לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-02-2005, 00:01
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי יובל פיש שמתחילה ב "נו חברס הגיבו על התמונות"

היי... לא שמתי לב, אבל כנראה התגובה הקודמת ששלחתי באשכול לא נשלחה.

בכל אופן, ההמלצה שלי אליך היא לצלם ברזולוציה המקסימלית... חבל לצלם תמונות של 2 מגה פיקסל במצלמת 5 מגה פיקסל.
אחד הייתרונות הבולטים בצילום ברזולוציה גבוהה הוא היכולת לבצע חיתוך בתמונה לא מוצלחת.

כאשר תרצה לפתח תמונה טובה שצילמת - במידה וצילמת ברזולוציה נמוכה - האיכות תיראה בהתאם.
לכן, בנושא של רזולוציה - אל "תחסוך" זה אולי אומר פחות תמונות... אבל תמונות בהחלט יותר איכותיות.

ולגבי התמונות.

תמונה 2 היתה יכולה להיות יופי של תמונת שמיים אם היה "גובה" לתמונה (וללא המרפסת הקרובה). העננים בתנועה מצויינת וכמו כן צבע השמיים מרהיב - כך שזו יכלה להיות תמונת שמיים בלבד טובה.

לתמונה 3 - החיתוך של הפריים יפה.כדאי בקשתות אגב לנסות צילום Bracketing (מנסיון) כי למשל בתמונה שלך, פיצוי חשיפה שלילי היה עושה טוב לקונטרסט (לניגודיות של הצבעים בתמונה).
הקשת השמאלית כמעט ובלתי נראית.

ניסיתי עריכה קצת קיצונית אבל לדעתי מעניינת לתמונה, ברשותך (חיזוק של הגאמה והקונטרסט בתמונה)
מה דעתך ?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-02-2005, 07:38
  יובל פיש יובל פיש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
rgrgתודה לך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יובל פיש שמתחילה ב "3 תמונות שצילמתי **אני חדש פה**"

תודה על השעור הפרטי(כמה זה עולה לי) ...סתם
ועכשיו לעניינינו
אני מבין שפוטושופ עושה נפלאות ,אבל אני חושב שרק במקרים קיצוניים או לפני שמאבדים(ב-א') תמונה לנצח צריך לשפץ תמונה.זה פשוט לא אמיתי.
כמו אישה שמתאפרת כי זו האופנה במקום זה או אחר או רחמנא ליצלן כמו המשופצות הסיליקוניות שמשתפצות ללא צורך,ממלאות את השפתיים (לטעמי זה בכלל לא יפה)ועוד...ועוד
אני בעד טבעי, בתולי, אמיתי, ממש כפי שהעדשה קלטה ואני מעביר את מה שהתכוונתי להקפיא לנצח.
נכון שיש גם טעויות אנוש רגילות שגורמות לשריפת תמונה בחשיפת יתר או בתאורה לא נכונה ,כאן המקום לשיפוץ או שיפוצון,אבל יש כאלה תמונות שאתה רואה והן כלל לא מתאימות למה שצולם במקור,צבע,עצמים,הסתרות והוספות ועוד.
לטעמי השיפוץ שלך יותר מידי אגרסיבי בהוספת הגוון הצהוב כתום כי ממילא התמונה צולמה בשעת שקיעה או יותר נכון בדימדומים והגוון השולט שם היה הצבע הצהוב כתום.
באשר לקשתות ,הקשת הימנית היתה חזקה מהקשת השמאלית ולכן היא גם מופיעה כך בתמונה המקורית(פשוט לא נגעתי) אני לא עוזר משנה טבע ,אני רק מתעד.
תודה על תגובתך ונסיונך העשיר, למדתי עוד משהוא ולכל מי שצופה בנו עכשיו דעו לכם שמכל דו שיח כזה צריכים ללמוד ולהעשיר את הידע וכל המרבה הרי זה משובח.
יובל
ישן 19-02-2005, 00:46
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
מסכים ומסייג :-)
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "[font=Verdana]יובל, אין ספק..."

יש כמה סוגים של עריכה, אני לא חושב שעריכת levels ו-contrast בפוטושופ נחשבות לעריכות מוגזמות.
אלו כלים לגיטימיים כמו בכל יצירה, וצילום גם נכלל בקטגוריית האמנות.
בדיוק כמו שמשורר יכול למחוק ולשכתב, צייר יכול למחוק ולצייר מחדש, לא מן הנמנע שהצלם יערוך את התמונות.
לצורך העניין, גם חיתוך הוא עריכה לגיטימית לדעתי.
אבל, וכאן ההסכמה, זה בערך הגבול שלי, עריכה מוגזמת, כמו גזירת עצמים, שינוי צבעים דרסטי, הוספת אפקטים וכדומה הופכים את התמונה לעבודה גרפית ופחות צילומית.
במבחינת צילום לשם תיעוד, אני לא רואה כל פסול בעריכת גורמים שלא עמדו לזכות הצלם בעת צילום התמונה, כמו תאורה וכו'.

אגב, אני לא חושב שחיזוק הקונטרסט פוגע באמון.
ישן 19-02-2005, 01:25
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "מסכים ומסייג :-)"

תודה רבה, אסף... שמח לראות אותך כאן בפורום...

אמרת מילים כדורבנות.

רק רציתי להוסיף בעניין זה שהמצלמה עצמה היא לא כלי "אובייקטיבי" מלכתחילה.
בגלל שאת סרט הצילום (במצלמות פילם) או רגישות לאור (ISO) במצלמות דיגיטליות ניתן לבחור, וניתן להוסיף עדשות, פילטרים וכיוצא באלה - המצלמה היא כלי "סובייקטיבי" לתעוד המציאות.

דרך המצלמה, הצלם (האמן) יוצר את יצירתו על-ידי שינויים שהוא בעצמו "מתכנת" מראש ורוצה לראות
כתוצאה על "בד הציור" שלו (סרט הצילום או כרטיס הזיכרון).

כך שעל פי אמונתי, אם ישנו "מחסור בציוד צילום", זה לא בהכרח אומר שעריכה היא לא לגיטימית, מפני שיכלה להתרחש גם בזמן הצילום (אילו היה ציוד צילום מתקדם יותר)

"באמנות כמו באמנות... אין דבר כזה שאין דבר כזה "

ישן 19-02-2005, 14:39
  יובל פיש יובל פיש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
הבניין היפה הוא בית פלינר בפ"ת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יובל פיש שמתחילה ב "3 תמונות שצילמתי **אני חדש פה**"

בלי כל קשר לתגובות לעצם המהות של הצלם והיותו כזה אני ממש אוהב את צורת הבניין הזה ,הצבעים המשתלבים בשקיפות מדהימה מחלונותיו וצורות השמיים והעננים משתנים משעה לשעה,יש לי כבר עשרות תמונות של הבניין הספציפי הזה בכל שעות היום והלילה ואף תמונה לא זהה לחברתה.
כדאי לכם להתביית על עצם שנראה לכם שאתם אוהבים ותנו ימבה של שוטים מכל הצדדים והזוייות ובכל שעות היום ,תראו ותבינו למה התכוונתי בדברי אלה.
לך grgr אני מקבל חלק מדבריך ,אני אמן בנשמה וככזה אני משתדל להוציא מתוכי את המייטב באמצעים העומדים לרשותי ברגע נתון כמו בתמונה עם הדבורה לדוגמא ,הגברת נחתה...קליק ועפה.
אפילו לו רציתי להפעיל מקרו לדוגמא לא ההיתי מספיק,בכל מקרה אני מודה לך.
לכם חברים ,
תמשיכו להעביר מידע מאחד לשני , זה עושה יותר חשק וכיף אדיר לצלם ולנתח את התוצאות , בעיקר כשיש לך עזרה כל כל נכונה וזמינה בלי מניפולטיביות עסקית,פוליטית וכלכלית.
שוב תודה
יובל
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:42

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר