לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-07-2007, 22:14
  היושבת בגנים היושבת בגנים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
סתם שאלה...

טוב, לא בדיוק סתם.
אבל,
רציתי לשאול, ולא כי אני כולי מסתובבת עם לבבות כל היום, בכלל לא. סתם סקרנות מה אתם חושבים על המילה אהבה.
מה זה?
אתם חושבים שאהבה יכולה אי פעם להגמר?
ז"א, אם מישהו חי עם אשה 10 שנים, זה יכול להגמר? שלא תהיה יותר אהבה?
או שאם זה באמת נגמר, אז כבר מהתחלה לא היתה אהבה?

סתם שאלה, באמת.
וכשאוהבים אנשים (לאו דווקא בני זוג) , מה אוהבים בו? את האופי/יופי? שניהם?
אחלה אתם. סליחה על השאלה הקצתמאדלא דבילית.
אולי תראו לאן אני חותרת בהמשך.. תלוי אם זה יתקדם איכשהו בכלל.

מסר לאומה: ורדרדים
(שיר השירים- קודש הקודשים)

"בוא יבוא, אחד, יחיד ומיוחד, אשר ירפא את העולם מן הפחד ויטהרו מן האימה" - אגדת כנפיים ("לוחמי התמורות").

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-07-2007, 23:20
צלמית המשתמש של מירי
  מירי מירי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי היושבת בגנים שמתחילה ב "סתם שאלה..."

אני לא חושבת שאהבה יכולה "להגמר" עם הזמן...

אני חושבת שהיא מתגלגלת לצורות שונות במהלך השנים...

כלומר, בהתחלה - יש את הפרפרים בבטן, התשוקה הזאת... בהתחלה את משקיעה לפחות שעתיים בבחירת הבגדים לכל פגישה איתו, כל הזמן מחכה לשיחות ממנו...

אח"כ הכל נרגע... את אוהבת אותו, אבל הפרפרים כבר עזבו את הבטן P:

ובסוף, הדבר הכי חזק שנשאר הוא ההרגל :|
את כל כך מתרגלת להיות איתו, את לא רואה את עצמך בלעדיו. טוב לך איתו, לו טוב איתך. כלומר, האהבה עדיין שם - את דואגת לו, הוא חשוב לך. פשוט זה סוג אחר של אהבה.

אבל תכלס, אני לא יכולה לדעת... צריך לשאול את אמא שלי או משו

עריכה - שמתי לב שלא עניתי לך על השאלות בכלל, אז הנה:

מזה אהבה? זה כשאת נמשכת לבנאדם, רוצה לבלות איתו זמן, זה כשאת מבינה אותו והוא מבין אותך...

אם מישהו חי עם אשה 10 שנים, זה יכול להגמר... אבל מסיבות שונות... אני לא חושבת שהם ייפרדו *בגלל* ה-10 שנים P:
כלומר, לא הזמן הוא זה שיהרוג את האהבה.

ואם זה כבר נגמר, זה לאו דווקא אומר שלא הייתה אהבה מלכתחילה... יש הרבה סיבות שבגללן קשרים מתפרקים...

וכשאני אוהבת אנשים (חחח) אני אוהבת אותם בגלל האופי, נראה לי... לא באמת אכפת לי איך אמא שלי נראית או החברות שלי P:
לבן זוג שלי אני צריכה גם להמשך, אז אני מניחה שהיופי כן משחק תפקיד

נערך לאחרונה ע"י מירי בתאריך 30-07-2007 בשעה 23:35.
ישן 31-07-2007, 09:39
צלמית המשתמש של charm
  משתמש זכר charm מנהל charm אינו מחובר  
So much to do So little time

חבר מתאריך: 23.06.03
שלח הודעה דרך ICQ אל charm שלח הודעה דרך MSN אל charm Facebook profile
לשאלתך...

לדעתי אהבה יכולה בהחלט להגמר בייחוד אם זה אחרי תקופה ארוכה כמו 10 שנים ובייחוד אם חיים עם השגרה הרבה זמן,
אהבה זה בעצם אוסף של רגשות של אדם ובכלל יצור חי אחד למשנהו
ובקשר לאם הם אהבו או לא מההתחלה אז ברוב המקרים יש או היתה אהבה בהתחלה וזה בדרך כלל מה שגרם להם להיות ביחד אך כמו שאמרתי הזמן השגרה ודברים נוספים גרמו ללהבת האהבה להקטן עד להכבה בסופו של דבר

ואני חושב שההתאהבות בבן אדם אחר הוא לא רק היופי או האופי אלא מכלול של דברים מן הסתם היופי והצורה החיצונית משפיעים וכמובן גם האופי ובכלל הכימיה שיש לך עם אותו אדם

מקווה שכיסיתי את כל התשובות

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה מנהל פורום תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה"מה שבלב"

ישן 08-08-2007, 20:42
צלמית המשתמש של omrialon
  omrialon omrialon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.11.06
אהבה תגמר אם לא משקיעים בה..

אהבה בהתחלה זה כל הזמן לחשוב רק על הבן זוג ולחיות אותו בערך.. כל הזמן חושבים איך לפתח את הקשר יותר..אבל אחרי שמתחתנים ומביאים ילדים זוג האהבה משתנה.

זוג שחי 10 שנים ביחד כבר אין ביניהם את התשוקה והדחף אחד לשני כמו בהתחלה ולכן לפעמים יכול לקרות מצב שיהיו בגידות.

אבל אחרי 10 שנים זה כבר סוג אחר של אהבה שנובעת מההרגל אחד לשני , הדחפים מהאהבה זאת בעצם כבר סופקו ומה שנשאר זה ההרגל אחד לשני.

זאת אחת הסיבות למצוות הנידה:

הניתוק הזמני בין הבעל לאישה גורם לפעמים לדחף הראשוני שהיה בהתחלה.. הזוג רגיל לחיות ביחד ופתאום הם כבר לא יכולים להתייחד.. ואז הם מתגעגעים למה שהיה להם ושנגמר התקופה של הנידה יש בערך את התשוקה של ההתחלה..

ישן 11-08-2007, 18:56
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה כן אהבה נגמרת

אבל לא במובן של למות.
לאהבה פנים רבות. בכל פעם זוג עובר לפן נוסף עמוק יותר של אהבה. האהבה עוברת שלבים - משלב לשלב. ברגע שבני זוג אוהבים אחד את השני, לפעמם הם מפספסים את הרגעים האלה שבהם האהבה עוברת שלב. והם נתקעים בעבר. רוצים לחזור לעבר, כמו שהיה פעם. שהוא יסתכל עליה מכף רגל ועד ראש כפי שהסתכל עליה פעם ראשונה וכדומה. ברגע שמפספסים ונתקעים בעבר, מכל מיני סיבות, זה יוצר חסימה לאהבה, ויש יותר חוסר אהבה מאשר אהבה וקבלה אחד שלי השני. אנשים בעצמם לא מבחינים שהם עצמם עברו שלב. גם קשה מאוד לקבל את זה. הם נאחזים בעבר - של עצמם כאינדיווידואלים ושל עצמם כבני זוג, וזה עוצר אותם ויוצר הרבה כאב. אהבה שנכנסה ללב לעולם לא תעלם. זה תמיד יישאר שם וכל מה שנוצר בעקבותיה. אותה התקעות בעבר זה היגמרות האהבה. עצירה במקום זהו המוות. החיים הם המעבר לשלב הבא, כי כל שלב נגמר. ברגע ששלב נגמר ולא עוברים הלאה, בעצם נתקעים באותה נקודה, אין תנועה, והיתקעות באותה נקודה היא המקבילה למוות. ולכן אומרים שהאהבה נגמרת.
בני זוג שחיים יחד 10 שנים - לעולם לא תהיה ביניהם אותה אהבה כמו בהתחלה. זה תמיד משהו אחר לגמרי, יש ביניהם הרבה דברים שקושרים אותם יחד. זה עולם רגשי שלם שבנית עם בן זוגך. הם לא יכולים להעיר את האהבה שהיתה בהם פעם. אבל אם ישכילו ללמוד מחדש את בן הזוג, להתעניין בו, לראות מה הוא נהיה, לטפח אותו, לראות את השטחים החדשים שיש בתוכו, ולא להיות כמו איזה כלב זקן שאי אפשר ללמד אותו טריקים חדשים, יש להם סיכוי לעבור לשלב אחר של יחסים אוהבים. אבל זה בדר"כ הרבה יותר קשה. כי החיים ממש מכריחים אותך לוותר על החופש שלך, ממש סוגרים עליך שקשה מאוד לטפח את עצמך. הרבה פעמים אתה מוותר על החופש שלך ועל עצמך בדר"כ למען הילדים או המשכנתא. ברגע שאדם לא מוותר על עצמו ודואג לטפח את עצמו אפילו בתנאים לא תנאים (הכוונה תנאים שמונעים ממנו להתקדם ולהגשים את חלומותיו), כמוהו כהזנחה עצמית, ימצא את עצמו עם משבר אמצע החיים, ימצא את עצמו ללא אהבה עצמית, ואם אין לך אהבה והערכה עצמית - לא תוכל לאהוב באמת אחרים. מי שדואג לטפח גם את הפנימי שלו, את חלומותיו במקביל להענקה של אחרים, במקביל למשכנתא וכל השרידות האחרת, יש לו יותר סיכוי להמשיך לאהוב וגם להתאהב ברגעים היותר מאוחרים. כשאנחנו זקנים ודי עייפים מהחיים ומהעול שלהם.

לגבי מה אוהבים בבני זוג - כל אחד משהו אחר. יש אוהבים יופי, יש אופי, יש שנמשכים מבחינה כימית ואז הכל ניראה להם יפה. המוח הוא דבר מורכב. זה לא רק אלמנטים של יופי ואופי. יש גם את האלמנט החזק יותר והוא שאותו בן זוג מהווה דמות אידיאלית שדומה לדמויות דומיננטיות בחיינו שפגעו בנו ואיתם יש לנו חשבונות לא סגורים, ואנו רוצים לרפא את הפצעים הכואבים האלה בעזרתם. אבל זה כבר בתת מודע. זה לא במודע. כשהפצעים האלה לא נרפאים, כאן ממש נתקעים ונופלים לתוך הכאב. ובגלל זה יש סדנאות לזוגות שבהן הם לומדים לדבר ולתקשר אחד עם השני בנוגע לפצעים הכואבים האלה.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:37

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר