לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2007, 21:16
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
עוד חידה, הפעם על היא ולא על הוא

זה אמור להפתר במהירות הבזק...

בפועל הייתי האשה הרצינית הראשונה, אבל אהבת בוסר שננטשה (גם אם חזרה לחיינו אחר כך שוב) לקחה ממני את כתר "אם הבית".

כמו כמעט כל האחרות בחייו, גם אני לא סיפקתי אותו ולכן לזמן ארוך ושנוי במחלוקת שועבדתי לג'נטלמן הנדיב והקשוח.

מרוב מעשים קשה להחליט מה היה המעשה הידוע ביותר שלי: מה שבטוח הוא שעל תפירת כותונת הפסים של הנכד המשותף של כולנו, יש לי ריב לא פתור עם איזו פלגש קטנה (גם אם גאה) שגרה ממש בחדר ליידי.

היותר קנאים שבינכם יגידו שהיום יש להזכיר אותי, הקנאים פחות (אנשי העולם) יגידו מחר. בעוד שעתיים פחות קצת, שני הזרמים לשבריר שניה יוכלו להיות מרוצים בו זמנית.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 30-07-2007 בשעה 21:18.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-07-2007, 09:10

ואני ידעתי שאתה תפתור את החידה...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מזל טוב ליום עלייתה לקרקע של ראשל"צ!"

אכן: 125 שנה מלאו היום (ה-31 ליולי למניין אומות העולם) או אתמול (ט"ו באב למניינו, הקנאים יותר לפרטים אלה יגידו שזה התאריך הנכון (לא) לחגוג את האירוע) לייסודה של ראשון לציון ובפועל לתחילת השלב המעשי של העליה הראשונה!

המושבה הראשונה שנוסדה ע"י אנשי העליה הראשונה ולמעשה הראשונה שהתקיימה ברצף עד היום. קדמה לה פ"ת שנוסדה ע"י אנשי היישוב הישן, ננטשה והוקמה מחדש אחרי ייסוד ראשון לציון: בכל זאת שמרה לעצמה את התואר ,אם המושבות".

כמו רוב המושבות, ראשוני מתיישביה בקושי שרדו עד שנאלצו לשעבדה לנדיב הידוע: הוא שהציל והעמיד על הרגליים את המושבות, אולם גם פקידיו ניהלו אותן ושלטו בהן ביד רמה.

אישים, מאורעות ומעשים רבים קשורים במושבה ובין השאר מעשה העיצוב והנפת הדגל שהפך מאוחר יותר לדגל ישראל. על סוגייה שולית זו היה בעבר "סכסוך" שכנים עם המושבה הקטנה נס ציונה שגם בה טענו לבכורה בעניין הדגל.

תקציר הסיפור מתוך האתר של עיריית ראשל"צ

(http://www.rishonlezion.muni.il/)

ביום ט' באב תרמ"ב, 25 ביולי 1882, רכשו זלמן דוד לבונטין, יוסף פיינברג וחבריהם את אדמת "עיון קרא" מהאחים מוסטפה ומוסא אלדג'אני.
הנחלה בת 3,340 דונם נקנתה בכספים של מיסדי ראשון-לציון, אשר חלקם היו חברים ב"ועד חלוצי יסוד המעלה", ועד שפעל לקניית קרקעות וייסוד מושבות בארץ ישראל.
ערב עלותם לקרקע קבעו ביפו תקנות שעל פיהן ינהלו את חייהם המשותפים.

בט"ו באב תרמ"ב , 31 ביולי 1882, עם רדת הליל , הגיעו מיפו, בשתי עגלות, נציגי שבע עשרה משפחות המייסדים.
הם מתמקמים בפסגת גבעת שוממה. במעמד חגיגי הם מאשרים את ההחלטה הקודמת לקרוא למקום "ראשון-לציון" ככתוב: "ראשון לציון הנה הינם ולירושלים מבשר אתן" (ישעיהו מ"א, כ"ז).

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.rishonlezion.muni.il/images/shared/vaad.JPG]
המייסדים סבלו ממחסור חמור במים. אדמת החול לא התאימה לגידולי פלחה, חיטה שעורה ושומשומין, אותם ביקשו לגדל. שבועיים לאחר העלייה על הקרקע נשלח יוסף פיינברג בשליחות המושבה לאירופה לבקש עזרה למשפחות נזקקות ולסיום חפירת הבאר. הוא הצליח לעורר את התעניינות הברון בנימין אדמונד דה-רוטשילד בנושא ההתיישבות והברון שולח תרומה ראשונה. מסוף שנת 1882 ועד 1900, השנים בהן תמך הברון במושבה, ניהלו אותה פקידיו. באותה תקופה גדל שטח המושבה והגיע ל – 8,440 דונם. התפתחה החקלאות ונבנה היקב.השלטון העות'מני העריך את הישגי המושבה. בביקורו של ג'מל פחה הטורקי בראשון לציון, בשנת 1913, הוצא צו, שקבע כי יועברו לרשות המושבה 20,000 דונם של אדמת החולות.

ישן 05-08-2007, 08:35

כל הסיפורים האלה על איזה זמזום מנגינה של אחד המייסדים נחשב
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני מניח כי ברגע שהמנהל יתפכח מהיין ששתה מהיקב בחגיגות השבוע - ירחיב בנושאץ"

לפעם הראשונה שבה זומזמם האינטרנציונל בעברית וכו' תמיד נראו לי משעשעים מאוד. זה הרבה יותר מצחיק כשמדברים עם הזקנים של היום שזוכרים מילדותם עיסוק מאוד רציני בסיפורים האלה מצד האבות אבל גם "נשבעים" שיש הרבה אמיתות שאיש לא כתב אבל כולם ידעו... אחרי שמספרים לך משביעים אותך שחו"ח לא תפיץ ברבים כי הקולגה לקפה של בוקר בשולחן הוותיקים במדרחוב הוא בן של האחיין למחצה של ההוא והוא יתרגז...

מסתבר שמאחורי העיסוק הרציני בשאלות של מי הניף/זימזם/כתב וכו', היה בשאלות האלה לא מעט זילזול כבר "בימים ההם" ובעיקר מצד אלה שראו את עצמם כמי ש"עשו" ולא כמי ש"דיברו". אתה בא לשאול אותם על עניינים שברומו של עולם והם עונים לך על המונקי ביזנס שהיו עליו שמועות בהקשר לאנשי ניל"י מהמושבות של דרום יהודה, על אחד דוד גרין שהזקנים של אז היו מוכנים להשבע (בחדרי חדרים!) שלא זכור להם שמעולם עבד ביקב, על אחד אורי פורת (ז"ל בינתיים) שכתב אמנם הרבה סיפורים, אבל יש סיפורים על כמה הסיפורים אמיתיים... על כל מיני גדויילים שהיו בעיקר פטפטנים... פעם אחת,אחרי שהסתכל לכל הצדדים, סיפר לי אחד - בן למשפחה מפורסמת מאוד - על אגדת מנשה מאירוביץ "אחרון הבילויים". לדבריו הוא חזר לביתו יום אחד מביה"ס חביב, כולו גאווה, מספר לאביו שהיום למדו את המאמר, פרי עטו של מאירוביץ (שהיה חי אז), והמכונה "יום עבודתי הראשון". האיש מספר שאביו חייך וענה לו "כן, כן... הראשון וגם האחרון!".

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 05-08-2007 בשעה 08:37.
ישן 05-08-2007, 08:48

רגע... רגע...... רגע....
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "חן חן על כך שבחרתם בי להיות 'בוררר...'"

סטטיסטית, אם אתה מגיע לואדי חנ'ין, אתה מחוייב לעבור ב:

א. רחובות
ב. ראשל"צ
ג. באר יעקב
ד. להגיע מראשון ולהמשיך לרחובות
ה. הפוך מ-ד'
ו. לצאת מאחת מאפשרויות א-ג' ולחזור לאותו המקום (וזה לא ממש הגיוני כי אז זה אומר שאתה מגיע לנס"צ רק בשביל חזור ממנה, וזה אומר שאתה נוסע במטרה ברורה של ביקור בנס"צ וזה לא הגיוני, כי מי לכל הרוחות נוסע לנס ציונה סתם ככה?)

איך בדיוק אתה יכול לעבור בחורבות המושבות הנ"ל - שאפילו מפלוג'ה נשארו יותר שרידים מאשר בהן - ובסוף לכעוס דווקא על שבו?

נס ציונה היא היחידה מ-4 המושבות הללו שניתן ללכת ברחובותיה של הזמנים ההן ולהרגיש משהו מאווירת שנות ה-50 (חנויות של "סבא", בתים בנויים מכורכר, גבעת האהבה שנשארה "טבעית" ולא הפכה למשהו דמוי גן אירועים זול כמו גן המושבה בראשון).

בין כל ההישגים של נס"צ - אחרי הכל - יש לציין את ההישג הגדול מכולם! - העיירה שאיבדה כמעט את כל בניה לטובת האחיות הגדולות בשנות ה-50 וה-60, היום "גונבת" את טובי הבנים של ראשון, ובזרם גדול ועצום. לפעמים זו נראית לי כמו הגירסא המודרנית לנדידות האוכלוסיה הגדולות של תקופת הברונזה המאוחרת: רוב ראשון היא בתימים, רמלאים ולודאים לשעבר, נס"צ היא ראשונים לשעבר...

ישן 05-08-2007, 12:12

אפשר גם להגיע בדרך חתחתים מכפר גבירול, לטירת שלום ומשם למכון הביולוגי!
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "בודאי שאפשר.. דרך בית עובד בשבת קייצית לכיוון גבעת הקיבוצים או פרדס מינקוב"

לעצור לשופינג ביוניברס קלאב ומשם היישר לגבעת האהבה...

העניין הוא שססטיסטית זה לא סביר.

בשישי האחרון (שוב) כתבו על "ישוב" קהילתי שעומד להבנות על גבעות הכורכר (שהן למעשה מועצה אזורית גן רווה) ושוב העלו לי את הסעיף (וזה קשה...). מילא שמחרבים טבע - מהאחרונים שיש - לטובת עוד וילות, אלא שעוד מעזים לתת לצ'חונות האלה שמות יפים כמו "אירוס" (זה שמו של היישוב המוצע...).

יגורו שם אנשים ,יפים" שעוד 10 שנים יצאו להפגנות כנגד התכנית לבנות - רחמנא ליצלן - יישוב קהילתי חדש על צפון הרכס (הם על דרומו, בין "בית עובד" ל"מאליבו" - רק אני מרגיש באירוניה שבין שני השמות???) משום שהוא "הורס את הטבע..." (ע"ע "רעות, מכבים ומודיעין", "ציניות"). רכס בית עובד - ונכון שהיום הוא מזבלת פסולת בניין ומגרש משחקים למשוגעי הספורט המוטורי - הוא ראת טבע אחרונה בהחלט באיזור שלנו.

וכמובן ששוכחים שבכלל הוא שייך (היה) להתאחדות ציוני בולגריה (או משהו כזה) ובאיזה תרגיל מבריק (ככה מספרים קשישי בית חנן) הפך ללא שלהם...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:02

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר