לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-08-2007, 10:45
  Phinox Phinox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.04.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי d master שמתחילה ב "אני מחפש משהו הרבה יותר..."

שלום רב!

אני חשבתי על משהו אחר לגמרי! אם מה שאתה צריך זה באמת, כפי שאמרת, להבדיל בין דף שחור ללבן, אזי אין לך צורך במה שכתבתי. אני חשבתי שיש לך מסמכי טקסט, שחור ע"ג לבן, שאתה מעוניין להבדיל ביניהם ע"ס טקסט מסויים המצויין באזורים מסויים בדף.

לעניינו. את מה שאתה מנסה להשיג לא יהיה קשה ליישם. יש לך כמה אופציות; חיישנים אופטיים הם השכיחים ביותר לעניין.

אני בטוח ש-, כפי שכבר נאמר מעלי, בקר פשוט יעשה את העבודה עבורך בצורה הטובה ביותר!

האם את דואג אך ורק לקטע האופטי במערכת, או לתכנון כלל המערכת? (היינו, תכנון המסוע וכו'.)

גם במידה ואתה דואג לתכנון כלל המערכת, אין הדבר אמור להיות קשה יתר על המידה.

נשמח לסייע לך בכל שאלה שתהיה לך!

בברכת כל טוב והצלחה רבה (!) בכל, אריה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-08-2007, 06:55
  revolushion revolushion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי d master שמתחילה ב "הבקר זה לא בעיה הקטע כאן..."

דבר ראשון, תחפש לך מצלמה כלשהיא...כמה שיותר פשוטה , בסביבות 300 ש"ח (אני לא מכיר בשוק חיישנים אופטים ייחודים למטרה זו, בדר"כ משתמשים במצלמה בסטנדרט PAL או NTSC).

דבר שני, יש את הרכיב EL1881 שמקבל בכניסה אות וידאו דיגיטלי ומפרק אותו לאותות הסנכרון.
את אותות הסנכרון אתה מכניס למיקרו בקר בכניסות דיגיטליות (אולי תצטרך לבצע המרת מתחים), ובנוסף לחבר את אות הוידאו המקורי למיקרו בקר באמצעות ADC.

ברגע זה סיימת את שלב החומרה.

השלב הבא הוא לכתוב קוד שמבצע עיבוד כלשהוא. להתחלה, אם אתה מעוניין שהוא יבדוק אם הדף שחור או לבן, תבצע מיצוע בין מספר נקודות בדיקה על אות הוידאו.

כמובן שאת דגימת אות הוידאו אתה עושה בעזרת אותות הסנכרון מהרכיב EL1881.

אני יודע שזה הסבר קצת פשטני, אבל אתה תבין הרבה יותר כשתתחיל להתעסק עם זה.

ישן 14-08-2007, 08:03
  revolushion revolushion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי d master שמתחילה ב "אבל איזה מידע אני אקבל אחרי..."

נכון, אתה תקבל ערכים ספרתיים של כל שורה ובאמצעות ערכים אלה אתה בודק האם התמונה היא כהה (דף שחור) או האם התמונה היא בהירה (דף לבן).
איך בדיוק עושים זאת... בדר"כ ערך של 0 הוא שחור ו - 255 הוא לבן (במידה וה - ADC הוא 8 ביט)
אתה יכול,לדוגמא, לדגום 16X16 נקודות ע"ג התמונה ולעשות בינהם ממוצע.
במידה והערך הוא מעל 180, אתה יכול להגדיר שהדף לבן, וכאשר הערך הוא מתחת ל 100, אתה יכול להגדיר שהדף הוא שחור.
כמובן שזו בדיקה מאד פשוטה ויש לה חסרונות... אך זה במידה והבקר שלך אינו מהיר מספיק.

אם אתה רוצה שהבדיקה תהיה יותר אמינה, תצטרך לפתח אלגוריתם יותר מורכב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:26

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר