לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-08-2007, 14:16
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
סיקור\ביקורת Black Blood Brothers

תמונה:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

שם הסדרה: Black Blood Brothers
מספר פרקים: 12
אורך פרק : כ20 דקות
גא'נר: פנטזיה, פעולה, "ערפדים" (מה לעשות, לאט לאט זה נפהך לג'אנר בפני עצמו).

סיכום העלילה ללא ספויילרים:
הסיור מספר על ערפד בשם jirou והאח הקטן שלו, שניהם מתחילים את מסעם לכיוון הSpecial Zone - אזור בו חיים ערפדים עם בני אדם ביחד. למרות זאת, מהרגע שהסיפור מתחיל אנו מגלים כי jirou אינו ערפד רגיל ויש לו עבר ארוך ומעורפל, שמשפיע לא רק עליו, אלא גם על כל האנשים אשר הוא פוגש בדרך. בנוסף לכך, עם או בלי קשר לעבור של jirou מתגלה בפנינו נסיון של הkowloon child לחדור ול"כבוש" את האזור המיוחד- ובתוך כל זה נקלע jirou אחיו הקטן ובת אדם אשר תפקידה הוא לתווך בין ערפדים ובני אדם.

ביקורת- זהירות, עלולים להיות ספויילרים:
אני לרוב לא מצפה מהקוראים של הביקורת לראות סדרות אחרות לפני שהם קוראים את הביקורת- אבל לאלו מכם שראו "Hellsing" וכן לאלו מכם שראו "Blood the last Vampire" אני יכול רק להגיד:
- זה לא מפחיד כמו Blood , זה לא בנוי ויזואלית ועלילתית טוב כמו Hellsing - אבל יש בזה קסם. בשביל אלו שראו את הסדרות האלו- זה ייתן לכם נקודה טובה להתחיל ממנה, בשביל אלו שלא- א. תראו אותן, ב.אנסה לגרום לכם להבין מה הקסם ומה הנפילות של הסדרה גם בלי לראות סדרות אחרות. (כך נגמרת ההקדמה שלי).

הסדרה בנויה בצורה של Flashback ולאחר מכן חזרה להווה - צורה שמאפשרת לשמור על מתח, גם בעוד שהפלשבקים קצרים עד מאד. הבעיה הניכרת בדבר הוא שב12 פרקים, וכמות כה קטנה של פלאשבקים אני בספק אם יש סדרה שתצליח להביא את הצופה שלה לרמה שבה הוא יהיה מסופק מהעבר של הדמויות וכך בסופו של דבר גם לקראת סיום הסדרה אנחנו נשארים עם דמויות מאד ראשיות (כמעט כולן)- שלא בנויות כלל, אין להם עבר מפורט ובעצם הפיתוח שלהם לא היה כלל - זוהי בעצם חולשתה הגדולה ביותר של הסדרה. מהרגע הראשון בו הסדרה מתחילה אנו מקבלים דמויות בנויות, שלא משתנות במהלך כל הסדרה- מה שמזכיר קצת תבנית של סדרות ילדים. בנוגע לסדרת ילדים - אפשר להגדיר את הסדרה בהחלט "סדרת ערפדים" לשכבת גיל בינונית - בכל הצורות שלה - הציורים אינם מפורטים דיים וצבעוניים (לא רק יחסית לסדרות ערפדים אלא בכלל), הפעולה אינה אלימה, המוזיקה אינה מפחידה , ובעצם הדבר היחיד שהייתי מעלה בשבילו את טווח הגיל הוא שמציצת דם מבחורה גורם לה להשמיע קולות שאני מקווה שאף אחד לא שמע כשראיתי את הסדרה .
כפי שכבר ציינתי, המוזיקה בסדרה בקושי מורגשת- שלא תבינו לא נכון- זה לא שהיא לא קיימת- היא שם! מתנגנת, אבל היא אינה מורגשת בגלל שהיא לא בולטת, לא מיוחדת, ובמספר רב של פעמים פשוט לא מתאימה לאווירה הכללית של הסדרה- הן מבחינת מתח, ופעולה. גם הציורים כמו שכבר הזכרתי, הם בינוניים למדי, אין אפקטים מיוחדים, והם מאד מאד צבעוניים כך שגם ברגעים עם אווירה "אפלה" אתה לא מקבל רושם כזה.

אז מה הקסם? מה עושה את הסדרה שווה לצפייה- לפחות מבחינתי? (אני מזכיר לכם, כל הסיקור הזה הוא דעתי האישית) - אז זהו, שזה השילוב של סדרה קצרה, ומתח עלילתי. בסדרות מהסוג הזה- כאשר יש פלאשבק בהתחלה והסדרה מסמכת על ארועים שקרו בעבר, אתה מוצא את עצמך מחכה ומחכה לפרק (לפעמים זה למשל פלאשבק ארוך של 20 דקות) שיחשוף הכל וישאיר אותך עם פה פעור - רק עצם הבנייה של מתח מהסוג הזה, עושה רק טוב לכל סדרה כלשהי - ופה טמון הקסם של הסדרה. במשך כל הזמן, את מחכה לרגע של "ההתרה", לרגע שבו הפה שלכם ייפער, הכל יתחיל להיות הגיוני, והסדרה תשתנה בהתאם - רק לחכות לרגע הזה - זו הנאה בפני עצמה - ואם לא יצא לכם לחוות הנאה מסוג זה - אז גם הסדרה הזאת, וגם סדרות אחרות (שלדעתי יעשו את העבודה יותר טוב- אבל אני לא אכנס לזה) ייתנו לכם את הרושם וייגרמו לכם לדעת עד כמה זה חשוב (וגם קשה) ליצור אווירה כזו בסדרה.

לסיום, אוסיף כמה דברים פשוטים כדי לסכם את מה שכתבתי.
תחילה, אוסיף לג'אנר את המילה "לנערים רכים" משמע בעוד לא הייתי מראה רוב סדרות הערפדים לאח קטן בן 10 (שאין לי) דווקא את הסדרה הזאת הייתי מראה לו - (ואולי מנמיך את הרמקול בקולות של מציצת הדם), זו אומנם סדרה בינונית ביחס לסדרות אנימה (ובכלל ג'אנר ערפדים) אך העלילה המרכזית שלה (שדומה ביותר לhellsing) מסקרנת, ותגרום לו להתחבר אולי טיפה עם הג'אנר.
ולכל אלו האוהבים את הסדרות שלהם "עד הסוף" (משמע - אם כבר סדרת ערפדים אז אחת שמתאימה את עצמה לג'אנר באופן מוחלט) הייתי דווקא ממליץ ללכת לדשא של השכנים- הוא ירוק יותר.

קול - 7
אנימציה - 7
עלילה - 8
פיתוח דמויות - 6
סה"כ 7

לאלו מכם אשר אוהבים סדרות מעט יותר קלילות וילדותיות אפשר להעלות לאנימציה נקודה ולסה"כ חצי נקודה.
אשמח לתגובות, הצעות לשיפור, ובכלל דעתכם האישית על הסדרה,

ארז.

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:33

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר