לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-08-2007, 00:24
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "מה ההגיון בזה שחלונות ממליצה על swap file בגודל 50% יותר מגודל ה RAM?"

אני לא יכול לענות לך לגבי חלונות, כי אני לא מכיר את ה internals של ניהול ה swap שלה, אבל אני כן יכול לענות לך ממערכות שבהן אני יודע שיש ניהול זיכרון נכון...

ובכן - תלוי (בטיב המילוי) :

אם כל האפליקציות שרצות אצלך במערכת הן אפליקציות שפעילות כל הזמן - כלומר אין מצב שחלקן "ישנות" ורק חלק עושות עבודה - אזי אתה צודק בהחלט. במערכות כאלה, צריך שכמות ה RAM שלך תהיה ככמות הזיכרון שהאפליקציות דורשות (לא וירטואלית, אלא בפועל, מה שנקרא RSS בלינוקס) - שהרי אם היא תהיה פחותה, יהיה שימוש ב swap כדי לאחסן תהליך שלא נמצא כרגע ב running (ותהליכים נכנסים ויוצאים מ running כל הזמן - בין השאר משום העובדה שהמעבד תמיד מבצע פעולה אחת בו זמנית...) - מה שאומר שתהליכים יכולים להיכנס ולצאת מה swap נונ-סטופ, בהתאם לתהליך שמנסה לפעול כרגע. זה אומר שהמערכת תהיה עסוקה כל הזמן ב I/O של הכנסה ל swap והוצאה מה swap - והיא תקרטע בצורה כזו שאתה תתחרפן... במערכות כאלה, ה swap קיים אך ורק לצורכי חירום בלבד - למקרה שקרה אירוע בלתי צפוי, והמערכת צורכת יותר מהמקסימום הידוע שלה - שאמור להיות מנורמל וקבוע - כדי להמנע ממצב שבו תהליכים מתחילים לעוף בגלל Out Of Memory... אבל בשימוש נורמאלי, לא אמור לעבור ביט אחד של מידע ל swap - כי זה יפגע בביצועים.

לעומת זאת...

אם אתה משתמש ביתי, ופתוחות לך המון תוכנות כבדות: כגון פוטושופ, פרמייר, אופיס 2007 (אני בכוונה אומר 2007 ) - וכדו' - אתה הרי לא עובד על כולן בו זמנית בדרך כלל. הן פשוט פתוחות. ואז, במקרה הזה, התוכנות שאינן בשימוש, בהנחה והן לא עושות עיבוד ברקע, יכולות לרדת אל ה swap ולפנות מקום לתוכנות שכן פעילות. במקרה הזה, יהיה I/O של כניסה ויציאה מה swap רק שאתה עובר בין התוכנות האלה (ותוכל להרגיש בכך על ידי delay לפני שהמסך שלהן קופץ בחזרה כשאתה עובר אליהן...). בצורת העבודה הזו, כמות ה RAM שלך בעצם קובעת כמה תוכנות יכולות לרוץ אצלך בו זמנית לפני שחייבים להשתמש ב swap ולהגיע ל delay הזה במעבר בין אפליקציות. ההגיון אומר, שבתצורת העבודה הזו, ייתכן ותרצה לטעון הרבה יותר תוכנות ממה שאתה משתמש בהן; וככל שיש לך יותר RAM, ייתכן שתרצה לטעון עוד יותר תוכנות, "כי המחשב מסוגל". כיוון ששוב, אתה לא הולך להשתמש בכולן בו זמנית, זה יהיה בזבוז לקנות את כמות ה RAM המקסימלית הדרושה כדי לאחסן את _כל_ התוכנות ב RAM בו זמנית - ולכן יש הגיון מסויים בלהקצות שטח נכבד גם בדיסק כדי להוריד אליו תוכנות שלא פעילות כרגע במערכת, למרות שהן טעונות. אני, בשונה מהמומחים, מאמין שיש גבול, וש 50% יותר זה ערך שאין מאחוריו הגיון. אני מאמין שלא צריך להחזיק ב swap יותר מ 200-300MB, לפחות לא בחלונות שגם ככה לא יעילה יותר מדי, ואם אתה מגיע למצב שיש לך כל כך הרבה ב swap - אתה צריך עוד RAM לדעתי, ולא עוד swap.

לסיכום, אם יש לך המון RAM, יותר ממה שאתה משתמש, ביטול ה swap הוא:
א) חסר משמעות במערכות שאינן חלונות - כי הן לא ישתמשו ב swap אלא אם כן הן באמת צריכות
ב) מומלץ בחלונות - כיוון שהיא מעבירה דברים ל swap סתם, לפני שה RAM נגמר (אני עדיין ממתין למהנדס של מיקרוסופט שיסביר לי מדוע זה עושה את הדבר הזה, שלדעתי הוא התגלמות ה...)

כל אחד והנסיון שלו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:41

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר