לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-08-2007, 07:21
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
גם לגמדים הקטנים מותר לנוח בשבת עם משפחתם...

הסיטואציה- שבת. קצת לפני הצהריים.
אני משחק עם ילדי, ואז עולה הרעיון ללכת לגבעה הסמוכה ולהעיף משם עפיפון גדול שיש לנו.
לקראת ההכנות למבצע, מתגלה כשל קטן- חוט העפיפון מסובך בתוך עצמו, בצורה כזו שמקומו הטבעי הוא בפח הזבל.

מה עושים?- הרעיון המיידי שלי היה לקחת את הרכב, לקפוץ לצומת ירקונים, שם יש חנות פתוחה של ACE,
לקנות חוט דייג ארוך, ומשם הופ- לגבעה. למטס העפיפון החגיגי.

ואז נזכרתי בהבטחה שהבטחתי לעצמי לפני מספר חודשים-
הייתי אז באותה חנות בדיוק וראיתי שם את העובדים, אותם גמדים קטנים שמשרתים אותנו,
ואנחנו בקושי רואים אותם, רובם ממוצא רוסי, שעובדים שם בשבת שעה שמשפחתם מבלה בבית-
והם נמצאים בעבודה.
בשיחה קצרה עם אחד מהם הבנתי שאין לו בדיוק ברירה.
הוא מת להיות עם המשפחה בבית אבל הבוס הבהיר לו שאם הוא לא עובד בשבת- שילך לחפש לו פרנסה אחרת.

באותו מעמד החלטתי שכל עוד מדובר בקניה שאני יכול לדחות אותה- אני לא אקנה בחנויות הללו בשבת.

ואתמול מימשתי את ההבטחה שלי לעצמי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-08-2007, 10:29
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אתה טועה בגדול
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "גם לגמדים הקטנים מותר לנוח בשבת עם משפחתם..."

הסיפור שלך האיש שפגשת, יכול להיות נכון או לא נכון. אבל הוא בהחלט אינו מייצג. רוב העובדים מעוניינים לעבוד בשבתות וחגים בגלל תוספת השכר. (על שבת משלמים 150 - 200 אחוז). אני אספר לך סיפור מדהים שתבין את העניין.

באחד המפעלים הכימיים הגדולים בארץ, יש מתקן ייצור רציף, שאי אפשר להפסיקו אפילו ביום כיפור. לפיכך צריכים להשאיר צוות מפעילים גם ב"יום הקדוש". מכיוון שביום הזה אין הסעות לכל משמרת, מי שנשאר לחג, "רושם" למעשה 5 משמרות עבודה רצופות (גם אם אינו עובד אותן, וחלק מהן הוא ישן במפעל). מכיוון שמדובר ביום מיוחד, מקבלים 300% שכר. כלומר על יום כיפור אחד, מקבלים תוספת שכר של יותר מחצי חודש! והתוצאה?! - למרות "קדושת היום", ולמרות שרוב העובדים מגדירים את עצמם כ"מסורתיים", יש תור רב-שנתי של העובדים הקבועים בלבד לעשות "תורנות כיפור".

החלטת "התנזרות מקניה" שלך, אולי כוונותיה טובות, אבל היא אינה תורמת לעובדים. נהפוך הוא.

ישן 05-08-2007, 13:31

קודם כל אם אני כותב משהו צא מנקודת הנחה שאמת דיברתי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אתה טועה בגדול"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big Joe
הסיפור שלך האיש שפגשת, יכול להיות נכון או לא נכון.

ולעצם העניין-
אני לא מדובר על קדושת השבת. עיון קל בפורום מגלה ששבת היא היום הפורה ביותר שלי בכתיבה...
אני מדבר על הפן הסוציאלי.
לכל אדם מגיע מנוחה. לכל אדם מגיע יום מנוחה שבו הוא יבלה ויקדיש זמן למשפחתו.
לכן בכל ארצות העולם נקבע יום מנוחה אחיד, שבו בתי העסק סגורים.
אתה היית בעולם לא פחות ממני- ואתה יודע איך פריז, שנמצאת במדינה הכי לא דתית בעולם, נראית ביום ראשון. ולא מטעמי דת.

יש הבדל בין "לעשות קופה" באופן חד פעמי ביום כיפור, לבין להכנס למרתון איסופי של עבודה שבוע אחר שבוע- ללא מנוחה ראויה, ללא מציאת זמן הולם להיות עם המשפחה.

שלי יחימוביץ', עשתה בזמנו כתבה מרתקת בנושא הזה.
היא הציגה מספר תלושי שכר של עבדים(וזו לא טעות הקלדה) במקומות האלה והוכיחה בברור שישנם מצבים לא מעטים שאנשים אלה עובדים שבועות רצופים ללא יום מנוחה אחד.
ואתה לא תאשים את שלי יחימוביץ' בנטייה לדת...

אגב, בסקר של לשכת איגוד המסחר (ואם תתעקש אחפש לך קישור) הוכח כי יום שבת הוא היום בעל הפדיון הנמוך ביותר בעסקם הפתוחים בשבת...

ישן 05-08-2007, 21:03
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אתה פשוט אינך מבין מה אתה סח"

אתה פתוח - הגדרתית - לקבל שהמידע שיש לך עלול להיות שגוי? יכול להיות שאני טועה, אבל קלטתי מצידך סוג של סגירות, שלא להגיד דחייה של אפשרות לקבלת עובדות שיערערו את הכפירה. . ההוכחות, עד כמה שאני מכיר אותן (ברמה הרעיונית) הן לכך שאת התנ"ך לא יכל לכתוב אף אחד חוץ ממי שברא את הכל (בורא עולם). ומי שקולט את הפרטים (שלא סיפקתי כאן) ולא האמין עד היום במציאות בורא עולם, חוסר אמונתו מתערערת.

יש דברים באמונה שטרם שמעתי (או חיפשתי) הוכחות להם, וייתכן שמטבע הדברים אין להם. אבל באמצעות כללי היסק על כתיבת התנ"ך אפשר להסיק עיקרים באמונה.

ישן 05-08-2007, 15:00
צלמית המשתמש של Big Joe

ולעצם העניין...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "קודם כל אם אני כותב משהו צא מנקודת הנחה שאמת דיברתי"

1. אני מסכים שלכל אדם מגיע יום מנוחה. את זה לא קשה לאכוף. מי שלא יקבל יום מנוחה במקום השבת - אפשר להעניש את המעביד שלו, וזה ניתן לבקרה די פשוטה. אבל זה לא חייב להיות בשבת. זה גם משיב על מה שגילתה שלי יחימוביץ. אבל אלי ישי ומרעיו, רק מציקים לקונים לבעלי החנויות בקניונים אבלך אינם מנסים לכפות יום מנוחה כלשהו לעובדים, וגם לא קונסים על אימתן יום מנוחה, אלא על פתיחה בשבת.

2.פריז נראית כמו שהיא נראית - וזה לא רלוונטי לענייננו. בכל ארה"ב וברוב ערי אירופה הגדולות, הקניונים הכלליים שבעיבורי הערים פתוחים ביום ראשון. גם הסופרמרקטים בלב הערים. אבל הנימוק החברתי, הוא זה שנפנפנת בו לא "הצביון" של השבת. ואגב, בפריז נשמר "הצביון" של יום ראשון, למררות שאין איסור על תחבורה ציבורית...

3. אני לא מאמין לאיגוד לשכות המסחר. הם מייצגים את ארגוני הסוחרים הפרטיים שמתנגדים - מסיבות מסחריות - לקניונים. אם זה היה נכון - לא היו פותחים. טיב טעם, סטימצקי, צומת ספרים, ACE אינם מוסדות פילאנטרופיים.

ישן 06-08-2007, 23:06
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
כשהייתי סטודנט עבדתי רק בסופי שבוע +עוד יום באמצע השבוע
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "תענה לי בכנות"

אחרת לא הייתי יכול להמשיך לממן את הלימודים

אני די בטוח שאם היה ניתן היו הרבה שבוחרים בזה
הבעיה העיקרית היא שיש גופים שחייבים לעבוד בימים קבועים אלא אם יעשו רויזיה רצינית בתצצורת האירגון(בתי ספר למשל)

לפני כמה שבועות עלה דיון דומה ב20+ שדן בתחבורה ציבורית בסופי שבוע, שם הצעתי לאפשר לסטודנטים(שעברו הכשרה כמובן) להפעיל את קווי האוטוס בסופי שבוע
לרוב סטודנטים אינם בעלי משפחות ככה שהשיקול של להיות עם המשפחה יורד
עבודה בסופי שבוע תפנה להם את שאר השבוע ללימודים
מצב כזה יפתור לבני הנוער שעדיין אין להם רישיון לצאת לבלות בלי חשש שלא יהיה להם איך לחזור הביתה(בחלק מהערים זה יתן להם את האפשרות לצאת לבלות באופן כללי...)

It's Never Lupus

ישן 05-08-2007, 17:24

על מזבח האנטי דת
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "יש לי בעיה להתווכח עם דתיים בעניין זה"

אתה שוחט עקרונות חברתיים.

אל תשכח שהיהדות, עם כל הביקורת שיש לך עליה, היא הדת הראשונה
אשר קיבעה את יום המנוחה השבועי.

אני כאדם, חילוני, לא מוכן לפגוע ברווחתו של אדם אחר, רק בכדי לקנות חוט לעפיפון ביום המנוחה השבועי.

למה אתה נכנס לפינות צדדיות רק בגלל שלשבת יש גם ציביון דתי?
אתה לא רואה את ההיבטים החברתיים \ אנושיים של יום המנוחה?
האם אתה לא רואה את הציניות של אותו מנכ"ל ACE אשר פותח את החנויות לרווחה, עם אותם גמדים
שעובדים וטורחים עבורו- שעה שמשרדי ההנהלה והמטה של החברה סגורים כבר מיום שישי?

ישן 05-08-2007, 22:25
צלמית המשתמש של Big Joe

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "על מזבח האנטי דת"

אבל אתה מתעלם מכך שעבודה בשבת אינה חייבת להיות על חשבון מנוחה שבועית. ברגע שאתה מנטרל את עניין הדת, כל יום בשבוע יכול להיות יום מנוחה. וכדי להסיר ספק: אני בעד אכיפת יום מנוחה בשבוע. בזה אני פותר את הבעיה החברתית שלך.

תראה, יש הרבה חילונים הגונים כמוך, שנופלים ברשת הכזבים הדתית. מדוע מותר להעביד בשבת עובדי מסעדות, עובדי נתב"ג, עובדי בתי חולים עובדי חברת חשמל, נהגי מוניות ואסור מוכרים של חוטים לעפיפונים, או מוכרי ספרים? חנויות ACE פתוחות בשבת, כי הרבה לקוחות, שעובדים כל השבוע בשדה בסדנה ובניר, נוח להם לקנות בשבת. זאת אותה דרישה לנוחיות כמו למשפחה שהולכת לאכול שיפודים במסעדה פתוחה בשבת. מדוע שיפודים עדיף על חוט לחכה?

(ההתיחסות שלך למטה החברה הסגור היא דמגוגיה צרופה. אם תהיה תועלת מסחרית - יפתחו את מטה החברה, אל תדאג).

ישן 06-08-2007, 04:44

קודם כל
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "אבל אתה מתעלם מכך שעבודה בשבת..."

בניגוד אליך, המילה "דת" לא מפחידה אותי.
בניגוד לדתיים שהדת עבורם היא ה-כ-ל אצלי היא מעין תבלין שנותן טעם לחיים,
ואני מוסיף או גורע מהתבלין הזה- ע"פ טעמי האישי.
נכון שאולי דתיים יתפלצו מהגישה הזו- אבל טוב לי עם הדרך הזו, והיא עדיפה עלי מאשר השלילה המוחלטת של הדת.
אבל זה לא הנושא שאני רוצה למשוך אליו.

ניקח לרגע את IKEA ישראל כמשל-
כביכול דבר הטבעי והמתבקש ביותר שאיקאה יכלו לעשות זה לפתוח את החנות בשבת,
ושנינו יודעים שלו עשתה זאת- יום שבת היה היום המפוצץ ביותר בחנות למשך ימות השבוע.
והם לא עשו זאת.

אז מה קרה?
קרה קודם כל שהרשת מצליחה בטרוף- למרות שהם כבלו את עצמם בכללי יום המנוחה השבועי.
קרה שאנחנו הצרכנים למדנו להתאים את עצמנו לשעות הפתיחה המוזרות שלהם.
קרה שעובדי IKEA נמצאים ביום שבת עם משפחותיהם.

האם "לעשות עוד כסף" היא המטרה היחידה שצריכה להנחות חברות מסחריות,
או שמא יש ערכים נוספים שאנחנו כחברה צריכים לטפח אותם?
האם על מזבח ה"עוד כסף" צריך להעמיד את הקופאיות בסופר-פארם על הרגליים במשך כל המשמרת-
או שישנם כללים אנושיים יותר שחברה מסחרית צריכה להשית על עצמה?

הגענו בארץ למצב לא טוב שבו בגלל ההתעמרות החרדית בנו, החילוניים,
אנחנו משיבים מלחמה בכל הכלים הכי כבדים שיש לנו-
ואנחנו שוכחים שגם במלחמה יש חוקים וסייגים.
אנחנו בשם המלחמה בכפיה הדתית, שוללים את כל מה שהדת נותנת לנו-
במקום לקחת ממנה את הדברים הטובים שיש לה.

כמו התבלין שכתבתי עליו בראשית דברי...

ישן 05-08-2007, 17:52
צלמית המשתמש של Big Joe

קבלת עול מצוות היא החלטה אישית וולונטרית
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "בוא אני אתן לך עוד צד חברתי..."

ואין בנימוק הזה שום ממש. במלים אחרות: "הכל בידי שמים, מלבד יראת שמים". הצמחונים מוותרים מרצונם על בשר, הדתיים מוותרים מרצונם על פתיחת החנות בשבת. (גם ברמה הכלכלית אין בכך טרגדיה גדולה: הסוחרים היהודים בכל רחבי העולם עושים חיל למרות שרבים לא עובדים בשבת...).

ודרך אגב, לדעתי הויתור של הדתיים באי אכילת שרימפס, למשל, ושאר מעדנים גדול הרבה יותר מאשר הויתור על עבודה בשבת...

שמוליק, אני חושב שהנקודה שהעלה יודה - גם אם אני חולק עליו במהות - היא לגיטימית כנושא לדיון. אני חושב שכל אזכור של נימוק דתי חוסם אותו, מכיוון שהוא מנסה להשפיע על התנהגות אדם אחד לפי אמונותיו של אדם אחר.

ישן 05-08-2007, 19:36
צלמית המשתמש של Big Joe

כיוון שאתה אינך מבין רמזים מחויכים - אתה צריך לקבל זאת בפטיש 5 ק"ג
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי HummerH1 שמתחילה ב "אכן"

אין דבר יותר דוחה מההתנשאות הפתטית של איש דתי, שחושב שהוא יודע מה טוב, ומנסה "לפתוח עינים" לחילוני אובד הדרך. תאמין לי שאני יודע הרבה יותר טוב ממך מה טוב. בין הדברים הטובים האלה שאני יודע, יש גם הגישה הליברלית שנותנת כבוד לדעתו ואמונתו של אדם - כל עוד הוא שומר אותה לעצמו. לכן לא ראית אותי אף פעם ממנסה לשכנע דתי אובד דרך ביתרונות של בעילת נידות, למרות שיש לה כאלה - תאמין לי. זאת ועוד, אין לי שום ספק שכל מצוות הדת (של כל דת) הן המצאה של בני אדם, ולמרות שאני רואה בכאב לב, את כל הדברים הנפלאים שאתה וכמוך מוותרים עליהם - למרות שחיים פעם אחת - אני לא מנסה לשכנע אותך.

אז אל תתנשא, כי יש לי תשובה על כל שטות שתגיד לי.

ישן 05-08-2007, 19:54
  HummerH1 HummerH1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.02
אופס, טעית
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Big Joe שמתחילה ב "כיוון שאתה אינך מבין רמזים מחויכים - אתה צריך לקבל זאת בפטיש 5 ק"ג"

דווקא ניסיתי לסיים את ה thread הזה בדיון, אבל אתה פשוט לא יכולת לשמור את הדברים במקלדת.

אם כבר, אז כבר. יש דברים דוחים יותר מההתנשאות של איש דתי, אבל לא אתאמץ עכשיו לחשוב עליהם. אה, כן, התנשאות של מי שיודע הרבה יותר טוב ממני מה טוב.

זה שאין לך ספק שכל מצוות הדת הן פרי המצאה של בני אדם, מזכיר לי שלמישהו אחר לא היה ספק שאם תשמור טקסט ב notepad בפונט Arial, הוא ייפתח בכל notepad באותו הפונט. היום כבר יש הוכחות (יש לי את הספר, טרם קראתי ) שבני אדם לא יכולים היו לכתוב את התנ"ך. אם תרצה אקרא בו ואביא קטעים רלונטיים.

אז אני משתדל לא לחקות התנהגויות לא טובות כמו של אנשים שיודעים יותר טוב ממני מה טוב, וככזה לא ניסיתי כלל להתנשא. צר לי שהבנת אותי לא נכון, אבל אני מבין למה הבנת לא נכון.

מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד !

נערך לאחרונה ע"י HummerH1 בתאריך 05-08-2007 בשעה 19:57.
ישן 06-08-2007, 20:04
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אבל זה חוק מת
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "עקרונית אתה צודק, זאת באמת..."

הדרישה הדתית לאכוף את חוק שעות עבודה ומנוחה אינה חלק מדרישה גלובלית לאכוף את כל ספר החוקים, או אפילו חלקים נרחבים ממנו. זו דרישה סלקטיבית, ולכן זה נסיון כפיה. הצבור הדתי ניצל מאז ומעולם את עובדת היותו לשון מאזניים פוליטית כדי לקדם חקיקה בענייני שבת, כשרות וכיו"ב. אם המרץ הזה היה מושקע בנסיון כן ורציני לקרב את הציבור החילוני לערכים לאומיים ומסורתיים מבלי לערב את שאלת האמונה, היתה הישראליות הופכת ליהודית הרבה יותר. אבל הנסיון לכפות ערכים באמצעות חקיקה, רק עורר אנטגוניזם, יצר קונפליקטים מיותרים, ולכן גם נכשל. הנסיון לעטוף היום את נושא השבת באריזה חברתית הוא פאתטי.
ישן 06-08-2007, 22:45

אני חוזר מילה במילה את מה שכתבתי למעלה לביג ג'ו-
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אבל זה חוק מת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי juda
על מזבח האנטי דת אתה שוחט עקרונות חברתיים.

אל תשכח שהיהדות, עם כל הביקורת שיש לך עליה, היא הדת הראשונה
אשר קיבעה את יום המנוחה השבועי.

אני כאדם, חילוני, לא מוכן לפגוע ברווחתו של אדם אחר, רק בכדי לקנות חוט לעפיפון ביום המנוחה השבועי.

למה אתה נכנס לפינות צדדיות רק בגלל שלשבת יש גם ציביון דתי?
אתה לא רואה את ההיבטים החברתיים \ אנושיים של יום המנוחה?
האם אתה לא רואה את הציניות של אותו מנכ"ל ACE אשר פותח את החנויות לרווחה, עם אותם גמדים
שעובדים וטורחים עבורו- שעה שמשרדי ההנהלה והמטה של החברה סגורים כבר מיום שישי?

הכעס שלך כלפי הדת והדתיים מעביר אותך על דעתך,
ועל בסיס ה"דווקא" אתה פוגע חפים מפשע משכבות חלשות.

ישן 07-08-2007, 05:47
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
כבודה של היהדות במקומה מונח
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "אני חוזר מילה במילה את מה שכתבתי למעלה לביג ג'ו-"

עדיין איני בטוח שהיא זו שמיסדה את יום המנוחה. אולי.

יש בי כעס על הממסד הפוליטי הדתי, אבל לא על הדת ולא על הדתיים. אני אפילו כועס יותר על הפוליטיקה החילונית שהתמסרה למפלגות הדתיות בחדווה שכזאת, ובעיקר אני מקונן על המצב. אני אדם לא מאמין, חילוני לחלוטין, אבל ערכים, מסורת, וזהות יהודית הם חלק ממני. בכל מקרה, אני לא סבור שהגישה שלי לנושא אינה עניינית.

חוק שעות עבודה ומנוחה צריך לעבור עדכון שיאפשר לאנשים לעבוד באופן חוקי בשבת תמורת תוספת ניכרת לשכרם. החוק צריך להבטיח שהעבודה בשבת לא תבוא על חשבון יום המנוחה, אלא יום המנוחה יזוז ליום חול. צריך גם להבטיח שלעובדים יהיה חופש לסרב לעבודה בשבת מבלי שייפגעו, וכך יובטח שוויון לדתיים וסתם לבעלי משפחות. מעבר לכל צריך שהחוק יאכף. המצב הכי גרוע מבחינת העובדים הוא קיומו של חוק שאינו נאכף, משום שאז אין שום מנגנון הגנה עליהם (ראה דוגמת חוק שכר מינימום שהאכיפה שלו חלקית מאד). מבחינת המבנה הכלכלי של ישראל ותרבות הפנאי, כבר אי אפשר להשיב את הגלגל לאחור וצריך התאמות בחוק שישקפו את המציאות הקיימת. מי שחפץ להשיב את עטרתה של השבת ליושנה יתכבד לעשות את זה בשכנוע וחינוך, לא על ידי נסיונות החיאה מלאכותיים של חוק מת.
ישן 07-08-2007, 09:02
צלמית המשתמש של Big Joe

אתה לא משאיר לי ברירה - אלא לחזור מילה במילה גם על דברי :)
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "אני חוזר מילה במילה את מה שכתבתי למעלה לביג ג'ו-"

בתקווה שהפעם תגיב להם...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Big Joe
אבל אתה מתעלם מכך שעבודה בשבת אינה חייבת להיות על חשבון מנוחה שבועית. ברגע שאתה מנטרל את עניין הדת, כל יום בשבוע יכול להיות יום מנוחה. וכדי להסיר ספק: אני בעד אכיפת יום מנוחה בשבוע. בזה אני פותר את הבעיה החברתית שלך.

תראה, יש הרבה חילונים הגונים כמוך, שנופלים ברשת הכזבים הדתית. מדוע מותר להעביד בשבת עובדי מסעדות, עובדי נתב"ג, עובדי בתי חולים עובדי חברת חשמל, נהגי מוניות ואסור מוכרים של חוטים לעפיפונים, או מוכרי ספרים? חנויות ACE פתוחות בשבת, כי הרבה לקוחות, שעובדים כל השבוע בשדה בסדנה ובניר, נוח להם לקנות בשבת. זאת אותה דרישה לנוחיות כמו למשפחה שהולכת לאכול שיפודים במסעדה פתוחה בשבת. מדוע שיפודים עדיף על חוט לחכה?

(ההתיחסות שלך למטה החברה הסגור היא דמגוגיה צרופה. אם תהיה תועלת מסחרית - יפתחו את מטה החברה, אל תדאג).

ישן 06-08-2007, 23:21
צלמית המשתמש של ilane
  ilane ilane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.05.02
יש לי סיפור אחר בשבילך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "גם לגמדים הקטנים מותר לנוח בשבת עם משפחתם..."

הייתי צריך לקנות ראש מקלחת לפני כמה שבועות במקום אחד שנשבר
נכסתי לחנות של אחת הרשתות ( אני אפילו לא זוכר איזו, הן אותו דבר מבחינתי) נגשתי למדף ולקחתי את המוצר שרציתי
נשארתי שם עוד כמה שניות כדי להסתכל במוצרים אחרים, הגיע אליי אחד המוכרים(הגמדים
שהזכרת), אדם מבוגר יחסית 55-60 להערכתי, ושאל מה אני מחפש, אמרתי לו שמצאתי והראתי לו
הוא הוציא מכיסו חבילת מדבקות ברקוד ושאל אם הוא יכול להדביק, נתתי לו ואז הוא הסביר לי בקול מבוייש
שבמידה ויש ברקוד כזה על מוצר הוא מקבל איזה אחוזון על המכירה.

לדעתי זה הרבה יותר גרוע מהעבודה בשבת

It's Never Lupus

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:48

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר