ארוחות חינם"..."

בוא נשמור את הדיעות שלנו בנוגע למי רשאי לענות או לא לענות לעצמנו.
זה פורום דמוקרטי ולכל אחד יש את הזכות להביע את דעתו, בתנאי שהוא לא מפר את חוקי האתר, תקנון הפורום וחוקי מדינת ישראל (שם יושבים השרתים של פרש).

כשאנחנו שומעים את המילה "אירועים", אנחנו ישר חושבים מקצוענות, כסף, חתונות, בר-מצוות ומשה זוסמן.
הבחור רוצה לצלם במועדונים ושם האיכות הנדרשת ללקוח נמוכה משמעותית ממה שציינתי קודם.
אם למשה דרושה 70-200 מיוצבת עם צמצם 2.8 לכל הדרך על גוף סימן תלטע בשביל להגיע לרמות המסחריות שלו, ולרצות לקוחות רבים המשלמים כסף טוב בעבור העבודה - הדרישה של פותח האשכול נמוכה לחלוטין.
בהתאם לכך, התקציב שלו יכול לאפשר לו לרכוש מצלמה הרבה פחות מקצועית שתתן תוצאות "סבירות" עבור אתרי אינטרנט לבילויים (ע"ע פוג'י s9500).

לדעתי, אפשר להוציא עם פוג'י ופלאש קטן ידני (פחות מ 200 שקל) תוצאות טובות, אבל לא נוח לעבוד איתה בגלל המהירות (לעומת DSLR).
מצד שני, אני לא מתכוון להמליץ לבחור שרוצה להכנס חינם למועדונים לקנות DSLR עם עדשות 2.8.
למה? כי אני לא מאמין בניצול הזה של בעלי המועדונים ובעיקר של האתרים שלא משלמים לצלמים עבור העבודה שלהם (מלבד הבדיחה המכוחכת של כניסה חינם ומשקה ראשון).
אין לצלם ביטוח, הוא מסכן את בריאותו בצורה ישירה כשהוא עובד שם ובכלל הרמה נמוכה כל כך שהיא מוציאה שם רע לכלל אוכלוסיית הצלמים החובבים (וזו דעתי והיא כנראה תשאר כך עוד הרבה מאוד זמן).

עם למועדון עולה 60 שקל כניסה (בואו נגיד 100 שקל, נהיה לארג'ים, הולכים למקומות ממש שווים), והמצלמה עולה 2500 שקל (תקציב פותח האשכול), הוא יכסוך כסף החל מהכניסה ה 25 שלו.
זאת אומרת שהוא יצטרך לעבוד 25 סופש"ים כדי שבסופ"ש ה 26 הוא יחסוך את כספי הכניסה (בהנחה שהוא יוצא למקומות האלה עבור הבילוי ולא עבור הצילום כך שהוא עוד איכשהו מרוויח משהו).
כמובן שאם כרטיס עולה 50 שקל, הוא יאלץ לעבוד כפול ע"מ לחסוך את ההפרש (50 סופ"שים) ותעשו לי טובה, עדיף להפוך המבורגרים במקדונלדס בשכר מינימום מאשר לעבוד בחינם עבור הכניסות האלה.

לסיכום - פוג'י s9500 ופלאש חיצוני ידני יכולים לספק אותך, אבל אתה תעבוד קשה בשביל הצילומים.
זה לא יבוא לך בקלות ואתה תתעצבן על המצלמה (בעיקר כשתראה שלחברה' עם ה DSLRים והפלאשים TTL שלהם, לוקח פחות מ 1/20 שניה לצלם כל פריים בצילום רציף מבלי שהפלאש יפסיק לעבוד ולהטען).
מנסיון - זה אפשרי, אבל רק עם הנסיון זה יספק אותך.

ישן 31-07-2007, 18:51
  משתמש זכר Espires Espires אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.06
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "בוא נשמור את הדיעות שלנו..."

שמע מתן אתה אומר דברים שאני לא יודע מאיפה הבאת אותם!
*דבר ראשון אם אתה צלם באתר טוב [Layla] אז אכן יש לציוד שלך ביטוח ואתה יכול להיות בשקט בזמן הצילום.
*הכניסה חינם מתבצעת לא רק למועדונים אלא גם להופעות [למשל אוונסנס שהיו ועלות הכניסה הייתה בסביבות ה250 שקל] ואירועים נוספים כמו כפר המוזיקה של קוקה קולה, בומבמלה ועוד....
*ולגבי השתייה, יש לא משקה ראשון חינם! זה כמה משקאות שהצלם רוצה כל הערב חינם!
*אם צלם טוב ומביא בסביבות ה3-4 גלריות איכותיות בשבוע ממועדונים הוא יכול לקבל תשלום ואין סיבה שלא.
*אני אישית הקטע של צילום מועדונים מאוד עזר ועדיין עוזר לי בצילומים באירועים כמו חתונות וכדומה, זה נותן לי רקע על צילום עם תאורה צבעונית קיימת, העמדה של אורחים, מיקום הפלאשים,ועוד דברים בסגנון.

אז בבקשה ממך מתן, גם אתה לפני שאתה מעיר כל מיני דברים תשב ותבדוק את זה איך צריך.

בתודה,
אביחי מנחם.
ישן 31-07-2007, 19:07
  eyalpa eyalpa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל eyalpa שלח הודעה דרך MSN אל eyalpa
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Espires שמתחילה ב "שמע מתן אתה אומר דברים שאני..."

אביחי תקשיב לעצמך מה רשמת לבן אדם שחושב שהוא צריך "ציוד צילום אירועים ."
אני קראתי את ההודעה .... אפילו לא התייחסתי , בן אדם שרוצה לקנות DSLR במחיר שהוא נקב 2500 שקל ?
אתה חושב שזה הגיוני ?
בוא נעשה חישוב רק לדברים מסביב....
תיק? 200 שקל מינימום
כרטיס CF - 200 שקל
עדשת קיט 500 שקל
נשאר לך פחות מ 2000 שקל למצלמה , במחיר הזה אתה יכול קנות בקושי 300D ,......
אמממ אני בכלל לא הייתי ממליץ לבן אדם לצלם , הרי צלם לא נכנס לאירוע בשביל כניסה חינם ....
אני נכנס בשביל להנות , חלק ממהנאה שלי זה הצילום .
חוץ מזה אדם שרוצה להיכנס לעולם ה DSLR בתקציב כזה ? בדיחה מהלכת!
הדבר היחיד שאני חושב שאפשר להוציא ממנו תוצאות במחיר הזה .... 300D + 50 ....
אבל עם ה 50 אי אפשר לצלם אירועים .

ישן 31-07-2007, 20:10
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Espires שמתחילה ב "שמע מתן אתה אומר דברים שאני..."

אביחי, אתייחס נקודתית להודעה שלך ואח"כ רעיונית.
1. אולי ללילה יש ביטוח (לא בדקתי וגם לא מתכוון לבדוק - אם אתה אומר אתה יודע), אבל זה לא אומר שלכל אחר יש ביטוח. מהידע הלא מעודכן שלי, אין ביטוחים להוציא לילה שעכשיו אתה מעדכן אותי שיש להם. אגב, עברת פעם על הפוליסה שלהם? ראית אותה? אתה מסכים איתה? באיזה מצבים הם מכסים? איזה נזק? כולל בלאי?
2. הצ'ופרים שאתה מקבל הם לא כסף אלא שווי כסף, וכמו שאומרים אצלנו בקיבוץ - אי אפשר ללכת עם זה למכולת.
3. משקה ראשון חינם, משקה אחרון חינם, שלושה רד בול וודקה עם לימון... אני לא מדבר בכלל על כמות המזון שאתה מקבל כתמורה לעבודה, אני מדבר על העיקרון. זה תשלום נמוך מאוד עבור העבודה שלך (וגם איתו אי אפשר ללכת למכולת).
אתה באמת חושב שלהוריד 2 ליטר בירה מהחבית שווה את זה? תאמין לי שאתה תהנה יותר לשבת עם החברה' שלי בזולה עם כמה בירה שרק תרצה ונרגילה בתיפעול שוטף מבלי שתאלץ לצלם שום דבר (אבל אתה תרצה לצלם כי האווירה כיפית).
4. 3-4 גלריות? מלשון לצאת לצלם ב 4 מסיבות שונות ולהביא לפחות 100 פריימים מכל אירוע בשביל לקבל כמה כסף? שמע, בהנחה שאתה נמצא במועדון 5 שעות בממוצע (וזה עוד בתנאי שאתה נהנה), אתה עובד 20 שעות בשביל כמה כסף?
במשכורת מינימום, אתה מקבל 19 שקל לשעה. זה כמעט 400 שקל (הכוונה היא להפיכת המבורגרים בבורגר ראנץ'), שלא לדבר על תעריף שבת שהוא כמעט בכל מקום 150% או יותר.
5. אני לא שולל את הלמידה תוך כדי הצילום, אבל אני נגד ה"עבודה" בתחום כעבודה שלא מכניסה.
אם אתה נהנה לצלם ורוצהל צלם במועדונים - אז על הכיפאק. זה הפאן שלך. גם אני צילמתי במועדונים בצעירותי ומאוד נהניתי לשחק עם הפלאש הידני שלי, חשיפות ארוכות ומשחקים עם התאורה הצבעונית של המקום.
הפסקתי כאשר הבעלים שאל איך הוא יכול להשיג את התמונות שלי ואמרתי לו שישלם
לדעתו כמובן, זה צריך לבוא בחינם, ולדעתי לא.
מה לעשות שאיזה פראייר מ BIN בא לצלם בשבילו בחינם? פראיירים לא מתים, הם רק מתחלפים P:

6. לא התייחסת לביטוח הבריאות שלא משולם לך בזמן שאתה עובד שם.
מה עם הנזק האדיר שאתה גורם לעצמך בזמן שאתה עובד במקום הזה? הרעש, העשן הזיהום...
בלי ביטוח עבודה לא תוכל לקבל פיצויים בגין "מחלות עבודה" ולמעשה אתה דופק את הבריאות שלך בשביל הרדבול וודקה עם לימון הזה. יותר זול לך לקנות אותו בחנות מאשר לשלם בעצמך על האישפוזים בבתי חולים והורדת איכות החיים (אישית, ראיתי רק צלם אחד בכל ימי חיי שצילם עם אטמי אזניים במועדונים).

7. בפעם הבאה שאתה מגיב בצורה מתנשאת, שים לב למי אתה מגיב.
לא שאני חושב שאני איזה יוליוס קיסר, אבל צילמתי במועדונים כשאתה עוד היית בשא"ש.
אם אתה לא יודע מאיפה אני מביא דברים - אולי כדאי שתשאל במקום להתחצף.
אולי תלמד משהו...

בכל מקרה, ברמה העקרונית, כל הנושא הזה של צילומים במועדונים זה ניצול מוחלט של הצלמים.
אתה בעצמך אמרת לי שצלם לא מקבל כסף עבור צילום במועדון אלא רק רכזים.
גם כתבת פה שלצלם במועדון בסופ"ש לא יכניס לך כסף, אלא אם מדובר בהמון גלריות (וזו עבודה קשה ומאוד תובענית).
בנוסף, אתה מצלם עם ציוד שלך שנשחק עבור פרוטות.
אתה עוד מצלם עם DSLR ומבזבז אלפי קליקים סתם על השטויות האלה. לו היית משקיע את הזמן בעבודה אחרת כלשהי, היית מבין עד כמה אתה מסכן ציוד של אלפי שקלים בשביל פרוטות, שהיית יכול לעשות יותר מהן לו הפכת המבורגרים במקדונלדס.
שלא לדבר על הרווחים שקוצרים האתרים מכל הכניסות והחזירות שהם מפגינים כלפי הצלמים.
מילא היתה קצת הגינות בנושא - הייתי אומר סבבה... אבל איפה ההגינות שצלם מביא בסביבות ה 1,000 כניסות (לפחות) לגלריה כל סופ"ש, מקפיץ את הרייטינג של האתר בגוגל ובפרסומות, מקבל כסף והצלם לא מקבל שום דבר. במקרה הטוב, כתוב למטה את השם שלו והוא יכול להגיד לחברה' "קבלו, נכנסתי חינם למועדון ונתנו לי לשתות בירה! יצאתי גבר".
לדעתי - מי שמצלם לאתרים הללו הוא פראייר ולא סתם פראייר, אלא פראייר אחו-שילינג!

אם זה ההובי שלך - אז בסדר. בשביל זה קנית את המצלמה. בשביל לצלם דברים שאתה אוהב.
אבל אם אתה עובד עבור לקוח והוא מבקש ממך לצלם בשבילו דברים, ואתה עושה את זה בחינם... זה כבר ניצול שלו (אלא אם בדומה למקרה של קרין, אתה מתכוון לבנות איזה שהוא פורטפוליו בנושא צילומי מועדדונים ואז זה כבר באמת משתלם לך להכנס חינם במקום לשלם כניסה בכל פעם למען הפרוייקט).

ישן 31-07-2007, 22:32
  eyalpa eyalpa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל eyalpa שלח הודעה דרך MSN אל eyalpa
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אביחי, אתייחס נקודתית להודעה..."

א. אל תכליל , אני מצלם ל BIN ...
ב. אני נהנה לצלם , חוץ מזה אתה צריך ללמוד לדעת, איפה אני רוצה להיות ?
מה אני מוכן , ולא מוכן לעשות , מתי אני כן מוכן ללכת להשלים צלם ומתי לא.
ג. גורם הערכה, אנשים מעריכים אותי , אני נותן להם את המקסימום מקצועיות , את המינימום בעיות ,
הם יוצאים מרוצים, הם סומכים עלי ומעריכים אותי בתחום , ולכן שולחים אותי לעבודות בתשלום .
המקצועיות זה מה שמכניס אותך לעסק.
חוץ מזה , תלמד לבחון את העבודות צילום שאתה מתכוון לקחת .
אין לקחת עבודה בכל מחיר.
3 דוגמאות לעבודות לאחרונה.
צילום מועדון בגדר השלמה של מישהו בטבריה (מרחק של שעה נסיעה לכל כיוון ) . עלה בהתאם .
צילום פאב בקריות , נסיעה של 15 דקות , שעתיים עבודה, צריך לעמוד במחיר מסויים
צילום חנות בגדים בקריות , נסיעה של 15 דקות , וכן תשלום בהתאם .

עצה לחיים , בעבודה , תהיה מקצועי , תעשה מה שרוצים ממך לעשות .
רק ככה תעשה כסף

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:06

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר