לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-08-2007, 02:04
  משתמשת נקבה oWeN oWeN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.12.06
שלח הודעה דרך ICQ אל oWeN שלח הודעה דרך MSN אל oWeN Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BiNbA17 שמתחילה ב "self portrait"

תראי... זה לא חוכמה להעלות תמונה באיכות טכנית זוועתית... ולהגיד אבל זה יפה עדין..
אם היית מעלה תפיסה מטורפת של מטוס שמתרסק על מכונית ..(סתם דוגמה.. פשוט ראיתי תמונה כזאת לא מזמן) והאיכות הטכנית הייתה על הפנים... ניחא... תפיסה של שניות, תפיסה מטורפת.. סחטיין... גם אם המצלמה שלך לא הייתה מכוונת על פרמטרים הנכונים.... בכל זאת הבאת פה משהו מטורף..

פה, אין משהו מטורף.. תאמת גם לא מצאתי משהו מעניין..
זה פורטרט עצמי... זה אפילו לא מישהי מאוד שמחה שצילמת ברחוב וזה היה תפיסה של שניות...
זאת את... את תמיד איתך! ראית שיצאה באיכות טכנית זוועתית... אז למה לא לצלם שוב?, עד שיצא טכנית בסדר...

זה לא בפוקוס... ,
לא הכי אהבתי את הצבעים האלה.. בכללי העריכה... (הקרקפת שלך דיי יצאה אדומה...)
כל התמונה בהירה מדי... דיי שרופה...

ואם יורשה לי אז...
ציטוט:
במקור נכתב על ידי carish1
את חמודה אבל בשביל תמונה, מה זה זה???

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-08-2007, 15:17
צלמית המשתמש של adamch5
  adamch5 adamch5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.06
שלח הודעה דרך Yahoo אל adamch5

תקשיבי טוב.
קודם כל אני לא בקטע של לתת מחמאות או כל מיני כאלה. יש כמה דברים חשובים.
דבר ראשון אני אומר לך שאין לך אף גדול, חוץ מזה אף גדול זה המון אופי.... אומנם זו אמונה כזו אבל ממי שיצא לי להכיר עם אף גדול הם אולי האנשים הכי אדירים שיש. אהבת חיי יש לה אף קצת גדול והיא מלכה.

בכל אופן לגבי התמונה-
כמו שOWEN אמרה לגבי האיכות הטכנית לדעתי היא ירודה וזה חבל.
מבחינת צילום של הרגע לדעתי אפילו שישי לך אותך כל הזמן, צילום זה עניין של רגע. ובאותו רגע התחשק לך לצלם את עצמך ויצא לך הבעה ממש טובה ומלאת חיים שלאו דווקא יש כל פעם שמצלמים.
אז אני כן רוצה להתרכז בעניין הטכני שחבל שיצא ככה.
השרוף דווקא מוסיף לי מפריעה רק החדות.
זו לא "רכות" אלא חוסר חדות. וחבל כי רכות הייתה טובה כאן.

התמונה כשלעצמה נחמדה מאוד ואני מכניס אותה לקטגוריה של תפיסת רגע.... אפילו שזה צילום עצמי.
וגם מבחינתך יש לך עכשיו תמונה טובה של עצמך. כל הבחורות מתבכיינות שהן לא פוטוגניות.
סגרת את הפינה הזו

הגלרייה שלי: www.pbase.com/adamcohen

ניקון D70 עם עדשה 18-200 VR ניקון, 50 מ"מ ניקון וסיגמא 10-20

ישן 03-08-2007, 16:54
  amonsito amonsito אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.06

אני מבין את גיל ההתבגרות ואת כל העיניין התפסיתי עם גוף המתגבר מבחינה תודעתית-פסיכולוגית, את עוד צריכה להתבשל עם זה.
לגבי התמונה והמצולמת:
את נראית מצויין באופן כללי, כך שאם את רוצה לעשות סט צילומים מושקע אפשר להוציא תמונות מאלפות כשאת משמשת כדוגמנית... (אם לא הבנת את השורה הזאת אז הכוונה היא שאת לא מכוערת בכלל אפילו להיפך).
לגבי הצילום עצמו, מחורבש לי מידי, אין פוקוס הצבעים לא טובים, חשיפת יתר, מה עוד אפשר להגיד...! התמונה אומרת הכל!
קחי את עצמך בידיים, תחשבי קצת על סט, על רקע על תאורה אביזרים וכו' ויאללה לעבודה...
תעלי כמה ניסיונות, נעזור לך להחליט!
בכל אופן אם את צריכה עזרה בעריכה וכאלה תשלחי לי הודעה במסנג'ר!
בהצלחה!

ישן 04-08-2007, 18:06
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Peets שמתחילה ב "עדן, התמונה לא טובה. זה..."

אם אתה מסתכל על התמונה מעבר לפן הטכני, אתה תראה פה הרבה יותר קסם מסתם "אויש, זה שרוף".
קודם כל, המבט שלה טוב מאוד. הזוית של הראש, העיניים שמופנות מעלה... עדן טוענת שיש לה אף גדול וזה לא נראה כך בצילום - אז בכלל נראה שהפריים מוצלח ומחמיא לה כמצולמת.
מבחינת הקומפוזיציה - היא טובה מאוד (!). אם הייתי צריך לצלם את הפריים הזה בעצמי - הייתי עושה אותו ככה.
היא לא ממורכזת, העיניים מעל גובה חצי הפריים, השיער שלה נחתך למעלה בצורה מצויינת וגם האיזור הימני של הפריים משאיר חלל לכיוון המבט שלה (הראש ממוקם יחסית בצד שמאל).
הזרימה בפריים טובה מאוד.
זה שהוא שרוף והפוקוס לא על העיניים - אתה צודק, ושום דבר לא יתקן את זה.
אבל בהחלט לא מסכים איתך בנוגע לשאר הדברים.

הצילום הוא סנאפשוט. הוא לא צילום מבויים והיא לא יכלה לכוון את הקומפוזיציה והחשיפה כמו שאנחנו רגילים מרוב הצילומים שלנו (בעיקר אלו שצולמו בסטודיו).
אבל מוצגת פה תמונה, ואנחנו שופטים ומבקרים את התמונה לפי מה שהיא, ולא לפי איך שעדן צילמה אותה.
הרבה פריימים שאני מאוד אוהב שלי, צולמו מבלי שאתסכל בעינית בכלל, אבל יצאו תמונות יפות, אז אתה לא יכול להגיד שהיא גרועה ואין לה קומפוזיציה.

ישן 04-08-2007, 18:15
צלמית המשתמש של Peets
  Peets Peets אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אם אתה מסתכל על התמונה מעבר..."

בוא נגיד שהקומפוזיציה נתונה לויכוח.
יש לי הרגשה שהתמונה הועלתה לשם מחמאות על יופיה כביכול ולא על התמונה עצמה.
אני אישית, לא מצאתי בתמונה יותר מסנאפשוט לא מוצלח. הוא לא מוקפד מבחינה טכנית. נכון שה"קסם" שבו באמת נהדר, אבל זו תמונה לShowme, ולא יותר מזה. אם היינו עושים אשכול של תמונות של עצמנו, לא הייתה לי שום בעיה עם זה. אבל מכיוון שזה אשכול שלם שמתרכז בפורטרט עצמי שכל אחד מאיתנו היה יכול לעשות, זה הופך את זה ל"בלוגי" כזה, ופחות לפורום צילום מקצועי.
בתאכלס - גם אני צילמתי את עצמי. (ואו, זה ממש מביך אבל הייתי חייב להראות לכולם איך הסתפרתי ) ולא חשבתי לשניה להעלות את זה לפורום. אם הייתי יושב על הפריים הזה זמן כמו שצריך, מקפיד על תאורה וכו' - הייתי לוקח את זה בחשבון. אבל פה נראה שהיא צילמה את עצמה בשיא הפנאניות בלי שום קשר ליכולות בצילום.
ונכון שלפעמים יש פריימים כאלו, אבל כשזה צילום עצמי זה הופך את זה לפחות אמיתי ולמתנשא.

ועדן - אין למה שכתבתי שום קשר לחיצוניות שלך, אז אין ממה להפגע. ואל תקחי את זה אישית - פשוט יש לי הרגשה לא אמיתית בכל האשכול הזה, מצטער.

נערך לאחרונה ע"י Peets בתאריך 04-08-2007 בשעה 18:21.
ישן 05-08-2007, 02:46
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Peets שמתחילה ב "בוא נגיד שהקומפוזיציה נתונה..."

דווקא מה שאתה מתאר במילים האלו:
ציטוט:
יש לי הרגשה שהתמונה הועלתה לשם מחמאות על יופיה כביכול ולא על התמונה עצמה.

הוא הרבה פחות "נכון ומוצלח" לטעמי.
אני לא לומד צילום, אלא בהתייחסות למקצוע הנלמד (עיצוב אופנה), ומבחינתי דווקא אפקט ה-WOW שהרבה מאד אנשים
אוהבים מוריד הרבה פעמים מערך העבודה. דווקא פה, אם התמונה הייתה חשופה נכון, עם תאורה נכונה, איפור והרבה
עבודת סטודיו אינטנסיבית ומקצועית, היית מקבל דוגמנית מדהימה שתיצור אפקט וואו כזה, שיסחוט הרבה תגובות ומחמאות
על מראה הדוגמנית (וזה נכון בדיוק כמו לגבי בגד מסוים [עיצוב אופנה אמרנו], נוף מרהיב, סצינה מדהימה, בע"ח יפיפה
וכן הלאה). פה הרווח גדול יותר משום שהתמונה לא טובה, לא חשופה נכון, מטושטשת. אתה מקבל את המהות, התמצית
בלי התייפיפות, בלי דביקות, בלי ליטוש (שמתבטא לפעמים גם בריטוש) וכיוצ"ב.

אני לא אומר שהתמונה טובה או רעה, אני אומר שיכול להיות שחלקנו מפספסים את "התמונה השלמה", שזו תפיסה של
רגע, שלא בטוח שתחזור, ויש הרבה מן האמנות והתוכן בתוך התמונה הכל כך ספונטנית הזו.
הרבה מאד צלמים מנסים לחקות תמונות כאלו, שיראו ספונטניות, חלקן נראות לא מקצועיות בעליל, ועובדה שהן מוערכות
על-ידי אנשי מקצוע.

אז בלי להגיד מה דעתי על התמונה, נסו להביט בה באור קצת יותר אובייקטיבי, לא רק כצלמים, אלא גם כצופים.
ישן 05-08-2007, 01:13
צלמית המשתמש של nir-vana
  nir-vana nir-vana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.05.03
שלח הודעה דרך ICQ אל nir-vana שלח הודעה דרך MSN אל nir-vana Facebook profile
אמנות היא הבעה רגשית.
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Peets שמתחילה ב "ניר, אני לא חולק על שום מילה..."

אם מצב הרוח של עדן גרם לה לתמונה כזו זה בכלל לא משנה איזה חוק מתוך כל אלה שמדקלמים בפורומים נעבר ואיזה קוים.
מי שמעז להיות שונה ולא לקיים את החוקים של הכלל הוא האמן. והוא זה שיזכה לתהילה יותר מאלה שמחקים את תורתם של אחרים.
הפורומים באינטרנט זה יותר זה פחות מידרדרים לרמה כזו שאנשים בכלל לא מסתכלים על התוכן של התמונה, ההבעה או המסר, אלא רק על הטכניקה שבה היא בוצעה.

בזמנו פירסם יוסי קרמר ביקורת מקורית על המונה ליזה שמדגימה את שיטת השיפוט אינסטנט בפורומים:
http://d-spot.co.il/forum/index.php?showtopic=3260
למרות שכולם מכירים הנה קישור להתייחסות:
http://www.johnmitchell.org/mona_lisa.jpg

ישן 05-08-2007, 06:22
צלמית המשתמש של Peets
  Peets Peets אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי nir-vana שמתחילה ב "אמנות היא הבעה רגשית."

אסף, ניר, dutchy -
שוב -
אני לא חולק על אף מילה שלכם, ואני מחזק גם כל אות. נכנסנו למושגים עמוקים באמנות המודרנית ולויכוחים רבים שמתנהלים כל הזמן. אז בואו לא נתעסק בהצגת כוחות, כי אני איתכם לגמרי בכל מה שנוגע לכך, ואפשר לראות את זה גם דרך התמונות שלי.
אסף - לא ציפיתי מעדן שתקים סטודיו ביתי, תתאפר, תשים אודם וסומק ותעשה לנו בוק מהסרטים. ציפיתי שתקפיד על כמה כללי בסיס. תזוזה במקומות הנכונים, חשיפה נכונה וכו'. [לטעמי, וכמובן - על טעם ועל ריח אין להתווכח, החשיפה הארוכה מדי לא מוסיפה. בלי שום קשר לשום חוק בשום טכניקה]. אני חושב, ושוב - זה טעמי האישי, שאם היא הייתה מקפידה על חלק מהם - אולי התמונה הייתה יוצאת טוב יותר.
ניר - כשיבוא הצלם שישנה לגמרי את חוקי הצילום וזה ייראה לי מעולה, אז אני אוכל להגיד שהוא כבש אותי ואני אתן לו את כל הכבוד שבעולם. ואתה יודע מה? זה כל הזמן קורה. המון צלמים שברו את החוקים, ואני נורא אוהב את העבודות שלהם. האמת היא שאני מאחל לעצמי להיות כזה. יחיד, מיוחד, שונה, אחר. ואני גם חושב שכולנו מייחלים לזה, לצאת מהבנאליות המסגרתית ולהקים מסלול חדש ואחר. התמונה של עדן לא נגעה בי, וה"שוני", או "שבירת החוקים" לא נראתה לי טוב, לא יישבה לי טוב בראש, לא הלהיבה אותי, לא חידשה לי. בגלל זה אני חושב שהתמונה לא טובה, כי היא לא מבוצעת טוב מבחינה טכנית, והביצוע-הלא-טוב-מבחינה-טכנית לא תרם לי באף פיקסל לפריים. שוב, זה טעמי האישי. בגלל זה - אני מדגיש שלטעמי היא לא טובה, ויכול להיות שזה קושי להתחבר למה שעדן ניסתה להעביר. אבל אין לזה שום קשר מבחינתי ל"להיות טכני לגמרי וריק מבפנים". אם היא הייתה שוברת את החוקים וזה היה נראה לי טוב, הייתי אומר לה את זה והייתי מעריך את זה מאוד.
תודה על המילים, ניסחת את זה בצורה מצוינת.

רותם

נערך לאחרונה ע"י Peets בתאריך 05-08-2007 בשעה 06:37.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:32

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר