לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-08-2007, 19:06
  KENPO JITSO KENPO JITSO אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.06
לכבוד רועי שחק
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי רועי*שחק שמתחילה ב "ביה"ס לאמנויות הלחימה הסיניות קונג פו דרקון"

רועי יש לי שאלה ואני אשמח אם א-ת-ה תענה עליה ולא איזה ילדון שלומד שנה וחצי וחש את עצמו גראנד מאסטר אקסקלוסיב...

אז ככה...
לגבי הצ'י, אני מאמין באנרגיות של הגוף, אפשר לקרוא לזה צ'י ויש עוד שמות...
באמנות לחימה שאני מתאמן בה אין בכלל דגש על צ'י או על אנרגייה...
אז השאלה שלי היא: " האם ניתן לעשות תירגול לפיתוח צ'י וזה יעזור גם בקרבות מגע מלא כמו בקראטה כשאין זמן להתרכז בכל מכה ומכה"
אני אשמח לתשובה ממך ואשמח עוד יותר אם תוכל להעלות כמה הסברים לביצוע תרגילים פשוטים ל"חיזוק" הצ'י...

בתודה מראש ובכבוד רב
kenpo jitsu

חזרה לפורום
ישן 10-08-2007, 23:51
  רועי*שחק רועי*שחק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.07.07
מהו צ'י -הבטחתי קיימתי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ענר שמתחילה ב "שאלה בנוגע לצ'י"

מה הוא צ'י..

מאוד פשוט צ'י הינו אנרגיית החיים ..
אותה אנרגיה שגורמת לכם ללכת ..אותה אנרגיה שגורמת לנו לעשות כל פעילות פיזית ונפשית...כן גם נפשית.
צ'י נמצא בכול.
יש המכנים אותה במילה הפשוטה אבל כה מורכבת אנרגיה:-).ואני יסביר.
ידוע לכולנו שגופיינו טעון כל מהלך חייו בחשמל.
הגוף מיצר פולסים חשמליים לכל אורך גופיינו ..לכל איבריו הפנימיים ..לב מוח וכו'.
את האנרגיה אנו טוענים מהסביבה :ממגע עם חפצים ,הליכה ,מזון שאנו מכניסים לגופינו ..ושוב הפאן הנפשי :מרגשות ..(נושא שהוא מורכב בעצמו ועליו נכתוב בפעם אחרת).
יש המיחסים את הצ'י לנשמה.
אדם השוכב על ריצפה ללא רוח חיים ,נכה אותו .האם הוא יגיב? ברור שלא.ננשק אותו האם הוא יתרגש ? ודאי שלא .
אך לעומת זאת אדם חיי ירגיש יתרגש ,יגיב. מה שנסיק שאדם ללא רוח חיים(צ'י,אנרגיה,נשמה ) הוא בסך הכל גופה בשרית ללא תכלית.

על מנת לגלות את הצ'י בגופינו אנו אומני אמנות הלחימה הקונג פו ,אמני אמנויות הלחימה היפניות עוסקים בתרגילים המוסתים את האנרגיה למקומות שונים בגוף עי' נשימות
ותרגילי תנועה מיוחדים.
עי' תרגילי נשימה אלו אנו בעצם "עובדים" על הגוף ומזרימים דם ואנרגיה למקומות ספציפיים בגוף .שם התרגילים אללו הינו צ'י קונג.

כך שבעצם אני יוכול לרכז פי כמה כוח בבעיטה,פי כמה כוח באגרוף ...או לרכז מכה הפוגעת בכלי דם ,איברים פנימיים בתנועת הדף קיצונית.(פאק מי פאיי,דים מאק)

עד כאן אני מוכן לפרט ,אני מקווה שאינפורמציה זו תוסיף ידע לכלל קוראי וחברי הפורום.

עכשיו לכל מי שטוען שזה לא קיים ..ממממ הוא פשוט יוכול לאמר במקום : הטבע לא קיים...המבין יבין:-)

שבת שלום לכולם שחק רועי
חזרה לפורום
ישן 11-08-2007, 02:38
  GIL PERTEZ GIL PERTEZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.07
...

אז ככה מניסיוני האישי צי' או במילים אחרות אנרגית החיים יש שני סוגי צ'י שאני מכיר
א' צ'י שנמצא על מצב אוטומטי אני אוכל ישן חולם עושה פעולות והאנרגיה זורמת בגוף בחוסר שליטה ומודעות

ב' צ'י שנמצא על מצב שבוא אתה משתמש בוא ומביא ומנתב אותו לצרכים אישם ואיזורים בגוף
לדוגמא הילינג הוא סוג של ריפוי בצ'י רך
ישנם 2 תרגילם לפיתוח צ'י שאני מכיר
1 הצ'י הקשה שמגדיל את האנרגיה באמצעות שמירתה זמן ממושך בגוף והוצאתה בקצב איטי שהגוף יתרגל
2 הצ'י הרך שמתבצע באמצעות תרגילי נשימה עוזר להזרים את הצ'י למקומות ספציפים בגוף
אם מישהו יודע על עוד תרגילים לפיתוח צ'י אשמח לשמוע
אנחנו בסטודיו באימנויי צ'י היינו מכבים נרות ממרחק באמצעות אגרוף, ושולחים אחד לשני מכות בלי לגעת והם היו מרגשות, אחד הרגיש בזרמים, אחד דיגדוג ואחר במהלומת הדף, כמובן שהצ'י שלנו לא ברמה של להעיף אדם מבלי לגעת בוא, אבל הוא חזק מספיק שירגישו אותו.

עוד דברים שראיתי בערוץ נשיונל ג'אוגרפיק זה שצ'י מעלה את רמת הריכוז התפיסה הזיכרון מגדיל תוכלת חיים .

הצ'י נמצא בהכל צריך רק להרגיש בוא .

נערך לאחרונה ע"י GIL PERTEZ בתאריך 11-08-2007 בשעה 02:42.
חזרה לפורום
ישן 11-08-2007, 20:07
  "האדם הנעלה" "האדם הנעלה" אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.05
אני לא יודע, אבל איפהשהו שמעתי שהצ'י הוכח מדעית.

בקיצור, דיברת כאן על זה שאתה לא רואה את הצ'י כאנרגיה, אלא ריכוז דם גבוה במקום אחד.

אולי אתה לא מבין את ההגדרה של אנרגיה.
אנרגיה זה משהו שתמיד היה ותמיד יהיה.
אתה מרגיש חום לא? אנרגיית חום היא אחת ממגווני האנרגיות, יש גם אנרגיית קול, אנרגיית תנועה וכולי...

כמות האנרגייה בעולם אף פעם לא משתנה, היא נשארת קבועה. הצ'י היא לא אנרגיה מיוחדת, היא לא אנרגיה של קסם.

השימוש בצ'י סופג מהסביבה ומהפנים שלך אנרגייה ומרכז אותו במקום ספציפי שהמוח שלך מחליט.
קצת קשה לתפוס את זה, אבל כמו שהמוח נותן פקודה ללכת, אז אתה הולך. מהתרגול התנועה נראית לך טבעית וקלילה. ואם תתרגל על צ'י, זה ייראה לך קליל כמו זה. בסופו של דבר..

וואיי זרמתי להמון מקומות וזה משהו שאפשר לדבר עליו הרבה.
אבל הפואנטה. גם בשביל ריכוז הדם הגבוה במקום, אתה מפעיל אנרגיה שהיא לא נורמלית, אתה שולט על זרימתהדם בגוף שלך, אפשר גם לשלוט על קצב הלב ועוד המון. אתה תמיד יכול לחשוב על זה באופן מדעי. אבל זה לא בהכרח סותר אחד את השני.
חזרה לפורום
ישן 15-08-2007, 07:20
  ZaZen ZaZen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.07

שלום לכולם
בקשר לצ'י ואנרגיה המושג הסיני צ'י אינו חופף למושג המערבי אנרגיה צ'י הינה סימניה סינית המכילה בתוכה מושגים פיזים ומטפיזים כאשר אנרגיה היא רק חלק מההגדרה.
כידוע לכולם הסינים כותבים בסימניות והסימניה לצ'י מכילה רעיון ואינה מושג מדויק אוכל להרחיב יותר במידה ויש ענין
לגבי צ'י ואומנויות לחימה בעיקרון צ'י משפיע על צ'י גם לפי התפיסה הסינית ורק בדיעבד משפעים על הגוף ולראיה כל מי שטוען שהצ'י מגן עליו פיזית תנו לו להתרכז כמה שירצה ואז שיפכו עליו כוס מים האם לא ירטב?
אין הוכחה מדעית לקיום הצ'י מכיון שזה מושג המכיל בתוכו איכויות רבות שהמדע אינו מתיחס אליהן אבל ישנן הוכחות מהשטח הכוונה להצלחה של הרפואה הסינית המסורתית לאבחן ולרפא
מקווה שתרמתי ולו במעט
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:43

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר