לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2007, 19:35
  MALSHAB123 MALSHAB123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
מגעיל כוכב נולד = לא בדיוק חייל נולד..

ראיתי את הכתבה בYNET וחשבתי שזה מתאים לפה שכולם פה כי הם רוצים להתגייס ולא לא להתגייס..

תסתכלו עליהם, תראו אותנו.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3431469,00.html

הכי עצבנה אותי מרינה הזאת.. סתם שותקת לה.. אני בטוח שהיא הכי השתמטה מהם..

דורון רוקח מילא.. הוא השתחרר מסיבות בריאותיות ואני משער שבגלל עודף משקל.. אני סולח לו
כי אני מצביע לו.. רק כי הוא שמן אני מצביע לו ..

דניאל בן חיים אני חושב שהוא לא הלך לצבא כי הוא היה תלמיד ישיבה..
האמת היא אבל שהוא חזר די בשאלה והוא יכול לשרת בצבא ופשוט בוחר שלא..
הוא גם מעדיף שלא לדבר על זה "כי לא כיף לו" .. תסתכלו במי הבנות מאוהבות..

היחידים שמשרתים או שירתו זה אליסה שהיא מורה חיילת וקיבלה דח"ש
בועז שלא הבנתי כ"כ איפה הוא משרת(?) נראה לי בקרבי..
ושלומי בראל שהכי מתאים לו להיות משתמט הוא משרת בלשכ"ג ב"ש..

מה אתם אומרים?
אתם תומכים בלא להצביע למי שלא משרת מסיבה לא מוצדקת ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2007, 19:55
  רועי999 רועי999 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי persephone שמתחילה ב "לא יודעת..."

את מאוד צודקת שיש מאחורי כל משתמט סיפור אבל איזה סיפור? זה כבר שאלה אחרת..
מאחורי דורון רוקח ואדיר אוחיון יש סיפור של בעיות רפואיות - עודף משקל לגבי דורון אני לא צריך להסביר ואדיר למי שלא יודע שקל פלוס 30 קילו אבל גם זה לא מצדיק את העובדה שלא עשה צבא - לא חסרים סיפורים גבי אנשים שהרזו עשרות קילוגרמים בשביל לשרת (אפילו פה בפורום יש כאלה - חזק ואמץ אני מעריץ אתכם!)
בנוגע למרינה אבא שלה אמר שהיא בריאה לחלוטין ואין לה שום בעיה היא פשוט לא התגייסה! למה?
כי פשוט פרזיטית מגעילה שלא מגיע לה שום זכות של אזרח במדינת ישראל
דניאל התגייס והשתחרר מסיבה לא מובנת- משהו מוכן להסביר לי מה נסגר איתו?!
להתגייס ולהשתחרר? למלא אנשים הצבא "לא מתאים" אבל הם מסיימים את השירות בכבוד!
ועוד משתמט שזכ בעונה שעברה זה האדון הפרזיט ג'קו אייזנברג בחור בעל פרופיל 97 ונתוני קב"א טובים לחלוטין- בא לבק"ום עם גיטרה והצהיר שהוא פצפיסט ולא מוכן לגעת בנשק - גם כאשר מאיימים על חייו?! מדינת ישראל והעם היהודי נמצא באיום קיומי מתמיד ולא יכול להיות שישראלי יהודי שחי במדינת ישראל יגיד מילים כאלה- לא מאמין במלחמה? משמע אתה לא אוהב את חייך וחיי חבריך ואחיך הישראלים!

כל נושא ההשתמטות מגעיל באופן שלא ניתן לתאר! חובה לנקוט צעדים בכדי למגר את התופעה!

ישן 31-07-2007, 15:19
צלמית המשתמש של persephone
  משתמשת נקבה persephone persephone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.04
Facebook profile
תאמינו לי,
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי or bardugoTNT שמתחילה ב "[QUOTE=persephone][b][i]אני..."

שגם אני מגנה את כל מי שלא התגייס לצבא. אני נלחמתי בשיניים כדי להשאר, אפילו כשהיה רע. אני מבינה את חשיבות התרומה ויותר מכך, את ההרגשה שזה נותן לדעת שהתגייסת לצבא- אפילו אם אנשים היו פקידים או משהו כזה- זה עדיין בורג קטן אך משמעותי במערכת.
אולי אין הצדקה לכוכבים הנולדים האלה, אז כן- אני מאוכזבת מהם בתור אנשים, בתור אזרחים.
משתמטים אחרים ללא הצדקה? זו בושה.
משתמטים עם הצדקה? עם בעיות? תומכת לחלוטין. אם אדם לא יכול בשום אופן לשרת בצה"ל- שיבושם לו. יש כאלה שיגידו שמזלו- השתחרר מעול של שנתיים שלוש, ויש כאלה שיגידו שהוא הפסיד.
בכל מקרה, זה לא עושה אותו פחות אזרח לדעתי.

ישן 31-07-2007, 12:12
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MALSHAB123 שמתחילה ב "כוכב נולד = לא בדיוק חייל נולד.."

הקטע הוא שראיינו שם אחד {אין לי מושג מי, אני לא צופה בתוכנית הזאת} שאמר שאת הסיבה לכך שהוא השתמט רק הוא ואלוהים יודעים וככה זה יישאר.......הוא בא להגיד שיש לו סיבה אישית, כנראה בטח נובעת ממשהו מנטלי ופנימי......
רגע, הוא חושב שהוא היחיד שיש לו בעיות כאלה? הוא חושב שהוא היחיד שמדבר אל אלוהים לפני הגיוס? הרבה מלש"בים מתגיסיים עם דילמות וכו', אבל מבינים שדילמות זה דבר אחד, ולהגן על המולדת זה משהו אחר...

אחח מה אני אגיד לכם..מסתכל ומעצבן.....
אני יודע, כשבבוא העת אני אצטרך להלחם על המדינה שלי, אני לא אלחם בשביל כל הפוליטיקאים, וגם לא בשביל כל המשתמטים למינהם.....אני אלחם עבורי, עבור המשפחה שלי, ועבור החברים שלי...זה הכל..

ישן 01-08-2007, 20:24
  הציוני האחרון הציוני האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
עידו
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "מפיק הצגות סוף שנה"

למה מי אתה שתשפוט?.....לא אתה תחליט איפה הוא יעשה את השירות הלאומי שלו
עשית שירות בתותחנים,כל הכבוד לך,אל תירד על אחרים.
וסתם הערה לא קשורה לכלום,הצבא הזה לא בנוי שיתרמו לו,וגם לא המדינה.ונסיים בזאת.
ואני לא מצדיק אף אחד מהמשתמטים כמובן,חבורה של אפסים כל מי שמשתמט.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו403
גם כן שירות לאומי...
ואני לתומי חשבתי שתרומה אמיתית למדינה היא סיוע לנכים, עיוורים, עולים חדשים, עבודה עם ילדים בשכונות מצוקה ובשכבות החלשות, חניכת תלמידים, עבודה במקלט לנשים מוכות, וכו'.

ישן 31-07-2007, 16:01
  gpc gpc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אנשים רבים לא התגיסו, על אלו שאינם ידוענים אינך שומע כלל."

בסופו של עניין חבר יקר, תסכים איתי שהזוכה בתחרות הולך לקבל צ'ופר או שתים,אתה שוכח שהמימון של התוכנית הזו ושל כל הפרסים שנותנים בה ניתנים על ידי תושבי הציבור, כל אזרח ישראלי מחוייב לעשות שירות צבאי, זו היא חובתו כלפיציבור המדינה וכלפי המדינה שבה הוא חי בא, כאשר חייל הולך ומשתמט אין שום סיבה שבעולם שאני בתור אזרח, ישראלי, שהוא גם חייל ישראלי, ואפילו איש ציבור במדינה הזו בעל זכות הצבעה בתחרות הזו לא חושב שזה הגיוני לתת בתור ציבור את הזכות הזו לאותו מתמודד להצליח לאחר שהוא מצידו זלזל בי בתור אזרח במדינה ובחר שלא להתגייס לצה"ל!

זה אומנם לא פייר ברמה כלשהיא שהתחרות כעת לא שוויונית עקב הטרסה כנגד המשתמטים, אני אישית יכול להגיד שאני כרגע מברך על זכייה של אחד מהחיילים ולא נוכח קולם היפה אלא רק משום שהם עשו צבא, יחד עם זאת אני חושב שזו אשמתם של מפיקי התוכנית שלא חשבה על כך מראש ואפשרה למשתמטים להשתתף, בו נגיד תהיה עונה שישית, אם יהיה בה משתמט ויחליטו לתת לו להשתתף סיכוייו זכות יהיו קטנים יותר משל של אחד שמשרת בצבא, ולכן זה יהרוס את השוויונית של התוכנית, מסקנה: לא לתת למשתמטים להשתתף, ואני מבחינתי מתכוון לפלל שאלה שכבר בפנים יעופו, ומהסיבות הנכונות (!).. בלי שום קשר לכשרון ולקולם
ישן 31-07-2007, 18:29
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
וכיצד כבודו מציע להפקת כוכב נולד לבדוק אם אדם כלשהו "השתמט" או רק קיבל פטור
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי gpc שמתחילה ב "[font=Verdana]בסופו של עניין..."

משירות צבאי?

או שאתה טוען שאסור לקבל באופן גורף מועמדים שלא שירתו בצבא, מכל סיבה שהיא?

מה השלב הבא? מניעת השתתפות של מועמדים שהם חיילים (כי רוב הסיכוים שהם גובניקים "מסריחים" בעוד חבריהם הקרבים קורעים את התחת)?

זו תחרות שירה, לא תחרות החייל המצטיין או האזרח המצטיין. את הפרסים ממנמותחברות מסחריות שמרויחות הון בגלל הפרסום הענק שטמון בתוכנית הזו, כך שה"תשלום" היחידי מצד הצופה הוא עצם צפיתו בתוכנית.

אני נגד השתמטות מהצבא ואני בעד חוקים שיתנו הטבות לאלו שעשו שירות צבאי מלא וכנגד יבחנו כשירות אלו שלא עשו צבא לבצע דברים מסוימים באזרחות (לדוגמא, אם קיבלת פטור, רפואי או נפשי, משירות, כיצד הדבר אמור להצביע על כשירותך לנהוג ברכב?), אבל אני לא חושב שזה התפקיד של תוכנית בידור לערוך תחקירים בטחונים למועמדים.

ישן 01-08-2007, 22:49
  gpc gpc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.08.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "וכיצד כבודו מציע להפקת כוכב נולד לבדוק אם אדם כלשהו "השתמט" או רק קיבל פטור"

להגיד יש לו "פטור" אז זה בסדר, זה הכי קל...

אולי תנסה לבדוק על מה הפטורים?!
אתה דתי? התוכנית משודת בשישי, אם אתה מספיק דתי כדי לא להתגייס אז לא נרצה חלילה להרוס לך את "תורתך, אמונתך" בכך שנשדר אותך שר ורוקד ביום השבת, הרי אם יש משהו יותר גרוע מלא לשמור שבת, זה לגרום למישהו אחר לא לשמור את השבת, הופעה שלך באמצצע השבת גורמת למאות אלפי מעריצים לצפות בך ובכך לא לשמור את יום השבת לקודשו...
הפירצה בחוק קיימת, חוק זה דבר יבש, תאמין לי שאם ישפטו כל אדם בנפרד, זאת לא תהיה בעיה כלל לדעת למי יש פטור ולמי לא, יש לך פטור עקב בריאות נפשית לקויה, אתה לא יכול להשתתף בתוכנית, אנו לא רוצים חלילה שיקרה לך משהו אם תודח...

צורת החשיבה שלי היא שפטור צבאי יבוא לידי ביטוי גם באזרחות, אם אתה לא כשיר נפשית לתפקד כחייל, אותו חוסר כשירות צריך לבוא לידי ביטוי גם בתור אזרח...

אתה לא מבין את כמות העוול שגורמת הערצת משתמטים.
אני הספקתי כבר להיתקל בלא מעט אנשים שאמרו לי שהם לא מתכוונים להתגייס כי הם רוצים להתפתח ולהיות סלבס, להיות סלב זה חלומו של כל נער שני במדינתנו, תחשוב שכל אחד שרוצה להיות סלב רואה שהדרך להיות אחד כזה היא הרבה יותר פשוטה אם הוא לא יתגייס.
תחשוב על ג'אקו אייזנברג, הוא אמר שהוא בא לבסיס עם גיטרה, "אני עושה את מה שאני טוב בו"
אתה יודע כמה אנשים חושבים שיש בהם הפוטנציאל להיות זמרים?!?! אתה יודע כמה משתמטים יתווספו אם כל אחד מהם יחליט שהוא רוצה להיות מוסיקאי ולכן אסור לו להתגייס?
העניין הוא פשוט, בני נוער צריכים לראות שאין משתמטים שנהיים סלבס, מספיק שהתוכנית הנכבדה "כוכב נולד" תגיד שהיא לא מקבלת יותר משתמטים ומאות אלפי צעירים שחולמים להגיע לכוכב נולד יחשבו פעם שנייה לפני שהם יסעו עם גיטרה לבקו"ם או לחלופין יגידו לקב"ן שהם לא בנויים לשרות, או שמאידך יחליטו לחזור בתשובה לכמה ימים....

אה ודרך נוספת היא כמובן לאסור לשדר שירים של משתמטים בגלגל"צ, הופעה בגל"צ היא פריוילגיה שצריכה להינתן רק לאנשים שעו וסיימו שירות צבאי מלא, לא רוצה לפסול משתמטים אין בעיה, תגיד שאתה מוכן לקבל רק חיילים שבצעו שירות מלא, ככה גם בכוכב נולד, וכך גם בכל דבר אפשרי באזרחות!, לא לפתוח חזית נגד המשתמטים לתת פריוילגיות (אפילו אם הן גובלות בחוסר דמוקרטיזציה) לחיילים ששירתו שירות צבאי מלא.

נערך לאחרונה ע"י gpc בתאריך 01-08-2007 בשעה 22:53.
ישן 02-08-2007, 09:12
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
פטור משירות צבאי ניתן במקרים רבים ומגוונים.
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי gpc שמתחילה ב "להגיד יש לו "פטור" אז זה..."

לפי הכתבה שפורסמה ב- NRG נטען כי דניאל בן חיים השתחרר על רקע רפואי ולא על רקע דתי (ע"י אביו).

אם ההגדרה שלך למישהו בעל בעיות נפשיות היא "מטורף שעלול לפגוע באנשים אחרים או בעצמו", אזי צר עולמך כעולם הנמלה.

ומה עם מתמודד נכה שלא התגייס עקב כך לצה"ל? גם אותו היית זורק מהמדרגות?

לפי דעתי הדרך להתמודד עם בעית ההשתמטות היא ע"י מעבר מפטורים קבועים למתן פטורים זמניים, באותה תקופה יבדק מצבו של אותו אדם לראות אם יש שינוי או שיפור במצבו ובמידה ויהיה שיפור ישקל נושא גיוסו מחדש.
כמו כן תיבדק השפעת מצבו על תחומי חיים נוספים, לדוגמא, רשיון נהיגה. אדם שקיבל פטור משירות צבאי על בסיס רפואי (פיזי או נפשי) יאלץ לעבור וועדות שונות ומשונות שיקבעו אם הוא רשאי להחזיק ברשיון נהיגה. אם ימצא שהוא כשיר, הממצאים יועברו גם לצבא שיוכל לראות בכך, במידת הצורך, שיפור במצבו.

אולם, אין קשר בין הדברים ובין תוכנית מסחרית, בערוץ מסחרי, שבאה לתת במה לזמרים צעירים.

אגב, אם גלגל"צ תוריד מהפלייליסט שלה זמרים ויוצרים שלא שירתו שירות צבאי מלא, היא כנראה תשאר ללא מאזינים.

ישן 03-08-2007, 06:03
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי gpc שמתחילה ב "להגיד יש לו "פטור" אז זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gpc

אה ודרך נוספת היא כמובן לאסור לשדר שירים של משתמטים בגלגל"צ, הופעה בגל"צ היא פריוילגיה שצריכה להינתן רק לאנשים שעו וסיימו שירות צבאי מלא, לא רוצה לפסול משתמטים אין בעיה, תגיד שאתה מוכן לקבל רק חיילים שבצעו שירות מלא, ככה גם בכוכב נולד, וכך גם בכל דבר אפשרי באזרחות!, לא לפתוח חזית נגד המשתמטים לתת פריוילגיות (אפילו אם הן גובלות בחוסר דמוקרטיזציה) לחיילים ששירתו שירות צבאי מלא.

אני מחמיר יותר מזה. לדעתי בגל"צ/גלגל"צ צריך לשדר רק מארשים.

ישן 31-07-2007, 15:13
  edi89 edi89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.06
שלח הודעה דרך ICQ אל edi89 שלח הודעה דרך MSN אל edi89
אני חושב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MALSHAB123 שמתחילה ב "כוכב נולד = לא בדיוק חייל נולד.."

שלתוכנית כזאת מבחני הקבלה צריכים להיות אך ורק על סמך כשרון שירה והופעה.

לגבי המשתמטים ניתן לשנות בחקיקה ולמנוע מהם זכיות בסיסיות של אזרחים כדי שירגישו את העול.

חסימת זכאות למשכנתא ביטוח לאומי אבטלה פנסיה ועד הרבה אחרים.

אבל הבעיה היע שהמשתמטים עושים זאת על פי חוק פשוט יש בחוק פרצות שונות ולכן לא ניתן לחוקק נגדיהם סנקציות כשהמעשים שלהם חוקיים לגמרי.

הבעיה היא החוק גיסו החובה ובנלווים אליו שמאפשרים ביתר קלות השתמטות למשל בחורה יכולה ללא מאמץ להכירז שהיא דתיה בסך הכל היא צריכה המלצה מרב.

אותה בחורה תבוא יום אחד ללשכ"ג אם המלצה תקבל פטור ובאותו הערב תצא למועדון בלבוש חשוף ככל הנראה תשתכר ואולי גם תקיים יחסי מין לפני חתונה (מה שאסור לפי הדת) כנ"ל בנים.

וכל העניין של הקב"ן וועדות רפואיות על זה אפשר לכתוב שנה ולא לסיים.

ישן 31-07-2007, 18:43
  erez212 erez212 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.07
אני לא יכול לשרת והתנדבתי..

persephone ..... אני לא אמור לשרת בצבא והחלטתי לשרת...

עכשיו מן הסתם אני לא יכול להיות קרבי אבל אני נתקל פה בהרבה דברים שאנשים אומרים

שצריך להעניק עוד זכויות לחיילים שמתגייסים

עכשיו ראיתי עוד הרבה אנשים שאומרים שחילים קרביים צריכים לקבל עוד מענקים ויעזרו להם בעוד משכורת וחס וחלילה שלא תחשוב שאני משווה את עצמי לקרבי
אבל אם אני רוצה להיות קרבי ואני לא יכול אז למה שמישהו אחר יקבל יותר כסף או מענקי שיחרור והכול
וזה גם גורם לאפליה כולשהי אני רק אומר אל תבינו לא נכון ברור שאין מה להשוות בין חייל קרבי לג'ובניק
אבל בעייני לגבי מענקים אחרי שיחרור זה צריך להיות אחיד...
לי אישית כואב ליראות את כול האנשים שבחורים לא לעשות צבא ואני רואה כמה החיים הפוכים

אני הייתי מוכן לתת הכול בשביל להיות קרבי ולהגן על המדינה שלי אבל אני לא יכול
אז גם בתור ג'ובניק אני יכול תרום וזה מה שאני יעשה בגאווה..
ישן 01-08-2007, 13:08
  f1r3f0x f1r3f0x אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
פשוט לול

אני פשוט לא מסתכל כוכב נולד וגם לא מצביע לאףאחד ממי ששם.

לא מעניין אותי כמה הם מוכשרים וזה, אני פשוט בז לתכנית הזאת. אולי כוכב נולד 1 היה שווה משהו כל השאר פשוט ביזיון..

אריק ברמן לא היה צריך כוכב נולד בשביל להתפרסם ולהשמיע את המוזיקה שלו...
אףאחד אחר גם לא צריך זאת.

ולגבי זה שהם לא משרתים,אפשר לחשוב, 25% מאוכלוסיית הצעירים בארץ לא מתגייסת..
מה אז..

פשוט אסור לתת לאלו שלא משרתים להפוך להיות גיבורי תרבות , כי מי שלא מתגייס בגלל שהוא רוצה "לפתח את הקרירה שלו " או כיוב' אז הוא בכלל לא גיבור אלא סתם פחדן.

ישן 01-08-2007, 22:25
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי yazdi10 שמתחילה ב "לא קראתי כאן את כל התגובות... אבל..."

1. הרבה אנשים מתוסכלים, אז ???? שלא יתגייסו....חח כן בטח.....הצבא שלנו יותר מדי קטן בכדי לקבל את אחוזי ההשתמטות המטורפים האלה..המדינה זקוקה לכל אזרח שיוכל להתגייס לצבא ולתרום את חלקו.....

2. המדינה אכן צריכה לעשות משהו בעניין, כי היא גם אשמה...לצ'פר יותר את החיילים, "לדפוק" את המשתמטים {במגבלות החוק כמובן}, והכי חשוב, להעביר חינוך לפטריוטיות מגיל קטן...ולא השיט הזה של כל יום ראשון שרים את התקווה בבוקר...זה מבורך אבל לא מספיק......

אתה שוכח שאתה נמצא בישראל ולא בשוויץ.......יש חוק, ולאנשים אסור לשחק איתו.... לחוק הזה יש משמעות חיונית לארץ.....

בכלל... היום, בחברה הישראלית, המילה פטריוט היא מילה גסה....וזה הדבר הגרוע ביותר

ישן 02-08-2007, 22:44
  yazdi10 yazdi10 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.07
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "1. הרבה אנשים מתוסכלים, אז..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי steaua rosie
1. הרבה אנשים מתוסכלים, אז ???? שלא יתגייסו....חח כן בטח.....הצבא שלנו יותר מדי קטן בכדי לקבל את אחוזי ההשתמטות המטורפים האלה..המדינה זקוקה לכל אזרח שיוכל להתגייס לצבא ולתרום את חלקו.....

2. המדינה אכן צריכה לעשות משהו בעניין, כי היא גם אשמה...לצ'פר יותר את החיילים, "לדפוק" את המשתמטים {במגבלות החוק כמובן}, והכי חשוב, להעביר חינוך לפטריוטיות מגיל קטן...ולא השיט הזה של כל יום ראשון שרים את התקווה בבוקר...זה מבורך אבל לא מספיק......

אתה שוכח שאתה נמצא בישראל ולא בשוויץ.......יש חוק, ולאנשים אסור לשחק איתו.... לחוק הזה יש משמעות חיונית לארץ.....

בכלל... היום, בחברה הישראלית, המילה פטריוט היא מילה גסה....וזה הדבר הגרוע ביותר

1. דגש על ה"לתרום את חלקו"... מי שמגייסים אותו בכוח לא תורם כלום, הוא לא עושה את העבודה שלו על הצד הטוב ביותר, כי זה לא ממש איכפת לו, מה שכן איכפת לו זה לחפש דרכים להתחמק מהשירות, וככה הוא הופך לנטל עוד יותר גדול..

2. "לדפוק את המשתמטים", שוב דרך להכריח בנאדם לעשות משהו שהוא לא רוצה.. מה אתה יוצר? שוב חיילים ממורמרים שעושים לך דווקא..

לך תדע כמה תאונות מצערות וחוסר תפקודים יש בצבא בגלל אותם אנשים שהצבא לא מזיז להם בשיט, אבל עדיין נמצאים בו כי אין להם ברירה. הם מזיקים לך יותר כחיילים מאשר כמשתמטים. זאת פשוט הגישה הזאת שלכם להגיד "למה אני צריך להתגייס והוא לא?".... לאנשים שאומרים את זה לא ממש איכפת שהצבא צריך כמה שיותר חיילים, איכפת להם שהם "נדפקו" והם עושים צבא, ואחרים לא צריכים לעבור את זה.. זאת צרות עין לדעתי.. אתם מקנאים בהם או משהו? אני לא מבין..

באופן ספציפי בקשר לכוכב נולד או לשחקני כדורגל למיניהם - כואב לכם לראות מישהו מצליח?? למה לא לתת למישהו לפרוץ כשהצבא יכול רק לעכב אותו ולגזול ממנו את הצ'אנס הזה? תנו להם לנצל את הכישרון הזה.

אם אתם באמת מחפשים את טובתה של המדינה, תעשו צבא בשביל עצמכם, בשביל האנשים שאיכפת לכם מהם, בלי להסתכל על אחרים כל הזמן...

נערך לאחרונה ע"י yazdi10 בתאריך 02-08-2007 בשעה 22:49.
ישן 01-08-2007, 22:59
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
מי צריך חייל נולד?

הבעיה המרכזית שלנו, היא הסתכלות על כל מה שמסביב ופחות על עצמנו. קל מאוד לבוא בטענות ותלונות לכוכבי כוכב נולד על כך שחלק גדול מהם לא עשה צבא. הכתבה פופוליסטית ומאוד לא מעמיקה. מישהו באמת טרח לוודא מה הסיבות האמיתיות?
מישהו העלה על דעתו שצה"ל נתן פטור לאנשים הללו ולכן כנראה שצה"ל מצא לנכון לפטור אותם?
אם נתחיל ככה- יש לעשות כתבת תחקיר מעמיקה על כוכבי ערוץ הילדים לדורותיהם, על כוכבי "השיר שלנו", על השחקנים בסרט "בנות", "יוסי וג'אגר", "גבעת חלפון", "מבצע סבתא", "הללויה", "איציק" ועל היוצרים של "מ.ק 22" ולבדוק בציציותיהם של כל מפורסמי ואושיות התרבות שלנו.

האם כל אלו שירתו שירות מלא? האם זה באמת משנה? הם יוצרים, כותבים, שחקנים ומוזיקאים מוכשרים. האם יש לשפוט את כשרונותיהם ע"פ המדים שהם כן או לא לבשו?

מה עם "משתמטים" אחרים מפורסמים?

יש למגר את תופעת ההשתמטות, אולם יש גם לנהוג בשיקול דעת ולהבין האם יש פה השתמטות גרידא, או קצת מעבר לכך- דבר שלפחות על פי הכתבה הזו, לא ברור בעליל.

רַבִּי מֵאִיר אוֹמֵר: אַל תִּסְתַּכֵּל בְּקַנְקַן, אֶלָּא בְּמַה שֶּׁיֵּשׁ בּוֹ [פִּרְקֵי אָבוֹת, פֶּרֶק רְבִיעִי, מִשְׁנָה כז]

העובדה שהם לא עשו צבא לא משנה. משנה למה, ומי נתן את האוקיי לכך.

ישן 02-08-2007, 15:29
צלמית המשתמש של רון חומש
  רון חומש רון חומש אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.04.07
כמה דברים ששעשעו אותי בהודעה שלך

ציטוט:
במקור נכתב על ידי MALSHAB123
ראיתי את הכתבה בYNET וחשבתי שזה מתאים לפה שכולם פה כי הם רוצים להתגייס ולא לא להתגייס..

תסתכלו עליהם, תראו אותנו.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3431469,00.html

הכי עצבנה אותי
מרינה הזאת.. סתם שותקת לה.. אני בטוח שהיא הכי השתמטה מהם..

דורון רוקח מילא.. הוא השתחרר מסיבות בריאותיות ואני משער שבגלל עודף משקל.. אני סולח לו
כי אני מצביע לו.. רק כי הוא שמן אני מצביע לו ..

דניאל בן חיים אני חושב שהוא לא הלך לצבא כי הוא היה תלמיד ישיבה..
האמת היא אבל שהוא חזר די בשאלה והוא יכול לשרת בצבא ופשוט בוחר שלא..
הוא גם מעדיף שלא לדבר על זה "כי לא כיף לו" .. תסתכלו במי הבנות מאוהבות..

היחידים שמשרתים או שירתו זה אליסה שהיא מורה חיילת וקיבלה דח"ש
בועז שלא הבנתי כ"כ איפה הוא משרת(?) נראה לי בקרבי..
ושלומי בראל שהכי מתאים לו להיות משתמט הוא משרת בלשכ"ג ב"ש..

מה אתם אומרים?
אתם תומכים בלא להצביע למי שלא משרת מסיבה לא מוצדקת ?

מי מת והפך אותך אחראי?!?!

זה לא שחסר אנשים שמשתמטים, וזה לא שלהשתמט זה בסדר, אבל כל מלש"ב מצויץ מרשה לעצמו לחוות דעה כשהוא בעצמו עדיין לא התגייס.
מעבר לעובדה שגם אם חלק מהחבר'ה המוכרים יותר בציבור היו מתגייסים סביר להניח שהם לא היו עוסקים בתפקידים מועילים מפאת מקצועם (בדיוק כמו שחקני נבחרת וכיו"ב), ככה שאולי בכלל עדיף לא לגייס אותם, העיסוק הזה במה שכל אחד עושה ולמה וכמה ולהיכנס לוריד - נראה לי כזה מיותר.

השתמטות זה אסור, אבל זה מצב קיים, שלא במיוחד קשור בכוכבים של כוכב נולד, והמצב הזה קיים בצה"ל ברמות מטורפות (מעטים האנשים שלא מנסים להשיג גימלים בדרכים לא דרכים, או שסתם מחליטים לבקר חבר'ה מחוץ לבסיס בזמן שהם סוגרים. יש הרבה פנים ל-"השתמטות).

You're going to reap just what you sow

ישן 03-08-2007, 12:32
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05

תראו צריך לעשות הפרדה בין כוכב נולד לבין חייל..אי אפשר לפסול מראש כל אחד שלא התגייס רק בגלל שהוא לא התגייס..

דורון ואדיר-אפשר להבין.
מרינה ודינאל?אין לי מושג מה הסיבה האמיתית..

גם אני כמו הרוב פה כועס שמשתמטים הולכים עם הראש זקוף בעוד שהחיילים(לא משנה כרגע קרביים או עורפיים..חייל זה חייל) מרגישים פראיירים..
נמאס שאלו שלא מתגייסים בגלל סיבות שטותיות "עוקפים" את החיילים,הולכים לאוניברסיטה ובעצם החייל יוצא עם הרגשה של פראיריות ושלא באמת מעריכים אותו..
חייבים להפסיק את התופעה הזאת..מי שמשתמט צריך להתחיל לפחד להגיד את המילה הזאת..להרכין ראש כשחייל עובר והכי חשוב-להרגיש בושה על כך שהוא לא משרת..
למנוע ממשתמטים להתקבל למוסדות אקדמאים עד גיל 21..ולא משנה הסיבה..כל משתמט חייב להיות מחויב בשירות לאומי ואם לא אז לכלא..
חייבים להקשות על המשתמטים..להחזיר את תחושת הכבוד לחיילים..
כיום המצב הפוך..כל מי שמשרת הוא פראייר וכל מי שמשתמט הוא כוכב...
אי אפשר להמשיך כך..הערכים שלנו נהרסים...להחזיר את הכבוד לחיילים ואת הבושה למשתמטים..

גם אחרי כל זה כוכב נולד לא צריך להפיק לקבל אל חיקו משתמטים..התחרות היא כישרון של שירה..לא מי חייל יותר טוב..יש הרבה דברים לעצור את תחושת הכבוד של המשתמטים..והכל תלוי בנו-החברה.

אשמה גדולה נופלת על הורים רבים שלא מסכימים שבנם ילך לקרבי(לא קשור לבן יחיד בכלל)..
תמיד יש את המשפט:"למה אתה צריך ללכת..יש מספיק אחרים"..כולנו בסירה אחת...מספיק עם המשפטים האלה..להחזיר את הערכים ואת תחושת הרצון והזכות לשרת.
לשלול למשתמטים את האפשרות לצאת מהארץ עד גיל 25 ..נראה כשהם יפסידו את הטיול להודו עם החברים שלהם מה הם יגידו..יש המון דרכים..אבל כוכב נולד זה רק פסיק קטן שלא ממש חשוב..
הזוכה,גם אם הוא לא עשה צבא,צריך להגיד בגלוי שהוא מצטער "ולחנך" את מעריציו לשירות בצה"ל..שיתבייש ויצטער על כך שהוא לא שירת..
"מי שנתן יותר מקבל יותר"..כך זה צריך לעבוד..לתת לקרביים יותר אפשרויות..יותר מלגות לאוניברסיטה,הנחות.

השינוי מתחיל בנו..

נוב 07.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:20

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר