לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2005, 13:54
  מרקו פולו מרקו פולו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.02
תופעה: סטודנטים מסניפים "ריטלין"

הוא חולל מהפכה בשיפור חייהם של ילדים שסובלים מהפרעות קשב, אלא שלאחרונה החלו צעירים וסטודנטים בריאים ליטול ריטלין להגברת הריכוז ולתחושת היי • המומחים מזהירים: בשימוש שלא תחת פיקוח רפואי התרופה מסוכנת ועלולה לגרום להתקפי פראנויה ופסיכוזה, להפרעות בקצב הלב ולעלייה בלחץ הדם

הרבה זמן תיכנן ע' (השמות המלאים של מי שמוזכרים בכתבה שמורים במערכת) לנסות את נפלאות הריטלין. הציונים הנמוכים בלימודים האקדמיים, הקושי להתרכז והעייפות הצטרפו למכלול הרסני שדיכא כל שבב של מוטיבציה בקרבו. ע' ניסה להשיג בדרכים שונות את התרופה, עד שהצליח לקבל מרשם דרך חבר רופא.

את הכדור הראשון בלע כבר בבוקר של אותו יום, וההשפעה החלה בתוך חצי שעה. "זו היתה תחושה של שלווה מוחלטת ושל ריכוז מקסימלי", הוא מספר. "בפעם הראשונה מזה הרבה זמן הרגשתי טוב עם עצמי, הביטחון העצמי התחזק בכל הפעולות שעשיתי באותו יום, ואותה התחושה הטובה ליוותה אותי גם למחרת".

ע' ממשיך ליטול את הריטלין כמה פעמים בשבוע. "אני לא מרגיש שאני מכור", הוא אומר, "כשאני רוצה, אני יכול להפסיק. אבל למה להפסיק, אם התרופה עושה לי כל כך טוב? גם אם לא אובחנתי כסובל מהפרעות קשב, הריטלין הזה הוא מופלא. איכות החיים שלי השתפרה לבלי הכר, פתאום הכל מצליח לי, פתאום יש טעם לחיים".

כיצד מצליחה תרופה מעוררת לטפל בהפרעות קשב ולשפר ריכוז? מעריכים שהריטלין מווסת את מערכות הקשב והערות ומתאים אותן לסביבה. כך משתפרת היכולת להתמקד ולברור את הקלט הרצוי מבין שלל הגירויים שבסביבה

החומר מתילפנידייט משפיע על מערכת העצבים המרכזית. פעולתו דומה לפעולת הקפאין, אם כי בעוצמה רבה יותר – עוצמה שמתקרבת לזו של סמים ממריצים דוגמת אמפטאמינים. מחקר שנערך לאחרונה בארה"ב, ושעשה שימוש בהדמיות דיגיטליות של המוח, העלה שהריטלין מצליח להגביר את רמתו במוח של המעביר העצבי דופאמין. החוקרים מעריכים שהריטלין מגביר את שחרור הדופאמין ובכך משפר את יכולת הריכוז והמיקוד של מטופלים שאצלם התגלו אותות חלשים של דופאמין.

ריטלין ידוע כתרופה יעילה ביותר לילדים ולמבוגרים שסובלים מהפרעות קשב ומהיפראקטיביות. יעילותה גדולה עוד יותר אם היא ניתנת בשילוב עם טיפול פסיכותרפי. ריטלין משפר את יכולת הריכוז והקשב, את ההישגים בלימודים, את היכולת לתפקד בבית ובעבודה ואת ההערכה העצמית. כל המחקרים שבוצעו בקרב מטופלים שסובלים מהפרעות קשב גילו שהריטלין לא גורם להתמכרות אם הוא נלקח במינונים שהותאמו על ידי רופאים. למעשה נתגלה שמטופלים שנטלו ריטלין תחת פיקוח רפואי הפחיתו את הסיכון להתמכר לאלכוהול ולסמים. אבל אצל אלה שנוטלים ריטלין שלא לצורך וללא פיקוח רפואי מתהפכת התמונה על פיה.

בארה"ב מדובר במגפה של ממש. סטודנטים נוטלים את התרופה כדי לדכא תיאבון, כדי להישאר ערים בלילות או לפני בחינה לשיפור הערנות והריכוז. אבל הריטלין נפוץ לא רק בקרב סטודנטים. סקרים בארה"ב גילו שצעירים משתמשים בתרופה גם כסם: המשתמשים מפוררים את גלולת הריטלין ומסניפים אותה. בדרך הזאת התרופה משפיעה באופן מיידי וגורמת – על פי הדיווחים – לתחושת היי.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3045162,00.html

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-02-2005, 18:42
  לוק-סטוק לוק-סטוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Daysleeper1985 שמתחילה ב "לפי הוראות השימוש"

ילדי הבורגנים.....

איזה קביעות מטומטמותֱֱֱ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
אולי "ילדי הבורגנים" הם אלו שיש בידם את האפשרות לבצע את האיבחון לבעיות קשב וריכוז?
איבחון כזה עולה כ 1000 ש"ח,ומערכת החינוך לא משלמת אותו.
יש לי בן בן 17 ,בעל רמת אינטיליגנציה גבוהה בהרבה מהממוצע, שללא הרטלין לא היה מגיע לשום מקום!!!
הרטלין מאפשר לו ללמוד איך ללמוד,להפנים דרכי למידה, שיטות התארגנות,ולהיות אדם חיובי ותורם לחברה בה הוא חי!!!
לי לקח עד גיל 40 ללמוד את השיטות שהוא כבר מיישם.
והוא אינו אלים, אינו עייף לא מסומם-הוא פשוט אדם ניפלא!!!!!!!!!!!!!1
דרך אגב-עייפות היתר של ADHD (זה המושג הרפואי) ניגרמת ממאמץ יתר של המח,כי על כל מהלך חשיבה אחד של אדם רגיל, המח שלהם חושב פי 5-6-7-8
בשל הגרויים הנוספים הניכנסים למערך החשיבה.
ישן 13-02-2005, 21:29
  איתי27 איתי27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.05.03
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי לוק-סטוק שמתחילה ב "ילדי הבורגנים..... איזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לוק-סטוק
ילדי הבורגנים.....

איזה קביעות מטומטמותֱֱֱ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
אולי "ילדי הבורגנים" הם אלו שיש בידם את האפשרות לבצע את האיבחון לבעיות קשב וריכוז?
איבחון כזה עולה כ 1000 ש"ח,ומערכת החינוך לא משלמת אותו.
יש לי בן בן 17 ,בעל רמת אינטיליגנציה גבוהה בהרבה מהממוצע, שללא הרטלין לא היה מגיע לשום מקום!!!
הרטלין מאפשר לו ללמוד איך ללמוד,להפנים דרכי למידה, שיטות התארגנות,ולהיות אדם חיובי ותורם לחברה בה הוא חי!!!
לי לקח עד גיל 40 ללמוד את השיטות שהוא כבר מיישם.
והוא אינו אלים, אינו עייף לא מסומם-הוא פשוט אדם ניפלא!!!!!!!!!!!!!1
דרך אגב-עייפות היתר של ADHD (זה המושג הרפואי) ניגרמת ממאמץ יתר של המח,כי על כל מהלך חשיבה אחד של אדם רגיל, המח שלהם חושב פי 5-6-7-8
בשל הגרויים הנוספים הניכנסים למערך החשיבה.

אני הילד שלך מתבטא כמו שאתה, מתלהם וצועק, שום ריטלין לא יעזור לבחור המסכן
ישן 14-02-2005, 09:50
  לוק-סטוק לוק-סטוק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.02
תנסה כוון אחר
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "נו, בדיוק על זה אני מדבר"

תנסה לחשוב על ילד משכבה סוציואקונומית נמוכה.
מיתקשה בלימודים.
בתקופת ילדותי, קראנו להם "העצלנים"."לא מנצלים את הפוטנציאל הגלום בהם" נאמר על בני הטובים.
מי שבא משכבות נמוכות יותר, סתם זולזל.
חלקם נשרו מבתי הספר,כי לא העלו שכר לעמלם הלימודי,ופנו לעבודה. קצב החיים,לא יאפשר להם, כמעט תמיד, לשוב ללמוד.
יש לי חבר טוב, שסיים תיכון בשיניים.בקושי.
צחקנו עליו.לקרוא הוא התקשה מאוד.
אני זוכר ארוע שבו למדנו בשיעור תנ"ך,את הפרק שהיה לו בהפטרה בבר המווה.
הוא התלהב, והתנדב לקרוא בכיתה.כמובן שהוא לא קרא, אלא זכר חלק מהזיכרון.
והזיכרון בגד בו בגלל ההתרגשות....והוא ניתקע.בושה!!!!
חביבי- הילד אובחן לאחר המון שנים כדיסלקט. רמת האינטיליגנציה שלו גבוהה.
רמת האיבחון הנמוכה, לא איפשרה אז איבחון.
היום-רמת האיבחון גבוהה, אבל לא לכל אחד יש את התקציב לזה.
לכן רמת האיבחון תלויה בתקציב,ולכן כמות המאובחנים גבוהה יותר בבתי ספר "אמידים".
ד"א-כמות הסובלים מקשיי קשב וריכוז- כעשרה אחוז מכלל האוכלוסיה.
ואני לא מדבר על פיתויי טלביזיה.
אני מדבר על נסיון לקרוא משפט,להבין כל מילה, אבל לא להצליח להבין את משמעות המישפט.
לשבת בהרצאה(שיעור)אנגלית, לשמוע מילה שאתה לא מכיר, והראש,מתעסק במילה הזו, וכל ההרצאה לא ניקלטת.
בכלל, לצאת משיעור פרונטלי, בלי לזכור כלום ממה דיברו שם,כי חלפה לך מחשבה מסויימת בראש,וזהו.
בעיית קשב וריכוז,היא בעיה קיימת, שאנשים חסרי אמון כמותכם,רק מחמירים את ההתמודדות של המיתמודדים עם הבעיה.
אתם לא מאמינים שזה קיים,ומכחישים את התופעה, ורק מחמירים את מצבם של המיתמודדים,שמתביישים!!!!!!!!!!!!!!!

נסו להבין, ללמוד על התופעה, לקבל את השונה,זה לא קשה.זה יועיל גם לכם
ישן 14-02-2005, 10:48
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
אני משוכנע שיש ילדים שאכן סובלים מבעיה פיזית
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי לוק-סטוק שמתחילה ב "תנסה כוון אחר"

וזקוקים לתרופות, ואני בטוח שפעם (או כיום בשכבות נמוכות) היו מתייחסים לזה בזלזול, כפי שציינת, וזו לא כוונתי. פשוט קשה לי להאמין שיש כל כך הרבה ילדים כאלה. נראה לי שיש יותר מדי שקופצים על העגלה, ומשיגים לעצמם הקלות. ניצנים של התופעה הזאת ראיתי כשהייתי בחטיבת ביניים, שהתחילו לאבחן דיסלקטים באופן רציני - הרבה ילדים שהם עצלנים באמת, שאין להם שום בעיה לקרוא ולכתוב - אובחנו בדיסלקטים וקיבלו הטבות והקלות בלימודיהם.

אם ילד מתקשה להתרכז בלימודים, אולי עדיף במקום שיקח כדורים שינסה לשנות מסגרת ? עדיף שהילד יחיה על כדורים ויחשב "נורמלי", או שילך למסגרת פתוחה יותר שבה יוכל להפגין את הכישורים האמיתיים שלו ? הכדורים פותרים את הבעיה, אבל אנחנו לא יודעים מספיק על השפעתם על איכות החיים שלו בעתיד. יש הרבה סיפורי הצלחה שמתחילים מילד עם "קפיץ בתחת" שנשר מהלימודים כי לא היה מסוגל להתרכז, אבל תיעל את עודף האנרגיות שלו לתחומים אחרים והצליח בהם. לא כולם צריכים להיות איינשטיינים בשביל לחיות טוב, תשאל את אלון מזרחי. ואולי בי"ס פשוט לא מתאים לכולם.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:35

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר