לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-08-2007, 18:28
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי petia שמתחילה ב "מטר מטאורים באוגוסט"

תאמינו לי, אין לי מושג למה אתה רואים תופעות טבע חלליות שונות כהזדמנות לצילום. לא אהבתי את הצילומים השונים מהליקוי, ואני מניחה שגם הצילומים ממטר המטאורים יהיו משעממים. לפני בערך שנתיים במקרה היינו בנופש במכתש רמון כשהיה מטר המטאוריטים הזה. לכבודו יצאנו במכוניות באמצע הלילה והגענו לאיזור הכי חשוך שמצאנו בתוך המכתש. המחזה בהחלט היה נחמד ודי מעניין (בדקות הראשונות), אבל כצילום אני לא רואה בזה ערך מוסף.

מי שמתכוונים לצלם את זה - עשו טובה לאנושות ולפחות מצאו דברים מעניינים שמטר המטאוריטים עשוי להיות להם רקע מעניין. כי כאוביקט ראשי זה די משעמם, וכל התמונות מן הסתם יראו אותו הדבר בדיוק.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-08-2007, 18:44
צלמית המשתמש של KoKo_
  KoKo_ KoKo_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.03.04
שלח הודעה דרך ICQ אל KoKo_ שלח הודעה דרך MSN אל KoKo_
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "תאמינו לי, אין לי מושג למה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחף דרור
תאמינו לי, אין לי מושג למה אתה רואים תופעות טבע חלליות שונות כהזדמנות לצילום. לא אהבתי את הצילומים השונים מהליקוי, ואני מניחה שגם הצילומים ממטר המטאורים יהיו משעממים. לפני בערך שנתיים במקרה היינו בנופש במכתש רמון כשהיה מטר המטאוריטים הזה. לכבודו יצאנו במכוניות באמצע הלילה והגענו לאיזור הכי חשוך שמצאנו בתוך המכתש. המחזה בהחלט היה נחמד ודי מעניין (בדקות הראשונות), אבל כצילום אני לא רואה בזה ערך מוסף.

מי שמתכוונים לצלם את זה - עשו טובה לאנושות ולפחות מצאו דברים מעניינים שמטר המטאוריטים עשוי להיות להם רקע מעניין. כי כאוביקט ראשי זה די משעמם, וכל התמונות מן הסתם יראו אותו הדבר בדיוק.

^ מחזק

ישן 02-08-2007, 09:09
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
ראשית, כתבת נכון
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי yadin432 שמתחילה ב "אל תהיה כל כך בטוח ;) המטר..."

שנית, אצל עופר זה לא עניין של מזל. הוא עוסק באסרונומיה, פעיל מאוד ומצלם הרבה.
לא שאני רוצה לרפות את ידיהם של המעוניינים אבל יהיה קשה להגיע לתמונות כמו שהוא צילם.
והנה נוספות שלו:
http://wise-obs.tau.ac.il/~eran/Wise/leonids98.html
מצד שני אני בהחלט ממליץ על החוויה של ריגוש אסטרונומי באותו לילה בדרום החשוך.
בנוסף למטאורים הפרסאידים אפשר יהיה לראות את שביל החלב במלוא הדרו, גלקסיות ותופעות אסטרונומיות נוספות דרך טלסקופים שיתפרסו בשטח ובהמשך הלילה לחזות בעין בגלקסיה השכנה שלנו, אנדרומדה, שהינה כפולה בגודלה מהגלקסיה שלנו (ללא משקפת או טלסקופ היא נראית בעין בסביבות הגודל של הירח). בקיצור, חוויה נהדרת לתקופת החופש.
באתר הבא (ויש עוד) ניתן לראות מה מתוכנן:
http://astroclub.tau.ac.il/perseids2007/
ישן 02-08-2007, 13:11
  yaari yaari אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.04
אכן צילום נהדר
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי petia שמתחילה ב "פשוט מצוין. כמעט רבע שעה של..."

כוכב הצפון נמצא במרכז ה"עיגולים" המדומים ש"מציירים" שאר הכוכבים (הוא היחיד שנשאר קבוע כלפי הצופים מכדור הארץ) כך שהוא אינו ממורכז בצילום (ולטעמי טוב שכך). אגב, הקטע הבהיר המרוח בין הכוכבים בצד הימני של התמונה הוא שביל החלב (בצורתו ה"מרוחה").
את זמן החשיפה ניתן גם להבין מהצילום עצמו. כדור הארץ סובב סביב צירו 15 מעלות בשעה (מחלקים 360 מעלות ב 24 שעות). אם תיקח פס לבן אחד בתמונה (המהווה "מסלול" של כוכב אחד) ומשני צידיו תבצע חיבור דמיוני אל כוכב הצפון, הזווית שתתקבל בין שני קווי החיבור (נניח שבתמונה מדובר בכ 5 מעלות) אזי אחרי שתחלק ב 15 תקבל את החלק בשעה שהמצלמה היתה בחשיפה (בסביבות 20 דקות בדוגמה של ה5 מעלות). אם למישהו יש מד זווית הוא יכול לחשב במדוייק.
ורק נקווה שבמשך זמן זה, יעבור מטאור מול איזור החשיפה.

נערך לאחרונה ע"י yaari בתאריך 02-08-2007 בשעה 13:14.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:41

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר