לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2005, 06:42
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
מי התחיל - על פי עקיבא אלדר ועדית זרטל בספרם אדוני הארץ

ב- 23 באוגוסט 1929 פרצה התקוממות ערבית מאורגנת בארץ ישראל המכונה "מאורעות תרפ"ט"
הסכסוך החל כסכסוך מקומי על השליטה בכותל המערבי. עשרה ימים קודם לכך(כלומר ב-13 באוגוסט), ביום תענית תשעה באב, הפגינו צעירי בית"ר, בניגוד להחלטות המוסדות הציוניים, על מנת למנוע פרובוקציה מיותרת, ברחבת הכותל. למחרת היום, נערכה הפגנת נגד של צעירים פלסטינאים. ההתנגשויות בין הצדדים לא איחרו לבוא וב- 24 לחודש אוגוסט, תקפו הערבים את בתי יהודי חברון וטבחו 66 בני אדם ןפצעו 50. המהומות התפשטו בכל הארץוגם בצפת נרצחו 45 יהודים.
בסה"כ מספר הקורבנות היהודים הגיע ל- 133 הרוגים ו-339 פצועים ובקרב הערבים 116 הרוגים ו- 232 פצועים.

מאז ועד היום נמשכת פעולת המכה והתגובה, אשר מדי פעם תופסת תאוצה ובימינו אלו עברנו את השיא. רק בידינו להפסיק את השרשרת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2005, 07:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אפילו עפ"י התיאור השקרי הזה - עדיין הערבים הם שהתחילו...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מי התחיל - על פי עקיבא אלדר ועדית זרטל בספרם אדוני הארץ"

עליך לקלוט: גם אם בית"ר הפגינו עם דגלים - ז-ה ל-א נ-ו-ת-ן ה-צ-ד-ק-ה ל-ט-ב-ח ב-ר-ב-ר-י. הנטייה
החולנית להצדיק את הרוצחים, ולהציגם כחבורת חיות מסכנה שמספיק לנפנף לידם בדגל, כדי לגרום
להם למסע אונס ורצח - היא גם גזענית וגם מטופשת להחריד...
מעבר לכך, הטמטום שבלהציג אירוע שהתרחש 10 ימים אחרי מה שמוצג כפרובוקציה, בתור תגובה
ספונטנית לפרובוקציה - זו איוולת מביכה, אפילו יחסית לתועמלן פרו פלסטיני מסוגך...
אגב, יפה מצידך שהבאת את מס' הרוצחים שנהרגו. זה מעיד על הומניות גדולה מאוד. אני אביע
דיעה קצת יותר שפוייה: מתו 116 רוצחים? הלוואי ו-כ-ל המתפרעים לא היו חוזרים הבייתה. כל
האלפים...
בכל מקרה, התיאור כושל, כמו כל תיאור של ספר תעמולה מביך:
ב15 באוגוסט ה-י-ה י-ו-ם ט' ב-א-ב ועל כן עלו הבית"רים לכותל. מס' ימים אח"כ התנפל המון ערבי
במהלך הלוויה (שלא קשורה למאורעות), על יהודים ודקר צעיר יהודי ל-מ-ו-ו-ת.
אז, מ-ס-' י-מ-י-ם א-ח-"-כ (כן, אכבר ספנטניות הייתה פה...), הסתערו הערבים ב-כ-ל ר-ח-ב-י ה-א-ר-ץ
(לא רק בחברון החבר'ה החמודים שלך השתוללו...), והתפרעו במשך 11 יום. בהתפרעויות נרצחו 133
יהודים, ונפצעו כ-300. ההתפרעויות הערביות היו במימדים שאילצו את הבריטים להביא כוחות מבחוץ כדי להרגיע את הבונבונים, שעצבנו אותם עם דגלים...
המקור שלי "טיפ-טיפה" יותר אמין: עבודת דוקטור של אל"מ במיל יגאל אייל (לשעבר רמ"ח הסטוריה
בצבא ההגנה לישראל - או כפי שאתה מכיר אותו: "כוחות הכיבוש הציוניים", קוואת אל-אחתלאל
אל-צהיוניה"...). עבודה זו עובדה לספר "האינתפאדה הראשונה" (או כמו שצריך לכתוב, כדי להיות
מדוייק ולעצבן את ג'ו בו-זמנית: האנתפאצ'ה הראשונה...).
ישן 14-02-2005, 15:38

אל תצפה ממני שאעתיק את כל הספר-שאתה כל כך מסרב לקרוא בו
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "נתונים זהים? LOL. הם ואתה התעלמתם מרצח היהודי שהיה באמצע..."

מהאירועים שלא ציטטתי :
שהמפגינים פעלו בניגוד לתנאי הרשיון.
בקיומה של הפגנת נגד שבמהלכה נדקר צעיר יהודי, שהלוויתוהפכה להתכנסות יהודית אלימה (לא מצויין במה הייתה אלימה)
ההסתה והאלימות הדו צדדית לא נרגעו למרות נסיונות ההרגעה של ראש הועדה הערבית למען הכותל ושל המופתי חאג' אמין אל חוסייני

מכאן להיה קשר אירועים ברור ולא היה כל נתק בין מה שקרה בסביבות הכותל לבין האלימות שנמשכה בעקבותיו.

אני חוזר ומדגיש שאין אני מצדיק כל אלימות ולבטח שלא רצח ברוטלי של אזרחים שלווים.

באשר לתאריכים עד כמה שאני מבין התאריכים זהים - יתכן וב"תרגום" שלי טעיתי ביום או יומיים ואין לזאת כל משמעות ולבטח לא כל כוונה מפלילה.

ההפגנה הפרובוקטיבית של הבית"רים התרחשה ביום התשעה באב, מאורעות תרפ"ט החלו ב-23 באוגוסט 1929 והטבח בחברון התרחש יום לאחר מכן.
ישן 14-02-2005, 21:35

מאחר והצד השני או הראשון מיצג בשפע בצורה חד צדדית ביותר בפורום הזה
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "כמו שאמרתי אתה לא השמאלני היחידי פה"

אם אתה קורא מפעם לפעם את כתיבתי - תמיד אני מדגיש את זכותנו המלאה ללא עוררין, להקים ולקיים את מדינתנו, מדינת ישראל, בתוך שטחה של ארץ ישראל ההיסטורית, למרות העובדה שגם שטח זה נכבש על ידינו, ברכישה, בעבודה וגם במלחמה..
אני טוען שאין לאפשר זכות שיבה לפלסטינאים ומקומם במדינת פלסטין שתוקם לצורך זה לידנו.
אני טוען שלמען קיומה של מדינת ישראל לדורות, אסור לנו לספח שטחים נוספים בהם קיימת אוכלוסיה פלסטינאית העשויה לעלות עלינו במספרה.
אני מברך על כל התוכניות העוסקות בשפור הכלכלה ובקדום מצבנו בשוק הבינלאומי הן מהבחינה הפוליטית מדינית והן מהבחינה הכלכלית הקשורים זה בזה.
תמכתי ואני ממשיך בתמיכתי, שבטרור חייבים להלחם עד חורמה ולפגוע במפגעים. אני מתנגד בפעולות בלתי מבוקרות ההורגות "רשע" ו"צדיק" יחדיו.
אני תומך במהלכיה הנוכחיים של ממשלת ישראל ומחזיק אצבעות בתקווה שהתבשיל לא יוקדח.
ישן 15-02-2005, 13:55

חבל שאינך מקבל את טעוני, שהצגת דברים איננה הסכמה איתם
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי rubber_duck שמתחילה ב "לא חשוב מי התחיל"

אני מנסה להציג דברים גם כיצד אנחנו נראים בעיני אויבינו וכיצד אחרים רואים את המצב בצורה אובייקטיבית ו/או בצורה סוביקטיבית מוטת ומוטעת.
ישנם הליכים היסטוריים, שישנם בינינו כאלו שאינם מסוגלים לקבל את העובדות כפשוטן.
אני מסכים שגם בתאור ההיסטורי, קיימים תאורים שונים, בעיקר בפירושים ובנסיונות חד צדדים של כותב ההיסטוריה לשכתב דברים. אבל, גם זה הוא חלק מהדרך בה האחר רואה אותנו וחשוב לכולנו לדעת גם את זה.
ה"ספור" שלהם הוא זה המדריך את פעילותם כמו שה"ספור" שלנו מדריך את פעילותנו. מי שחפץ להגיע להסדר כל שהוא אל לו לדבוק בסיפור אחד ומן הראוי שיהיה מודע גם לרחשי ליבו של השני, אפילו כאשר הוא טועה, מציג את הדברים דרך הפרספקטיבה שלו ונוקט באמצעי אלימים ורצחניים להשגת מטרתו.
אינני תמיד מבין אינני מקבל כל פעילות אלימה ודוחה אותה מכל וכל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:26

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר