לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2007, 08:36
  קרנף16 קרנף16 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בטחון פנים רעוע

שלום חברים

בחרתי לפתוח אשכול בנושא שהכעיס והכאיב לי מאד - רצח הבחור צחי באשה ז"ל בראשל"צ
תחילה אומר שלעניות דעתי ראוי לפתוח דיון בנושא זה (בטחון פנים) בפורום צבא ובטחון - מנהלים תקנו אותי במידה וטעיתי.

אנחנו כחברה טומנים ראשנו בחול בכל הקשור לבטחון פנים - לעומת בטחון חוץ, ברור לי כי דין איום בטחוני כאירן/חיזבאללה לא עומד באותו מדרג כמו איום של ארגוני פשיעה וכדומה.

א-ב-ל

בשנים האחרונות ניתן לראות את הגידול העצום בפגיעה בבטחון פנים: סמים הנפוצים יותר ויותר משנה לשנה בקרב אוכלוסיה יותר ויותר צעירה, עבירות רכוש - וגולת הכותרת אלימות על כל סוגיה.

לא נתפס אצלי שאנשים מסתובבים עם כלי נשק באין מפריע ורוצחים על שטויות אנשים אחרים.
לפני מספר חודשים הזדעזעה המדינה מהרצח הנתעב של תעיר ראדה ז"ל והשבוע אנו שומעים שוב על רצח בלתי נתפס - חברה יוצאו מהבית עם סכינים במטרה אחת - לדקור - להראות מי פה הגבר !!!!
ואת זה חייבים למנוע.

לפני שבועיים נרצח ברחובות נער אתיופי - שוב בסכין
לפני שנתיים נרצח רענן לוי (מאותה שכונה של צחי ז"ל) ע"י משפחת פשע מנתניה - כך נטען בדריסה ובדקירות.

באשקלון נרצחה נערה (שקד ז"ל) מירי של מ-16 מרכב חולף (לא שיקאגו?)

וזה רק קצה קצהו של האלימות הגואה והלא מטופלת כראוי על ידי הגורמים הרלבנטיים.

ואני שואל מה זה שווה אם שירתת ביחידה המובחרת ביותר בצה"ל- כאשר אתה יכול להיכנס בכל רגע נתון לשדה קרב של אלימות מול אוייב - ממש כך !!!

אני רואה חבריי מהצבא אמיצים ונועזים, בעלי עיטורים כאלה ואחרים - מנסים להימנע מכל סכסוך או הערה לאנשים ברחוב, פוחדים כמו שלא פחדו בחייהם גם לא במדיונות אוייב כאשר הבן או הבת יוצאים לבלות בסוף השבוע ברחובות ישראל שהפכו והופכים משנה לשנה לאלימים ומסוכנים ולא ישנים עד שהילד חוזר בשלום מבילוי - אשכרה בילוי - חלק מספרים שמפחדים על הילד הקטן שיוצא למועדון יותר מאשר שהבן הגדול משרת כלוחם ויוצא לפעילויות.

האם זה נתפס?
"חכם אינו מדבר בפני מי שגדול ממנו בחכמה ובמנין, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כענין ומשיב כהלכה, אומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, על מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ואינו מתבייש ומודה על האמת"

נערך לאחרונה ע"י קרנף16 בתאריך 31-07-2007 בשעה 08:39.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-07-2007, 09:12
  טירון טירון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
בשאלה העקרונית...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרנף16 שמתחילה ב "בטחון פנים רעוע"

ולפני שהאשכול ינעל בנימוק כלשהוא, ברצוני להצטרף ולבקש ממנהלי הפורום וממשתתפיו להרחיב את נושא ה"בטחון" גם ל"בטחון פנים". יש שפע של נושאים מרתקים, וחשובים - הנוגעים להגנה עצמית, שימוש באביזרים (חוקיים) שונים ומשונים,למקרה שהותקפת, מיגון ביתך, אזעקות, מוקדי חירום, וכו.

ההרגשה היא שבטחון הפנים הוא "לא משהוא", והשאלות האם ובמה שווה להצטייד, או לאלתר, ומתי לעשות שימוש בזה - היא זכותנו וחובתנו. גם הגבול בין בטחון פנים - לבין מחבל עם סכין ברחוב - הוא דק.

כנ"ל לגבי פורץ ש"להתמסר" לו, לא תמיד נראית הבחירה הנכונה, כהוראת המשטרה.

בעניין הגרעין האיראני - אין לנו כיחידים הרבה מה לעשות. אבל כשאתה מתעורר בלילה ושומע מישהוא בסלון ביתך, לצאת ולהציג את עצמך בנימוס ולהסביר לו איפוא הכסף, ומכיוון שיש לו סכין גם לתת לו לאנוס את אשתך, כי "אסור להתנגד לפורץ חמוש", נראה לי מנוגד להגיון ולשכל הישר. ו...לא, לא כולנו מומחים בקונג -פו.
ישן 31-07-2007, 16:01
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "לא, זה לא נתפס. לא, זה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
לא, זה לא נתפס.
לא, זה לא ניתפס שבמשטרת ישראל משרתים 22,000 שוטרים כולל מג"ב ושח"מ, מה שנותן יחס של שוטר אחד לכל200 תושבים לערך, או יחס יותר ריאלי של 1 ל450 אם מחשיבים רק את השוטרים שעוסקים בפלילי.

לא יכול להיות שבמחוז תל אביב שמעסיק 3500 שוטרים לערך על כמעט 2 מליון איש.

לא יכול להיות שמרחב דן אזור שחיים בו כמעט מליון איש יהיו 6 ניידות סיור במשמרת שצריכות לטפל ב300 ארועים ביום בממוצע. במרחב ירקון ומרחב יפתח המצב יותר גרוע.

זה מזיז למישהו?

אז זהו, שלא.

המספרים לא מדוייקים.
במשטרת ישראל משרתים כ - 28000 שוטרים, כולל מג"ב ושח"מ.
היחס המקובל במדינות העולם המערבי הוא של כ - 4.2 שוטרים לאלף איש, במדינת ישראל היחס עומד, למיטב זכרוני, על כ - 2.7 - וזה כולל מג"ב, שלרוב לא עוסקים בתחום המשטרתי ה"קלאסי", אלא בבטחון פנים.
מה שאומר, שכל עוד משטרת ישראל לא תקבל משאבים (ולא תאולץ לפטר עוד 300 שוטרים, כמו שהאוצר רוצה לעשות), לא יהיו מספיק שוטרים ברחובות.

ישן 01-08-2007, 12:26
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "תסביר לי איך בדיוק מתקיים..."

אני מסתמך על נתונים שקודמי ציטט.

אם מחלקים את אוכלוסיית ישראל בסך כמות השוטרים (28000) אז מתקבל שיש שוטר אחד לכל 250 תושבים, או ארבעה שוטרים לכל 1000 תושבים.

באם מחלקים את המספר האמיתי של שוטרים אשר עסוקים במיגור הפשע אזי היחס גרוע עוד יותר.

מצד שני ברור שגם במדינות המערב לא כל השוטרים עסוקים במיגור הפשע אלא גם במשימות אבטחה וביטחון אחרים, ןעל רצוי לבדוק באם היחס בארץ משתווה ליחס המערבי במקרה הספציפי הנ"ל.

בכל מקרה, לדעתי כדאי לאמץ את השיטה היפנית המציבה נקודת שיטור בכל שכונה, כאשר השוטר מכיר אישית את תושבי השכונה ונותן מענה אישי לכל בעיה אשר צצה. הערך המוסף של שיטה זו הנה חינוך - האוכלוסיה מתחככת עם המשטרה ביום יום ונוצר אפקט של הכרה והטמעה של סמכות ויכולות. הפתגם "רחוק מהעין רחוק מהלב" תקף לעוד הרבה תחומים.
ישן 02-08-2007, 18:59
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מה אתה רוצה מהשח"ם???
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי GARFILD שמתחילה ב "מה גם שכוח האדם במשטרה "בעייתי""

דווקא השח"ם לא פעם מספק למשטרה כח אדם איכותי יחסית משום שמדובר בגיוס חובה (ולכן, יגיעו למשטרה חברה איכותיים שבתנאים הנתונים בדרך כלל לא יתגייסו אליה כקריירה. לצה"ל יתרון דומה על צבאות מקצועיים). הבעיה במשטרה היא הדומיננטיות של מתנדבים (שרבים מהם אינם אלא "מדים ריקים" וממלאי מכסות כח אדם שכן אין בהם שום תועלת אמיתית בהתחשב בהעדר כמעט מוחלט של הכשרה וכושר גופני+מוטיבציה בעייתית לעצם ההתנדבות) והעובדה שרבים משוטרי הסיור והתנועה (ואלה השוטרים שמבצעים את עיקר העבודה מול הציבור) הינם ברמה נמוכה מאוד מכל הבחינות. אני כן מסכים ששוטרי השח"ם (מסגרת שלדעתי צריך להרחיבה מאוד במסגרת שירות אזרחי חלופי לשירות צבאי, כולל הכללת מספר גדול מקרב הציבור הערבי) לא צריכים לעבוד ללא ליווי שוטרים ותיקים, לפחות במהלך המחצית הראשונה של שירותם (שוטר שח"ם בן 20 עם שנתיים ניסיון הוא לא פחות יעיל משוטר קבע בן 24 עם שנתיים ניסיון).
אסייג גם לגבי רמתם של שוטרי הסיור: עבדתי גם עם חבר'ה איכותיים מאוד-פיקחים ו/או בעלי השכלה אקדמית, בעלי מוטיבציה גבוהה וסטנדרתיים מקצועיים ואתיים גבוהים. הבעיה היא שמדובר במיעוט.
ישן 31-07-2007, 11:27
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
דוגמאות מהעולם החופשי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרנף16 שמתחילה ב "בטחון פנים רעוע"

הבעיה היא לא בשופטים אלא בחוק: החוק הפלילי במדינת ישראל הוא חוק משקם ולא חוק מעניש. כלומר, המחוקק הישראלי יוצא מנקודת הנחה שכל פושע הוא בר שיקום ולכן אל לו לבית המשפט לנעול אותו לכל חייו מאחורי סורג ובריח ובטח לא עונש מוות- עונש בו אני תומך בחום ובכל ליבי. לכן, אני מהמר כי הבחור שרצח את באשה לא יקבל יותר מ-6 שנים בפנים. ואני שם כאן את המוניטין שלי על השולחן.
לידיעה, בארה"ב, ארץ האמיצים והחופשיים, יש במדינות רבות "עוצר", לפיו אסור לך להסתובב ברחובות אחרי שעה מסויימת בלי סיבה מוצדקת, אחרת תבלה את הלילה במתקני הכליאה העירוניים.באירופה, יבשת בעלת תרבות שתיה עוד מהזמן שאצלנו רכבו על גמלים, ישנן מדינות רבות המחייבות סגירת פאבים ומועדוני בילוי משעה מסויימת. כל המדינות הללו דמוקרטיות, ליברליות וחופשיות, ובכ"ז הן בוחרות להגביל את חופש התנועה של אזרחיהן. שוב, בארה"ב, אחת העבירות השכיחות ביותר, המקנות סמכויות כמעט בלתי מוגבלות לשוטרים היא "הפרת הסדר הציבורי". המחוקק האמריקני "המציא" עבירה זו ע"מ לאפשר לכל שוטר לעצור כל אזרח שלדעתו הוא בעייתי. בסעיף זה נכנס שתיית אלכוהול במקום ציבורי, אכילה במקום ציבורי, צעקות, הסתובבות עם אקדח בלתי מוסלק, שיער ארוך מידי, בגדים מרופטים, חולצות עם כיתוב פוגעני ועוד כהנה וכהנה. איך אומרים? הלוואי עלינו

ישן 31-07-2007, 12:15
  קרנף16 קרנף16 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "דוגמאות מהעולם החופשי"

יובל אני יותר ממסכים איתך

עפ"י מחקרים אקדמאיים בארה"ב למדו כי הגישה של שיקום העבריין דינה כישלון חרוץ, המחקרים הראו כי הרוב המוחלט של עבריינים שעברו הליך שיקומי חזרו במהרה לדרך הפשע.

משנות ה-70 בארה"ב החלו מדינות רבות בזו אחר זו לנטוש את הגישה השיקומית ולעבור לגישה המענישה.

ניתן לראות את שיא השינוי בשנות ה-90 בלוס אנג'לס וניו יורק, שיטת ה-3 בום בל.א ודוקטרינת החלונות השבורים שג'וליאני הנהיג תחת ידיו והפכה את רחובות ניו יורק לבטוחים מאי פעם (הכל יחסית כמובן)

אבל מה לעשות שבישראל המערכות "חכמות" יותר מכל העולם המערבי שחקר ובדק ודוגל (רובו) בענישה מרתיעה בהתאם לחומרת העבירה.

הכל מתחיל בדברים הקטנים, כפי שג'וליאני אומר - הקמות רעש בלילות, ונדליזם, נהיגה פרועה של טרקטורונים, עישון במקומות ציבוריים - מי הגבר שיעשן בקניון בארה"ב - שירים את ידו, מכירת אלכוהול לקטינים, שתיית אלכוהול ברחובות - מדוע לא אוסרים על כך באופן גורף - אני עוכבתי בארה"ב ע"י שוטרים כי יצאתי ממועדון עם בקבוק בירה ביד, אחרי בירור נשלחתי לדרכי בשלום בעוד בעל המועדון נקנס בסכום רציני על כך שהמאבטח לא מנע ממני לצאת עם הבירה ביד.

א-ב-ל לידיעה - בארה"ב יש היום יותר אסירים בבתי הסוהר מכל מקום אחר בעולם ומכל תקופה אחרת בהיסטוריה!!!

אבל באותה נשימה, בביקורי בארה"ב הרגשתי בטוח ונוח יותר מכל מקום אחר בישראל.
"חכם אינו מדבר בפני מי שגדול ממנו בחכמה ובמנין, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כענין ומשיב כהלכה, אומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, על מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ואינו מתבייש ומודה על האמת"

ישן 31-07-2007, 12:59
  קרנף16 קרנף16 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "מעניין...דווקא שיטת הענישה..."

יש משהו במה שאתה אומר לכן העלתי נקודה זו
אבל אל תשכך שבארה"ב - על התחצפות לשוטר אתה 24 שעות במעצר ואז מסביר לשופט מדוע העלבת עובד ציבור ופגעת ברגשותיו.

לגבי הקנסות - לא מעט מדינות בארה"ב מחייבות עבריינים שלא עוצרים כאשר שוטר מורה להם לעצור עם הרכב ומתפתח מרדף - בעלויות המרדף (דלק,שעות עבודה,מסוק,כדורים שנורו,פגיעה בציבור שנגרמו פקקים ועוד) ביום שייחיבו ערסים שבורחים עם הרכב פשע שלהם/טרקטורון מניידת על עלות המרדף (כולל הקפצת מסוק) אני מאמין ובטוח כי המון פושעים יעצרו בו במקום (יחסית למצב הקיים היום).

גם הקנסות בארץ נלקחו מ"חלם" - ניקח לדוגמה קזינו/בינגו - מערכת שלמה של בלשים עובדת שעות, מבצעת מעצרים - מגיע "קוף" שאומר שהוא הבעלים, מקבל הרחקה + קנס סימלי, ואחרי שעתיים המקום פתוח לקהל הרחב. - במקום שיביאו את בעל המקום (רשום בטאבו כבעלים - ושיוכיח שזה לא הוא) ויטילו קנס של 150,000 ש"ח על כל פעם שהקזינו פתוח+העברת התיק במקביל לחקירת רשויות המס - זה יצור הרתעה מסויימת.

נ.ב

שימו לב על ארגון האמהות שמקים אוהל מחאה בירושלים עקב המצב (אמהות לילידים שנרצחו)
לפי כתבת שער ב-ynet

אבל בישראל מעדיפים לבזבז את כספי הציבור לריק ולשלוח יחידות רבות ליילה ויום למאורות הימורים - שעוצרים ופותחים כאילו אין דין ואין דיין.

ישן 31-07-2007, 18:21
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ארה"ב היא גם השניה או השלישית בעולם במספר ההוצאות להורג
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "בנוסף למה שציינת, צריך לזכור..."

וזה למרות שעונש המוות קיים רק בחלק ממדינות ארה"ב.
הפיתרון העיקרי לפשיעה הוא אכן הגדלת כמות השוטרים. זה יעזור בעיקר בכל מה שקשור לתופעות הקשות של אלימות רחוב. פיתרון יחסית זול וחיובי לחברה במובנים רבים הוא יצירת מסגרת נרחבת של שירות לאומי במסגרת המשטרה. דרך נוספת להתמודדות עם המצב היא חקיקה הולמת ואיפה הולמת בתנאים הקיימים.
לדוגמא, נשיאת חפץ בעל להב מעל אורך מסוים אומנם אסורה בחוק אך החוק לא נאכף והענישה לא ענישה. ביום שבו שוטרים באמת יחפשו באופן שיטתי ונפוץ אחר סכינים על גופם, בכליהם וברכביהם של צעירים, ביום שבו מי שיתפס יעצר מייד, יואשם בתהליך פלילי מהיר וידון לקנס כבד+מאסר רציני על תנאי (שימומש בלי הרבה חוכמות ברגע שיתפס בכל עבירת אלימות שהיא בעתיד), אזי הרבה פחות חבר'ה יסתובבו עם סכינים. כשזה יקרה, נשיאת סכינים תחזור להיות מה שהייתה פעם-נחלתם הבלעדית של עבריינים אמיתיים שמספרם מוגבל.
ישן 31-07-2007, 18:43
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "דוגמאות מהעולם החופשי"

החוק הישראלי הוא חוק טוב בהרבה מובנים. הוא נותן לשוטרים הרבה מאוד סמכויות שלשוטרים במדינות אחרות אין (סמכויות חיפוש לדוגמא)\ רף הענישה העליון חמור, יש התייחסות לקורבן בחוק, עיקרון פירות העץ המורעל לא תופסים בארץ, סמכויות המעצר של שוטרים רחבות ויש יכולת תמרון מעולה בתרגילי חקירה.

החוק נותן לשופטים שיקול דעת בקשר לענישה. יש נקודות לחיוב ולנגד בעיקרון הזה, אבל הרושם שנוצר בציבור (ובמערכת אכיפת החוק) הוא שפרשנות בתי המשפט מקילה לעיתים הצורה בלתי ניסבלת (אלא אם אתה בן מיעוטים, אבל זה כבר נושא לדיון אחר)

נקודה נוספת היא שאחוז הזיכויים בארץ הוא אפסי. זה לא קורה כל כך בגלל שבתי המשפט מקבלים מראש את עמדת התביעה, אלא שיש נטייה למערך התביעה להגיש כתבי אישום רק אם ההרשעה בהם בטוחה. התפיסה הזו מובילה אגב, למערכת שיקולים כמו בפרשת הנשיא קצב, בה היועמ"ש, במקום לחשב את סיכויי ההרשעה, חישב את סיכויי הזיכוי.
ישן 31-07-2007, 22:39
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
לא ברור לי אילו שיטות בדיוק אתה מייחס לדברי שנכתבו....
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אני משווה את זה למצב במדינות..."

מבחינתי השוואה למדינות אחרות היא יפה ונחמדה אבל לא ממש תואמת את המציאות היום יומית כאן ובוודאי שלא את המנטליות הישראלית !
כל מי שנוהג לערוך השוואות לנעשה בארה"ב שוכח משום מה או בוחר להתעלם מכך שלדוגמא בארה"ב חסר לך שלא תוציא את מפתחות הרכב מהסוויצ' ותניח את ידיך על ההגה כששוטר מורה לך לעצור בצד...
בארה"ב חסר לך שתרים יד על שוטר....
בארה"ב הכשרת השוטר נמשכת כשנתיים ונערכת באקדמיה....

עם זאת יש לזכור אף כי בארה"ב אירועי ירי על שוטרים כנראה שהרבה יותר נפוצים מאשר בארץ (למרות שלצערי נראה לי שאנחנו בדרך הנכונה להגיע גם לזה).

הבעיות הקשות שיש לנו כאן בארץ בכל הקשור לבטחון הפנים נעוצות לדעתי עמוק עמוק בחינוך, באופן מיון והכשרת השוטר שאמור לבא במגע מדי יום ביומו עם האזרח ברחוב ובעיקר במערכת המשפט הצולעת הסלחנית והמקרטעת שיש לנו כאן בארץ ובמשטרה שלא ממש יודעת ליחצ"ן את עצמה ומתבססת על מערך דוברות נכה ואימפוטנט שעסוק בעיקר ב"שוק קח תן" מול עיתונאים ואנשי התקשורת....

כפי שנכתב כאן כבר - לא ייתכן שעל סחר בסמים מוכח העונש שיינתן יהייה שלוש שנים כשאוטומאטית מנוכה מהן שליש !
לא ייתכן שכמעט כל תיק שני ייסגר בעסקת טיעון מגוכחת (אגב - עסקת טיעון זה פטנט מוכר בעולם או עוד המצאה ישראלית משוכללת)?
לא ייתכן שלא תהייה ענישה !

בארץ לצערי הרב הפשע כבר מזמן הפך למשתלם !
ישן 31-07-2007, 22:56

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לא ברור לי אילו שיטות בדיוק אתה מייחס לדברי שנכתבו...."

מהאמירה שלך: ל"יותר מדי אחורנית בזמן".... " קפצה לי התמונה של חקירת חבורת מע"ץ וחקירת רחל הלר....אם לא הבנתי נכון...אז אני באמת הייתי רוצה שתסביר לי.. :-)

אני דווקא טוען שהחוק בארץ מתיר הרבה יותר חופש ליחידות חקירה מאשר במדינות כמו ארה"ב.

באשר לכמות מקרי ירי על שוטרים באמריקה: קח לדוגמא את חוק שלוש הפסילות- עבירה שלישית, פעוטה ככל שתהיה תכניס את העבריין להרבה מאוד זמן בבית סוהר. לכן יש דיספרופורציה בין העבירה לעונש וזה גורם לעבריין להרגיש שאין לו מה להפסיד ולא ממש כדאי לו להיתפס, וגם אם הוא ייתפס יורה על שוטרים- מה זה כבר משנה, הוא הולך לקבל מאסר עולם בכל מקרה, לא?
תזכור שבארה"ב הרבה יותר קל להעלם מאשר בארץ משתי סיבות- אחת היא שהמדינה ענקית, סיבה שנייה היא שרשויות אכיפת החוק לא ממש מחוברות ביניהם כל עוד חוקים פדרליים לא מופרים. זה גם יכול לדרבן לשימוש באלימות כדי להתחמק ממעצר. התחוש היא שאם תברח להריי סיירה נוואדה, הסיכוי שמשטרת מיאמי תתפוס אותך, הוא די קלוש. ואילו אצלנו, לאן תברח מתל אביב, לעפולה?
ישן 31-07-2007, 23:14
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

לא... לא צריך ללכת יותר מדי רחוק...
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "מהאמירה שלך: ל"יותר מדי..."

בתקופת החקירה של חבורת מע"ץ או לחליפין עמוס ברנס לא זכיתי להיות חלק מהמערכת...
עם זאת את שלהי שנות השמונים - תחילת שנות התשעים אני עוד זוכר היטב !
אני עוד זוכר היטב איך עבריינים ועורכי דינם המפולפלים למדו מהר מאוד לנצל את הגוף החדש שהוקם באותן שנים ונקרא מח"ש ואני זוכר היטב איך הכל השתנה בבת אחת עם תיקופו של חוק המעצרים החדש ששם סוף לאופציית המעצר של 48 השעות....

אני זוכר טוב מאוד גם אמירות בסגנון של "השלב הבא יהיה ששוטרים יצאו למשמרת כשהם אזוקים בידיהם".....

אני זוכר היטב את הביקור של נציגי חברי הועדה למלחמה בסמים מטעם הכנסת שהגיעו לביקור בן יום ביחידה בה שרתתי במהלכו לקחנו אותם לסייר בכל מוקדי הסחר בסמים שבמחוז תל אביב, הם ראו איך נעשה שימוש בילדים לצרכי העברת סם, הם ראו איזו תנועה ערה של נרקומנים יש בשכונות מסויימות בהן פועלות תחנות הסמים הם ראו הרבה דברים נוספים ולרגע היה נדמה לנו שהם אפילו הבינו עד כמה המצב חמור...
לאחר כחודש מתקבל מכתב רשמי בו מודים לנו על הסיור שתרם רבות להבנת הבעייה אך עם זאת באותה הנשימה הם טרחו לציין שמה שהפריע להם היה שאנחנו נוהגים לכנות את הנרקומנים במילה "נרקומנים" ולא במושג "מכורים לסמים" !

אתה מבין את גודל הריחוק והניתוק?!

תבין - אני לא חולק על מה שכתבת בפסקה האחרונה של דבריך בה אתה מציג את עניין העבירה השלישית, על כך שבארה"ב קל יותר להעלם וכו'... אין לי בעייה עם זה !

מה שאני כן טוען הוא שבאופן עקרוני לא נכון לערוך השוואות בין רשויות אכיפת החוק בארץ לרשויות המקבילות (לא תמיד) בחו"ל !
השוני הוא עצום וזה מתחיל במנטליות של האזרחים (והשוטרים) !

אנחנו לפעמים מנסים להדמות למדינות אחרות אך בסופו של דבר חוטאים למטרה !
הכל ישתנה לטובה ברגע שעבריינים יתחילו לקלוט שחל כאן שינוי ושכן יש להם מה להפסיד !

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 31-07-2007 בשעה 23:24.
ישן 31-07-2007, 23:24

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לא... לא צריך ללכת יותר מדי רחוק..."

חוק המעצרים החדש דווקא דפק יותר את החשודים.
היום במקום לנצל את 48 השעות ולהגיש הצהרת תובע או לשחרר, אני מביא אותו אחרי 24 שעות לבית משפט ומבקש שבוע. בד"כ אני מקבל שלושה ימים. בכל מקרה, היום הם נעצרים ליותר זמן.
אותו דבר עם הפסיקה של בג"ץ שחשוד שמבקש להתייעץ עם עו"ד לפני חקירתו, לא יחקר עד שיממש את זכותו.
בפועל מה קורה? בשלוש בלילה אף סניגור לא ייצא מהמיטה בשביל איזה דביל שהחליט ללכת מכות בפאב. לכן מעיפים את העצור לתא עד שהסניגור יגיע בבוקר. ככה שבמקום חקירה של כמה דקות ושחרור בערבות עצמית, החשוד יושב במעצר כמה שעות טובות. מי נדפק? שוב פעם החשודים.

לגבי מה שכתבת על הסיור של הוועדה למלחמה בסמים כהמחשה לניתוק- היום המצב יותר גרוע.
להזכירך- עבריין מין מורשע (מעשה מגונה) מונה להיות משנה לראש הממשלה ולאף אחד זה לא באמת מפריע. יתירה מזו, יש לו עוד חוצפה לעשות פרצופים בגלל שהוא לא קיבל את תיק האוצר.
הבעיה שלנו היא שהבושה אבדה לנו, פשוט ככה. נכון, זו בעיה של חינוך...אבל היי....מי הם המחנכים???
ישן 31-07-2007, 23:34
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

על פי התמונה שאתה מציג בעניין חוק המעצרים ה"חדש"...
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "חוק המעצרים החדש דווקא דפק..."

נראה לי שהמשטרה עם השנים למדה לנצל אותו באופן יעיל פחות או יותר על פי ההגדרה של "ברירת מחדל"...
עקרונית זה יפה וטוב שכך !
בעניין איסור על חקירת חשוד בטרם פגש בעורך דינו - הכל טוב ויפה כל עוד באמת מדובר באדיוט התורן שהלך מכות בפאב בשלוש בבקר... אבל נראה לי שתסכים איתי שבמקרה של רצח או עבירה חמורה אחרת יטריח עצמו עורך הדין המלומד (ולו רק בגלל שיש סיכו ששמו או תמונתו תשתרבב למחרת לעיתוני הבקר)....
לא הייתי סומך כאן יותר מדי על המזל.

מעבר לכך - ממש נרגעתי כשקראתי שהיום הניתוק והמצב הכללי יותר גרוע ! זה ממש נחמד...
נשאלת השאלה - לאן זה לוקח אותנו כחברה וכמדינה?...

לא נראה לי שלמקום טוב במיוחד.
ישן 31-07-2007, 23:43

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "על פי התמונה שאתה מציג בעניין חוק המעצרים ה"חדש"..."

תראה, מטרת ההוראה הזו היא שעו"ד יסביר לחשוד את זכויותיו הבסיסיות, לא יישב איתו שלוש שעות על מנת לגבש קו הגנה. אני אישית גם לא הייתי נותן להם לעשות את זה. אם מדובר בעבריין מנוסה, הוא כבר יודע שהכי משתלם זה לשתוק...עו"ד באמת מיותר בקטע הזה ודווקא המשטרה דואגת שיגיע הסניגור כדי שהחשוד לא ייטען שלא הוסברה לו מהותה של זכות השתיקה. אם מדובר בחשוד לא מנוסה, גם שיחה עם עו"ד לא תמיד תעזור לו:
דבר ראשון, עו"ד לא יכו לדעת מה יש למשטרה ומה אין ככה שהוא לא יכול להנחות את מרשו מה לענות.
דבר שני, הזמן די מוגבל ככה שאין להם גם זמן מספיק לתת להם תדרוך מקיף.
דבר שלישי- גם לא כל הסניגורים ממש מתים על הלקוחות שלהם והרבה פעמים שמעתי אותם אומרים להם פשוט לספר את האמת (ובד"כ אחרי זה החשוד מודה- הנה, מצאנו יתרון בעניין)
קח מקרה מוכר- רומן זדורוב- נעצר, שוחח עם עו"ד מס' פעמים לפני שנפל בטריק הכי ישן בספר- מדובב.
ישן 01-08-2007, 09:51

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי קרנף16 שמתחילה ב "הגיע הזמן שישנו את חוק סדר..."

קודם כל...עבירת רצח, הריגה וכו' נמצאות בחוק העונשין ולא החסד"פ. חוק סדר דין פלילי מתעסק בכלל בפרוצודורות הקשורות להליך הפלילי עצמו ולא בעבירות ועונשים.

דבר שני- הריגה בארץ מקבילה לקצח מדרגה שנייה בחוקים אמריקאים לדוגמא...ככה שמה שאתה מציע זה סה"כ לשנות את השם של העבירה, אבל לא את המהות.

הבעייתיות בסעיף רצח היא בשתי נקודות:
א- הדרישה להיעדר קינטור מצד הנרצח- כלומר אם שני חברה רבים ואחד תופס קרש ומוריד לשני בראש והורג אותו, זה ייחשב כהריגה כיוון שהיה קינטור מצד הקורבן.
ב- הדרישה לכוונה תחילה, כלומר דרישה לאיזו שהיא הערכות מוקדמת או תכנון מצד הרוצח. שוב פעם, מישהו שנרצח תוך כדי קטטה, התביעה צריכה להוכיח שהעבריין בא לקטטה במטרה לרצוח ולא משהו שקרה בלהט הרגע.

באשר לדרישה שלך להחיל 35 שנה על רוצח, הרי שהחוק בארץ מחמיר יותר מזה: על רצח הענישה היא מאסר עולם ללא הגבלת זמן. העניין הוא שלנשיא המדינה יש סמכות לקצוב את עונשם של העבריינים לכל תקופה העולה על רוחו, בד"כ 25 שנה. יש רוצחים שעונשם לא ניקצב והם לא ישוחררו לעולם- יגאל עמיר לדוגמא.
בהרשעה ברצח לפי סעיף 300 לחוק העונשין- שופט יכול לגזור מאסר עולם בלבד לרוצחים. הסמכות לקצוב שייכת לנשיא המדינה.

כיום ניקוי שליש הפך להיות נרמה מינהלתית בשב"ס פשוט כדי לפנות מיטות בבית הסוהר.
ישן 01-08-2007, 14:23
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי f1r3f0x שמתחילה ב "לגבי זה שבטחון פנים רעוע"

די אח שלו, מספיק לכתוב שטויות.

ציטוט:

הממ דווקא לפי נתונים שהערוץ ה-2 מפרסם , כל שנה אני חושב, מאז 2001 והאירועים שהתרחשו מאז- האינתיפאדה , אז חלה ירידה דרסטית בפשיעה.

באיזו פשיעה ? גניבת מכוניות ? עבריינות נוער ? רצח בתוך המשפחה ? באיזו פשיעה היתה "ירידה דרסטית".

ואני יודע גם , (אני חושב שזה לא היה קיים קודם לכן) שמג"ב החל לפעול בתוך שטחים מוניצפליים , באזורים עם אחוזי פשיעה רבים דבר ששוב, הוריד בצורה משמעותית את אחוזי הפשיעה.

מה זה "שטחים מוניציפליים" ? גם תחום עיריית רמאללה זה שטח מוניציפלי ומג"ב עובדים שם 40 שנה. אם אתה מתכוון שמג"ב עובד בתוך שטחי ישראל, גם את זה הוא עושה כבר שנים רבות, אם אתה מתכוון שמג"ב מסייע למשטרה הכחולה במאבק בפשיעה החמורה - נכון, הוקמו יחידות שונות במג"ב שחלק מתפקידן הוא גם לסייע למשטרה הכחולה. אבל גם זה לא "הוריד בצורה משמעותית את אחוזי הפשיעה".

ישן 01-08-2007, 15:23
  קרנף16 קרנף16 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "שיהיה...הוא נקרא אסיר ברשיון..."

בשורה התחתונה -

המצב מתדרדר משנה לשנה, תמיד היה פשע ותמיד יהיה פשע, אך לאור אוזלת היד של המערכות השונות ניתן לראות בירור עליה משמעותית בעבירות השונות ומנגד ירידה לא מעטה במספר הפונים למשטרה - וזאת מהסיבה היחידה שלא יקבלו כל מענה אז חבל על הזמן.

היום המון נפגעי עבירות מעדיפים "להמשיך הלאה" לבלוע רוק ולנסות לשכוח: שפרצו לרכב,לבית,מקימים רעש ליד הבית בלילה, איומים ועוד.

ניתן לראות ענישה מגוחכת שעבריינים מקבלים והכל בבחינת "דלת מסתובבת" בבתי המשפט, אין הרתעה - הפשע משתלם.

ישן 02-08-2007, 12:04
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי קרנף16 שמתחילה ב "בשורה התחתונה - המצב מתדרדר..."

אתה יודע מה זה אין הרתעה?

אני מתגורר במרחק הליכה מאוסף המחנות הנקרא "המטה הארצי בירושלים". מדובר במטה של שבעה אגפים שונים. המטה נמצא על ציר כביש מספר 1 (פנימי) בעיר-הבירה של מדינת ישראל. רק בכדי לסבר את האוזן, אציין כי המפקח הכללי של משטרת ישראל מנהל אותה ממטה זה.

האם יש למישהו מושג מהי המהירות הממוצעת של כלי-רכב, החולפים על פני המטה הארצי, בשעות הלילה של סוף השבוע? האם מישהו יודע כמה אחוזים מהנהגים חולפים באור אדום ברמזור שמול המטה הארצי?

האם מישהו יודע מהו זמן ההמתנה המינימלי עבור סיוע לניידת משטרה (!) שנתקעה עם מצבר בעייתי מול המטה הארצי?

האם מישהו יכול להבין מה זה לשמוע כל יומיים צרורות של יריות-שמחה בחתונה, ממקומות הנמצאים ברדיוס של עשרה קילומטרים מהמטה הארצי, להתקשר ל-100 ולשמוע "אין לנו עניין להכנס לשם" או "הם לא רוצים להפסיק וזו בעיה שלהם"?

האם מישהו קולט בכלל שנהגים שיכורים חייבים לעבור, בדרכם ממרכז העיר ירושלים לביתם במעלה אדומים, הגבעה הצרפתית, הר הצופים, פסגת-זאב, נווה-יעקב ועוד, דרך המטה הארצי?

זו הרתעה? זה הפרצוף של המשטרה. חבר טוב שלי עבד כמאבטח בשער הראשי של הולכי הרגל והרכבים במטה הארצי. דיברנו על זה פעם, והוא אמר לי שגם אם מול העיניים שלו גונבים ניידת-משטרה, זו לא בעיה שלו. לצערי, ככה חושבים גם שוטרים. לא יעזור כלום - מי שלא מפחד לבצע עבירת תנועה מול המטה הארצי לא ייפחד מלעבור על חוקים אחרים.

ולשם השוואה - מה היה קורה אם מישהו היה עובר באור אדום מול תחנת משטרה קטנה באיזה חור בנאשוויל? או אולי עושה רייסים עם הפיאט פונטו (כולל מדבקה של Chaos על מכסה הדלק) בחנייה של תחנת משטרה אקראית בניו-יורק?
ישן 02-08-2007, 12:17
  קרנף16 קרנף16 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אתה יודע מה זה אין הרתעה? ..."

ולשם השוואה - מה היה קורה אם מישהו היה עובר באור אדום מול תחנת משטרה קטנה באיזה חור בנאשוויל? או אולי עושה רייסים עם הפיאט פונטו (כולל מדבקה של Chaos על מכסה הדלק) בחנייה של תחנת משטרה אקראית בניו-יורק?[/QUOTE]

סיכוי גבוהה שהיה שומע שקשוק דריכה של שאט גאן, משוטר עצבני

נושא מעניין שנחקר בעבר - מה יותר מרתיע עבריין עונש כבד יותר או סיכוי גבוהה יותר שייתפס (עם עונש כמובן)

התוצאה הייתה חד משמעית - הפחד להיתפס גבוהה יותר מענישה "כבדה יותר", למשל האם להוסיף 10 שנים לענישה של 20 שנה או שהסיכוי של עבריין להיתפס עולה בעשרות אחוזים.

בישראל המצב עגום פעמיים:
1. הסיכוי שתיתפס בביצוע עבירה נמוך.
2. מעטים השופטים שמענישים עפ"י הרף העליון - אם סוחר סמים שנתפס פעם חמישית ועל תנאי מקבל 3 שנים במקום 20

ישן 02-08-2007, 13:10

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי קרנף16 שמתחילה ב "ולשם השוואה - מה היה קורה אם..."

אני כבר לא חושב שזה "להתפס". עובדתית, שוטרים מתעלמים מעבירות שאינן משתייכות באופן מובהק לאלה שהשר התורן החליט להלחם בהן.

וזה מקרין. פשוט מקרין. כשאתה יודע ששוטר לא יאמר לך מילה כשאתה חונה באדום לבן (או יותר טוב - על המדרכה) מול באגט מרציאנו (בנתיב תחבורה ציבורית, ועוד מול מטה מחוז "ציון"), אתה תחנה גם בחניית נכה, תעבור באדום ותשתה קצת לפני שאתה נוהג. כשהשוטר עוד מגדיל לעשות ונכנס איתך לבאגט מרציאנו אחרי שהוא עצמו חנה בצורה בלתי-חוקית, יושב לידך ואוכל, אתה גם לא תשמע למה שיהיה לו להגיד (אם בכלל).

אני חוטף חלחלה בכל פעם שאני שומע שוטרת סיור פרחה כורזת "הונדה, תעצור בצד כבר", לרכב מכל סוג שבעולם (חוץ, כמובן, מהונדה). וכשאני רואה אותן יורדות מהניידת עם שיער פזור ומלא גוונים, סיגריה ביד ומשקפי שמש של מדונה (גם בלילה), אני נעצב. מעניין אותי מה חושבים העבריינים "המקצוענים" על מראיה של המשטרה העלובה שלנו.
ישן 02-08-2007, 13:33

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "זו הסיבה ששיטת עבודה של יעדים..."

יעדים ומדדים? הצחקת אותי.

סגל הפיקוד הבכיר של המשטרה מורכב מאנשים (ואת זה אני אומר מהכרות אישית, אישית, אישית) שלא הייתי נותן להם לנהל קייטנה, שלא הייתי מתיר להם לאבטח קניון ושלא הייתי קונה מהם גביע אשל.

אני מכיר את אגף החקירות והמודיעין היכרות אינטימית, מאז הוא היה אגף החקירות המקורי, ואגף החקירות והלחימה בפשיעה (מה יותר סמלי מביטול שתי המילים הללו "הלחימה בפשיעה"?). אני מכיר כמה וכמה מבכיריו, ואם אני לא טועה, הייתי רשום עד גיל 18 בתעודת הזהות של אחד מהם. לצערי, ישנה תחושה - בשנים האחרונות - שמקדמים רק את מי שלא מוכשר ורק את מי שלא עושה שום דבר. אין שם כוונה, ולו מינימלית, להלחם בפשיעה. אין שם אפילו תוכנית ריאלית אחת. סנ"צ שהכרתי מגיל אפס (שלי) אמר לי בארוחת ערב לא מזמן שקידמו אותו רק בגלל שהוא הקפיד להגיע מאוחר, לראות סרטים במחשב ולקרוא ספרים, ואז לצאת מוקדם. הוא הפך לנצ"מ, ואז החליט לעשות עוד פחות. קצין אחר שאני מכיר החליט לנצל את זמן העבודה ללימודים באוניברסיטה, ובשל כך הוא שהה בה אפילו יותר ממני (וזאת בתקופה שגם למדתי וגם עבדתי באוניברסיטה). קצין נוסף הפך ליקיר המערכת בגלל החלטה תקדימית שהוא קיבל - לסגור את כל התיקים שעונים על פרופיל מסוים (ובכך לשפר את הסטטיסטיקות הלא-מחמיאות). גם אותו קידמו. וגם מפקד של יחידה מסוימת, שהוקמה להלחם במכת גניבות-הרכב, ושככל הידוע לי לא תפסה יותר משני גנבי רכב (להבדיל, בשנה אחת במשא"ז תפסתי יותר).

ומי עוד קודם? אחד מושחת מימ"ר דרום (במקום קרמנישט האגדי, אחד שאשכרה נלחם בפשיעה) נהיה מפכ"ל, למרות ענן חשד כבד כנגדו וכנגד חברים שלו. ואחריו קודם אחד שקידם את אחיו (!), ודיווח על כך בצורה הבאה: "נחשב מקורב למפכ"ל"... אחיו. אח שלו. "נחשב מקורב".

זה יותר עצוב מהקצינים שעשו תואר פיקטיבי באוניברסיטת שקר-כלשהו, למשל, תואר ב"הסמכה לרבנות" (לרבות קצינים דרוזים. אני חוזר - דרוזים בעלי "הסמכה לרבנות" כגמול-השתלמות). זה אפילו יותר עצוב מהטבחים ומהנהגים במג"ב שהוציאו תואר שני במנהל עסקים בסמסטר.

הכרתי פעם, פעם מזמן, את מפקד בית הספר לשוטרים של המשטרה. גם כילד בן ארבע פחדתי ממנו. ולא רק אני - כל השוטרים והקצינים פחדו ממנו, והשתדלו לא לאכזב אותו. היום אני רואה את המפכ"ל וצוחק. אני רואה את ניסו "חרא עליהם שיישרפו" שחם שקודם, ועכשיו הוא סגן מפקד מחוז ירושלים, וצוחק. אני רואה איך פרש מהמשטרה קצין חקירות מעולה, עו"ד בהשכלתו, שעמד בראש אגף החקירות של המשטרה ולאחר מכן "קודם" לתפקיד ראש אגף קהילה ומשטרה (קודקוד משא"ז, בקיצור) וצוחק.

אלה השוטרים שלנו, וככה אנחנו נראים.
ישן 02-08-2007, 14:04

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "יעדים ומדדים? הצחקת אותי. ..."

אהה......קומפסטט...לא שמעת את המילה הזו???

מילת הקסם של הספ"ק...כל דבר ניתן לדעתם למדידה בכלי הזה

לגבי קרמשניט "האגדי" אני לא יכול שלא להתאפק- הבן אדם ידע על כל פיפס במחוז דרום, אבל על כל הג'יפה עם פרנק והקזינו, אצלו בבית, בימ"ר ת"א, הוא לא ידע כלום? הרשה לי לפקפק במניעים שלו לגבי פרשת פריניאן ובן אור, אני חושש שאם הוא היה מקבל את התפקיד, הוא היה שותק כמו קודמיו. בימ"ר ת"א אגב, יש קציני חקירות הרבה יותר מוכשרים ממנו בכל פרמטר אשר תקועים עם הרפ"ק שלהם וכנראה לא הולכים לשום מקום...קרמנשיט (הודות לקשריו עם בוקי נאה שהפך אותו לאגדי) לפחות קודם לדרגה נאה.

לגבי מוטי כהן- אחרי כמה שנים טובות (ודי מוצלחות אגב) במרחב יפתח בית השימוש של מחוז ת"א, היה זה די טבעי שיקודם לירקון, הבעיה בסיפור היא מראית עיין כאילו אחיו מקדם אותו, אבל לדעתי לפחות, המינוי ראוי.
ישן 02-08-2007, 14:24
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

"קרמשניט"...
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אהה......קומפסטט...לא שמעת את..."

אינני יכל להתווכח עם מחשבותיך לגביו ולגבי מניעיו...
עם זאת אני חש צורך וחובה אישית לכתוב שהלוואי ובמשטרת ישראל (בפרט ביחידות הלוחמות או אמורות להלחם בפשיעה) היו עוד רבים שכמותו !
אדם שבמשך שנים - עשרות שנים מקדיש כל שעה ודקה מחייו לעבודה ולו מתוך אמונה שמה שהוא עושה זה הדבר הנכון !
ואינני בא כאן להצהיר הצהרות או לנופף בססמאות היות ולשמחתי הרבה זכיתי ואני מדגיש זכיתי לשרת עמו ובמחיצתו בעבר שירות אינטנסיבי ויום יומי במשך מספר שנים !!!
האמן לי/נקודה למחשבה - אם היו מיוחסות לו חלק מהתכונות או לחליפין הקשרים שיש אשר מייחסים לו הוא היה מקבל את דרגת הסנ"ץ כבר לפני שנים רבות לא? (ע"ע יצחק נורבר - אני מניח שגם אותו אתה מכיר).....

לא פעם הצטיירה בעיני דמותו של מעין "דון קישוט" בהקשר אליו !

פשוט הייתי חייב.
ישן 02-08-2007, 16:15
  קרנף16 קרנף16 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "זה נראה לא טוב, זה נכון, מצד..."

לאחר 8 שנים שאני מתנדב בבילוש ולאור הרקע הפיקודי שלי בצה"ל כקצין, אני מתבייש לראות לא אחת את החומר האנושי ששולחים במשטרה לקורס קצינים ועוד ביחידות שנחשבות איכותיות ונלחמות בחזית הפשיעה

ראיתי בעיני איך שולחים בלש דמיקולו פקקט בעל אמינות שואפת לאפס עם רקע של שקרים וסיפורי עלי באבא (הייתי בשייטת מטכ"ל - עלנא - יא אחי - נער הייתי וגם בגרתי) רמת איי קיו נמוכה ביותר
בקיצור בחור קשקשן ודיקט - לא יכול לפקד על עצמו

אמממה - נשלח למבחנים לקצונה
אממה - נכשל פעם ראשונה, פעם שנייה

ולאחרונה יצא ישירות לקורס ללא מבחן
למה?

ניחשתם נכון - קשרי משפחה בפיקוד העליון

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:51

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר