לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2007, 06:46
  Itzik Vilc Itzik Vilc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
1 מכל 4 תלמידי כיתא א' הם חרדים – מדינה מחפשת פתרון למשבר הכלכלי של 2020!!!

התפרסמו בשבועות האחרונים כמה כתבות ומאמרים עם הסטטיסטיקה שבכותרת.

אותי היא קצת מפחידה.

באמת שאין לי בעיה ש"איש בבאמונתו יחיה", אבל כל איש ואישה צריכים לעבוד למחייתם, לפרנס את משפחתם והחברה צריכה לעזור למי שבאמת לא מסוגל לעזור לעצמו.

בגלל טעיות פוליטיות מ-48 ועד ימינו אלה, הגענו למצב הסבוך של היום.

אין לי את הנתונים המדוייקים, אבל ידוע ומוסכם לדעתי כי (כמובן בהכללה וסליחה עם היוצאים מהכלל):

1) אחוז המשתתפים בכח העבודה במגזר החרדי הינו נמוך מאוד בהשוואה לאוכלוסיה הכללית.

2) אחוז העובדים "בשחור" הוא גבוהה מאוד בהשוואה לאוכלוסיה הכללית.

3) זכאותם לכספי העברה מהמדינה גבוהה יחסית לשיעורם באוכלוסיה.

4) מערכת החינוך לא מכינה אותם לעולם העבודה המודרני.

כיום שכבות הביניים מחזיקות את המדינה ואת החרדים בתוכה בעזרת המיסים שהם משלמים, אך הגידול הטבעי של החרדים, שבין השאר מקבל רוח גבית מהתמיכות שתלויות בכמות הנפשות במשפחה, יביא בקרוב למצב שיותר מרבע מהאוכלוסיה מוחזק על ידי מעמד הביניים וזה רק החרדים, תוסיפו את השכבות החלשות ועוד כמה אוכלוסיות שלא עובדות מסיבות שונות (חלקן כמובן מוצדקות) והנה אנו מתקרבים למצב שפשוט יפיל את כלכלת המדינה.

כמובן הכי מטריד ומדאיג הוא סעיף 4 למעלה, שבזכות ממשלה חלשה, החרדים עכשיו גם לא חייבים ללמוד את לימודי הליבה בשביל התמיכות. כך שגם בעוד עשור כאשר נגיע למשבר כלכלי שבו נבין כולנו וגם החרדים, כי אין ברירה וכולם צריכים לעבוד, יקח יותר מעשור עד שיקבלו את ההשכלה המתאימה ויתחילו להיות יצרניים.

כאבא לילדים, אני מוטרד מאוד מאיזו מדינה אנו משאירים להם, אנחנו צריכים להתעשת מהר ולמצוא פתרון. מפלגה כמו "שינוי" ז"ל, היא לא הפתרון לדעתי, מלחמות יהודים לא פתרו כלום בעבר וכנראה לא יפתרו כלום בעתיד.

חייבים להגיע ומהר להסכמה עם כל הגורמים שככה פשוט כולנו נתרסק!!!

כמה הערות נוספות:

1] אני בעד שרוב הציבור ישרת בצה"ל ומוכן לקבל שכמות קטנה תלמד על חשבון המדינה באוניברסטאות או בישיבות. אפשר גם להתאים שרות מיוחד כמו שרות לאומי לאוכלוסיות שצה"ל יחליט כי הוא לא זקוק להם, אך הן צריכות לשרת גם את אותו פרק זמן ולקבל תנאים דומים של שכר, מגורים, וכו'.

2] איש באמונתו יחיה, אין לי שום דבר אישי נגד מי שמאמין בבורא עולם ושומר מצוות, שבת וכו'.

3] כל אדם צריך לפי יכולתו לפרנס את עצמו ואת משפחתו.

ולחרדים יש לי שתי הערות קצרות מאוד על סעיף זה:

3.1] תקראו את הרמב"ם ותראו מה הוא אומר על לחיות מעבודה או מתמיכות.

3.2] תסבירו לי איך בארה"ב הקהילה החרדית הגדולה חייה בלי תמיכות מהמדינה, להפ מותר לעבוד?

האם מישהו רואה שיש כאן בעיה גם?

האם למישהו יש רעיונות לפתרון?.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-08-2007, 22:53
  משתמש זכר m-hanan m-hanan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.07
שלח הודעה דרך MSN אל m-hanan Facebook profile
ממממ תראה החרדים הם בעיה באמת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Itzik Vilc שמתחילה ב "1 מכל 4 תלמידי כיתא א' הם חרדים – מדינה מחפשת פתרון למשבר הכלכלי של 2020!!!"

אבל אלל תשכח את המגזר הערבי שהוא בכלל-לא עושה צבא ולא משלם מיסים.לפחות החרדים משלמים מיסים בדיוק כמוני וכמוך.
לעומת זאת המגזר הערבי שהוא 25% מכלל האוכלוסייה בישראל לוקח נתח של 50% מכספי ביטוח לאומי.
ומי משלם להם?!אני!
יושבים למדינה על הווריד כמו טפילים.
לא משלמים מיסים,גם לא משלמים ארנונה,ואז הם מתלוננים כלפי המדינה שמזניחה להם את הכפרים.

ואל תקראו לי גזען,אני גם לא מנסה להפוך את הדיון לפוליטי,אבל אני חושב שכקבוצה מגזרית ערביי ישראל הם ממש לא הוגנים,וכל זה נובע ממניעים פוליטיים...

ממש נמאס לי שהחרדים הם שק האיגרוף של המדינה,עליהם יודעים לדבר.על הערבים....אף אחד לא פוצה פה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/95/Theodor_Herzl.jpg/38px-Theodor_Herzl.jpg]
"לא רוצים,לא צריך..."

ישן 12-08-2007, 07:58
  Itzik Vilc Itzik Vilc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
הרשה לי להתייחס לדבריך
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי m-hanan שמתחילה ב "ממממ תראה החרדים הם בעיה באמת"

ראשית לגבי האוכלוסיה הערבית, גם הוא דורש התייחסות, אך זה לא נושא הדיון, אתן רק שתי נקודות בכל זאת:
1. גיוס - מדינת ישראל לא רוצה לגייס אותם, לפחות לא את המיעוט המוסלמי. לדעתי צריך לחייב אותם לשרות לאומי שיהיה כמובן גם לטובתם עצמם.
2. כל נושא תשלומי המיסים שלהם הוא מאוד מורכב והנושא מאוד פוליטי, רק הגיד שלדעתי המדינה מזניחה אותם בכוונה תחילה.

הערה לסיכום: צריך תמיד זהירות כאשר נותנים נתונים. אני אשמח לדעת מאיפה הנתון שהערבים מקבלים 50% מכספי ביטוח לאומי. אני לא אומר שזה לא נתון נכון, פשוט לא נתקלתי בכך בשום מקום. ועל פניו בלי שבדקתי נשמע לי מוגזם.

ועכשיו חזרה לאוכלוסיה החרדית
לגבי תשלום מיסים של החרדים, אז כאן לדעתי יש לך טעות גדולה מכמה סיבות:
1. מכיוון שהם לא משתתפים כל כך בכח העבודה, אז תשלומי המיסים שלהם נמוכים מאוד.
2. ערים חרדיות ידועות כערים שבהם אחוז משלמי המיסים העירוניים נמוכה, תחפש בעיתונות על בני-ברק ותראה.
3. התפרסמו מחקריים רבים ודוח"ות על כך שבאוכלוסיה החרדית יש "עבודה שחורה" באחוזים גבוהים מהממוצע הארצי.
4. עסקאות רבות כמו מכירת נדל"ן יד שניה, נעשת בשיטת ה-צ'טלה, (פיסת נייר). הכוונה שהם מעבירים נכסים ביניהם שלא בדרך החוקית שמחייבבת בין השאר תשלומי מס רכישה.

אני לא חושב מנסה לרדת על החרדים, אני רוצה רק לדאוג שהם יהיו חלק מהכלכלה במדינה לטובת כולנו.

ישן 12-08-2007, 13:36
  משתמש זכר m-hanan m-hanan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.01.07
שלח הודעה דרך MSN אל m-hanan Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Itzik Vilc שמתחילה ב "הרשה לי להתייחס לדבריך"

אני גם לא מצפה שהערבים יעשו שירות צבאי כי א.הם יידעו סודות כאלו ואחרים וירוצו לספר בכפר ב.אני לא מצפה ממישהו להילחם בבני עמו שלו,ופה אני מבין אותם.
ובכלל אני לא רוצה ערבים אצלי בצבא!!!(חוץ מבדואים)
ומזתומרת הנושא הוא מורכב ופוליטי?זה נראה לך נורמלי שבנאדם לא משלם מיסים למדינה אבל מצד שני מתי שאפשר לקחת לוקח??
לא לשלם לציונים,אבל הציונים נותנים,אז למה לא?אם אתם ברוגז איתנו תלכו ברוגז עד הסוף,כמו נטורי קרתא-לא נותנים לא לוקחים.
מעניין מאוד אבל מעולם לא ראיתי בתקשורת איזה ביקורת על המגזר הערבי במדינה,יודעים רק להגיד חרדים פרזיטים,טפילים,אוכלי חינם ובלה בלה בלה..
וזה לא אומר שהחרדים פטורים אצלי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/95/Theodor_Herzl.jpg/38px-Theodor_Herzl.jpg]
"לא רוצים,לא צריך..."

ישן 13-08-2007, 07:44
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Itzik Vilc שמתחילה ב "1 מכל 4 תלמידי כיתא א' הם חרדים – מדינה מחפשת פתרון למשבר הכלכלי של 2020!!!"

שמחתי לקרוא את דעתך. אני מזדהה איתה.
אבל!!!!!!!!
בדיוק כמו שציינו כאן באשכול לגבי ערבים, כדי לרתום את האוכלוסיה הזאת לתרום למדינה ולא רק לקחת ממנה צריך לעשות דברים שרוב האוכלוסיה הישראלית לא מוכנה לקבל היינו שינוי מהותי באורחות החיים כך שיגרמו לאוכלוסיה הזאת להזדהות עם המדינה ולרצות לקחת חלק פעיל בחייה . מבחינה זאת הם דומים לערבים .חוסר הזדהות בסיסי עם אורחות החיים יותר חיץ כמעט בלתי ניתן לגישור והתוצאה בהתאם.
בעיני החרדים (רובם ככולם) הציונות כפי שהיא באה לידי ביטוי במפעל הציוני בארץ ישראל - היא חילונית והורסת בכוונה את העם היהודי ע"י תלישה שלו ממקורותיו ומהדת .
אני לא מצדיק אותם אבל כך הם רואים את הענין ,ומבחינתם יש להם על מה להסתמך .
עכשיו לך נסה לרבע את המעגל.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:57

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר