לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-08-2007, 14:17
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
בושה וחרפה על כל ההתנהלות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי snoba שמתחילה ב "למען ניצולי השואה"

מכספי השילומים נבנתה המדינה
ועכשיו? 80 שקלים לחודש לכל ניצול שואה
מה הוא אמור לעשות עם זה?
הדבר היחיד שזה יכול לכסות זה אולי כיכר לחם וחלב פעם בשבוע
צריך לזכור שחלק מהניצולים עד היום נזקקים לטיפולים נפשיים,תרופות,אוכל,תשלומי מיסים
וזה בלי לציין מותרות כמו מתנות לנכדים,חוג במתנ"ס וכו' שניצולי השואה לא יכולים להרשות לעצמם בגלל מצבם הכלכלי
האנשים הללו הם מקימי המדינה והגיע הזמן לתת להם את מה שמגיע להם
ויש כסף בקופה הציבורית בשביל זה
אבל סדרי העדיפויות הן לתת הטבות כספיות לנשיא לשעבר החשוד באונס, לשר לשעבר שלא מזמן השתחרר מהכלא, לחברי הכנסת שעובדים מאד קשה ובגלל זה הם עכשיו בפגרה עד החורף

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-08-2007, 20:18
  Spinoza Spinoza אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.02
...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי snoba שמתחילה ב "מה גם שמרגיז"

נו בוודאי, הם רצחו אותם, ואילו ישראל... מה היא אשמה?
וברצינות, אני חייב להודות שכל השואה ביזנס הזה מחליא אותי. הזקנים העניים והמסכנים האלה משמשים לא פעם כיסוי עבור כל מני אינטרסנטים שמתמחים בחליבת כספים מכל גורם אפשרי. מעניין לדעת מי ומה עומד מאחורי הקמפיין הזה ומי ירוויח ממנו באמת. אני חושב שהמדינה צריכה לאפשר לכל אזרח להזדקן בכבוד, ניצול שואה או לא ניצול שואה. הניצולים מקבלים רנטות, למה מגיע להם לקבל משהו מעבר לזקנים המסכנים שאינם ניצולים? ומיהם בכלל כל הניצולים האלה? כו-לם עברו במחנות? או שמדובר בהגדרה הכוללת כל מי שגר באירופה בתקופה (או ברח ממנה זמן קצר לפני כן)? במה ניצולים כאלה שונים, לדוגמה, מכל מני עולים אחרים שברחו ללא הרכוש שלהם מארצות אחרות ובזמנים אחרים? יש הרבה מאוד שאלות שלצערי לא עוסקים בהן בכל הפרשה הזאת, ושווה לבדוק אותן.

בסופו של דבר אני בהחלט חושב שמי שמשפחתו נרצחה ושאיבד את רכושו ואת ילדותו, זכאי ליותר מאשר אנשים אחרים. אבל לא מקובלת עליי תעשיית הכספים. מקוממת אותי, למשל, ההתארגנות של בני הדור השני שתובעים כעת את גרמניה. מה הלאה? שנתבע את ממשלת ספרד על הגירוש והאינקויזיציה? ומה עם הכנסיה והרדיפות? ומה עם הדור השלישי והרביעי שסבלו מהורים וסבים שסבלו מהוריהם שסבלו בשואה? איך אומרים באנגלית? שיט האפנס. יהודי אירופה העדיפו נוחות על פני עלייה לארץ שלהם, ושילמו את המחיר, כשם שהערבים ביקשו להעיף מכאן את היהודים לפני 60 שנים ושילמו על כך ביוקר. כן, כן, חשבון היסטורי קר ואכזרי, אבל על טעויות משלמים. בדרך כלל "הרע" משלם את המחיר; במקרה שלנו, היהודים, אנחנו שילמנו. מה לעשות, שיט האפנס. ואי אפשר להמשיך ולחיות בשיט הזה עד אין קץ.
גרמניה עשתה רבות לא רק לפצות את היהודים אלא להנחיל ערכים חדשים בתחומה ומחוצה לה. צריך לשים את הפרק הזה מאחורינו (אם כי בשום אופן לא לשכוח אותו) ולהתקדם הלאה. די לרגשות האשם שטופלים על אחרים ודי לסחטנות (אני מתייחס בדברים אלה למאבק של בני הדור השני, לא לקמפיין שעליו דובר כאן ושרק מעורר אצלי כמה שאלות).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי snoba
שניצולי השואה חיים טוב יותר בגרמניה.

טיפול רפואי, תרופות בחינם

והם מקבלים תקציב קרוב ל4000 ש,ח בחודש.

כואב הלב על האטימות שיש במדינה הזאת.

ישן 03-08-2007, 06:30
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
גרמניה משלמת רנטות למיעוט קטן בקרב הניצולים
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Spinoza שמתחילה ב "..."

מדינת ישראל קיבלה כספי שילומים גלובליים במטרה שיועברו לניצולים על פי קריטריונים שתקבע המדינה. הקריטריונים, שאיני יודע מהם, כנראה מצמצמים מאד, וחלק מהמאבק הוא להרחבת מעגל מקבלי הקיצבה. מאידך, לפי הפרסומים, מי שמקבל את הקצבה בתווך המדינה, מקבל הרבה פחות, והטענה היא שחלק קטן מכספי השילומים אכן הגיעו לידי הניצולים. אם מצרפים את זה לנסיון הנואל של המדינה והבנקים לחמוס כספי נספים, נסיון שנכשל כתוצאה מלחץ בינלאומי, מתקבלת תמונה מאד עגומה.

אני לחלוטין מסכים שמעשים כגון התביעה של בני הדור השני הם סחטנות לשמה, והם גם תורמים לזילות השואה. ברור גם שהקריטריונים שהמדינה צריכה לקבוע יותירו רבים בלתי מסופקים. אני לא אוהב את ההאשמה שמתפרשת מדבריך על יהודי אירופה שהעדיפו נוחות. ראשית, משום שעובדתית זה לא נכון - הרבה מיהודי אירופה לא חיו חיי מותרות, וגם שערי ישראל לא בדיוק היו פתוחים בפניהם - ופרט לכך, משום שזה מזכיר לי אנשים שמאשימים נאנסת בגלל שהלכה במחשוף. ובלי קשר, גם אי אפשר גם להתעלם מהסחבת המכוונת והנבזית שננקטת בעניין הזה.

ישראל הרשמית שיודעת לעשות הון מדיני וכלכלי על זכר השואה מתגלה במערומיה ככל שזה נוגע לדברים האלה, ובעיני הדבר גם מתקשר לחוסר המעש שלה בכל הקשור לנעשה בסודאן.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:31

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר