לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2005, 17:08
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בבקשה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קורנסון שמתחילה ב "מפקדי חטיבה 7"

אני אערוך אח"כ ואוסיף את תאריכי הפיקוד על החטיבה:

1. שלמה שמיר 5.48-7.48
  2. בן דונקלמן 7.48-7.49
  3. יוסף איתן 7.49-7.50
  4. שלמה גודר 10.50-8.53
  5. יצחק פונדק 4.54-10.55
  6. אורי בן ארי 10.55-12.56
  7. אהרון נחשון 12.56-3.58
  8. דוד (דדו) אלעזר 12.58-4.59
  9. ישראל טל (טליק) 4.59-4.60
  10. אריה שחר 6.60-7.61
  11. אברהם (ברן) אדן 7.61-1.63
  12. הרצל שפיר 1.63-12.64
  13. שלמה (צ'יץ') להט 1.65-5.66
  14. שמואל גונן (גורודיש) 6.66-6.69 (מושלמות ופרפקציוניזם גם בתאריכים)
  15. יעקב אבן 6.69-6.71
  16. גבריאל עמיר 6.71-9.72
  17. אביגדור (יאנוש) בן-גל 9.72-2.74
  18. אורי אור 2.74-12.75
  19. אביגדור קהלני 12.75-10.77 (יש לו משהו עם הסיפרה 7 )
  20. יוסי בן חנן 10.77-6.79
  21. נתי גולן 6.79-3.81
  22. איתן קאולי (קינן) 3.81-9.82
  23. מאיר זמיר 9.82-2.84 (תיקנתי את הטעות, סליחה. ותודה לSTRONG11 על התיקון)
  24. רפי נוי 5.84-9.85
  25. אמי פלנט 9.85-5.87
  26. אפרים לאור 5.87-11.88
  27. דוביק רוזנטל 11.88-7.90
  28. צביקה גנדלמן 7.90-1.92
  29. יצחק (חקי) הראל 1.92-10.93
  30. גרשון הכהן 10.93-8.95
  31. דני ביטון 8.95-8.97
  32. שמוליק רוזנטל 8.97-4.99
  33. יעקב אייש4.99-7.2001
  34. חלוצי רודוי (תודה לעידו) הסמח"ט שי שילה
  35. אייל זמיר -17.9.05
  36. אמנון אשל (מיימון אסולין) 17.9.05- אוגוסט 2007
  37. רועי אלקבץ מאוגוסט 2007

מה עוד תרצה לדעת?

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 29-01-2009 בשעה 14:06. סיבה: רועי אלקבץ
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-02-2005, 19:09
צלמית המשתמש של יוסיפון

המנון החטיבה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "חטיבות אחיות"

"מאז ומתמיד ייחסתי משמעות רבה לסמל ולדגל. עוד בימי הראשונים בחטיבה ,ואני קצין צעיר ,בקשתי ללמוד את המנון החטיבה ,אך ההמנון נשכח ולא הלם את הרוח ואת המקום. עכשיו התאמתי מילים אחדות לרמת הגולן ולימים האלה ,והוספתי בית המתאר את מלחמת יום כיפור ומנציח את שמות הגדודים. חייבתי את החיילים ואת המפקדים לדעת את ההמנון ,ומי שלא ידעו אותו בעל-פה נשאו את מלותיו בכיס חולצתם. חיוך של ניצחון עלה על פניהם כאשר שלפו את מילות ההמנון מן הכיס ,לבקשתי... "

ראוי לציין שהימנון במנגינתו המיקורית נזנח. כשהילל מיטלפונקט העלה את המחזה "גורודיש" הוא היה צריך שיר שילווה את ההצגה, שיר צלא בפאתוס. המילים של המנון החטיבה התאימו בדיוק, אולם המנגינה לא נראתה לו. לכן הלחין אורי וידיסלבסקי מנגינה חדשה בסיגנון "מרכבות האש", נעימת הפתיחה של הסרט 1492, המנגינה הזו השתרשה בחטיבה והיום אני מתקשה למצוא חיילים שמכירים את המניגינה המקורית.

דרך לוחם / אביגדור קהלני

ענן אבק עלה אל הרקיע
ורעד אדמה מהר להר
משק ברזל את האוויר הבקיע
כשהשריון נכנס אל המדבר ,

פקודות הקרב בקעו מכל צריח
התותחים פתחו בהרעשה
המקלעים ירקו ברזל מרתיח
כשהשריון פתח במלחמה ,

פזמון :
שבע - את פלדה רוגשת
שבע - סער ברמה
שבע -
את אדם על עשת את החטיבה!!!

השמש לא עמדה אז דום ממעל
היה לה חם בתופת שכזאת
בתוך אבק עשן שרפות בו יעל
זרמו שריון ,פלדה ולבבות,

מדבר סיני בקרב אימים חזית
בזק וסער ,קצף וגאון,
אויב אכזר הובס כן כך -ראית
יזכור לעד את זעם השריון

פזמון :
שבע- את פלדה רוגשת...

רמת גולן -קרבות בלימה ידענו
געש הלב ברגע אמת
עז ופלדה חברנו כשפרצנו
כרומח חד אל תוך אדמת אויב.

פזמון :
שבע- את פלדה רוגשת...

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 23-03-2005 בשעה 10:20.
ישן 13-02-2005, 21:21
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
הערות
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בבקשה"

א. בכתבה על תא"ל נתי גולן ז"ל בבמחנה בזמנו היה כתוב שהוא קלט את המרכבות הראשונות בחטיבה באפריל 1979 אבל לפי התאריכים האלו הוא התמנה למח"ט רק ביוני אותה שנה... לא מסתדר.
ב. כמו כן מאיר זמיר כמובן פיקד על החטיבה מ 1982 ועד 1984 ולא בתחילת שנות ה-70 (אז היה רק מ"פ).
ג. צירוף מקרים מעניין שכל המח"טים בשנות ה-80 היו מ"פ בחטיבה בזמן מלחמת יום הכיפורים או מיד לפניה.
ד. בספירה זריזה אפשר לראות שהפיקוד על החטיבה הוביל לרמטכ"ל אחד, לפחות 10 אלופים ולפחות 10 תתי אלופים אם כי ניתן במקביל גם לראות את מגמת הירידה בדרגות הסיום של המפקדים, ביטוי כמובן לירידה המתמדת בחשיבות חיל השריון במטכ"ל מאמצע שנות ה-70 ועד ימינו, לצד עליית קרנם של בוגרי הצנחנים.
ישן 15-03-2006, 16:35
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "בבקשה"

אמנון אסולין ובנו:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
באמת שקשה לי להבין את בחירת התמונות בדו"ץ (וכבר דיברנו על כך בכמה אשכולות), המקרה הזה בהחלט מבליט את הבעיה: מציגים תמונה שאמורה לייצג את יום הכיף למשפחות אנשי הקבע של חטיבת שריון. אני הייתי מציג הרבה ילדים, נגדים וטנקים. לא את המח"ט, עם ילד אחד שמולבש במשהו של הפלס"ר (ממתי לחטיבה יש גדס"ר או שזו עוד טעות?).

ישן 14-02-2005, 10:29
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
שכחת כמה..
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי pazzeev שמתחילה ב "אלו שמות"

פז, מנית את שרשרת הפיקוד ביום כיפור ושכחת כמה מח"טים (לימים), ושים לב שכולם היו מח"טי 7 :
מח"ט- יאנוש
מג"ד -אביגדור
סמג"ד- איתן קינן קאולי
מ"פ (שלך) אמי פלנט (היה ניסיון לעברת את שמו ל"כוכב" כשהתמנה לקשנ"ר , אך זה לא החזיק מים.)

לגבי החטיבות , חטיבה 7 לא היתה חטיבת שריון , למרות שהיתה מצויידת בזחלמ"ים ובשריוניות (שלמה שמיר יהרוג אותי). אם חטיבת שריון הינה זו המצויידת בטנקים , הרי שחטיבת הזקן , חטיבה 8 שיצאה למלחמה ממחנה תל-ליטווינסקי (לימים תה"ש) , הינה חטיבת השריון הראשונה , כאשר ברשותה 2 טנקי קרומוול שהועברו ב"ליסינג" מהבריטים ערב יציאתם מארץ ישראל , מספר טנקי שרמן שהורכבו מגרוטאות שנמצאו ביער אורן , ו-10 טנקי הוצ'קיס בעלי מנועים מושבתים.
אם חטיבת שריון , באותם ימים נחשבה לזו שברשותה גם כלים משוריינים (ולאו דווקא טנקים) , הרי שחטיבה 7 הינה החטיבה המשוריינת הראשונה. הויכוח ממשיך בין הווטראנים עד היום.

לגבי שיר החטיבה , כמה גדודי שריון נחבאים בין מילותיו ? (חידה משולבת)
ישן 27-03-2005, 07:21
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
האם שכחנו את סיירת חטיבה 7....???
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי maori999 שמתחילה ב "ספר מורשת חטיבה 7"

הוזכרו כאן מחט"ים הוזכרו גדודים אולם לא הוזכרה הסיירת של חטיבה 7.... לימים היא נקראה פלס"ר 7 אולם בשנות ה- 60 ותחילת ה-70 לא רווח המונח - פלס"ר.

אינני יודע מי היו כל מפקדיה ומהיכן החלה את דרכה אולם בסוף שנות ה- 60 פיקד עליה רס"ן (זו היתה דרגתו אז) שלמה באום ז"ל שהיה גם אחד ממקימי יחידה 101. בזמנו ישבה בנפח שברמה ואח"כ ירדה למחנה נתן מדרום לב"ש. אחרי שלמה באום פיקד עליה כמדומני אמנון רש"ף אבל אינני בטוח בכך. יהיה מעניין לקרוא כאן את תולדותיה. ידוע לי שבמלחמת ששת הימים סבלה קורבנות רבים בקרבות רפיח. אז גם הוצמד לה השם "בשר תותחים...".

במלחמת ההתשה השתתפה בפשיטה המשורינת בחוף המערבי של ים סוף (מצרים) בה השתתפו גם טנקי טיראן... מסקרן לדעת מה היה פועלה לפני 67 ובמלחמת יוה"כ ואחריה. מי היו מפקדיה וכו'.
ישן 27-03-2005, 23:26
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
פלס"ר 7
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "יוה"כ"

מלאה את תפקידה נאמנה כיחידת סיור קדמית בשתי המלחמות ההתקפיות הראשונות - קדש וששת הימים.
בימים שלפני מלחמת יום הכיפורים עלתה הסיירת (שהייתה מנויידת על ג'פ"סים ונגמ"שי ברדלס M113) צפונה לרמת הגולן יחד עם יתר החטיבה והתמקמה בנפח. עם פרוץ המלחמה תגברה את גדוד 75 ולאחר מכן אבטחה את אגפה הצפוני של החטיבה. כמו כן עסקה בפינוי פצועים משדה הקרב, אבטחת דרגים ואבטחת מפח"ט.

בליל ה-8-9 לאוקטובר, לקראת חידוש המתקפה הקרקעית שלהם בגזרת החרמונית-בוסטר, נקטו הסורים מאמץ בניסיון להחדיר בדרך האוויר והקרקע סד"כ קומנדו גדול יחסית לעורפה של חטיבה 7, כאשר המטרה היא לבודד אותה מצפון (בוקעתא), דרום (קוניטרה) ומערב (נפח). הכוחות שהיו בדרכם לקוניטרה ונפח אותרו והושמדו, אם באוויר ואם אחרי נחיתתם על הקרקע אולם הכוח הצפוני הצליח לחדור הרחק מעבר לקו הסגול.
למעשה מלבד מחלקות בודדות מגדוד 13 שאיישו את מוצבי הקו, נוכחותו של צה"ל באזור התפר שבין חטיבה 7 שבאזור החרמונית ובין חטיבת גולני, בפעלה צפונה במרחב מג'דל-רכס החרמון (ועסקה בעיקר בהתארגנות מחדש אחרי כישלון הנסיון הראשון לכיבוש החרמון), הייתה דלילה והאזור היה פרוץ כמעט לחלוטין. הסורים נצלו זאת היטב על מנת להחדיר כוחות קומנדו בסד"כים פלוגתיים למרחב בוקעתא-מסעדה-מג'דל על מנת לתפוס את הצמתים העיקריים שלאורך כביש 98 במטרה לשבש את תנועת כוחות צה"ל לאורכו ולבודד כאמור את חטיבה 7 מצפון.

אחד הכוחות (ככל הנראה בסד"כ דו-פלוגתי) התמקם בכניסה אל הכפר בוקעתא שמצפון לחרמונית וחסם את הצומת. לאחר איתור החסימה נשלח גדוד 12 של גולני לטהר את הכפר אולם המג"ד, סא"ל יענקלה שחר, וכמה מחייליו נהרגו כבר בראשית הקרב וההתקפה התמוססה. כאשר נודע על כישלון ההתקפה הוזקעה פלס"ר 7 לאזור על מנת לסייע בחילוצו של גדוד 12 ועל פי מיטב מסורת החרמ"ש האנכרוניסטית של אותם הימים הסתערה הסיירת בתנועה רכובה לכיוון מיקומו המשוער של המארב הסורי.

רק שבמקום כניעה המונית קידם את פני ההסתערות מטח של עשרות טילי ה RGP, שהשמיד בקלות את כל הנגמ"שים הפגיעים, ששניים מהם מוצבים עד היום בצומת כגלעד לקרב הקשה. תוך כמה דקות נהרגו 24 קצינים וחיילים כולל המפקד סגן אורי פישמן ז"ל, עשרות אחרים נפצעו ונפוצו לכל עבר והסיירת ירדה למעשה מסד"כ החטיבה עד אחרי המלחמה. מפק"צ אחד (יוסי משהו, למיטב זכרוני עבד כחוקר במכון הביולוגי) ומספר חיילים נותרו בחיים + כמה חיילים שהיו בכלא ו/או בקורסים שונים + צוות המסלול הצעיר ממחזור אוגוסט 1973 שלמיטב ידיעתי לא נטל חלק פעיל במלחמה.

עם כשלון הסיירת הוזעקה למקום פלוגת שרמנים עתיקים מגש"פ 181 שבעזרתם הצליח גדוד 12 בפיקוד הסמג"ד ארווין לביא לעקור סופית את הקומנדו הסורי מבוקעתא ולגרשם בחזרה מעבר לקו הסגול.
ישן 24-03-2006, 20:21
  idithho@015 idithho@015 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.05
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי strong11 שמתחילה ב "תגובות"

המח"ט שחסר ברשימת המח"טים - מס' 34 הינו אל"מ חלוצי רודוי- קשנ"ר דהיום.

חטיבה 8 - חטיבת הזקן היא חטיבת השריון הראשונה שמנתה את גדוד 82 בפיקוד פליכס ביאטוס, גדוד 89- גדוד פשיטה ממוכן בפיקוד משה דיין וגדוד מרגמות 88 . יתכן גם שהיה גדוד חי"ר 81 אך אינני בטוח בכך.
חטיבה 7 הממוכנת כללה את גדודי החי"ר 71 ו- 72 וכן גדוד 73 ששינה את שמו לגדוד 79- גדודי צה"ל הממוכנים במלחמת העצמאות קיבלו את הסיומת 9.גדוד 79 מנה פלוגות משוריינים וזחל"דים.
רוצה לומר כי במאבק על הראשוניות אפשר לומר כי ידה של חטיבה 8 על העליונה.
אגב במלחמת ששת הימים זוהי החטיבה שמתפצלת בין פד"מ לפצ"ן ולמעשה החלק שבפיקוד המח"א אל"מ אלברט מנדלר ז"ל, - גדודים 121 חרמ"ש,129 - טנקים וכן חלק הארי של גדוד 377 מחטיבה 37- לוקחת חלק מכריע בכיבוש צפון הרמה כחלק מהמאמץ הפיקודי העקרי בגזרה זו ( יחד עם חטיבה 1 ) .
במלחמת יום הכפורים החטיבה- הפעם ממוספרת כחטיבה 875 נלחמת במסגרת אוגדה 252 במרחב המתלה - מפקדה ארייה דיין ( בירו )- מג"ד 129 במלחמת ששת הימים ,נפצע ומוחלף ע"י אל"מ אברהם ברעם ( מח"ט 164 ) שמוחלף ע"י רמ"ט האוגדה - אל"מ ברוך הראל- פינקו האגדי.
על פועלה של חטיבה 7 לאורך השנים,אני מניח שאין מה להוסיף .
ישן 22-06-2006, 15:58
  morag_a1 morag_a1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.06
המלצה חטיבה 7 קרב לטרון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קורנסון שמתחילה ב "מפקדי חטיבה 7"

תגובה ל Strong 11 רשימתו בשנת 2004
על קרבות חשובים של החטיבה.

תיקון טעות: כתבת משה שמיר מפקדה הראשון של חטיבה 7 והשם הנכון הינו שלמה שמיר.

בקרת קשות את קרב לטרון (חטיבה 7) במאי 1948 על התכנון הפזיז ועל האבדות הרבות והשתמע מדבריך זלזול אישי במפקד החטיבה . תקן אותי אם אני טועה.
חשוב לציין בהקשר זה שבקרב לטרון היו 139 אבדות. לא מספיק לציין המון אבדות . ציין מספר כדי להעריך אם זה הרבה . הקרב הראשון של חטיבה 7 בלטרון התבצע לאחר שבן גוריון לחץ על המטכ"ל בלי להתחשב בדעתו ובהתנגדותו (על רקע אי המוכנות של הכוח) כי יש לבצעו ללא דחויי כאשר על שלמה שמיר הוטל להקים חטיבה תוך שבוע ימים בעיצומן של קרבות מרים בכל החזיתות ובמיוחד בירושלים ובדרך אליה. הלומד מי היו הכוחות האלה ואיזה קשיים נערמו על המח"ט בדרך לבניית הכוח כולל עולים שבאו ישר מהאניה יכול להבין שיציאה לקרב הזה הייתה כנגד כל הסכויים. הדרך היחידה להמנע מאותו כשלון ראשון היה סרוב פקודה. אינך נותן מספיק קרדיט למפקדי החטיבה ולמהנדסה שבחשיבה מקורית
לאחר כישלון הקרב הראשון המדובר התחילו בהכשרת "דרך בורמה" יחד עם סיירי חטיבת הראל. שאל את עצמך מה אתה היית עושה אם היית במקומו של שלמה שמיר?
בלי להכנס לפרטים נוספים ראוי לציין שכל ההתקפות האחרות שנעשו ע"י החטיבות האחרות על טרון (לא ע"י חטיבה 7) לא צלחו גם כאשר המידע על הכוח הירדני כבר היה ידוע וכשלון הקרב הראשון יכול היה להוות לקח לקרבות הבאים. הצורה , שבה הצגת את כשלון הקרב בסמיכות למפקדה הראשון לוקה בחסר
ופוגע במורשת חטיבה 7. תחשוב על זה לפני שאתה מגיב.
ישן 22-06-2006, 21:20
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי צ'פס שמתחילה ב "אגאי היה מח"ט 7 ולאחר מכן היה..."

מי הם הפלישתים זו שאלת מליון הדולר:
לטענת אנשי 188 הפלישתים היו הראשונים עם מרכבות בארץ ולכן אלו החיילים של חטיבה 7.
לטענת לוחמי חטיבה 7 הפלישתיםשלטו בחוף (שים לב לתג ברק) ולכן אלו אנשי חטיבה 188.
אני מאמין שיש עוד נימוקים עתיקים יותר.
בקיצור, הם קוראים לנו פלשתים ולהפך.

ישן 22-06-2006, 23:18
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
הפלישתים
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Rotten_Eddie שמתחילה ב "זה מושג שהשתרש לאחרונה..."

למיטב ידיעתי , הפלישתים היו שבט שמוצאו באיי הים התיכון והוא פלש לשפלת החוף של ישראל

של היום . הם היו עם לוחם ממוצא יווני עם חרבות וחניתות מברזל ( מתכת קשה יותר מן הארד

-ברונזה , שבה השתמשו שבטי ישראל ) .

בין הערים שבהם ישבו היו : גת,אשקלון , עזה ולכיש.הם עשו הרבה "צרות " לשבטי ישראל

ונזכיר רק את סיפורי התנ"ך : סיפור שמשון ודלילה, דוד שהרג ב "רוגטקה " את גולית הפלישתי ,

מותם של שאול מלך ישראל ובנו יהונתן בקרב נגד הפלישתים ליד הגילבוע ועוד ועוד.

מן השם פלישתים - Philistines נוצר השם Palestine ומכאן פלסטינה ו פלסטינאים.

בקשר לחטיבה 7 . אגב , הבן שלי יוני ,שירת בגדוד 82 בשנים 1995 - 1998 כמט"ק.

רציתי להזכיר את הספר המצוין של שבתאי טבת "חשופים - בצריח " משנת 1968.

לכל מי שמתעניין בתולדות השיריון הישראלי בכלל, ובחטיבה 7 בפרט , מומלץ ביותר.

וכמו כן שני הספרים שכתב אביגדור קהלני : "עוז 77 " ,על מלחמת הגבורה של הגדוד

במלחמת 1973 , וכן ספרו " דרך לוחם " .

לדעתי ספרים מעניינים מאוד ומומלצים בחום.
ישן 23-06-2006, 01:03
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי סמבוסק שמתחילה ב "אגאי היה מח"ט רק של 188 ולא של 7!"

אני עשיתי בזמנו אימון לפלס"ר 7 ואגאי הופיע עם ג'יפ ה-20.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:27

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר