לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-08-2007, 21:39
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kask117 שמתחילה ב "כתב אישום"

זוכית מחוסר ראיות (ולא מחוסר אשמה).
כלומר אתה זכאי בגלל שלא נמצאו ראיות לכך שהתכוונת לעשות בסכין שימוש פלילי.
זה די מגוחך מכיוון שעצם נשיאת הסכין היא עבירה והעדות של השוטר שתפס אותך היא ראיה מספיקה לעצם ביצוע העבירה. אם הסכין גם הוחרמה ממך יש להם עוד ראיה מוצקה.

כדאי שתתיעץ עם עו"ד. נדמה לי שכשהתיק נסגר מחוסר ראיות (או מחוסר עניין לציבור, ולא מחוסר אשמה) הרישום הפלילי (ר.פ.)נשאר בעינו. זה ילווה אותך לכל החיים: בצבא, בעבודה (במיוחד בשירות המדינה או בעבודות שדורשות תעודת יושר, בבקשת ויזה לחו"ל (ארה"ב לא תיתן לך ויזה), בקבלת רישיון לנשק, בחוזים עם חברות מסויימות ועוד.
יש לך אפשרות להגיש בקשות:
1. לזיכוי מחוסר אשמה. תוכל לטעון שנשאת את הסכין לצורך גילוף בעץ או קילוף תפוזים.
2. למחיקת הר.פ.

בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם עו"ד.
לפחות, כצעד ראשון תוכל להתקשר למספר הטלפון שבראש המכתב ולשאול אותם על מה ששמעת עכשיו ממני.
אם יש לך קושי כלכלי לקבל יעוץ מעו"ד כדאי שתפנה לפורום משפטים וכלכלה ותקבל יעוץ לאן לפנות (עו"ד שעוזרים בחינם).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-08-2007, 23:09
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אתה טועה. הרישום הפלילי מורכב..."

איפה אתה אחינו, נעלמת לנו.

אתה קצת טועה בנושא "תעודת היושר" :
1. רק האזרח שלו שייכת אותה תעודה רשאי להזמינה בתחנת המשטרה (מדור שרות לאזרח).
2. אף מעסיק לא רשאי היום לבקש ממך תעודת יושר, מלבד מס' ארגונים ממשלתיים. ליתר דיוק, המעביד רשאי לבקש, אתה לא חייב לתת.
3. תעודת יושר בנויה משני חלקים עיקריים -
א) דף המבוא, בו מצויין הסעיף בחוק שאומר שלמעביד אין זכות לבקש ממך תעודה זו, וכן הסברים לקריאת התעודה. השורות האחרונות מציינות שבעמודים הבאים יופיעו סעיפי הרישום, אם יש, ואם אין לא יופיע דבר (תקבל דף חלק). בנוסף לא יופיעו יותר המילים "סוף פלט".
ב) במידה וישנם סעיפי רישום הם יופיעו בדפים הבאים. כעקרון ישנם 4 סעיפים : רישום פלילי, חקירות פתוחות, חקירות סגורות, תיקים פתוחים (צמצמתי קצת את המלל שבראש הסעיפים)

הרישום בתעודה לא נמחק אף פעם, אלא אם ביקשת שימחק, ובקשתך נענתה. כלומר, אם מישהו התלונן נגדך פעם במשטרה שאיימת עליו ודחפת אותו, הזמינו אותך לחקירה והכחשת ונסגרה החקירה - תופיעה השורה לדוג' "חקירות סגורות - תקיפה בנסיבות מחמירות, נחקר-לא הודה. נסגר מחוסר עניין לציבור".

ולענייננו - הרישום בנושא הסכין יופיע כחקירה סגורה, תוך ציון סעיף העבירה וסיבת סגירתה. הרישום יופיע תמיד, אתה לא חייב להציג אותו למעביד כיוון שלמעביד אין זכות לקבל רישום זה, ובשאלה "האם יש לך רישום פלילי" תשובתך תהיה שלילית, כיוון שהחקירה למעשה לא התגבשה לידי תביעה ואין פס"ד.

נערך לאחרונה ע"י צנחן1 בתאריך 06-08-2007 בשעה 23:12.
ישן 08-08-2007, 13:16
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "איפה אתה אחינו, נעלמת לנו. ..."

אחינו מסיים בימים אלה ממש תואר, ומקים חברת סטארט-אפ (כך שלצערו הוא נאלץ להתנזר מדברים שהוא מחבב, כמו הפורום הזה וכותביו).

אני יודע מה הנוהל, ועדיין - לא טעיתי. זה לא סוד שמישהו במשפחה הקרובה שלי היה קצין בכיר במשטרה. אותו מישהו היה ממונה (בין השאר) על אותה קצינה שאחראית על הרישום הפלילי במשטרה (איתה, כאמור, דיברתי לגבי חבר שרצה להיות כבאי).

הפרקטיקה היא כפי שציינתי. אגב, יש רישומים שנסגרים באופן אוטומטי (אני מעדיף שלא לטעות פה, אבל נדמה לי שזה של קטינים נסגר תוך כמה [7?] שנים).

אני גם לא יודע מה יפסוק בית משפט, אם אדם בעל תיקים "סגורים" יטען שאין לו עבר פלילי.

אגב, פעם היה דיון ובו מישהו שאל אם הוא חייב לענות בראיונות על שאלות כמו "האם שירתת בצבא?" וכו'. טענתי שבאופן אישי מעולם לא עשיתי את זה, ושאני ממליץ לו להתעלם, ואז חצי מהפורום הסביר לי שאולי זה החוק, אבל זה טפשי ועדיף "להתיישר".
ישן 06-08-2007, 23:17
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
הנפצה?
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אתה טועה. הרישום הפלילי מורכב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Rationalist
אגב, בניגוד להנפצה הידועה - אזרח לא יכול ללכת ולבקש תעודת יושר מהמשטרה. המעסיק מבקש עבורו, ומקבל את הרישום הפלילי (כאמור - שני טפסים).

"בקשה לאישור בדבר העדר רישום פלילי / תיקים תלויים ועומדים".

חוסר הבנה שלך או הנפצה? אין תעודה יושר, יש אישור "העדר רישום פלילי" כפי שכתוב גם באתר המשטרה. כל אדם יכול לקבל את המידע שנוגע לו עצמו תמורת הסכום הפעוט של 30 שקלים בבולי הכנסה וזמן המתנה סביר בתחנת המשטרה הקרובה אליו המצויידת במסוף ומדפסת.
כמו כן, לאדם בלי כל הרשעה או רישום לא יהיו שני טפסים, אלא אחד שרובו ריק מעבר לפיסקת הקדמה. למיטב ידיעתי בעבר, גם לאדם בעל רישום פנים משטרתי בלבד (ללא הרשעות) הייתה רישומת כלשהי או ר"ת על טופס הרישום הפלילי. אני משער שמישהו במצב הנ"ל יוכל לאשר אם זה קיים היום.

נ"ב כנראה ישנתי קצת בזמן ההקלדה, תגובה יפה ומפורטת של "צנחן".

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 06-08-2007 בשעה 23:19.
ישן 08-08-2007, 14:40
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
כל הכבוד
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "אני נדהם כל פעם מחדש בפורום..."

לך על סיום התואר וגם על הידע הנרחב בלוגיקה שטרחת להזכיר בכמעט כל אשכול שהשתתפת בו בפורום הזה. למרות שצניעותך מעוררת הערצה, זה אולי זה יפתיע אותך לדעת שאתה לא הסטודנט ו/או האקדמאי היחיד בפורום. אך ללא ספק, כפי שרבים ממבקרי האקדמיה טוענים, קיום או העדר תעודה לא מעידים הרבה על רמת האינטלגנציה של אדם (ובטח לא על דרך ארץ).
בוא נבחן את הטענות שלך לפרטי פרטים:
טענת ש:
ציטוט:
אזרח לא יכול ללכת ולבקש תעודת יושר מהמשטרה. המעסיק מבקש עבורו, ומקבל את הרישום הפלילי (כאמור - שני טפסים).

א.
ציטוט:
אזרח לא יכול ללכת ולבקש תעודת יושר מהמשטרה.
[
צודק למרות שלא כיוונת לכך. טכנית לא יכול מכיוון שהתעודה לא נקראת "תעודת יושר" היא רק מכונה כך ע"י הציבור. מה שאותו אזרח עושה הוא לבקש פלט "רישום פלילי" (או העדרו).בהנחה שלא ידעת זאת ובמילא הצורך והתוכן זהים, אזי
כל אזרח יכול לקבל את הרישום הפלילי הנוגע לענייניו, בכל תחנת משטרה שמאפשרת את השירות, מכורח חוק חופש המידע. צנחן1 כבר רימז לכך בהגדרתו את התעודה כ"תעודה יושר" בתגובתו, g.l.s.h אמנם קיבל תעודת רישום פלילי, אך מכנה אותה בכינוי הנפוץ שלה.
ב. כהמשך לטענה השגויה שלך (אבל נכונה סמנטית) המשכת ב:
ציטוט:
המעסיק מבקש עבורו, ומקבל את הרישום הפלילי (כאמור - שני טפסים)

אם המעסיק לא מורשה לכך בחוק, הוא לא יכול לקבל את הרישום הפלילי על דעת עצמו. הוא יבקש זאת רק באישור האדם שבעברו מתעניינים - משמע האדם עצמו ביקש את הרישום הפלילי ובאותה מידה יכל לגשת לתחנת המשטרה. אתה מוזמן להודות בטעותך שנובעת כנראה מקריאת הדף באתר המשטרה ודף זה בלבד שהובילה למחשבה שרק שלושת הגופים המצויינם שם יכולים לקבל רישום פלילי של אדם.

לסיום, במקום להסתמך על הלוגיקנים היוונים רציתי לסיים בציטוט מספר משלי בנוגע אליך והתנהלותך בפורום. לאחר התלבטות כיצד לנהוג, נטיתי לצד פסוק ה' אבל לבסוף כנראה שפסוק ד' מתאים יותר להתנהלות מולך ובו אתמיד ואסיים את הדיון...

נ"ב לפני מספר חודשים הליכה קצרה לדואר לשם תשלום 30 שקלים ועמידה בתור כעשר דקות בתחנת משטרה, הניבו לו לי את הדבר הבא:
https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...08/40264962.jpg

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 08-08-2007 בשעה 14:44.
ישן 08-08-2007, 15:18

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "כל הכבוד"

אתה רק מחזק את מה שכתבתי (או שאולי היית ציני, ולא הבנתי).

אם הבנתי נכון, אזי בסעיף א' אני צודק (ולו סמנטית), וסעיף ב' זהה לחלוטין למה שאתה כתבת (או ששינו את המשמעות של "עבורו" בשפה העברית).

אגב, אולי אציין בפעם השלישית. לא הסתכלתי בדף אינטרנט בלבד (לא שיש בזה משהו פסול. לצערי, אינני מכיר את כל הנהלים שבעולם בעל-פה). שאלתי, באופן אישי (רוצה לומר - במו פי) את האחראית בנושא. הבאתי את תשובתה (שניתנה בהקשר של חברי הכבאי-לעתיד) במדויק.

אני עדיין עומד מאחורי הדברים (בהנחה סבירה לחלוטין - שלא הוטעיתי), ולא רואה איפה סתרת אותם. מעבר לכך, אין לי כוונה להגרר לויכוח אישי איתך. ויכוח ענייני, כמובן, הוא דבר שאשמח לנהל.
ישן 07-08-2007, 06:35
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "גם סגירת תיק בעילת חוסר אשמה..."

תה מסתכל מנקודת מבט של שוטר, ואני מסתכל מנקודת מבט של האזרח. אם הוא יגיש בקשה לרשיון לנשק משרד הפנים יפנה למשטרה ויקבל תשובה שיש לו ר.פ. על עבירת נשק שנסגר מחוסר הוכחות . הוא לא יקבל רישיון. אם התשובה תהיה שהתיק נסגר מחוסר אשמה הוא יוכל לקבל רשיון. אם התיק נסגר מחוסר אשמה אפשר גם לבקש את מחיקת הר.פ.

ישן 08-08-2007, 12:42
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "גם סגירת תיק בעילת חוסר אשמה..."

קרדיט לפורטל הזוכים והחייבים. http://www.hov.what2do.co.il/Page16103.asp

<B>חוק המרשם הפלילי ותקנת השבים, התשמ"א – 1981, מסדיר את ניהולו של מאגר המידע הפלילי. בין השאר קובע החוק כללים לגבי תקופות התיישנות ומחיקה החלות על סוגי המרשם השונים.

חוק המרשם הפלילי קובע כי המידע במרשם הוא חסוי, ואדם המעיין בו ללא שהוא מורשה לכך עובר עבירה שהעונש המקסימלי עליה הוא שנת מאסר. אף על פי כן, מעסיקים רבים נוהגים לבקש ממועמדים לעבודה להציג את גליון הרישום הפלילי שלהם (אדם רשאי לקבל לידיו את הרישומים אודות עצמו). מאחר ואנשים רבים אינם רוצים להתעמת עם מי שאולי יהיה מעסיקם לעתיד, הם פונים לעזרת הנשיא ומבקשים למחוק את הרישום.

מבנה המרשם הפלילי:

כל קביעה של בית משפט בתיק פלילי נרשמת במאגר מידע שמנהלת המשטרה. זהו הרישום הפלילי. הרישום הפלילי מורכב כמפורט :

א. מרשם פלילי - תיקים שהטיפול בהם הסתיים – תיקים שהגיעו לבית משפט והסתיימו בהרשעה / עונש ללא הרשעה ועוד.

ב. רישום משטרתי – משפטים וחקירות תלויים ועומדים (מבדים).

ג. רישום משטרתי – תיקים סגורים – תיקי חקירה משטרתיים שנסגרו ללא העמדה לדין, וכן תיקים שהטיפול בהם הסתיים ובינתיים חלפה תקופה המחיקה שלהם.

תקופת ההתישנות ותקופת המחיקה:

במהלך תקופת התיישנות של הרשעה פלילית גופים מסויימים זכאים לקבל מידע אודות ההרשעה. פרק זמן זה משתנה בהתאם לעונש שהוטל ובהתאם לגורמים נוספים. למשל: הרשעה של אדם בגיר שלא הוטל בה עונש מאסר תתישן לאחר שבע שנים. עם תום תקופת ההתיישנות מתחילה תקופת מחיקה של עשר שנים. במהלך תקופת המחיקה מספר הגופים הרשאי לעיין ברישום הפלילי קטן .

(כאן מגיעה טבלה המחשבת את תקופות ההתיישנות לפי סעיף 14 לחוק. לא עבר טוב בהעתקה.)

ככלל, תחילת תקופת ההתיישנות הינה מיום גזר הדין. במידה והתקיים ערעור על פסק הדין, והשתנה העונש בערעור- העונש הקובע לחישוב ההתיישנות, הינו העונש שהוטל בערעור.

כדאי לדעת - קיים הבדל מהותי בין שלושת עילות סגירת התיקים.

1. "אין אשמה".

2. "אין ראיות".

3. "אין עיניין לציבור". ("נסיבות העיניין אינן מצדיקות המשך ברור").

בעוד שהוצאת פלט "רישום פלילי" - פלט הנדרש ע"י מעסיקים רבים בארץ כתנאי לקבלה לעבודה לא יראה על תיק הנסגר מ"חוסר אשמה", סגירת התיק בשל נסיבה אחרת ("אין ראיות" או "אין עיניין לציבור") תמשיך להופיע בפלט ולפגוע בסיכויו של החשוד לקבלה לעבודה הנדרשת - כל זאת בלא משפט כלל ובלא ברור אמיתי של הנסיבות.

לאור זאת ראוי ונכון להגיש בקשה לשינוי עילת הסגירה בתיק הפלילי בכול מקום בו אין אשמה.

ישן 06-08-2007, 23:29
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
את חטאי אני מזכיר היום:

פעם הייתה לי סכין בולו של ספק-פלוס,
http://www.flyingtigerssurplus.com/...shbgid-536.html,
שהייתה מצויינת בעבודתה, והיא - לחתוך קוצים בשדות גבוהים בטיולים באזורים לא מסומנים (לא בשמורות טבע, אל תחששו), וגם כשצריך לחתוך כל מיני ענפים בהתאם לצורך.
יום אחד, אחרי כמה שנות שימוש, קהתה הסכין, ולקחתי אותה למשחיז. באותו יום היה לי דייט, והבחורה רצתה שנלך לכותל, כי המון זמן היא לא עברה שם. טוב, הלכנו. רק מה? שכחתי לגמרי שהסכין אצלי, והכותל כותל, ושניהם לא הולכים ביחד. בכניסה שיקפו לי את התיק, ושואלים אותי "מה זה?" אמרתי, "סכין". טוב, הופל'ה לנקודת המעצר באמצע דייט ראשון. אחרי חצי שעה של חקירה השתכנעו שאני מטומטם אבל ללא כוונה פלילית, והציעו לי - כתב אישום, או לחילופין לשלוח אותי הביתה בתנאי שאני חותם על טופס ויתור על הסכין. החלטתי לוותר במקום להגיע למשפט - בכל זאת, הסכין שווה 400 ש"ח והמשפט מסתמא יותר מזה - ויצאתי לדרכי (אה, ולא היה המשך לדייט). תיאורטית, הם היו אמורים להשמיד את הסכין. מעשית, אני משוכנע מאוד שהיא עד היום ברשותו של קצין משטרה זה או אחר.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 07-08-2007, 07:00
צלמית המשתמש של winner
  winner winner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.03
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "וואו, נפלת בצורה רצינית ......."

לפי חוק העונשין:

184. הגדרות (א/95,93) (תיקון: תש"ן, תשנ"א)
לענין סימן זה -
"סכין " - כלי בעל להב או כלי אחר שסוגל לדקור או לחתוך;
"אולר" - סכין מתקפלת שאורך להבה אינו עולה על עשרה סנטימטרים ושלא ניתן להפכה, בעזרת קפיץ או באמצעי אחר, לסכין שלהבה קבוע;

186. החזקת אגרופן או סכין שלא כדין (תיקון: תשנ"א, תש"ס, תשס"א)
(א) המחזיק אגרופן או סכין מחוץ לתחום ביתו או חצריו ולא הוכיח כי החזיקם למטרה כשרה, דינו - מאסר חמש שנים.
(ב) לענין סעיף זה, חזקה היא כי החזקת אולר הנה למטרה כשרה. החזקה לפי סעיף קטן זה לא תחול על החזקת אולר במוסדות חינוך או במקומות אחרים, הכל כמפורט בתוספת, או בסמוך אליהם.
(ג) השר לביטחון הפנים רשאי בצו, מטעמים של שמירה על ביטחון הציבור ובאישור ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת, לשנות את התוספת לענין סעיף קטן (ב).

זו בדיוק הבעייה - לנשק אפשר לקבל רשיון או אישור נשיאה, לסכין - לא, ולך תוכיח למה יש לך סכין... (לעניין זה גם לדרמן עם להב ננעל נחשב בעייתי)
ישן 07-08-2007, 09:02
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אתה לא עבריין, בתנאי שאתה שומר את הקבלה.
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Levik שמתחילה ב "תודה"

אם עוצר אותך שוטר בדרך מהחנות הביתה, הרי שהקבלה מוכיחה שקנית את זה עכשיו ואתה נושא אותה מסיבה סבירה - כדי להביא אותה הביתה.
בלי קבלה?
נדפקת. אבל אם הסכין באריזה, קרוב לודאי שהשוטר יעשה לך נו-נו-נו וישלח אותך הביתה בכל מקרה.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 08-08-2007, 04:31
צלמית המשתמש של micjeep
  micjeep micjeep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.07
דייט לכותל ?
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "את חטאי אני מזכיר היום:"

ן
ציטוט:
במקור נכתב על ידי YGH
פעם הייתה לי סכין בולו של ספק-פלוס,
http://www.flyingtigerssurplus.com/...shbgid-536.html,
שהייתה מצויינת בעבודתה, והיא - לחתוך קוצים בשדות גבוהים בטיולים באזורים לא מסומנים (לא בשמורות טבע, אל תחששו), וגם כשצריך לחתוך כל מיני ענפים בהתאם לצורך.
יום אחד, אחרי כמה שנות שימוש, קהתה הסכין, ולקחתי אותה למשחיז. באותו יום היה לי דייט, והבחורה רצתה שנלך לכותל, כי המון זמן היא לא עברה שם. טוב, הלכנו. רק מה? שכחתי לגמרי שהסכין אצלי, והכותל כותל, ושניהם לא הולכים ביחד. בכניסה שיקפו לי את התיק, ושואלים אותי "מה זה?" אמרתי, "סכין". טוב, הופל'ה לנקודת המעצר באמצע דייט ראשון. אחרי חצי שעה של חקירה השתכנעו שאני מטומטם אבל ללא כוונה פלילית, והציעו לי - כתב אישום, או לחילופין לשלוח אותי הביתה בתנאי שאני חותם על טופס ויתור על הסכין. החלטתי לוותר במקום להגיע למשפט - בכל זאת, הסכין שווה 400 ש"ח והמשפט מסתמא יותר מזה - ויצאתי לדרכי (אה, ולא היה המשך לדייט). תיאורטית, הם היו אמורים להשמיד את הסכין. מעשית, אני משוכנע מאוד שהיא עד היום ברשותו של קצין משטרה זה או אחר.

באמת מזעזע...דייט לכותל, טוב,כל אחד וההנאות שלו.

מה ההגדרה לנשיאת סכין ? אני מסתובב עם SOG תמיד ( חוץ מאשר בדייטים ) האם יכול לגרור רישום פלילי ?
ישן 07-08-2007, 22:53
  מאצו פיצו מאצו פיצו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
איזה מין פורום זה

אדם נתפש מסתובב עם סכין.
במקום לעצור רגע ולחשוב, לצורך מה הסתובב אותו אדם עם סכין בכליו.
במקום לתת את הדעת לסכנות האורבות לציבור כולו מתופעת הסכינאות.
כולם חשים לעזרתו של אותו בעל סכין, ונותנים לו עצות, מן הגורן ומן היקב, כיצד להציל את עצמו מן ההשלכות של מעשהו. האם זה פורום "בטחון"? האם זה הפורום שבו רק לאחרונה קוננו חבריו על "בטחון פנים רעוע"?
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=337666
רבותי , מי שמסתובב עם סכין בכליו, אינו תורם לבטחון הציבור, גם אם לא התכוון מלכתחילה לעשות בו שימוש.
ולפני שהייתי נותן לאיש כזה עצה, הייתי מנסה לברר לשם מה החזיק בסכין.
ישן 08-08-2007, 18:57
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי מאצו פיצו שמתחילה ב "איזה מין פורום זה"

איזה מין פורום זה?
פורום שמבין שיש כאלו שנושאים לדרמן או אולר. אף אחד לא המליץ פה לשאת סכין שיוכל לשמש לתקיפה/הגנה.
אם תפשפש בהודעות בפורום תוכל לראות שאפילו היו פה כאלו (ואני בינהם) ששללו נשיאת סכין למטרות כאלו (ראה את האשכול שעסק באקדחים כנשק משני בצה"ל) אם מהיבט פרקטי ואם מהיבט חוקי.

ישן 08-08-2007, 15:33

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Netanelh1021 שמתחילה ב "מה אסור לסתובב אם סכין גם אם..."

לדעתי (אחד שהסתובב כל שירותו הצבאי עם Spyderco) - התועלת שתצמח מכך שתסתובב עם סכין, גם באיזור מסוכן, נמוכה מהנזק שעלול להגרם לך ו/או לאחרים.

זה נחמד לעשות דאווין של סכין-לקילוף-תפוחים בנעל, וזה נחמד לפעמים כשאין לדרמן, אבל מסוכן (למשל, השילוב של סכינים, אלכוהול וסמים לא עושה טוב).

בעריכה - לפני כמה חודשים נכנסתי עם חבר שלי לאוניברסיטה בשער הולכי-הרגל. מדובר בקמפוס שידע פיגוע, כך שהאבטחה פה קפדנית. הבחור צפצף כמה פעמים במעבר, ואחרי חיפוש דקדקני שלף סכין (מה זה סכין - מאצ'טה) מהנעל. הבנאדם הסביר שזה במקום אולר (בנעל!), והמטומטמים נתנו לו לעבור.

אתה רואה איזה תרחיש בו הסכין הזו תסייע למשהו בתוך האוניברסיטה? טמטום.

נערך לאחרונה ע"י Rationalist בתאריך 08-08-2007 בשעה 15:36.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:25

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר