לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-07-2007, 19:29
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
טלוויזיה עפ"י חדשות ערוץ 10 - עדות של קצין חיזבאללה שערק - עוד 10 ימי לחימה והחיזבאללה נכנע..

בחדשות ערוץ 10, תיארו עדות של קצין שנלחם במלחמה וערק למערב:

"ישראל הייתה קרובה מאוד להכניע את החיזבאללה, הם היו מתמוטטים עקב רעב וצמא ומחסור חמור בציוד.. כמו"כ הפליא צה"ל להשמיד את המשגרים במהירות שיא"...

"חיזבאללה עמד בפני קריסה"

עדות של קצין חיזבאללה חושפת שהפסקת האש במלחמה הצילה את הארגון מקריסה. לדבריו, רוב מלאי הטילים של הארגון חוסל

יום שלישי, 31 ביולי 2007, 21:57 מאת: צבי יחזקאלי, חדשות 10 ישראל 10
שנה לאחר מלחמת לבנון השנייה, נחשפת עדות חדשה ומפתיעה מפיו של קצין חיזבאללה שברח מלבנון לאירופה. הקצין חושף כי אם המערכה הייתה נמשכת עוד מספר ימים, חיזבאללה היה מבקש להיכנע. לדבריו, ישראל השמידה את רובם המוחלט של הטילים שהיו ברשות החיזבאללה קודם למלחמה.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 02-08-2007 בשעה 09:18. סיבה: הוספת הכתבה וקישור
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-07-2007, 19:53
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא בהכרח
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי f1r3f0x שמתחילה ב "שטויות"

כידוע, ה-IRA עמד בפני התמוטטות מוחלטת (לדבריו של מייקל קולינס עצמו) בעת שהבריטים (שלא היו מודעים לחומרת מצב הארגון) הציעו להם כניסה למשא ומתן שהניב את עצמאותה של אירלנד.
החיזבאללה אולי לא היה נכנע פורמאלית אבל הוא היה מפסיק לתפקד ככח לוחם בדרום לבנון אם אכן היו שם תנאים של ניתוק מתמשך ממקורות האספקה של נשק, תחמושת וכח אדם (עם מזון סביר להניח שהיו מסתדרים). איך אמר קהלני בעיצומו של הקרב בעמק הבכא? כשיורד גשם גם האויב נרטב. לפעמים, אתה קרוב יותר לניצחון מכפי שנדמה באותו רגע. כאן, אגב, חשוב עד מאוד המודיעין.
עם זאת, בהחלט ייתכן שהעריק ביקש למצוא חן בעיני שוביו, מתוך ידיעה שהמערב זקוק כאוויר לנשימה לעדויות שיערערו על קביעת החיזבאללה שניצח במערכה.
ישן 31-07-2007, 20:08
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
השאלה איננה האם חיזבאללה היה נכנע;

השאלה היא האם היה אפשר להביס אותו במרחב הגיאוגרפי הסגור שעד הליטני שממנו נורו רוב הרקטות.
אם היינו עושים את זה, ולדעתי היינו יכולים לעשות את זה, היה הרבה פחות משנה מה נסראללה היה עושה בבירות.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 31-07-2007, 20:31
צלמית המשתמש של רועי AZ

אני שמח לבשר לך שיצאת חומוס..כך אוכל להוכיח את הצרה האמיתית של עם ישראל

ציטוט:
במקור נכתב על ידי f1r3f0x
חיזבאללה לא הייתה נכנעת אפילו נסראללה היה היחיד שנשאר והייתה לו רק טיפת דם אחת..

או שההודעה שלו בדויה כלומר הוא אמר את זה כי חטף יותר מדי מכות מהחוקר.., או שצה"ל מחרטט...

שימו לב חברי הפורום הנכבדים, איך בחר ידידנו להתייחס לידיעה השופכת אור אחר לחלוטין על מה שחשבנו עד כה. במקום להתייחס בכובד ראש לנאמר, הוא התייחס לנתונים לא נכונים וחמור מכך, המציא דברים שלא נבראו והכל לכאורה, על מנת שלא יווצר לרגע החשש, שמא אולי בכל זאת יצא משהו טוב במלחמה הזו... שתי השורות הללו, מתמצתות בדיוק את הלך הרוח במדינתנו בשנה האחרונה, ואת תגובת היתר לאירועי המלחמה וע"י כך אנו נסחפים שלא מרצוננו אחרי מלכודת דבריו של מזכ"ל החזבאללה .. (אני חייב לציין שבזה הוא הצליח מאוד לצערי)

אני לא בא לרגע לומר שלא היו מחדלים רציניים ושאין צורך לבצע מהפיכה רבתי בשורות ההנהגה והצבא. אך אני יוצא נגד תופעת ההלכאה העצמית והתחושה שכביכול שצה"ל הפסיד בלחימה. . מן הראוי להתייחס בכובד ראש לידיעה כזו.. אני בטוח שבבוא הזמן, אנו נדע דברים נוספים ואז נתייחס אחרת למלחמה.

ישן 31-07-2007, 20:58
צלמית המשתמש של רועי AZ

אינני מחפש מקור לנחמה.. אני מחפש פרופורציות.
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "ובכל זאת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Sam Weller
בקיצור, אני לא מוצא מקור לנחמה כתוצאה מהידיעה הזאת.

ראה, העדות הזו תואמת עדות של קצינים בכירים בצה"ל. אני שמעתי על כך לפחות פעמיים בשנה האחרונה. אני רוצה להאיר גם על הכשלונות, אך גם על הישגים. לבוא ולטעון שלא היו הישגים כלל ולהסחף במערבולת האין אונים, צריך לשים לזה גבול...זה לרעתינו ובעוכרינו.

ישן 31-07-2007, 22:01
  jawa jawa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.07
"אם רק היו עוד עשרה ימים"... הלא זו כל המשמעות של מושג 'ערפל הקרב'
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "אינני מחפש מקור לנחמה.. אני מחפש פרופורציות."

גם אם העדות נכונה, והדגש הוא על האם (לך תדע אם זו לא עוד דיסאינפורמציה מכוונת מגבוה), עדיין אין בה בכדי לשנות את העובדה הפשוטה שבמשך 34 ימי מלחמה - ישראל לא עמדה במטרות שהציבה לעצמה (כפי שראש הממשלה פרט אותן טרם ובמהלך המערכה).

עיסוק במה היה אם לא יתרום דבר: מחד ניתן להסחף למערבולת של תקוות, מאידך ניתן לשקוע במרה שחורה. לכן עדיף לעסוק באופן מציאותי במה שקיים וידוע.

הלא באותה המידה ניתן לשאול:
"מה היה קורה אם רקטה אחת בלבד הייתה נופלת על מכל האמוניה במפרץ חיפה?"
או
"מה היה קורה אם היסעור שהופל היה מיורט כאשר הוא עמוס בעשרות חיילים טרם פריקתם?"
או
"מה היה קורה אם אח"י חנית הייתה נפגעת בגשר הפיקוד?"
וכהנה וכהנה...

השורה התחתונה היא ששני הצדדים היו נתונים כל העת בערפל קרב, אולם על פי התוצאות בשטח נכון לעכשיו חיזבאללה עמד בכל המטרות שהציב לעצמו טרם המלחמה וישראל לא.
ישן 31-07-2007, 22:39
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "תעדכן את הגיפיאס שלך. חיזבללה..."

כמה שטויות אפשר לבלוע ?

1. קצין בחיזבללה ... -ואללה, יש להם קצינים ?
2. עוד 10 ימים ... - נכון, ודיין אמר שאנחנו לפני חורבן בית שלישי, אז מה ?
3. הם עמדו להתמוטט ברעב ובצמא .. - למה ? הם היו בתוך בונקרים ? הרי הם הסתובבו בין אוכלוסיה אזרחית, לא שמעתי שום גינוי על "אסון הומניטרי" בתחום האוכל.
4. מחסור בציוד ... - איזה מחסור, הרי מצאנו שמורות טבע מלאות כל טוב, החבר'ה מצאו חדרים מלאי קטיושות, הירי לא פחת אף יום.
5. ישראל השמידה את המשגרים במהירות שיא ... - נכון, היה ליל המשגרים הידוע, זה פורסם רק 50 אלף פעם, באמת צריך פה חקירה מלאת טלטולים.
6. במקרה זה מפורסם היום ? קצת ל"פ אף פעם לא הזיק.

ישן 31-07-2007, 23:50
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "1.כן יש להם קצינים שאומנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gps
1.כן יש להם קצינים שאומנו בסוריה.
יש להם מפקדים, נראה לי שהמונח "קצין חיזבאללה" הוא תרגום לא נכון. סמנטיקה.
2.הם הסתובבו בכפרים שננטשו.
הם לא "הסתובבו" הם נלחמו מתוך הכפרים ובמרחב שבין הכפרים, ואני לא שמעתי על מצוקת רעב וצמא.
3.למעט כמה טילים ורקטות ובעיקר קני-שיגור ריקים צה"ל "תפס" רובי ציד,תמ"קים,מכשירי קשר,טלפון שדה ו......מקדחת קונגו משומשת.על הקארין A היה ארסנל יותר רציני ממה שנתפס במלחמה.
לא תפסנו במלחמה הזו את מחסני התחמושת והנשק שהיו באיצטדיון ביירות, אבל לא הייתי מזלזל בכמות הנשק שנמצאה (ומעידה על הכלל) ועל הכמות שנותרה בידיהם, וההכרזה על "מחסור בציוד" נראית לי ל"פ.

ישן 04-08-2007, 14:32
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "והרי החשדות ג'יפיאס..."

גם אתה התחלת ל"חשוד" שמשהו לא כשר בפירסומים.........

אתה לא רגוע ואתה הופך את האשכול הזה לאשכול "ווק"
אני מבין שבעיניין הכמויות אין מצב שתשתכנע,טייב,תתיחס לפחות ל"מושגים" שנסראללה מעניק לך כשי.

מיליציה בז'רגון המזרח תיכוני היא לא כח צבאי,היא אוסף של חמולות ותומכים חצי מאוגדים שחמושים מקילשונים ,רוס"ר ועד רקטות על בסיס כפרי.

אחד הסממנים של לוחמת מיליציות כזו היא החוסר יכולת הכמעט מוחלט לתאם ולשלוט,אין להם שום תו"ל קרבי למעט להגן על הכפר שלהם.

במלחמת לבנון 2 גם זה לא עבד והמפקדים האמיצים של חיזבאללה נאלצו לנייד אנשים בהתאם לפירסומים התקשורתיים.(את זה הם חושפים בעצמם בראיונות טלויזיונים באל-מאנאר).

ניתן לך את ה1500 של הסיירת החיזבאללית (הרי נסראללה אמר באלג'זירה-שצוטט בא ראי-שצוטט במעריב,אז זה חייב להיות אמיתי),זהו בעצם הכח הצבאי היחיד שיש לחיזבאללה,נחלק אותם למחוזות,רובם באזור דרום ביירות,חלק נכבד נוסף באזור הבאקעה הלבנונית ואז תחלק את מה שנישאר בין צור לבינת ג'בייל..........בעסה גדול עלינו.

נסראללה בחיים לא יוכל להקים כח צבאי משמעותי כי........הסורים לא יאפשרו זאת,כנען ידע עם מי יש לו עסק ובעיקר הטריד אותו האופציה שיאבד שליטה על החיזבאללה ואלו יעקפו אותו ויוכפפו היישר לטהרן.
גם הארסנל שהיה בין 2000-2007 בדרום לבנון היה מה שהסורים חישבו כמספיק עבור התנגדות ל"כיבוש הציוני" ולא רקטה אחת יותר שעלולה לסכן את דמשק.למיטב ידיעתי שום דבר מהתפיסה הסורית לא השתנה,המודיעין הסורי עדיין פעיל בראשייה וראייק

אבל את כל זה נסראללה לא אמר,אז זה סתם קישקוש.

יש סרט שניקרא "מלחמת האזרחים השניה" שווה לראות.
ישן 05-08-2007, 09:00
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
בוא נראה מה אמרת כאן. קמנ"ים להכין עטים.
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "גם אתה התחלת ל"חשוד" שמשהו לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gps
גם אתה התחלת ל"חשוד" שמשהו לא כשר בפירסומים.........

אתה לא רגוע ואתה הופך את האשכול הזה לאשכול "ווק"

מה זה 'ווק'?? ואני כן רגוע אפילו מאוד.

אני מבין שבעיניין הכמויות אין מצב שתשתכנע,טייב,תתיחס לפחות ל"מושגים" שנסראללה מעניק לך כשי.

מיליציה בז'רגון המזרח תיכוני היא לא כח צבאי,היא אוסף של חמולות ותומכים חצי מאוגדים שחמושים מקילשונים ,רוס"ר ועד רקטות על בסיס כפרי.

הכפריים בדרום לבנון כולם כאחד תומכים בחיזבאללה. לכן לא משנה איך תקרא להם. כדור מפינה של בית או חצר של בית הוא אותו כדור בין הוא נורה מקנה של סורי לבנוני או מוסלמי מפקיסטן או..תושב.

אחד הסממנים של לוחמת מיליציות כזו היא החוסר יכולת הכמעט מוחלט לתאם ולשלוט,אין להם שום תו"ל קרבי למעט להגן על הכפר שלהם.

הם לא זקוקים לתיאום. כל אחד מגן על האיזור שלו. וכל אחד מכיר את האיזור שלו טוב יותר מכל אחד אחר - בטח יותר טוב מאיזה מ"מ צעיר שבקושי קרא תצ"א מטושטשת ומנווט לכיוונים מוזרים רק לא לתוך המטרה.

במלחמת לבנון 2 גם זה לא עבד והמפקדים האמיצים של חיזבאללה נאלצו לנייד אנשים בהתאם לפירסומים התקשורתיים.(את זה הם חושפים בעצמם בראיונות טלויזיונים באל-מאנאר).

קודם כל נכון. יש להם מפקדים אמיצים. שנית, הם ניידו אנשים אבל זה היה בהתאם להאזנות לניידים ולקשר שלנו ובעיקר להוראות של קונדי בוש ושאר הדבילים שנתנו הוראות סותרות כל 5 דקות. קרא והאזן לכל מה שכל החיילים מספרים.

ניתן לך את ה1500 של הסיירת החיזבאללית (הרי נסראללה אמר באלג'זירה-שצוטט בא ראי-שצוטט במעריב,אז זה חייב להיות אמיתי),זהו בעצם הכח הצבאי היחיד שיש לחיזבאללה,נחלק אותם למחוזות,רובם באזור דרום ביירות,חלק נכבד נוסף באזור הבאקעה הלבנונית ואז תחלק את מה שנישאר בין צור לבינת ג'בייל..........בעסה גדול עלינו.

1500? ל"פ קודם כל. שנית, ראש החץ הזה מוביל את הכפריים ובניהם. הלוואי ולנו היה גיוס כזה כל שנה. אני מניח שאלפי המשתתפים בחגיגות ובמצעדים הם סתם ניצבים בסרט בורקס???

נסראללה בחיים לא יוכל להקים כח צבאי משמעותי כי........הסורים לא יאפשרו זאת,כנען ידע עם מי יש לו עסק ובעיקר הטריד אותו האופציה שיאבד שליטה על החיזבאללה ואלו יעקפו אותו ויוכפפו היישר לטהרן.

פה אני נוטה להסכים איתך. לסוריה תהיה בעיית שליטה על נסרל'ה אם הוא יגדל יותר מדי והחיבוקים שלו עם נג'אד לא עושים לבאשר טוב בבטן כל בוקר.

גם הארסנל שהיה בין 2000-2007 בדרום לבנון היה מה שהסורים חישבו כמספיק עבור התנגדות ל"כיבוש הציוני" ולא רקטה אחת יותר שעלולה לסכן את דמשק.למיטב ידיעתי שום דבר מהתפיסה הסורית לא השתנה,המודיעין הסורי עדיין פעיל בראשייה וראייק

הארסנל שלהם הושלם ואף גדל. אם יש משהו שאתה ממש לא צודק זה לחשוב שהם חזרו לחרוש שדות מאז שנה שעברה. הם מוכנים למלחמה. נכון ש LOWTECH אבל מוכנים.

אבל את כל זה נסראללה לא אמר,אז זה סתם קישקוש.

אני לא עושה ממנו דוד טופז כמו שהתקשורת הבינונית כאן עושה ממנן עלק 'דובר אמת' וכו' אבל אם אמר אני מקשיב.

יש סרט שניקרא "מלחמת האזרחים השניה" שווה לראות.
מה זה הסרט זה?

ישן 05-08-2007, 23:50
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "בוא נראה מה אמרת כאן. קמנ"ים להכין עטים."

אשכול שמוקפץ שוב ושוב מזכיר לי ווק....

ראשית עזוב את הקמ"נים הבעיה היא לא ברמת סד"כ אויב גיזרתי או טופוגרפיה,הפתרון נמצא ברמה האסטרטגית,מידע היה קיים.הבעיה היא ברמת הכוונות והחלטות.

לגבי הליהוק הנסראלי.אכן מדובר בערב-רב של מגוייסים ביניהם אפילו נתינים סורים שנוהגים להצטרף להפגנות הללו יחד עם פלסטינים ואירגונים פרו-סוריים נוספים תוסיף גם את פעילי עמאל וסתם לבנונים שרוצים להרגיש קצת גאווה פטריוטית.

תיראה,מבחינתי האשכול הוקפץ מספיק
במה שהצלחתי לשכנע אני שמח ובמה שלא חבל.

נ.ב
תקציר הסרט

ההודים מורידים לפקיסטנים על הראש פצצות גרעיניות
פעילה סהרורית אמריקאית (ודי תאוות פירסום) מחליטה להטיס יתומים פקיסטנים לארה"ב לאיידהו.
התקשורת לוחצת(רייטינג וכד')
מושל איידהו מתנגד וסוגר את שערי מדינתו
התקשורת לוחצת(רייטינג וכד')
נשיא ארה"ב המוקף יועצי בחירות ותדמית,מחליט לשגר את הצבא לאלץ את מושל איידהו לפתוח את שערי המדינה לפליטים.....
התקשורת בסביבה
צבא ארה"ב עומד מול המשמר הלאומי של איידהו
הטלויזיה בסביבה
.....
.....
......

בסוף האמריקאים שוחטים אחד את השני......
והטלויזיה לא מפסיקה לשדר

המשפט של עורך תחנת החדשות בסוף העלילה:"אנחנו מקצועיים,אנחנו עושים את העבודה שלנו"

שיהיה לך שבוע טוב
ישן 31-07-2007, 22:45
  jawa jawa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.07
מכיוון שהם לא הכריזו בראש חוצות את מטרותיהם - הם לא יכלו שלא לעמוד בהן
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "מעניין....מה היו המטרות של..."

יתרה מכך, את שלוש המטרות המרכזיות אותן ביקשה הפעולה הצבאית הישראלית להשיג (שחרור חטופים, פירוק חיזבאללה מנשקו והנסתו צפונה), חיזבאללה הצליח לסכל.

אם בכל זאת ננסה להניח מה היו מטרות הארגון במלחמה, סביר שהם יכללו את אלו:
שמירה על המעמד המרכזי בזירה הפנים לבנונית.
שמירה על הכח הצבאי.
מניעת תבוסה.
המשך החזקת החטופים וכניסה למו"מ עליהם דרך צד שלישי.

בכך חיזבאללה עמד, כל השאר זה ניואנסים שניתן לראות אותם מכמה נקודות מבט; אתה מסתכל על הכוח הרב לאומי ורואה אותו מונע מחיזבאללה לפעול. באותה מידה ניתן לראות אותו כמי שבחסותו חיזבאללה דווקא ממשיך להתעצם.
ישן 31-07-2007, 23:18
  עין טרמית עין טרמית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.07
מעניין איך באה לידי ביטוי כיעת החזבאללה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "עפ"י חדשות ערוץ 10 - עדות של קצין חיזבאללה שערק - עוד 10 ימי לחימה והחיזבאללה נכנע.."

אני רואה ביטוי לכניעת החזבאללה רק ע"י מסיבת עיתונאים בה חסן נסראללה מסגיר את עצמו לידי ישראל .או שהוא מודה בתבוסה כמו נאצר בשעתו ומגיש את התפטרותו .
מכיוון שאני לא חושב שבכל תרחיש שהיה קורה במלחמה הוא היה עושה זאת הרי שחזבאללה לא היה נכנע במתכונת הקלאסית. ייתכן שהיו מפסיקים לירות נ"ט מהכפרים ונהפכים לפליטים מסכנים..

האם זה היה מייצר תודעה של הכרעה ? בשום אופן .הקצין בעדותו מדבר על לוחמים בשטח ובאופי הקרבות לא ניתן בשטח לייצר הכרעה.ראינו שהירש ניסה לייצר תודעה של הכרעה כשאמר בינת ג'בל בידינו(אולי צלחה עליו ההשראה והדהד בקולו :"הר הבית בידינו?)..את התשובה הוא קיבל עם ריבית יום לאחר מכן..
כשאין הכרעה בשטח גם כשפועל יש טיהור של כפרים נסראללה יכול להחזיק מעמד ולהילחם עם ישראל דרך מסכי הטלוויזיה ולשגר טילים מנקודות שיגור במרחב ביירות והחוף.כל עוד הציבור בישראל לוחץ על הממשלה לסיים את המלחמה והאבידות בצד שלנו מתקבלות ברגישות שונה מהצד השני לכן העדות שלו לא גורמת לי ל.תחושה של פספוס.

ישן 01-08-2007, 00:36
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי עין טרמית שמתחילה ב "מעניין איך באה לידי ביטוי כיעת החזבאללה?"

השאלות שלך הם אכן השאלות הנכונות להשאל.

אני לא יודע כמה מהגולשים פה מודעים ל"אישית הלוחצת" שהופעלה בשבועיים האחרונים למלחמה על נסראללה,צה"ל הפך את כפר בזוריה כפר שבו גרים רבים מבני משפחת נסראללה למשתלת מצרר,ביוני האחרון נהרג ה30 במספר מתושבי המקום ממצרר שהתפוצץ "לפתע" .

לא כל פלח הוא מחבל חיזבאללה מאומן ולא כל דגל על אנטנה הוא מעוז חיזבאללה.חלק נכבד ממשגרי הרקטות לטווח קצר היו קבלני מישנה מקומיים,כמו ברצועת עזה גם בדרום לבנון קיים אוסף של חמולות "תומכות" חיזבאללה,הבסיס האידיאולוגי מאחורי הפעילות שלהם שונה בתכלית וקנאות מהגרעין הקשה של החיזבאללה,בגדול זה אשכרה טרור ולא פעולות קרביות.

במצב הזה אתה צודק....אין את מי להכניע,אילו בחרנו להעניק את האחריות המפוקפקת הזו על ממשלת לבנון היינו מכניעים מדינה.
ישן 01-08-2007, 00:11
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
כמו שאמרו אחרים- ל"פ
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "עפ"י חדשות ערוץ 10 - עדות של קצין חיזבאללה שערק - עוד 10 ימי לחימה והחיזבאללה נכנע.."

הקצין מנסה למצוא חן,להראות שישראל היתה קרובה לנצח רשמית. אולי רצה להפעיל איזושהי מניפולציה אחרת. להוכיח את חולשת הרצון ואובדן המוטיבציה להילחם במערב בכלל וישראל שמייצגת אותו בפרט.

ייתכן, והוא צודק לגבי גיזרה מסויימת, אולי אפילו עמדה אחת. אולי עשרה ימי מלחמה היו מניבים תמונות טלויזיה של שלושים חיזבאללונים עם ידיים מורמות, ותיבעות אוטומטיות בהאג על התעללות בשבויים עוד בטרם נאספו. תמונות כאלה מאוד חשובות והיה טוב אם היו מראים מהן יותר.

חיזבאללה הוא לא רק תמנון, אלא המשך של זרוע המודיעין והצבא האיראני-סורי. להילחם נגדם בלו"טר זה כמו לרוקן את הים בכפית. אם החיזבאללון האחרון היה מחוסל בלבנון, היו מגיעים לוחמים טריים מאיראן וסוריה. אם לבנון כולה היתה משוחררת ע"י כוחותינו, החיזבאללה היה פועל מתוך סוריה. ואח"כ מתוך עירק.

ישן 04-08-2007, 09:54
  אבי ש. אבי ש. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.06
שלום,

יותר מכל מה שצוין אני חושב שהידיעה הזו ממחישה את הבעייתיות מבחינה מודיעינית שיש לנו מול החיזבאללה.
גם אם עדותו נכונה, אני מעריך שזרועות המודיעין שלנו לא היו מודעות לכך (אם כן, הן היו מיידעות את אולמרט וחלוץ והם היו דוחפים קדימה בשיא הכוח לעשרה ימים).
הבעיה המודיעינית קשה מאוד, הגישה הזו למקבלי ההחלטות בזמן אמת, הלכי הרוח שלהם, שאיפותיהם וכו' לצערי לא נגישות למודיעין שלנו בצורה מספקת (למרות המכה בטילים/ רקטות ארוכות הטווח בימים הראשונים).
צריך להשקיע משאבים אדירים בגיוס מקורות מתאימים, אחרת נהיה תלויים במוצא פיו של "קצין" כזה או אחר, עם אג'נדה פרטית שלו במקרה הטוב או במקרה הרע עם מקור מוכפל ששותל זרעים של ל"פ בהתאם למוחו הקודח של קמ"ן איראני.
אם אכן היינו קרובים רק 10 יום לפני התמוטטות של האויב, איך לא עלינו על כך?, האם לא אמורות להיות ראיות לכך בזמן אמת (מסרים מוצפנים מפעילי השטח מעלה, בקשות לתחמושת, בקשות להפסקת אש מהצלב האדום, מאות גופות של לוחמי אויב בשטח, מידע מחקירות של שבויים וכו'..).
איפה בדיוק היה ראש אמ"ן בזמן שכל זה מתרחש?, איפה היה ראש המוסד?.
הבעיה המודיעינית הייתה תמיד שורש ההתמודדות שלנו מול החיזבאללה, אם הם הצליחו להרים אירוע כדוגמת החטיפה (שתוכנן חודשים ארוכים, היה ידוע לעשרות אם לא מאות מלוחמיהם, דרש היערכות לוגיסטית לא פשוטה וכו') ואנו לא עלינו על כך מבעוד מועד, יש לנו בעיה קשה מאוד שדורשת מענה מיידי.
אני מאמין שזרועות המודיעין הולכת בכיוון הטכנולוגי, מפני שבכיוון זה יותר "פשוט" לדחוף קדימה.
צריך להשקיע משאבים בכיוון המודיעין האנושי, על כל מגבלותיו וסכנותיו (מקורות מוכפלים).
אבי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:49

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר