לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-08-2007, 07:32
צלמית המשתמש של maxim k
  maxim k maxim k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.06
שלח הודעה דרך MSN אל maxim k
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי dudi.vaknin שמתחילה ב "המונח "שפת עיצוב" הוא הכי..."

אני אנסח את זה בפשטות : אתה טועה.
וזה שספרים משתמשים בזה לא אומר שזה נכון, זה שמורים אומרים את זה גם לא אומר שזה נכון.

HTML זה שפה לתיאור מידע. העובדה שיש דרך תקנית שבה הדפדפנים מציגים אותה לא אומר שזו השפה שעושה את זה. למשל, אם אני חירש, תהיה לי תוכנה שתקריא לי את דף הHTML. היכן שיש תגית strong למשל, היא תקרא עם דגש. היכן שיש תגית abbr, היא תקרא לפי האותיות.
אם אני גולש בדפדפן מבוסס טקסט, אני לא אראה שום עיצוב אבל התוכן עדיין יוצג לפי פסקאות, עדיין יהיו ירידות שורה וכו'.

דווקא בגלל חוסר היכולות של HTML בתחום העיצוב, התגנבו לשפה במהלך השנים מאפיינים ותגיות כמו font שלא כל כך התעסקו בתוכן, אלא בעיצוב, אבל המגמה היא נגד זה, ולשם כך מנסים לעבור כל הזמן לתקנים יותר ויותר מחמירים של XHMTL שאינם מתירים זאת.

דוגמא לשפת עיצוב היא CSS. זו שפה שמטרתה היא לתאר את האופן שבו מוצג הדף, להבדל מHTML שזו לא מטרתה והכלים שקיימים בה לצורך זה מוגבלים ונוספו באופן די פירטי.

נערך לאחרונה ע"י maxim k בתאריך 02-08-2007 בשעה 08:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-08-2007, 11:02
צלמית המשתמש של maxim k

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי dudi.vaknin שמתחילה ב "אני אנסח את זה בפשטות: אתה..."

אדון דודי ועקנין, תחשוב מה שאתה רוצה
אני שטחתי בפניך את העובדות, אתה רוצה להתעקש על הדעות הלא מבוססות שלך - שיהיה.
ציטוט:
HTML מציגה תוכן ("מידע"), היא לא מתארת אותו. זה לא תפקידה לתאר אותו.

באמת? אז מה למשל אומרת התגית cite? היא היא אומרת שזה ציטוט.יש לה עיצוב, והוא כתב מוטה, אבל זה לא שהיוצרים התכוונו שתשתמש בזה עבור כתב מוטה.
מה זה התגית strong? דגש (מבחינת משמעות, ולכן הגיוני שגגם הטקסט בתצוגה יודגש)
מה זה התגית abbr? לה בכלל אין עיצוב, אבל היא אומרת שזה ראשי תיבות...מה הטעם בה אם כך, לשיטתך?
מה זה התגית p? פסקה (לכן זה גם מוצג כפסקה, אבל זה לא שאמרו בוא נעשה סוג של בלוק עם שוליים ריקים כאלה, ואז אמרו "וואלה זה מזכיר קצת צורה של פיסקה", ואז אמרו "טוב נקרא לזה p").
בזמן שבה הומצאה HTML, בכלל לא היה הרבה מחשבים שהיו מסוגלים להציג את אפשרויות העיצוב האלו!

ציטוט:
עיצוב ב-HTML לא מתייחס רק לצבעים וגדלים, וכאמור גם טקסט שחור על-גבי רקע לבן המיושר לצד שמאל הוא עיצוב. תוכן התחום בין תגיות הגוף הוא תוכן מעוצב.

תפסיק לחזור על עצמך...אני מבין שאתה חושב שאתה מאוד מאוד חכם, אבל עדיין...
כמו שאמרתי, ואתה כנראה לא מצליח לקלוט, HTML מכילה אפשרויות מסויימות של עיצוב, אבל היא לא נועדה לכך. היא נועדה ליצירת מסמך טקסט פשוט ככל האפשר, ואפשרויות העיצוב נוספו לה בדרך לא רשמית, ו W3C נאלצו לכלול אותם בתקן.

ציטוט:
הכיוון של w3c.org הוא להפריד לחלוטין בין תוכן לעיצוב

אתה נהנה לחזור על דברי אנשים בניסוח שונה?..
ציטוט:
אך השימוש ב-HTML כשפת עיצוב ימשיך להיות תקני עוד שנים.

לא אמרתי ששימוש בHTML כשפת עיצוב הוא לא תקני, אלא שהוא לא נכון. והוא יישאר תקני לא עוד שנים, אלא לעולם, משום שהחל מהרגע שבו אושר התקן שלHTML (בגירסא המתאימה), הוא קבוע.
מה שכן אמרתי הוא שHTML היא לא שפת עיצוב. העובדה שיש בה אפשרויות עיצוב מסויימות (ומאוד מוגבלות) לא אומרת שהיא שפה המיועדת לעיצוב.

נערך לאחרונה ע"י maxim k בתאריך 02-08-2007 בשעה 11:05.
ישן 02-08-2007, 13:09
  dudi.vaknin dudi.vaknin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.05.07
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "אדון דודי ועקנין, תחשוב מה..."

אתה מצטט חלקי משפטים מהדברים שלי ומנסה להוציא אותי אדיוט.

אני אגיב לדבריך לפי הסדר.

כל התגיות שציינת מעצבות את התוכן בצורה מסוימת. פסקה מפרידה את התוכן שורה אחת מהאלמנט שמתחתיה, cite מציגה כתב מוטה וגם זה סוג של עיצוב. היא מציגה ציטוט, אבל לפני כן היא מעצבת את הטקסט.

אני חוזר על עצמי כי נראה שאתה מתעלם ממה שאני אומר. ועוד דבר, בקשר לטענה שלך שאני חושב שאני מאוד חכם: אם אתה לא מסוגל לנהל דיון תרבותי בלי לעקוץ, אז באמת שאין כל טעם לדיון הזה ולא נפיק ממנו כלום. את העקיצות האלה תשמור לפורום מה שבראש, ותאמין לי ששם אני אצחק איתך כמה שתרצה.

HTML החלה כשפת עיצוב ורוב המפתחים כיום ממשיכים לעצב את הדפים שלהם באמצעות HTML. אולי הם משלבים CSS, אבל הפרדה מוחלטת כמעט ולא קיימת. הכיוון הוא להפריד בין עיצוב לתוכן, זה מה שאתה מתאר וזה מה שיקרה בעתיד, אבל נכון להיום ממשיכים לעצב ב-HTML.

ציטוט:
אתה נהנה לחזור על דברי אנשים בניסוח שונה?..

אני טוען שההפרדה המוחלטת תהיה בעתיד, אבל אני חוזר ומדגיש: נכון להיום רוב מפתחי האתרים (ואני ביניהם) ממשיכים וימשיכו עוד שנים רבות לעצב ב-HTML.

אתה טוען ש-HTML היא שפת תיאור תוכן. איך קוד המציג טקסט בצבע שחור על-גבי רקע לבן מתאר את התוכן?

תמשיך לנהל דיון ענייני והימנע מעקיצות.
ישן 02-08-2007, 16:09
צלמית המשתמש של maxim k

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי dudi.vaknin שמתחילה ב "אתה מצטט חלקי משפטים מהדברים..."

ציטוט:
אתה מצטט חלקי משפטים מהדברים שלי ומנסה להוציא אותי אדיוט

כל משפט שלך צוטט מתחילתו עד לסופו, מלבד האחרון, מלבד האחרון אולי שבו יש באמצע גם הערת אגב. אל תאשים אותי בניסיון להוציא אותך אידיוט.

ציטוט:
כל התגיות שציינת מעצבות את התוכן בצורה מסוימת. פסקה מפרידה את התוכן שורה אחת מהאלמנט שמתחתיה, cite מציגה כתב מוטה וגם זה סוג של עיצוב. היא מציגה ציטוט, אבל לפני כן היא מעצבת את הטקסט.

אבל זה כל העניין! אני לא אומר שאין להם עיצוב, אלא שהעיצוב נובע מהמשמעות שלהם, והעיצוב של הטקסט הוא רק דרך להציג באופן משמעותי את משמעות התגית שבקוד! לכן HTML היא לא שפת עיצוב, כי האופן בו היא מוצגת הוא נגזרת של המשמעות של המרכיבים שלה! cite מציגה את הטקסט מוטה בגלל שזה ציטוט, אבל מבחינת השפה אני בכלל לא צריך לדעת איך מעוצב טקסט ב cite, כל עוד הוא מבדיל בין הציטוט לטקסט הרגיל. אגב, לא " כל התגיות שציינתי מעצבות את התוכן בצורה מסוימת", abbr לא, אבל זה סתם הערה.

ציטוט:
אני חוזר על עצמי כי נראה שאתה מתעלם ממה שאני אומר.

כי אתה אומר דברים לא נכונים מבחינה עובדתית.

ציטוט:
HTML החלה כשפת עיצוב ורוב המפתחים כיום ממשיכים לעצב את הדפים שלהם באמצעות HTML.
דוגמא למשהו שלא נכון עובדתית. אפילו בגירסא התקנית הראשונה של HTML, שנוצרה כ12 שנים אחרי המצאת HTML, לא היה שום דבר תגית או מאפיין שקשורים לעיצוב, ובתקן מומלץ להציג למשל את cite עם כתב מוטה, כי זה מתאים למשמעות התגית (אבל לא חובה). בבקשה תפסיק להמציא עובדות.
ציטוט:
אני טוען שההפרדה המוחלטת תהיה בעתיד, אבל אני חוזר ומדגיש: נכון להיום רוב מפתחי האתרים (ואני ביניהם) ממשיכים וימשיכו עוד שנים רבות לעצב ב-HTML.

אם אתה מבין לאיזה כיוון הולכים התקנים, אז למה להישאר מאחור? עיצוב לא עושים לא בHTML ולא בXHTML, למרות שאפשר (במיטדה מסויימת).
ברור שאפשר לעצב במידה מסויימת בHTML. אפשר לעשות טבלה ענקית שיש לה מלא תאים וכל תא בגודל פיקסל, וכל אחד עם צבע רקע אחר, ככה שבסוף מתקבלת תמונה של המונה ליזה, אבל זה לא השימוש הנכון!

ציטוט:
]
אתה טוען ש-HTML היא שפת תיאור תוכן. איך קוד המציג טקסט בצבע שחור על-גבי רקע לבן מתאר את התוכן?

אין לי מושג למה התכוונת במשפט הזה. אם התכוונת לטקסט רגיל שאינו מוקף בתגיות, ומוצג כטקסט שחור לבן על פני המסף, אז זה בדיוק העניין - הטקסט בקוד רגיל, ללא משמעות מיוחדת (אין תגיות), אז גם הטקסט שמוצג רגיל!
ישן 02-08-2007, 18:13
  dudi.vaknin dudi.vaknin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.05.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי maxim k שמתחילה ב "[QUOTE]אתה מצטט חלקי משפטים..."

להיפך! המשמעות שלהן נובעת מהעיצוב. לדוגמה, המשמעות של התגית cite כציטוט נובעת מכך שהתוכן שהיא תוחמת מוצג בנטייה. כך מקובל להציג ציטוטים בספרות ובעיתונות ומפתחי השפה החליטו שגם באינטרנט כך יוצגו ציטוטים.

ציטוט:
לא " כל התגיות שציינתי מעצבות את התוכן בצורה מסוימת", abbr לא, אבל זה סתם הערה.

לפחות אנחנו מסכימים שהתגיות מעצבות את התוכן. התיאור נובע מאופן העיצוב. אתה צודק, התגית abbr לא מעצבת את התוכן. הנה לך תיקון: רוב התגיות שציינת מעצבות את התוכן בצורה מסוימת.

ציטוט:
כי אתה אומר דברים לא נכונים מבחינה עובדתית.

הנה דוגמה למשפט שחזרתי עליו: "עיצוב ב-HTML לא מתייחס רק לצבעים וגדלים, וכאמור גם טקסט שחור על-גבי רקע לבן המיושר לצד שמאל הוא עיצוב. תוכן התחום בין תגיות הגוף הוא תוכן מעוצב". אתה טוען שהמשפט לא נכון מבחינה עובדתית?

ציטוט:
אם אתה מבין לאיזה כיוון הולכים התקנים, אז למה להישאר מאחור? עיצוב לא עושים לא בHTML ולא בXHTML, למרות שאפשר (במיטדה מסויימת).

לא אמרתי שאני נשאר מאחור.

ציטוט:
אין לי מושג למה התכוונת במשפט הזה. אם התכוונת לטקסט רגיל שאינו מוקף בתגיות, ומוצג כטקסט שחור לבן על פני המסף, אז זה בדיוק העניין - הטקסט בקוד רגיל, ללא משמעות מיוחדת (אין תגיות), אז גם הטקסט שמוצג רגיל!

אני התכוונתי לדף HTML שתגית הגוף שלו תוחמת בתוכה כמה מילים בלבד. אתה יכול לדמיין את הפלט? הפלט הזה - כמה מילים שחורות וקטנות בגופן פשוט ע"ג רקע לבן - הוא מעוצב. עיצוב, גם אם הוא עיצוב ברירת המחדל, הוא עדיין עיצוב. ניסיתי להסביר לך את הנקודה הזו מספר פעמים ואתה פשוט לא תופס.
ישן 02-08-2007, 18:25
צלמית המשתמש של maxim k

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי dudi.vaknin שמתחילה ב "להיפך! המשמעות שלהן נובעת..."

ציטוט:
להיפך! המשמעות שלהן נובעת מהעיצוב. לדוגמה, המשמעות של התגית cite כציטוט נובעת מכך שהתוכן שהיא תוחמת מוצג בנטייה. כך מקובל להציג ציטוטים בספרות ובעיתונות ומפתחי השפה החליטו שגם באינטרנט כך יוצגו ציטוטים.

חחח הטיעון הזה כל כך מטומטם שקשה להגיב. אתה אומר שמה שמוטה הוא ציטוט בגלל שהוא מוטה, ולא שציטוט מוטה בגלל שהוא ציטוט...נו באמת, זה הרי שטות מוחלטת.

ציטוט:
לפחות אנחנו מסכימים שהתגיות מעצבות את התוכן. התיאור נובע מאופן העיצוב. אתה צודק, התגית abbr לא מעצבת את התוכן. הנה לך תיקון: רוב התגיות שציינת מעצבות את התוכן בצורה מסוימת.

התיאור לא נובע מהעיצוב אלא להפך...אני מקווה שאתה מבין בעצמך עד כמה מה שאמרת טיפשי.

ציטוט:
לא אמרתי שאני נשאר מאחור.

אמרת " אני טוען שההפרדה המוחלטת תהיה בעתיד...אבל... מפתחי האתרים (ואני ביניהם) ממשיכים וימשיכו עוד שנים רבות לעצב ב-HTML." אם זה לא נקרא להישאר מאחור, אין לי מה לומר לך עוד.

ציטוט:
עיצוב, גם אם הוא עיצוב ברירת המחדל, הוא עדיין עיצוב. ניסיתי להסביר לך את הנקודה הזו מספר פעמים ואתה פשוט לא תופס.
הנקודה שאני "לא תופס" לא נכונה. הצגה של ברירת מחדל היא לא עיצוב, משום שבמקום אחד יש ברירת מחדל כזאת ובמקום אחר היא אחרת, ולכן זה יומג באופן שונה. היות שעיצוב הוא חד ערכי, עיצוב שמשתנה ממקום למקום הוא לא עיצוב.
ישן 31-07-2007, 19:04
  DCD DCD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי alex188 שמתחילה ב "ניסתי לעשות כמו שאתה אומר לי..."

ראה דוגמא איך מתייחסים למאפיני\אפשרויות אלמנט:

קוד:
<div id='MyDiv'></div> <script> document.getElementById('MyDiv').innerHTML = "Hello<br />World!"; </script>

זו הפקודה שבאמצעותה מתיחסים לאלמנט:
קוד:
document.getElementById('Element_id')

שים לב:
1. קוד ה-JS נמצא אחרי האלמנט שרוצים להתייחס אליו.
2. באמצעות הפקודה הנ"ל אתה ניגש אל האלמנט ע"י כתיבת ערכו של מאפין ה-id של האלמנט.

אני לא מבין:

1. מה ניסית לעשות פה:
קוד:
<input type="checkbox" name="C1" value="ON" onclick="b1.disabled=true;"> <input type="submit" value="Submit" name="B1" ">

זה לא תקין לכתוב ככה!

2. מה כתבת פה:
קוד:
<<textarea rows="2" name="S11" cols="20" onclick="this.style='height: 400px';" /textarea>>

?????

זה בכלל לא קוד HTML תיקני. יכול להיות שהוא הסתבך, לכן חשוב שתשים תגי CODE סביב קוד מסויים.

נערך לאחרונה ע"י DCD בתאריך 31-07-2007 בשעה 19:07.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:19

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר