לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום עיצוב גרפי! וזה וזה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > גרפיקה, ציור ותלת-מימד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-08-2007, 17:06
צלמית המשתמש של Au79
  משתמש זכר Au79 Au79 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.05.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי lital139 שמתחילה ב "בכללי .. הציורים די..."

איפה כתוב שמריחות זה לא מקצועי או מלוכלך?
מריחה זה כלי לגיטימי, ולא בכדי יש מלקוני מריחה המיועדים לעבודות רישום.
זו טכניקה שונה מרישום בעזרת העפרון בלבד ובלי כלי עזר.
נכון, מריחה עם האצבע צורמת לעיתים, משום שמבחינים בסימני האצבע ובכתמי השומן שנשארים לעיתים וגורמים
למריחה להיות לא אחידה, אבל המריחה עצמה היא כלי מועיל מאד. גם לא חייב לעשות זאת בעזרת מקלוני מריחה,
אלא להשתמש בהייר טואלט, מקלוני אזניים ובכלל לאלתר. זה נותן מראה ואופי אחר לרישום.

ורד, הרישומי נחמדים מאד, הייתי ממליץ לנסות לעבוד על הצללות יותר מדורגות ופחות מקיפות*. בסה"כ עשית
עבודה טובה מאד, קווי המתאר מעבירים טוב את הדמות והחסר הוא בהצללה.

*לעיתים אין טעם להצליל את כל השטח, אלא רק חלקים מסויימים ממנו. זה שאין לבן בשום מקום בתמונת המקור
לא אומר שהכל ברישום צריך להיות צבוע, לעיתים אפשר רק לרמז על החלקים בגוונים "בינוניים" באמצעות הצללה
רכה מאד ואת החלקים הבהירים שקרובים ללבן (או צבע עור בהיר) פשוט להשאיר לבנים.
זו הייתה כוונתי בהצללות מקיפות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-08-2007, 00:44
צלמית המשתמש של tammy1903
  tammy1903 tammy1903 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.02
(:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי veredhen שמתחילה ב "2 פורטרטים חדשים שלי"

היי ורד!

קודם כל תרשי לי לציין שניתן להבחין בברור לשיפור בין הרישום השני לראשון.
הקונטורים שלך חלשים יותר ו"זורמים" עם המרקם שהענקת לפני עצמם.

אני אוהבת את הצבע שהענקת לעור הפנים, תמיד מציק לי שעל דף לבן אני צריכה לצייר פנים, שהרי פנים אינן מתחילות מהצבא לבן, לכן גם אני חשה את הצורך להעניק לעור אפילו במקומות הבהירים ביותר עדיין איזשהי צביעה בעיפרון קלילה או מריחה זהירה ע"י מקלוני מריחה ולעיתים אפילו ע"י האצבעות..

לגבי הרישום הראשון:
קווי המתאר של השפתיים ושל הפנים עצמם חזקים מאוד, זה יכל להיראות מעולה (לדוגמא כמו ברישום השני) אם הקונטרסט כפי שאמר רפאל היה חזק יותר בעור הפנים..
מה גם שאפשר לקחת את קווי המתאר החזקים לדוגמא בצוואר ולהצליל מהם, כלומר המקום בו הצל הכי חזק ויש הכי פחות אור יהיה בגוון דומה לקו המתאר שעשית בו וכך אפשר להבהיר עם הזרימה לצוואר מטה וכדומה.
זו דרך מעולה להתמודד עם שינויים של עור וצל במיוחד בפנים ובאנטומיה בכלל בגוף, לכן לרוב קווי המתאר שמציירים ברישומים נוטים להיות בהירים ודקים כדי שניתן יהיה "לטשטש" אותם במקומות שאמורים להיות בהירים עקב היחשפות לאור או שיהיה ניתן "לחזק" אותם במקומות שדורשים הצללה מרובה.
אפשר לראות את הפרפקציוניסטיות שרפאל דיבר עליה בהתמקדות בשיער ובעבודה הרבה שבטח השקעת בכך!
קודם כל- כל הכבוד! אבל אין צורך בכך..
נסי להבא לצייר קבוצות שיער ולא כל שערה בנפרד, זה יראה אמין וריאליסטי יותר.
עבודה יפה על האוזן, עוד קצת הצללה ופחות דגש על קונטורים וזה היה נראה ריאליסטי לחלוטין!

לגבי הרישום השני:
ניתן לראות שיפור משמעותי בעיניים, אבל זיכרי, העיניים שקועות יותר בגולגולת עצמה ולכן מן הראוי שתהיה מסביבן הצללה מרובה, בעיקר בעפעפיים ובאזור הגבה, ובין היתר בחיבור של העין לאף וללחי... (במידה ותרצי רישום והסבר מעמיק יותר אשמח לשלוח לך בפרטי)
הדקדקנות על הגבות קצת מורידה מהריאליזם מפני שהגבות שלהם הן לא גוש של צבע אלא שיערות לפעמים סוררות שזזות לכיוון שבו ישננו עליו בלילה..חח..
מכיוון שאמרת שהרפרנס שלך היו תמונות מפרסומת לאיפור אני מאמינה שזה נראה שם דומה מפי שלרוב מלטשים תמונות כאלה בפוטושופ או שעובדים שעות על גבי שעות להעמיד כל שערת גבה במקומה חח
יש מעין התרחבות של המצח והראש לרוחב ככל שעולים עם הפנים מעלה, יכול להיות שאני מדמיינת את זה? כי זה נראה קצת מוזר, ושוב החיבור של השיער למצב לא נראה אמין, השיער נראה שטוח וחסר נפח דווקא בגלל ההתמקדות בכל שיערה בנפרד! נסי לזרום יותר, אל תפחדי לעשות טעויות לרוב זה יראה אמין יותר מאשר להתמקד בכל קו ושיערה שאת עושה ברישום..

מפריעה לי מאוד היד מצד ימין, האגודל נראה מ-א-ו-ד לא אמין וריאליסטי ואני חושבת שקצת חיפפת בהמשך, אולי כי נמאס לך? אולי כי שיעמם?
תנסי להישאר מפוקסת גם לקראת סוף הרישומים שלך...המורה שלי לרישום הייתה אומרת
"חצי עבודה היא אינה עבודה כלל"
(:

סך הכל ניכר בך המון כישרון ויכולת!
המשיכי בניסיונות זה רק יוסיף לך לידע!

תמר

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:05

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר