לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-08-2007, 12:37
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
ה"פנימיה הזאת" היא המלמ"ש - "מרכז לימודי משטרה......
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אוקיי.. תודה :). זה נשמע..."

שממוקם על גבעה מוריקה בסמוך לשכונות הצפון מזרחיות של ק. אתא (בעבר הישוב הקרוב ביותר לשם היה שפרעם והכינוי "שפרעם" בפי לא מעט ותיקי משטרה עדיין מתיחס לעיתים למלמ"ש)....
מדובר בבסיס סגור שבו ממוקם אף מוזיאון המשטרה (מעניין כשלעצמו) ותצוגת רכבים הסטוריים נאה.
בעניין התגבורים והיציאות - לא הייתי ממהר להסיק מסקנות היות וצוערי קורס הקצינים די מטורטרים מבחינת תגבורים והקפצות כשכל זאת "מעכשיו לעכשיו" על פי המציאות ההפכפכה שבמדינה...
אתה יכל להיות בטוח שבחמישי הקרוב אתה יוצא הביתה ולפתע ביום רביעי עקב מקרה כזה או אחר שאירע בכפר כזה או אחר או לחליפין הפגנה בלתי מתוכננת אתה יכל למצא את עצמיך מוקפץ לשלושה ימים לצורך תגבור הכוחות בשטח...

הקורס כפי שנכתב הוא ארוך למדי (בעבר הוא קוצר אך הוא הוחזר למתכונת הארוכה וכ"כ בעבר אם אינני טועה הוא היה משולב עם לימודים ואף הוכר כחלק מתואר ראשון באוניברסיטת חיפה).

ההשוואה בינו לבין קורס קצינים צהל"י היא די לא במקום היות והתכנים הם כמובן שונים בתכלית!
הרבה מאוד חוקים ותקנות, הרבה פסקי דין ולא מעט תרגילי שטח מעשיים.
לפני תחילת הקורס במלמ"ש יוצאים המועמדים לחודש של אימונים גופניים/כושר במכללת נעורים שליד נתניה ומחוייבים לבצע ולעבור בוחן בר אור...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-08-2007, 12:58
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ה"פנימיה הזאת" היא המלמ"ש - "מרכז לימודי משטרה......"

סלח לי לבני היקר, אבל ההכשרה כרגע בבה"ד 1 היא על סף הבזיון.
תזכור שקצינים שופטים חיילים, ולא באמת מודעים תמיד למגבלות ולחובות שלהם,
תזכור שקצינים חייבים לדעת קצת יותר מאשר את התו"ל הסורי, וההשקעה בלימודי ההיסטוריה של האזור נמוכה מדי.
המקום היחיד שמשקיעים בו בבה"ד 1 זה בהשלמה הקרבית. כל שאר התרגילים וההתנסויות פשוט לא מספקים, וסופו של דבר - מקווים שההשלמה תספק את החסר. חבל שזה נכון רק בחלק מההשלמות (מדוע ולמה השלמה טכנית בחה"א קצרה יותר מהשלמה טכנית של חיל התקשוב? למה כל אידיוט יכול להיות קצין חימוש או לוגיסטיקה - ולמה כל כך רבים מהם עדיין בקושי יודעים לקרוא כראוי גם אחרי הקורס וההשלמה? ולמה לעזאזל יש כל כך הרבה קצינים שבינם לבין פיקוד פעורה תהום שהיתה יכולה להסגר עם הכשרה טובה יותר?)

ישן 10-08-2007, 13:33
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אבל נחמיה - אני לא טענתי אחרת !...."

הנה, דוגמאות להכשרה:
תיק תכני חובה להגנ"ש מכיל סק"ג שנלקח מוויקיפדיה וחומר מודיעין אחר מעודכן לשנה שעברה, וגם זה בקושי. ומדובר על הגנ"ש בגזרה חמה שרצוי להכיר מה קורה שם..

במקום לדחוף להתבטאות עצמית ויצירתיות, כל ביקורת שיפור/שימור (שחייבת להנתן) צריכה להיות בהתאם לתכונות הקצין.
כלומר - צוער שהעביר שיעור איכותי למרות הפרעות זוכה לביקורת של - "לשימור - החלטיות ונחישות, כושר אינטלקטואלי-מקצועי, אומץ איתנות וקור רוח; לשיפור - התמצאות במרחב, אנושיות ומוסר וכשירות גופנית/קרבית".
(זאת עוד דוגמה עדינה.. מוזר לי שזה המקום שעליו פיקד להטוטן מילים ידוע לשמצה)

בהכנה לבה"ד לומדים תו"לי אוייב עתיקים ולא עדכניים במקום ללמד עקרונות לחימה וכדומה. בבה"ד לפחות כבר מעדכנים אותך קצת יותר.

אין מספיק התנסויות פיקודיות, ההתנסויות הפיקודיות יכולות גם להיות מגוחכות להפליא. החומר האנושי שממנו מורכבים המדריכים לעיתים ירוד ביותר, ויש הפרשי רמות בולטים בין מפקדים שונים.
במקום לקחת את האיכותיים ביותר להדרכת קצונה, מגיעים לשם לא מעט אנשים שנבעטו הצידה.

כמובן שבהשלמת החי"ר המצב קצת שונה (סגל איכותי יותר, אימונים רציניים בהרבה), אבל סופו של דבר - בהשלמות האחרות התכנים בעיקר מקצועיים (ודי רדודים ביחס למה שצריך, בחלק ניכר מההשלמות), וכך יוצא שמגיעים קצינים חסרי ידע, חסרי ניסיון, ובעיקר חסרי הבנה לאחריות שיש עליהם. או סתם בעלי סג"מת קשה.

ישן 13-08-2007, 13:20
  EMT EMT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.04
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "הנה, דוגמאות להכשרה: תיק תכני..."

תורת לחימה ברמת המחלקה (יותר נכון טכניקות קרביות ) ללא שינוי כבר כ-40 שנה לערכתי.
מימי הספר האגדי מחלקת הרובאים - 1956.

זה מה שמ"מ צעיר צריך במיוחד עם מיועד הקצין לתפקידי מטה ברמת הגדוד-חטיבה.

לדעת דין משמעתי (כן כן מילה מרכזית היא משמעתי) מעבר לנלמד היום (אני משוכנע שזה לא שונה מסדנא של 4 מפגשים שאני עברתי פעם) מספיק ודיי. לרוב מכריע לא יצא להשפוט כלל, ולאלה שכן
אין כשר בין עבירות המשמעת ודינם - דין משמעתי לבין פסקי דין באזרחות שיש אותם אין סוף.
קשר ברמת מ"פ או מג"ד (זה עוד מזה רחוק לרוב הצוערים ) ששופטים עם סירוב פקודה או התחצפות
הוא גם מקרי לחלוטין. מלבד העובדה שמערכת יודעת לתקן או לתמוך לכוון קבלת החלטה נכונה.

לכל הקשור בהערות הנרשמות לצוערים בתום התנסות הדרכתית. לא מספיק לדעת להרכיב הרצאה איכותית אלה גם לדעת לעביר אותה בצורה נכונה - אחרת היא שווה לתחת. דוגמא בולטת תפגוש בעולם האקדמיה. מרצה יכול להיות גאון הדור אבל להרצואת הוא לא מסוגל - תוצאה קליטת הסטודנט שווה ל- 0 .

עכשיו תחשוב על מצב בו קליטת המש"קים וסמלים שלך שווה ל-0 אחרי קפ"ק 2?

ויקיפדיה כמקור הסקירה מודעינית היא בעיה מקומית. מודעין של בה"ד 1 ידע בזמני לתת את כל האמצעים. קצינת תוד"א לערכתי עדיין יושבת במשרד בבניין מפקדה בקומת הקרקע. למרות שהכל חייבים לקחת בפרופורציה. הגנ"ש או אבט"ש זו משימת אבטחה שלא מצריכה סקירת אויב/מכשולים ברמה של קפ"ק 2 של קרב שב"ש אוגדתי.

אבל מה כן - תמיד יש מקום לשיפור. במערך ההדרכה בפרט. אבל כמו רוב הדברים מילת הקסם היא - כסף.
ישן 10-08-2007, 13:48
  hapshan hapshan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.07
...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "סלח לי לבני היקר, אבל ההכשרה..."

בחיל התקשוב, אין קצונה טכנית. יש השלמה מערכתית ויש השלמה טקטית (קשר"גים). אין בכלל מה להשוות בין קצונת תקשוב מבחינת תכנים וידע נדרש לקצונה טכנית של ח"א מבחינת נסיון ורקע קודם (לטובת ח"א). בחיל האוויר לא יוצאים מפעילי מחשב, פקידות, צפ"טיות ושאר אנשים לקצונה טכנית (בניגוד למקורות הקצונה של חי"ק), אלא רק אנשי מקצוע בעלי רקע מעשי ותיאורתי-השכלתי מספק שהוכיחו את עצמם תקופה ממושכת ורק זקוקים להמשך רקע מקצועי ופיקודי שיוכל לספק להם את הרקע של קצינים טכנים ולא רק נגדים.

למה כל אידיוט יכול להיות קל"ג או קח"ש בלי לדעת לקרוא או לאיית את שם החיל שלו? פשוט מאוד, היצע דרסטי של תקנים ותפקידים אל מול ביקוש אפסי :-)

עניין ההכשרות וההדרכה בזרוע היבשה הוא מאוד בעייתי, אתה יכול בעצמך לחפש "הדרכה" ולמצוא שרשור ארוך שמציג את כל הבעיות בעניין. עד שקרנה של ההדרכה בירוקים תעלה (כמו בח"א וח"י לדוגמא) - הרמה תישאר בהתאם, וחבל. השלמת "גפן" לא שונה משאר השלמות ירוקות באופן ניכר.
ישן 10-08-2007, 14:12
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי hapshan שמתחילה ב "..."

זאת קצונה טכנית לכל דבר - אני יודע על מה אני מדבר, מהסיבה הפשוטה שאחי נמצא עכשיו בהשלמה הטקטית ("קרבית").

בחה"א יוצאים אנשים מהמערך הטכני לקצונה במגזרים טכניים אחרים - כך מנוען יכול להיות קצין מבנה: במקרה אחד שאני מכיר זה היה אסון טוטאלי, במקרה שני - בגלל, ורק בגלל - האופי והאיכות של אותו קצין הוא צלח את התפקיד והתקדם באמת הלאה, ולא נבעט שמאלה. עוד שבועיים שלושה אקבל קצין צעיר משהתחיל במגזר שונה, ויהיה שמח - במיוחד אחרי קצין שצמח כנגד במקצוע. מהבחינה הזאת אין הרבה הבדל בין צפ"טית שיוצאת לקצונת תקשוב.,
אגב, כיום המצב מאפשר לצאת לקצונה טכנית אחרי 7 חודשי שירות, ובהתחשב בזה שחוסמים את תפקידי הקצונה המנהלתית/תעופתית לאנשי המערך הטכני, יוצאים יותר מדי אנשים שאולי הם בעלי אופי פיקודי טוב, ולרוב הם גם הנדסאים, אבל הם חסרי הבנה מקצועית מעמיקה במגזר שבו הם הולכים לשרת..

אז ההבדלים לא כל כך גדולים.

גם ההכשרה בחה"א מטופשת (קורס מ"כים חה"א.. נו באמת), לא מוכנים לשנות מסלולי הכשרה מסיבות אוויליות נטו, משבצים אנשים במקצוע בלי הבנה או רצון להבנה (איך יכול להיות שגף מטוסים מורכב מ-60% חיילות ו-40% חיילים.? מישהו רוצה לנחש מי עובד יותר?). ביותר מדי קורסים אין חובה ללימוד אנגלית טכנית, ומגיעים לשטח אנשים שלא יודעים לפתוח ספר, שלא לדבר על להבין מה כתוב.
אני - ואני נחשב לחייל איכותי בתוך המגזר שלי - לא מבין מה רוצים ממני בהרבה מקרים בגלל הכשרת בסיס לא מספיק איכותית. מתעקשים להפוך את העסק לבית חרושת לחיילים, ולא לבית ספר לטכנאים תעופתיים.

הכשרת היחידות המיוחדות וכדומה זה סיפור אחר. כמו שבירוקים זה סיפור אחר.

ישן 10-08-2007, 14:29
  hapshan hapshan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.07.07
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "זאת קצונה טכנית לכל דבר - אני..."

-קצונה טקטית בחי"ק לא מתעסקת בעיקרה ובייעודה בתיקון וכשירות ציוד (על אף שיכולים בהחלט להיות כפופים לקשר"ג גם טכנאים ולא רק מפעילים), אלא בהפעלתו ביחידות השדה. הבדל שונה מאוד מהגדרת היעוד של הקצינים הטכניים ולהק ציוד.
-אין ורסטיליות כ"כ שונה בין המגזרים, יש מס' קטגוריות שתחתן כמה מקצועות שקשורים זה לזה באופן יחסי, וניתן להציב קצין ולצפות שיוכל לעשות את ההסבה בלי בעיות מיוחדות. זה לא שלוקחים קציני אלקטרוניקה ומציבים אותם בתור קציני אחזקה (מגזר שונה לגמרי). מטומטמים יש בכל מקום, אבל בכלליות השיטה יחסית עובדת.
-על הנייר ניתן לצאת לק' טכני ח"א תוך 7 חודשים. בתיאוריה, לא יקרה או אם יקרה - במקרים מיוחד מאוד נדירים. עיקר הרעיון הוא לא יכולת פיקודית ואופי "נוח", אלא דווקא שלב מקצועי ונסיון. לא רואה אף מטת"א שיתן לטוראי/רב"ט המלצה לצאת לקצ"ט ח"א בדרגה הזו.

עד שלא נתקלת בהכשרות ירוקות, אין לך בסיס ממשי להשוואה.
עד כמה שקורס מ"כים ח"א הוא הזוי, בסופו של דבר, הם מבצעים את העבודה הנדרשת מהם, בין אם הגנ"ק או אם הדרכת חי"ר, בצורה טובה הרבה יותר טובה ממגל, לדוגמא. תסתכל על ההכשרה במחנה 80 לעומת ביסמ"ת.
שורה תחתונה, בח"א לוקחים את הטובים ביותר או את המתאימים ביותר להכשרה, בתנאי שיש להם יכולות ומוטיבציה. דיברת פעם עם מדריך בחטיבת ביסלמ"ח? משום מה, בירוקים ובמיוחד בקרבי, להיות "גנן" או מדריך הכשרות יסוד זה השיבוץ הכי גרוע - נראה כי מההתחלה תפיסת היסוד מקדשת את הפעלת הכוח ולא בניין הכוח. חבל.

בנוגע להכשרות בביסל"ט, פשוט מאוד - האינטרס הוא לתת את הרקע התיאורטי המינימלי המספק לעבודה מעשית, ועיקר ההכשרה המעשית תתבצע ביחידות. התיאוריה הולכת ונבנית עם השלבים המקצועיים - כי בסופו של דבר, בשביל התכל'ס לאו דווקא צריך לשנן יותר מדי ספרים. טכנאות זה לא הנדסה.
ישן 10-08-2007, 15:00
צלמית המשתמש של NehemiaG

זהו, שזה באמת עצוב וקורה
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי hapshan שמתחילה ב "[font=Verdana]-קצונה טקטית..."

אחי, כמת"מניק, הגדיר קשר"ג שלא צמח מהשטח כנזק. קשר"ג, בנוסף להיותו ילד הכאפות של המג"ד צריך להכיר גם את הבעיות הטכניות שבשטח ולתת פתרונות, בין אם פיקודיים, ארגוניים או טכניים - כמו ק. טכני +.

מטת"א 28 התנגד ליציאת שלושה חיילים מגף מנועים לקצונה טכנית מוקדמת, אבל לא הצליח לדחות את היציאה שלהם לקק"צ אחרי שנת שירות, לקצונת מנוענים! (תחום מורכב במיוחד)
במקרה הזה הם הנדסאים וטכנאים, חסרי רקע פיקודי ויכולת פיקודית.
מהעבר השני, אנשים איכותיים מעוכבים לקצונה, כי הם מיועדים לקצונת אחזקה שבה על כל מקום יש הרבה מתחרים יחסית.

יש יוצאי מגזר אלקטרוניקה שעוברים למגזר מתכת; כל אחד יכול לצאת לקצונת קש"ב; אנשי מגזר מתכת מגיעים לקצונת אחזקה אחרי תפקיד אחד.. יש שני מגזרים שלרוב מקבלים קצינים (בתפקיד ראשון) רק מהתחום שלהם - אלקטרוניקה ואחזקה.

אני מכיר פה ושם הכשרות ירוקות מהמשפחה ומהחברים. לא מבין עדיין למה הדרכה זה לא תפקיד שני ותפקיד חובה למ"כ וקצין שרוצה להתקדם. בנוסף, התרשמתי שיש עומס עבודה משמעותי על המדריכים אצל הירוקים למול חה"א.

ההדרכה בביסל"ט דומה ברעיונותיה להכשרה בבה"ד 7 (למעשה, ואני מניח שאתה מכיר את זה, חלק מהכשרות תקשוב מתבצעות בתוך ביסל"ט, וחה"א מקבל חיילים שעברו הכשרה בבה"ד 7 במקצועות מסויימים שהם לא תעופתיים גרידא) - נותנים לך בסיס מאוד רדוד של הכרת המערך, מנסים ללמד אותך תיאוריה ואז מעשי, ובשורה התחתונה מגיעים לשטח חיילים שלא יודעים אפילו איך לחבר מטען למכשיר. בקורסים המתקדמים עושים חזרה כללית, ומלמדים עוד דבר אחד בדיוק.
כשיש לחייל צורך בללמוד משהו חדש, הוא פונה למ"ע, שבעצמו עבר את אותה הכשרה (ואולי גם קורס השבחה חיצוני) ולכן גם הוא לא מכיר את הנושא הזה. שלא לדבר על זה שהמדריך אידיוט ולא יודע על מה הוא מדבר בקורס, כי נסיון השטח שלו עלוב ביותר.

יצא כבר כמה פעמים שלימדתי את המ"ע שלי דברים שלמדתי עצמאית, חלקם היו משמעותיים לעבודה השוטפת. בשביל התכל'ס חייבים בסיס תיאורטי מאוד מוצק, וזה לא ניתן בדרך כלל. כל יחידה מכשירה את החיילים ברמה שונה, וכמעט תמיד לא מספיק טוב - כי מי שמדריך את החיילים בהמשך הדרך לא עבר הכשרת הדרכה איכותית, או סתם אדם עצבני וחסר סבלנות כלפי צעירים.

ואיזו תשובה מקבל מענף אימונים טכניים מסמיך חיילי שמבקש לשדרג את רמת ההכשרה לראשי צוותות?
"שכח מזה, גם עכשיו זה יותר מדי"

ישן 10-08-2007, 23:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי hapshan שמתחילה ב "[font=Verdana]מקצועיות לעולם..."

מה בדיוק יעזור סיורים בשטחים לטנקאות?
גם חי"רניק גדול לא תצא בשטחים. הבעיה של קורס מ"כים חי"ר היא ברמה הנמוכה המקצועית שלו. מכיוון שהמדריכים עברו הכשרה גרועה, רמתם תהיה גם גרועה

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 10-08-2007 בשעה 23:12.
ישן 10-08-2007, 18:49
  ProphecY ProphecY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.05
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי hapshan שמתחילה ב "מעולה מבחינה מקצועית? מה..."

והנה אני כבר חשבתי שאני לא אצטרך להתערב.

כשלומדים לפקד על טנק אין שום משמעות לאיך הדברים עובדים בקו או בשטח. אני נשלחתי לקמ"ט אחרי 2 8 חושים בפלוגה מבצעית שזה פחות או יותר הכי מאוחר שאפשר לצאת. הגנן שלי לא היה בפלוגה מבצעית אבל זה לא מנע ממנו ללמד אותי ידע מקצועי,איתור ותפעול תקלות,ידע על התפקידים בטנק,תרגולות, ביצוע הסתערות ועוד אלף ואחד דברים שעוברים בקורס הזה. ולרגע לא הרגשתי איזו סוג של נחיתות בגלל שהוא אף פעם לא היה בקו מבצעי.
אם היו מלמדים בקורס איך לעסוק בפעילות מבצעית אז אני מסכים איתך היו צריכים להביא אנשים עם נסיון מבצעי אבל בקורס מפקדי טנקים לומדים לפקד על טנק.

ישן 10-08-2007, 20:21
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי תמיר20 שמתחילה ב "11 מ 800- יחידת הימ"מ."

לימ"מ הדרישה היא בריאות תקינה ברמה של חייל חי"ר - לא בהכרח 97, אבל ללא בעיה רפואית שעלולה להשפיע על כשירות הלוחם.

לגבי מה שנאמר קודם על קורס הקצינים במשטרה, יש למעשה שני קורסים: הקורס המנהלי נמשך 9-10 שבועות, ומיועד לאנשים שמיועדים להיות קצינים במטה - תובעים, קציני זיהוי פלילי, קציני אמ"ש (אגף משאבי אנוש), קשר וכן הלאה.מי שמתגייס לתפקיד יעודי (כגון - עורך דין שמתגייס לתפקיד תובע) עובר את הקורס הזה. בקורס לומדים נושאים בסיסיים שכל קצין במשטרה צריך להכיר- סמכויות, עבודת מטה, קצת הכשרה בנשק וכד'.
הקורס השני הוא קורס הקצינים היעודי, שנמשך כתשעה חודשים, ומיועד לקציני השטח - סיירים, חוקרים, בילוש וכד'. הקורס כולל חודש בבית הספר לכושר מבצעי, עשרה שבועות של שלב משותף (די דומה למנהלי) ועוד 16-17 שבועות של השלב המגזרי, בו מתחלקים הצוערים למגמות - מודיעין, חקירות ואג"מ. הקורס הוא קורס קשה הן ברמת הלימודים הנדרשת והן ברמת הלחץ בו נמצאים הצוערים לכל אורכו.
לגבי הדרגה שמקבלים בסוף הקורס קציני צה"ל - הדרגה הצבאית נחשבת רק אם היא מוגדרת כישימה לתפקיד אותו אמור הקצין לבצע, ויש לו מספיק וותק בדרגה. לדוגמה, אם מתגיש למשטרה עורך דין שהיה קצין בפרקליטות, התפקיד הצבאי שלו ישים ולכן בהתאם לנסיון המקצועי הוא יכול לסיים בדרגה אחת מתחת לצבאית. אם זה "סתם" קצין חי"ר או שריון - זה לא ישים, והדרגה שהוא יקבל תהיה עפ"י הוותק שלו במשטרה - מפקח משנה או מפקח.

ישן 10-08-2007, 23:57

שתי תשובות לפרשנויות:
א. הקורס לאוכלוסיה המנהלית קצר יותר מאחר והם אוכלוסיה מנהלית. כדי לתפקד הם צריכים לדעת את המקצוע שלהם (ותובע משטרתי, לדוגמה, מתגייס רק לאחר שהוסמך כעורך דין, ועובר הכשרה מתאימה לתפקידו ללא קשר לקורס הקצינים), אבל הם צריכים גם ידע בסיסי של קצין משטרה. אם, לדוגמה, קצין מאמ"ש נתקל בגנב, הוא צריך לדעת מה הסמכויות שלו. מותר או אסור לו לעצור את הגנב? איזה כח מותר לו להפעיל? ואם הוא צריך לכתוב מסמך, הוא צריך להכיר את כללי עבודת המטה במשטרה. אבל הוא לא צריך ללמוד איך מפעילים משמרת בסיור, איך מפעילים צוות חוקרים, או איך מנהלים מבצע בילוש (נושאים מרכזיים בשלב המגזרי של הקורס היעודי - כל מגמה וההתמקצעות שלה). לכן לאוכלוסיית הקצינים היעודית = הקצינים בשטח, שבאמת אמורים לרדוף אחרי הגנבים, עוברת הכשרה ארוכה ומורכבת הרבה יותר.
ב. אני לא מכיר שום מקרה של מישהו שקיבל דרגת קצונה סתם כך בגלל קשרים. גם אנשים שמתגייסים ישר כקצינים (כגון בעת גיוס למשמר האזרחי) עוברים בהמשך קורס קצינים מנהלי. כמובן שיתכן שמקורבים לצלחת יקבלו צ'ופרים אחרים (כגון קיצור פז"מ לדרגה, לדוגמה, או תפקיד נחשק) אבל לא דרגות קצונה.

נערך לאחרונה ע"י אישגדול בתאריך 11-08-2007 בשעה 00:03.
ישן 11-08-2007, 00:20
  Rationalist Rationalist אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.05
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי אישגדול שמתחילה ב "שתי תשובות לפרשנויות: א...."

א. אני מעדיף שלא לענות לסעיף א', מכיוון שאין לי משהו נעים לכתוב. הדבר הלא נעים שהתכוונתי לכתוב קשור להכרות שלי את המגזר המנהלי ואת המגזר הייעודי (שלא יוצא הצד הטוב מההשוואה).
ב. אני מכיר. אתה לא. אני כן. אני מכיר.

למעשה, אני מכיר קצינים שהתגייסו למשטרה, קיבלו דרגות קצונה מבלי שעברו קורס קצינים בסיסי ולאחר מכן התחמקו מהקורס המתקדם (בטח שלא במשא"ז).

יתרה מכך - את ארוחת ערב שישי אכלתי בביתו של קצין בכיר לשעבר, שהצליח להתחמק אפילו מפו"ם ולהתקדם בסולם. ההתחמקות שלו מפו"ם לוותה במשפט הבא (והיה שם קצין נוסף להעיד על אמיתותו): אני יכול ללמד אתכם מה זה פו"ם.

אני מכיר קצין שהתקדם מדרגת פקד לדרגת תנ"צ, באותו המסדרון במטה הארצי ומבלי שעבר תפקיד שטח אחד (ומי שמכיר, מבין עד כמה רב הקושי). במקרה הזה מדובר דווקא בכשרון וביכולת, ולא בקשרים.

לא חסרות דוגמאות. המשטרה הזו מתנהלת כחונטה וכחצר ביזנטית (ע"ע המפכ"ל הזה וקודמו), מצד אחד, וכמערכת ביורוקרטית סטייל טייס-אוטומטי, מצד שני.

בעריכה - אני מכיר, הכרות חברית רבת-שנים, נצ"מ שלפני כמה חודשים נתקל בעבריין תנועה (עבר באור אדום מול הרכב המשטרתי - בעל מספר צהוב - שלו), ושאל אותי (כמתנדב) מה הוא יכול לעשות. זה לא בגלל שהוא שכח את קורס הקצינים שלו (ממש לא), אלא בגלל שהמוטו במשטרה זה שב ואל תעשה. אף אחד לא יגיד לו כלום אם הוא יתעלם מעבירה, להיפך.

אני חוזר ואומר - מי שהחליט להוריד את המילים "והלחימה בפשיעה" משמו של אגף החקירות (דבר שגרם לפרישתו של ראש האגף דאז, ניצב סנדו מזור), ידע מה הוא עושה. זו תעודת-עניות מטורפת. משטרת ישראל כבר לא נלחמת בפשיעה, ואנחנו מדברים על כן-עבר-קורס-קצינים-או-לא. יותר טוב שנדבר על כן-עבריין-שהתגייס-או-כן.

נערך לאחרונה ע"י Rationalist בתאריך 11-08-2007 בשעה 00:24.
ישן 11-08-2007, 21:51
  טנדם טנדם אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.06
תרגיל יחצנו"ת של משטרת ישראל

חשיפת הימ"מ וקורס הימ"מ הינו תרגיל יחצנו"ת נואש למצוא מועמדים ראויים לגיוס לאור הענות דלה ביותר.
הדבר נכון לכלל היחידות המיוחדות של המשטרה שמזהזמן רב ישקושי באיתור וגיוס כח אדם איכותי לשורות היחידות הללו.
הסיבה העיקרית היא השכר השערורייתי שמוצע למועמדים/ מתגייסים שהואשכר הנמוך משכר מאבטח בתחבורה ציבורית למשל.
הרבה מועמדים השומעים את השכר המוצע מוצאים עצמם מתגייסים ליחידות הבטחה השונות של שירות הבטחון בארץ ובחו"ל.
חשובלומר כי שכר השוטריםבמיוחד ביחידות המיוחדות נפגע ונשחק בצורה קשה ביותר בשנים האחרונות ולמרבה הצער וכצפוי התוצאות מתגלות היום.
אז לא 800 ולא 11 אין מועמדים ראויים וקורסים מבוטלים.
ישן 12-08-2007, 18:12

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אני חייב לחלוק עליך בנקודה..."

הבעיה היא שהמשטרה עושה צחוק מהגדרות גמול ההשתלמות וכו'.

אני מכיר (מקרוב מאוד) מקרה של תנ"צ, עו"ד בהשכלתו זה 30 שנה, שכל שירותו במשטרה עבר עליו בתפקידי-משפטן (התגייס כתובע וסיים בתפקיד בכיר מאוד-מאוד באגף החקירות). במשך כל השנים הוא קיבל תוספת משפטנים, למרות שפה ושם הוא היה צריך להילחם על זה (תאר בנפשך סנ"צ או נצ"מ שמסביר לפקידה בת 22 באגף משאבי אנוש מה הוא עושה ולמה זה קשור למשפטים).

תוספת משפטן היא רצינית ביותר, אגב, ומעניקה הרבה הטבות (משכורת 13 וכו').

בשנים האחרונות הוחלט לבטל לו את התוספת, בנימוק הדבילי שהוא אינו מוצב בתפקיד רלוונטי לתואר. העובדה שבשם היחידה שהוא עמד בראשה (ומי שיבין מתבקש לשמור את זה לעצמו) מצוין בבירור הקשר לחוק ומשפט, והעובדה שהוא הוגדר כאחד משלושת המשפטנים הבכירים במשטרה לא עזרה - עד לאיום בבג"ץ והתערבות כמה ניצבים.

התנ"צ הספציפי נעלב עד עמקי נשמתו והרגיש מושפל. במיוחד, בגלל שהוא קרא (כמו כולנו) בעיתון על התוספות השערוריתיות שמוענקות לכל דביל שלמד במכללת תל-אמו (גמול השתלמות א' + ב' למי שלמד יחסים בינלאומיים וטיזי בשלוחה זרה של אוניברסיטה שלא מוכרת אפילו במדינת המקור שלה). נהג מוציא תואר MBA במכללת שערי-בננה, משגיח כשרות הופך למומחה במדעי הרפואה במרכז האוניברסיטאי רמאללה-צפון, מזכירה נהיית יועצת כלכלית בכירה אחרי שלמדה שלושה שבועות בקורס חשבות... אלוהים ישמור.

לא חסרות דוגמאות. אפשר לשאול את מבקר המדינה (או, לחלופין, להסתובב במטה הארצי ולראות ששיעור האקדמאים שם גבוה להפליא, בעוד ששיעור הזכאים לתעודת-הבגרות נמוך למדי... רמז רמז).

אבל לחברנו התנ"צ לא רוצים לאשר.
ישן 12-08-2007, 18:58

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "לכלכלת.... לטביה לא..."

צר לי לאכזב אותך (ואת שאר משלמי המיסים). חיפוש בגוגל של הצירוף "משטרה לטביה" מעלה:

בג"ץ הכריע: "תארי לטביה" יוכרו על ידי המדינה

השופט תיאודור אור החליט כי המדינה תמשיך להעניק הטבות שכר לאלפי בוגרי האוניברסיטה שהוכרזה כ"פיקטיבית", למרות שהוחלט לפסול אותם בעקבות חקירת המשטרה בנושא. סנקציות יינקטו רק נגד מי שיוכח כי התואר שלו התקבל במרמה. בין הבוגרים - אלפי בכירים, מורים, שוטרים ואנשי צבא - ובהם ניצב בדימוס אליק רון, ח"כ יאיר פרץ מש"ס ומזכ"ל הסתדרות המורים לשעבר בן שבת. כמה זה יעלה לנו? לא מעט

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2890721,00.html

מה שקורה זה שהחליטו לעשות להם שימוע אישי, בו הם ייצטרכו להגן על התואר. יש רק שתי בעיות:
א. אני חושב שאין ממש במשטרה מי שיכול להכריע האם הבנאדם למד כהלכה X או Y.
ב. אני מאמין שהמשטרה מעדיפה שלא להתבזות על-ידי כך שתגלה פתאום שבעלי תואר MBA לא יודעים חזקות ושרשים.

שים לב מה אליק רון (שלא חשוד בזה שהוא דביל) עשה:

אליק רון: כתבו לי, פתרו לי

אפילו את המבחן האמריקאי של אוניברסיטת לטביה לא עשה ניצב אליק רון בעצמו, ואנשי האוניברסיטה פתרו אותו במקומו. בחקירה הוא טען שלא ידע על מה הוא חותם ויצא זכאי

99% מהישראלים שנרשמו לשלוחה - עובדי מדינה

והנה משהו שצריך לקרוא שוב ושוב, בכדי להבין את היקף התופעה:

לשלוחות לטביה וברלינגטון יש סך הכל כ-‎12,000 בוגרים. המשטרה מנסה לגלות מי מבין אלפי הבוגרים, המשרת בתפקיד ציבורי ומקבל תוספת שכר בזכות התואר האקדמי שלו, השיג אותו במרמה.

http://www.knesset.gov.il/library/heb/docs/sif011.htm

הצעה שלי (ואני לא אבקש תשלום בתמורה. מבטיח):
להתחיל לבדוק בצורה אקראית תארים. כל הונאה שתתגלה תזכה את מבצעה במלוא זעמו של החוק. לעשות את זה בצורה עקבית ולפרסם (בלי פרטים מזהים) את הממצאים. אני רוצה לראות את הקצין הבכיר הגבר שיבוא לבקש כסף תמורת בחינה אחת שהוא עבר (עיין-ערך אליק רון).
ישן 12-08-2007, 20:16
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אני חייב לחלוק עליך בנקודה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
אני חייב לחלוק עליך בנקודה הזו:
עם ותק של 8 שנים עם שלב מיקצועי 28 לפחות, תואר ישים ושני גמולי השתלמות, המשכורת כבר אכילה בהחלט. אולי זה לא הייטק, אבל מצד שני ממש לא משכורת רעב. תוסיף קצת עבודות בשכר והמשכורת אמורה לדגדג את ה10 וצפונה.

אין מח"ש, אבל תואר וגמו"ש הם תוצר של "שב על התחת ותלמד" ואתה לא מקבל חופשה מהעבודה לצורך זה, ואתה עדיין צריך לעבוד כדי להתפרנס. מהכרותי עם שוטרי היס"מ (ואני בכוונה מדבר על אותם בוגרי "מסייעת") ללמוד תואר ואח"כ גמו"ש זה לא פשוט לרובם, אין מתי ואין איך.

לא פלא שהגענו לשטויות כמו "לטביה" ודומיה, תן לשוטר משכורת כמו שצריך, הוא לא צריך השכלה הוא צריך התמקצעות ופרנסה בכבוד. במה הועלת כאשר היס"מ שלך משכיל יותר, הרי גם ככה הגיוס למשטרה הוא רק לאחר קבלת בגרות, מי צריך תואר ? הם צריכים לדעת לומר לך "שכב על הרצפה ועל תזוז" עם ניקוד ? תן משכורת.

ישן 12-08-2007, 18:19

משיחות שלי עם אנשי ימ"מ שהיו בעבר מאבטחי שב"כ לא שמעתי תלונות על השכר. הבחור שאתו דיברתי אמר שהמשכורת בערך אותו דבר.
לגבי שלב 28 ותואר שני, לכמה שוטרים בוותק של 8 שנים יש תואר שני ישים? אם מדובר על גיוסים מקצועיים, אין בעיה. שוטרי סיור - מהתקופות שביליתי עם יחסי"ם כאלה ואחרים הרוב מוציאים את התואר הראשון בשלבים האלה, תואר שני היה בעיקר לשוטרים ותיקים יותר. בכל מקרה, הבעיה המרכזית היא פחות עם אלה שכבר נמצאים בתוך המערכת, והתחילו לימודים במסלולי המשטרה השונים שמקנים ישימות. כששוטר מתחיל מתגייס בגיל 23-4, ומקבל שכר של פחות מ - 4000 ש"ח, כמה אנשים ירצו לבוא לתפקיד הזה?

ישן 12-08-2007, 22:38
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "תואר שני, למפכ"ל? משהו פה לא..."

מפכל משפטן? למה זה טוב?

אני אתן לך אלגוריה על משקל תפקידה של היועמש"ית שהיתה לנו בזמנו...

כל תיק שהיה מגיעה אליה לייעוץ, היא היתה אומרת לנו: "אסור לכם ככה, ולא טוב ככה והחוק אומר ככה"....

פעם אחת פשוט נשבר לי, קמתי ואמרתי לה: "תשמעי....אני לא צריך אותך כדי שתגידי לי מה אסור לי, את זה אני יודע לבד. אני כן צריך אותך בשביל שתכשירי לי את השרץ".

יש שר משפטים, יש פרקליט מדינה ויש יועץ משפטי לממשלה, לא צריך עוד עו"ד גם במשטרה. מה שכן צריך, זה מפכ"ל שיודע איך תופסים גנבים.

לא יעזור כלום, כמו שאי אפשר להיות רמטכ"ל בלי להתחיל מלמטה, אני לא חושב שאפשר להיות מפכ"ל בלי לצמוח מתוך המערכת. (מוקדש, ממש לא בחום, לחבלן ולקת"ח, שני המפכלים הקודמים)
ישן 13-08-2007, 00:00
  EMT EMT אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.04
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "כשהייתי בן 16 עבדתי בחנות..."

תמונת מצב שכר ותגמולים בזרועות הביטחון הלובשות מדים היא עצובה עם לא להגיד יביזיונית.

גם שכר יסוד נמוך מזה של מאבטח בבה"ס יסודי גם תגמולים בהמשך ושיטות הגיוס לא מצליחים לגייס ולשמר כ"א איכותי. החל מיחידות מבצעיות ועד רמת מטה-מחקר-איסוף.

זה נכון לגבי צה"ל ומערך משרתי צבא קבע, זה נכון גם לגבי מ"י ושב"ס ומצב עוד יותר אפל בחילוץ והצלה (כבאים בכלל לא ברור איך עובדים כאשר שכר משולם ע"י גופים מוניציפאלים).

יש יחידות עם נזילות כ"א כל כך גבוהה שזה עצוב. באים, לומדים תפקיד מקבלים הכשרה ונסיון בתחומי איסוף ומחקר ונעלמים בתום חוזה או התחייבות (עתודאים) בשוק האזרחי. שמציע שכר כפול, אוטו צמוד
והסדר פנסיה נוח. מבלי לדבר עם אבט"שים, איסור על יציאות לחו"ל, בלי תורנויות וכו'.

עד מתי? רק השד יודע.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:14

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר