לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2007, 22:26
צלמית המשתמש של @=Nir=@
  משתמש זכר @=Nir=@ @=Nir=@ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל @=Nir=@
כמה דברים:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "למה חשוב לשמור על הפנים..."

קודם כל הבעיטה הייתה מצויינת, ללא ספק. כשהבעיטה הזאת נכנסת זה הרבה פעמים מביא לנוק אאוט. לא חסרים סרטונים ברשת שבהם רואים קרבות שמסתיימים בבעיטה כזאת (והמקרה המפורסם שבהם באולימפידת 2004).
אגב כדי שהבעיטה תהיה אפקטיבית מבצעים את הבעיטה כאשר החלק המכה הוא העקב, במקרה שהעקב נכנס הבעיטה הופכת להיות קטלנית ביותר.

אני דווקא לרוב מקפיד לשמור על הידיים בגובה החזה - ראש, זה משתנה גם לפי המרחק מהיריב והסיכוי לקבל בעיטה, לא פעם הידיים הצילו אותו מספיגת בעיטה כזאת בראש (ועוד רבים וטובים [: ). הרבה לוחמי טאקוונדו מאוד זריזים עד כדי כך שהם לא תמיד מרגישים את הצורך לשמור על הראש עם הידיים, זה במיוחד אצל היותר הזריזים שבהם, כי אותו אדם רואה שהוא מתחמק מכל הבעיטות והחזקת הידיים גבוה מעייפת אותו לכן הוא מרשה לעצמו להוריד אותן, אולי זאת אחת מהסיבות למיקום הידיים הנמוך.

אצלי אגב לא פעם המאמן מעיר למי ששם את הידיים נמוך מדי.

באליפות ישראל האחרונה באחד הקרבות הייתי נגד יריב חזק אבל לא ממש שמר על הראש, וזאת הסיבה שהוא קיבל 3 או 4 בעיטות לראש (את האמת כל הבעיטות לוו בהטעיה ככה שאלו לא היו בדיוק בעיטות סטנדרטיות), הוא פשוט לא למד את הלקח, הוא לא ציפה לבעיטות בגלל שהן נעשו עם הטעיה ולכן גם לא היה לו זמן להרים את הידיים כדי להגן על הראש, הוא לא למד לקח וחטף על זה קשה (וכל בעיטה הייתה חזקה והתלבשה טוב, לא סתם).

וכן אי השמירה על הראש ממש לא קשור לעובדה שיש שימוש במגינים, בעיטה לראש אף פעם לא נעים לקבל

חזרה לפורום
ישן 31-07-2007, 01:05
  danyy2 danyy2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "למה חשוב לשמור על הפנים..."

אוקי אני מגיב לשתי אנשים פה
א.כולורי:אמרתה שברוב המקרים הסטה קטנה עם היד תעצור את המכה אז לידעתך(ממקרה אישי)
אם אתה לא מצליח לחסום טוב באמת המכה כן תיכנס(אם הלוחם מיומן ויודע לשנות זוויות מדי פעם אפילו טיפונת)
א.ב.יש הרבה הרבה מאוד לא הטיות אלא זרימות פשוטות שנכנסות לפרצוף...הכוונה שכן חסמתה תמכה הראשנה אבל בגלל שחסמתה בצורה מסוימת הוא יכול להכניס תאגרוף השני לפנים
זה שאתה שומר פנים לא בהכרח אומר שלא תקבל אגרופים לשמה פשוט צריך ללמוד איך להביא תיריב למצב הזה(זה היה בתגובה למשפטברגע שאתה שומר על הפנים שלך בצורה נכונה כמעט אי אפשר להגיע אליהם)

ב.ללוחם המואי טאי
הגנה של מרפקים היא אכן עוצמתית אבל אני זוכר טוב מאוד תעמידה שלכם ואם תשים לב
אם אתה מביא בזוית נכונה(ולא קשה) אגרוף למרכז של הגוף...אם לא תשנה את העמידה שלך אתה תקבל את האגרוף(הכוונה ששוב שמירה על פנים לא תמיד עוזרת צריך לדעת לזוז עם כל הגוף ואתה לא יכול לצפות שזה ששמרתה זהו)
חזרה לפורום
ישן 31-07-2007, 08:53
צלמית המשתמש של coolroy
  משתמש זכר coolroy coolroy אינו מחובר  
מנהל פורום פלאש

חבר מתאריך: 04.03.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי danyy2 שמתחילה ב "אוקי אני מגיב לשתי אנשים..."

אצלנו הדבר הכי בסיסי זה הסטה של האגרוף עם היד האחורית (היד שקרובה לפנים), אנחנו עושים ככה כדי למנוע בלבולים ככה שבשנייה האחרונה כשהיריב כבר בטוח שהוא פגע מסיטים לו את היד, וזה לא עניין של כוח זאת לא חסימת התנועה הכי קטנה עם הכף יד מעיפה לו את האגרוף.
בוא נגיד שנגד לוחם ממש מיומן אין יותר מדי מה לעשות אני מדבר על השיטה עצמה ולא אם הבן-אדם המסויים מיומן באותה מידה.
לא צריך להביא את היריב לשום מצב זה המצב ההתחלתי שלנו בעמידה את הרוב אפשר לחסום כמובן שזה גם תלוי בזריזות של כל אחד.
זה נכון שיש זרימות אבל בכל תרגיל זרימה כל עוד יד אחת של היריב פנוייה אנחנו לומדים מה לעשות אפילו אם הוא משחרר אותה לאחר טראפ יש המשך לרוב לתרגילים האלו יש הרבה אפשרויות, אני לא אומר שבתור מתחיל אני יכול לבצע אותן כי הן דורשות מהירות תגובה עצומה שנובעת מאימונים ארוכים מאוד אבל עדיין אפשר לראות את זה אצל אלו שהתאמנו הרבה (כמה שנים לפחות).
חזרה לפורום
ישן 03-08-2007, 14:28
צלמית המשתמש של natisa
  natisa natisa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל natisa
סיבות "למה לא" (אני לא בהכרח מסכים איתן).

ישנן כמה סיבות למה בטאקוונדו לא מגינים על הפנים עם הידיים.
אני אמנה אותן:

1. חוקים - לפני הכל כפי שידוע לכולם החוקים בקרב טאקוונדו אוסרים על אגרופים המכוונים לאיזור הפנים מה שמוריד משמעותית את הסיכון לחטוף לפנים בקרב.

2. הגנות - רוב ההגנות בקרב טאקוונדו מתבצעות ע"י תזוזה ולא ע"י חסימה פיזית של המכה, לכן אין צורך בשמירת פנים כאשר החסימות שלך מתבצעות ע"י תזוזה ובמקרה של בעיטה לראש ע"י תזוזה של פלג גוף עליון בלבד.

3. תזוזה (סטפים בשפה המקצועית) - הרבה יותר קל לזוז כאשר הידיים נמצאות למטה. תזוזה נכונה ומהירה בקרב טאקוונדו מקנה יתרון אדיר! (הערה: תזוזה היא המרכיב הכי חשוב בקרבות בכלל ובטאקוונדו בפרט. כדי להגיע למצב שממנו אפשר לבעוט כמו שצריך נדרשים: תזמון, יכולת אומדן מרחק (דיסטנס) וקריאת יריב. ובשלוש מילים, תזוזה ברמה גבוהה).

4. שקיפות - אם נסתכל טוב בקרבות זירה (קיק בוקסינג, אגרוף תאילנדי וכו') נראה שכל הפעמים שיוצאת בעיטה ולא משנה לאיזה חלק בגוף, הידיים יורדות למטה בצורה זו או אחרת (נראה לי שזה כדי ליצב את הגוף בזמן הבעיטה).
בטאקוונדו היכולת להוציא טכניקה ללא תנועה מוקדמת\מיותרת חשובה עד מאוד, הסיבה היא כדי שלא נאבד את גורם ההפתעה (השירות הכי טוב שאפשר לתת ליריב בקרב זה להודיע לו "אני הולך לבעוט\להוציא טכניקה").
אם בטאקוונדו הידיים היו נשארות למעלה, עד הן היו ירדות והבעיטה הייתה יוצאת היריב היה מספיק להגיב ולעשות תרגיל נגד.
הערה: חשיבות גורם ההפתעה גדל בקרבות חד מימדיים כגון: טאקוונדו ואגרוף קלאסי.

5. מהירות - מאגדת בתוכה תזוזה וטכניקה. כאשר הידיים למעלה התזוזה נפגעת והבעיטה תצא פחות מהר.

6. פוזה\סטייל - למרות שזה לא חלק מכריע הרבה מהאנשים מאמצים תנוחה מסויימת שבה הידיים שלהם נשארות, יש כאלה שיחזיקו אותן קרוב, כאלה שיזרקו אותן מצד לצד או שיד אחת תהיה גבוהה יותר מהשניה וכו'.

אם יש משהו לא ברור אשמח להסביר אותו בשנית (וגם בשלישית וכו' אם צריך ).

נערך לאחרונה ע"י natisa בתאריך 03-08-2007 בשעה 14:38.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:46

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר