לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-08-2007, 14:03
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ברק פנה לאונ' בר-אילן בבקשה להשעות את הלל וייס.

שר הביטחון אהוד ברק פנה לנשיא אוניברסיטת בר אילן בדרישה להשעות את פרופסור הלל וייס, בעקבות דברי השטנה שהטיח במפקד חטיבת חברון: "אין די בהתנערות מילולית לנוכח השתלחות כה חמורה בקצין צה"ל שהמדינה שלחה אותו למשימתו והציבה אותו בחזית העשייה"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3436017,00.html
----------------------------------------------------------------------

אין גבול לצביעות: בכל אונ' בארץ יושבים לפחות עשרה מרצים שמסרבים לקרוא לצה"ל בשם זה,
ומעדיפים כינויים כמו "כוחות הכיבוש"/"יודו-נאצים" וכד', וחלקם אף פוגע בסטודנטים המשרתים
במילואים - ועל מי מתלבש אהוד ברק? על זה שאין חשש להשתמטות מצד משפחתו, ושלעולם לא
יפגע בציון של סטודנט רק בגלל שהנ"ל משרת בצה"ל...
למה ברק מתלבש עליו, ולא, נאמר, על משה צימרמן? כי מעריצי צימרמן הם קולות פונטציאליים
מבחינת ברק, ובלעדיהם לעולם לא ינצח בחירות כאן. המשמעות: לאיש אולטרה-שמאל מותר
להגיד מה שירצה על הצבא ועל מפקדיו - אבל איש ימין קיצוני שינהג כך, מסכן את פרנסתו. אם
ברק יפעל במקביל גם לפיטורי הצימרמנים, או-אז תהיה לו זכות מוסרית לצייץ בנושא וייס.
מכיוון שלא עשה כך (מסיבות לא-טהורות, כרדכו בקודש...), הרי שפנייתו לאונ' בר-אילן צריכה
להזרק מכל המדרגות. איפה הוא היה כשעשרות פרופסורים, שהצביעו לו ב1999 וב2001,
כתבו שיש להטיל חרם על מדינת ישראל? למה לא זעק שיש לפטרם לאלתר?...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-08-2007, 14:12
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ושלא יהיה לך ספק שפנייתו תענה ברצון.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ברק פנה לאונ' בר-אילן בבקשה להשעות את הלל וייס."

אין לי בעיה עם תביעה אזרחית ופלילית וענישה מסודרת של כל נבל המכנה חילים או עובדי ציבור נאצים וכו' או כל שמנדריק שמתנכל לחילי צה"ל. אך אכיפה סלקטיבית של החוק היא מחצית הדרך לטוטליטריות וממנה אני חרד יותר.

'אלימות' זה לא רק לקלל -אלימות זה גם להטיל אימה תעסוקתית על מרצים ימניים, להציק לסטודנטים המבצעים מילואים ולתגמל משתמטים, אלימות לצאת כנגד ההמונים הנבערים והבוערים ולהתחכך ב'אקדמאים' הפלשתינאים המייצרים את הטרור. אלימות זה לא רק לירות כדור מימין לשמאל אלא גם לתת לאויב אלפי רובים שיורים עשרות אלפי כדורים [בד"כ לכיוון ההמון הנבער שאינו מתפעם מרוח השלום אך לעיתים גם לשמאל]. אנו בהחלט חיים בדפוס פוליטי אלים ווייס והתנהלותו הבריונית הם רק צד אחד של דפוס זה.

מי נדפק - כמו תמיד האזרח הקטן: חוטף גידופים מקיצונים שבשמאל בבואו למילואים, מקיצונים שבימין בעת פינויים, מתפוצץ באוטובוסים בעורף ע"י מחבלים בשחור, מבוזה במחסומים ע"י ארגון הנשים בורוד, חוטף מכות מהעבריין ש'אין ענין לציבור' להעמידו לדין, סופג נזיפות משופט 'המגן על הציבור' אם העז לסגור את המרפסת ללא טופס 176 ג'. ואם הוא ממש 'פראייר' הוא גם מבזבז את מוצ"ש הפנוי שלו לטובת זיעה וצפיפות בעצרת 'למען השלום' או 'מאז ומתמיד' בכדי להיות קהל מצטלם לאלו אשר יורקים עליו.

אני מניח כי ברק יסרב להתראיין בעתיד לעיתון שהעניק לנתניהו תמונת שער בה הוא עומד ב'מועל יד', לא ילך לארועים בהם נוכח טרטקובר, יסתייג מהאונ' העברית עד שתגנה את מורשת ליבוביץ, יגיד שכואב לו הראש אם הנאווה הנוכחית תספר לו שהצימרמנים הזמינו אותם לליל שבת וכו'.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 10-08-2007 בשעה 14:27.
ישן 11-08-2007, 08:42
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
נדמה לי שזה לא חמור כמו קריאה מפורשת לאלימות
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הוא בסה"כ אמר שמילאומים זו לא העדרות מוצדקת מבחינתו..."

וייס קרא באופן מובהק לאלימות, שלא לדבר על העלבת עובד ציבור, מה שמהווה עבירה פלילית לכל דבר. למעשה וייס חצה את כל הגבולות-הן מבחינת חומרת העלבונות, והן מבחינת הקריאה הברורה לאלימות , עניין שאפילו הכהניסטים המקצועיים ניזהרים בו.
אם צימרמן אכן אמר מה שאתה טוען, הרי שדבריו לכשעצמם הם בגדר המותר גם אם הם מרגיזים מאוד (ואני אומר זאת כמי שהפסיד סמסטר בגלל מילואים). אולם, קשה לי להאמין שהוא אכן הפעיל מדיניות כזו בקורסים שלו-זאת משום שמדובר כאן לדעתי בעבירה אתית, בהפרה של הוראות מנהלתיות של האוניברסיטה ומהווה גם הפרה של חוק המדינה המונע פגיעה בשל שירות מילואים. צימרמן לא עושה רושם של מי שיש לו את האומץ להפר חוקים ותקנות ואם היה עושה זאת הוא היה מסתבך קשות, ובדין.
ישן 11-08-2007, 09:23
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
נחש איזה פרופסור (נערץ על השמאל) אמר את הדברים הבאים
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נדמה לי שזה לא חמור כמו קריאה מפורשת לאלימות"

והאיש מעולם לא פוטר ממקום פרנסתו. ההיפך הוא הנכון-
  • "המסתערבים הם החמאס שלנו".
  • כינה שופטים אשר לטענתו התירו לענות שבויים ערבים כדי לסחוט מהם הודאה - "יודונאצים".
  • באותו ביטוי בחר לכנות את חיילי צה"ל.
  • קריאה לסרב למלא את פקודות המדינה כשלא תאמו לרוחו.
  • האיש קרא למלחמת אחים בכדי "לשבור לבנדיטים את העצמות" (ותנחש מי היו אצלו הבנדיטים).
אין ספק שדבריו של פרופסור וייס הם חמורים, ואסור היה שיאמרו.
במקביל, אין ספק שהדברים לא נאמרו מאחורי מכתבה ובצורה שקולה ומדודה, אלא תוך סערת רגשות כאשר הוא נמצא בשטח, רואה את משפחת ביתו מפונה בכוח מביתה, ועיתונאית מציגה לו שאלות פרובוקטיביות (ואין לי טענות כלפי הכתבת- היא עשתה את עבודתה היטב).

אם האיש הזה יפוטר ממקום עבודתו בבר אילן- תהיה זו עוד עדות לשליטת החונטה השמאלית השולטת בעמדות הכוח בישראל.

ישן 11-08-2007, 17:36
מנהל

אני מניח שאתה מתכוון לליבוביץ ז"ל
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "נחש איזה פרופסור (נערץ על השמאל) אמר את הדברים הבאים"

מניח-משום שאיני מכיר חלק מהאמירות שייחסת לו. ייתכן והן נאמרו וייתכן שלא. אשמח להפניה. תמיד אפשר ללמוד. ליבוביץ הרבה להשוות לנאצים ושילם על כך מחיר: הוא לא זכה להכרה שהוגה ומדען בסדר הגודל שלו היה ראוי לו אלמלא אותן השוואות פרובוקטיביות ומיותרות. אבל יש לשים לב שליבוביץ לא קרא "נאצי" לאף אדם ספציפי, לא ייחל לו מוות ולא קרא לאלימות. צריך גם להבין את הבקשר ההגותי של ליבוביץ-הוא האמין שציות מוחלט צריך להיות רק לציווי ההלכה (חלק מהתפיסה הדתית הכללית שלו). הוא לפיכך הצביע פעמים רבות על כך שמי שמי שמבצע מעשים הנוגדים את המצפון מתוך ציות לחוק או פקודה איננו טוב יותר מהנאצים שנהגו בדיוק כך. אני חושב שדיעותיו אליו לא היו שונות עקרונית מאלו של אנשי הימין הקיצוני (בייחוד מהאגף הדתי) ולדעתי גם הוא וגם הם טועים ומסוכנים. לכן אני הייתי ונותרתי מתנגד חריף לליבוציזם, אם כי אני מעריך את החשיבה העמוקה שמאחוריו. אני באמת ממליץ לקרוא בנושא. אפשר להתחיל באתר הזה:
http://213.8.106.62/leibowitz/
אשמח לנהל על כך דיוןן אינטיליגנטי על האיש והתפיסה שלו. אני חושב שזה רלבנטי מאוד דווקא לאנשי הימין הדתי. אם תרצה, אפתח אשכול נפרד בנושא.
על כל פנים, גם בדבריו הפרובוקטיביים של ליבוביץ אין קריאה לאלימות. אם כבר אזי הייתי במקומך מציין את שטרנהאל שאמר דברים חמורים בבחינת עצות טקטיות לארגוני הטרור. הוא היה צריך להיות מוחרם ולהידרש לחזור בו.
ישן 11-08-2007, 17:42
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

גם ליבוביץ' וגם צימרמן קראו נאצים לאנשים מאוד ספציפיים.
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני מניח שאתה מתכוון לליבוביץ ז"ל"

ליבוביץ' הגדיר כך את חיילי צה"ל באיו"ש - וצימרמן כינה את ילדי חברון בשם "היטלר יוגנד".
המחיר ששניהם שילמו על כך, הוא זניח, בהשוואה למחיר שהיה ראוי שישלמו על כך - ואפסי
בהשוואה למחיר שכל ימני קיצוני שמתבטא ככה, משלם.
ה"קריאה לאלימות" של וייס, היא לא יותר מאשר זעקה עצבנית של נהג מתוסכל בפקק תנועה,
שמישהו חתך אותו. אין שום סיבה לראות סכנה בזעקות מטופשות של אדם נטול כל מעמד ציבורי,
שהוציאו את ילדיו ונכדיחו מביתם באופן מעורר קבס (רק בגלל ששר הבטחון החדש רוצה למצוא חן
בעיני רבבות חברי המפלגה מהמגזר, שהביאו לו את הנצחון...).
דבריו של וייס מעוררי גועל - לא יותר מאשר דברי ליבוביץ וצימרמן - ובניגוד לאיומי צימרמן על
משרתי המילואים, אין להם שום ערך מעשי.
ישן 13-08-2007, 00:21
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

איזה שקרים פתטיים, במהלך ניסיון נואש להגן על שני הקדושים...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לפחות אתה מדייק בדבר אחד"

אהבתי את ההסתייגות העדינה שלך בסייפא. בבריאות היא עלתה לך, הא?
מסתבר ש"מזכירים לו את היטלר יוגנד" זה שונה לגמרי מלכנותם ככאלה...
מסתבר שלקרוא לקבוצה גדולה נאצים, זה אמנם "לא בסדר" - אבל גם לא נורא, כי זה לא אישי
(החיילים בטוח קבלו זאת ברוח טובה, הרי סבא ישעיהו היה ליצן זקן שדיבר בהומור ובחיבה, לא
כן?...)...

וייס אמר דברים קשים ומכוערים במהלך אירוע שמבחינתו היה אירוע קשה ומכוער. צימרמן איים לפגוע
בחיילי מילואים בלי שום אירוע משפחתי שבמסגרתו פגעו חיילי מילואים בבתו ובנכדיו. ליבוביץ' בוודאי
לא חש נסיבות אישיות שיתנו איזשהו צידוק לגידופיו. בכל מקרה, לבי לך - אתה מוצא עצמך נאלץ
להגן על שני מודלים מפוארים של "המחנה", למרות שאפילו אתה מבין כי אין הגנה לדבריהם. משתתף
בצערך על שאינם ימנים - אז היית יכול לקרוא גם למאסרם (אני אגב לא חושב שיש לאסור איש על
התבטאויותיו, אבל אם כבר לפטר מישהו מעבודתו באקדמיה, אז רק את מי שמועל בה, כמו צימרמן
שלך, שדבריו קשורים לעבודתו ויש לו יכולת לממש איומיו...)...
ישן 13-08-2007, 01:04
מנהל

מי שמשקר תדירות הוא אתה. אתה מוזמן לנסות לסתור את דברי
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "איזה שקרים פתטיים, במהלך ניסיון נואש להגן על שני הקדושים..."

כמה קל וכמה פשוט, מר יהוה. רק שקרן פתולוגי (או אוויל גמור) יהיה מסוגל לקחת על מה שכתבתי על צימרמן באשכול הזה ולהסיק מכך שהוא "קדוש" עבורי. כנ"ל לגבי ליבוביץ, שהוא אכן אישיות גדולה ובעל הגות חשובה, אבל בעייתי מאוד מבחינת דיעותיו הפוליטיות והאופן שבחר להביע אותן.
האמת שדי נמאס מהסיגנון הזה החוזר הזה שלך, של עיוות מוחלט של דברי האחר, היפוכם ב-180 מעלות וקביעה עבורו מה הוא חושב ובמה הוא מאמין, וכל זה בשילוב של פסיכולוגיה בחצי גרוש.
נו טוב, ככה זה כשטרול מקבל סמכויות ניהול.
היה לי מספיק. איך אמר "קדוש" מרכזי שלך?
"אין לי כח עוד".
ישן 13-08-2007, 01:28
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הגידופים שלך אולי מרשימים את החבר'ה בתנועה, אבל פה הם לא יותר מסיבה לפיהוק...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "לא "כל מי שקורא אותי" אלא איש אחד מפוחד ובעייתי"

אנשים שפויים ואינטליגנטיים מסתכלים עליך ועל שכמותך בעצב, ותמהים למה עשו לכם את זה. למה
לעזאזל לא נתנו לכם לנסות לפחות לחשוב עצמאית, מה שאולי היה גורמת לכם לא להיות כמו איזה פלקט אחיד של מפא"י, שמישהו שכח להסיר מאז בחירות 1961....
יחסית למישהו שכל דקה "מסיים את הויכוח", אתה נחוש לחדשו במלוא העוז והעזוז (וכל פעם ברמה
נמוכה קצת יותר, בתקווה שאבהל מנכונותך לגדף יותר ויותר נמוך), אבל האמת שאני די משועשע
ממך. אנשים מסוגך הם נכס לכל מי שלא מסכים עמכם, ויש לוודא שתדברו כמה שיותר (ובלי עין הרע,
אני מצליח להוציא ממך פנינים בכל פעם מחדש...), שכן אין דבר מביך יותר מבחינת כל קבוצה,
מאשר לראות אנשים מתוכה שמנסים להישמע אינטלגינטיים, באמצעות דקלום כמה משפטי מפתח
שבלוניים, וגידוף כל מי שמציג אותם בתור הקלישאות המהלכות שהינם...
אגב, קבל ח"ח - לא היית מנחש שתכיר את המילה "חזזית" (או שהצלחתי לגרום לנס והבאתי אותך
לפתוח מילון...).
ישן 13-08-2007, 01:40
מנהל

שמח ששיעשעתי והרדמתי אותך בעת ובעונה אחת...
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הגידופים שלך אולי מרשימים את החבר'ה בתנועה, אבל פה הם לא יותר מסיבה לפיהוק..."

אותי משעשע שאתה מצליח לסתור את עצמך אפילו בהודעה שכל מטרתה (ולא בפעם הראשונה או האחרונה) ניגוח אישי ירוד.
ואגב, אל תעלב, אבל אני לא לוקח ביתר רצינות מי שמוכיח שוב ושוב ושוב שהוא לא יותר משקרן קטן ואגו מניאק גדול. כמות השקרים שתפסתי אותך בהן היא כל כך מרשימה (כולל השקר המקומם שלך כאילו אני הייתי זה שהכניס את אבי לויכוח היסטורי בנושא האצ"ל: שקר שכל מטרתו, כרגיל אצלך, היית לטשטש איכשהו שבמצוקת הויכוח ירדת לפסים אישיים בזויים) שאני מקווה שהטענות שלך כאילו אתה מלמד במקום כלשהו או עוסק במחקר הן לא יותר מהזיות של גדולה.
ישן 13-08-2007, 01:52
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אין שום סתירה, אתה משעשע ומעורר פיהוק בעת ובעונה אחת...
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "שמח ששיעשעתי והרדמתי אותך בעת ובעונה אחת..."

אתה משעשע בעת שאתה מנסה נואשות להפגין בקיאות בעוד נושאים ("תחומי מחקר מדעי"
עלק...) ולגדף בהיסטריה, ומשעמם כאשר אתה נגרר שוב לסיסמאות העבשות שלימדו אותך בבית,
ועדיין לא הצלחת למצוא דרך להסתדר בלעדיהן בויכוח כלשהו...
באשר להזיות של גדולה: אני איחלתי ואני ממשיך לאחל לך להגיע לרגע שבו תוכל להסתכל על איזשהו
רעיון ולהגיד "וואלה, חשבתי על זה בעצמי" (גם אם יהיה מדובר בעניין הכי בנאלי וזניח שיש).
מבחינתך רגע כזה (שרובנו חווים אותו עד גיל שלוש), יהיה משמעותי מאוד, ואני אברך אותך בכנות
מוחלטת - שכן כמו שזה כנראה כרגע, להגיע אליו מבחינתך, זה הזיות של גדולה...

אגב, שום ניסיון לגרור את הדיון הזה לתחום האישי, לא יכסה על העובדה המביכה: אתה מתגולל על
וייס, אבל עדין מאוד לגבי צימרמן - שאיומיו על חיילי צה"ל היו חמורים וריאליים בהרבה משל וייס. כל
גידופיך לא ישכיחו זאת, אדרבא - הם ידגישו זאת.
ישן 13-08-2007, 03:16
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני שמח שאתה מתרגל עליי את כל הביטויים שלמדת באותו ביקור מוצלח במילון...:)
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "שמע אורי, יש ענין קטן בסיסי שנקרא "בוחן מציאות""

ראשית, אני שמח לראות שאתה מנהל אחרי מעקב שוטף, ואני מאחל לך להמשיך בו - אולי יקרה
הנס ותלמד משהו (למרות שכבר ראינו שהדבר קשה - שטיפת מוח היא לא דבר שמחלימים ממנו רק
בעזרת קריאה...).
שנית, שום ניסיון להטות את הנושא לא יצליח: כל מה שאתה טוען שכתבת נגד צימרמן, מקביל לליטוף, שכן
מאחורי כל ה"ביקורת" שלך, נותרה שורה תחתונה פשוטה: לא הצלחת לראות שום סיבה שבעטיה
נדרש טיפול מינהלתי בו, חרף איומיו על משרתים במילואים (במקום זאת הלהבת עם סיפורים אודות
חולשתם של פרופסורים במוסדות האקדמיים השונים...), והגדרת זאת כ"דברים מרגיזים מאוד", ולא
יותר. זו הגנה על האיש, שכן הדיון היה לגבי השאלה מה צריך המוסד האקדמי לעשות עם פרופסור
משתולל. כאן היה פרופסור משתלח, שאיים לפגוע בסטודנטים שלו, ואתה לקחת זאת באופן מאוד
סטואי, בהשוואה לסיפורי הזוועות שלך על וייס והאצבע היורה שלו...
ישן 13-08-2007, 03:53
מנהל

אתה מתכוון למילון הדמיוני שבעולם הדמיוני שלך?
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני שמח שאתה מתרגל עליי את כל הביטויים שלמדת באותו ביקור מוצלח במילון...:)"

נסה למצוא את הביטוי "בוחן מציאות" במילון כלשהו. אם תצליח ספר לחבריך הדמיוניים...
לצערי, אין צורך במעקב מאומץ אחריך שכן אשכולות רבים מדי בפורום הזה הולכים פייפן מרגע שאתה נכנס אליהם ומתחיל להתעמת באופן אובססיבי עם כותבים. כל מי שנכנס לפורום הזה יותר מפעם בחודש יתקל בזה במוקדם או במאוחר.
אני שמח שהחלטת שאכן לא צריך לסטות מהנושא ולעסוק באבי או ביכולת החשיבה שלי או ב"קדושים" שלי...קבל ח"ח. אני חושב שהייתי ברור מאוד באשר לצימרמן. אם הבנת אחרת מאשר ביקורת נחרצת שלי עליו, זוהי בעיה שלך. אני לא חושב שצריך להעניש את צימרמן על דבריו כפי שאני לא חושב שוייס צריך להענש על ידי בר אילן (גם זאת כתבתי ברורות). צימרמן לא פגע בפועל באיש ולכן אין על מה להעניש כי לא מענישים על אמירה מרגיזה. וייס ביצע עבירה פלילית שנקראת "העלבת עובד ציבור" ובנוסף גם קרא באופן ישיר לאלימות קשה ועשה זאת בריש גלי. אני לא זוכר אף אחד אחר בציבוריות הישראלית, מימין או משמאל שדיבר כך.
בציבוריות לגיטימציה למעשים כאלה או אחרים (מסרבנות ועד אלימות) נבנית מכמה מקורות. אחד מהם הוא הצהרות תמיכה פומביות שיוצרות אצל אנשי המעשה הקיצוניים את התחושה שיש גב לאותן פעולות שהם היו רוצים לעשות. זאת המסקנה שלי מהתבוננות בסביבה המיידית והרחוקה שלי, ולכן אינני מבטל את דבריו של וייס בסתם הוצאת קיטור של מזיקה. אם אתה רוצה להתווכח עם ההגיון הזה באמצעות טיעונים ענייניים, בבקשה.
ישן 13-08-2007, 04:04
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

LOL, מסיפורי בלהות על האצבע היורה של וייס, התדרדרו טיעוניך ל"העלבת עובד ציבור"...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה מתכוון למילון הדמיוני שבעולם הדמיוני שלך?"

שום התפתלות שלך לא תצליח לשכנע שיש סכנה בדבריו - אחרת לא היית נרגש כ"כ מהאלמנט
הפלילי שבפגיעה בציפור נפשו של יהודה פוקס (מה גם שכל החוק העוסק בהעלבת עובדי ציבור,
נאכף סלקטיבית מאוד - שאל את הבת של אולמרט וחברותיה, שקראו לדן חלוץ רוצח...). וייס היה
היסטרי ודיבר באופן שביזה אך ורק אותו. לראות איזושהי סכנה לאלימות מדבריו, מצריך דמיון מפתוח
- או שנאה פתולוגית...
זכרונך הקצרצר לא מרשים איש. אחד מאדמו"רי המחנה שלך קרא לפוצץ גשרים במידה ויוחלט על
גירוש ערבים מבתיהם. לא יודע אם גילו לך - אבל פיצוץ גשרים זה די אלים, ולעתים יש בזה גם
נפגעים, כך שבכל זאת היו בעבר קריאות לאלימות קשה...
מכיוון שלא העלית אף טיעון הגיוני, והגדרת איום מפורש על סטודנטים לבל ייצאו למילואים בשטחים
בתור "התבטאות מרגיזה ולא פוגעת" (אני מניח שהסטודנטים שלו חשבו אחרת...), קצת קשה
לראות בבקשתך לטיעונים ענייניים, יותר מאשר בדיחה לא רעה מצידך. בקיצור, כל התבטאות שלך כלפי וייס, שתהיה חמורה יותר מהתבטאויותיך כלפי שני מאורות המחנה (בעיקר זה שאיים על
חיילי מילואים, והשווה לילדים לנוער היטלר), תדבר בעד עצמה.

בכל מקרה, בהצלחה בהמשך המעקב אחרי ההודעות שלי (אה, כן, אתה בכלל לא עוקב אחריהן...).
אגב, יחסית למי שפרש מהדיון לפני 10 הודעות, אתה פה במלוא הכוח והמרץ, ואפילו לא
"ההרצאה שלך", מזיזה אותך מפה...
ישן 13-08-2007, 04:28
מנהל

LOL, מסתבר שאחרי כל ההתלהמות של לאורך האשכול, לא קראת את ההודעה הראשונה שלי על וייס..
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "LOL, מסיפורי בלהות על האצבע היורה של וייס, התדרדרו טיעוניך ל"העלבת עובד ציבור"..."

אם היית קורא (ולא כהרגלך יודע מראש מה כולם אומרים וחושבים) היית יודע שמלכתחילה טענתי שוייס ביצע העלבת עובד ציבור ובנוסף ביצע עבירה מבחינת הקריאה הבוטה לאלימות.
באותה הודעה גם ציינתי שהקריאה לאלימות חמורה בעיניי בהרבה מההעלבה של פוקס (אני מעז להניח שהוא ישרוד את זה).
אולי תתחיל סוף סוף להתייחס למה שאחרים אומרים ולא למה שאתה מדמיין שהם אומרים?
או, מזמן לא שמענו איזה משהו כמו "אדמו"רים שלי" וכאלה...
ובכן, עמוס עוז לא מייצג אותי ולא נעליים. הוא בסך הכל סופר ותו לא. אפילו לא סופר מוצלח במיוחד לטעמי. בכל מקרה, הוא דיבר על פיצוץ גשרים כדי למנוע טרנספר. ואפילו אתה צריך להבין בין האלימות הפיזית הקשה נגד אדם שוייס דיבר עליה ובין חבלה ברכוש שעליה דיבר עוז ואשר איננה שונה ממה שביצעו בפועל אנשי ימין בזמן ההתנתקות.
בוא נסכם שאני אמשיך לעקוב אחרי ההודעות שלך בפורום ואתה לפחות תנסה לעקוב אחרי ההודעות שלי באשכולות שאנחנו מתווכחים בהם...
ישן 13-08-2007, 04:38
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ודאי שקראתי, אלא שזנחת אותה מייד לאחר מכן - ודבקת בתיאוריית "וייס האקדוחן המסוכן"...
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "LOL, מסתבר שאחרי כל ההתלהמות של לאורך האשכול, לא קראת את ההודעה הראשונה שלי על וייס.."

רק בהודעה הקודמת הראית ניצנים של חזרה למרחבי ההגיון, כשטיעון ההעלבה חזר לשמש אותך...

הבן, אי אפשר לקחת אותך ברצינות כשאתה קובע שאתה באמת רואה סיכון בפרופסור קשיש שיש
לו בעיות קשות לשלוט בפיו. יודע למה אי אפשר לקחת את הטיעון הזה ברצינות? משום שאין
בר-דעת שיחשוב שקשיש בן 60 וכמה שכל חייו לא פגע בזבוב, יהפוך לעבריין אלים בערוב ימיו. מה
לעשות, שזה דבר שלא קורה. הסכנה בדבריו כ"פוטנציאל הסתה" גם היא זניחה בגלל אפס ההשפעה
שיש לאדם הזה, אפילו בקרב ההזויים ששותפים לעמדותיו...

עמוס עוז דיבר על גשרים בכדי למנוע טרנספר, נכון. אם אתה מצליח לראות בזה קריאה לפעילות לא
אלימה סימן שאפילו הפעלת חומרי נפץ היא דבר אלים בעיניך, רק כשהיא ננקטת מצד ימין...

בוא נסכם שאתה תמשיך לעקוב אחרי ההודעות שלי בפורום, ואני אספור לך כמה פעמים איימת
בנחישות לנטוש את הויכוח, רק כדי לשוב אליו במלוא המרץ, תוך שאתה שוכח מההרצאה המפורסמת
והצורך בהכנתה...
ישן 13-08-2007, 04:59
מנהל

בטח קראת...sure ברור...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ודאי שקראתי, אלא שזנחת אותה מייד לאחר מכן - ודבקת בתיאוריית "וייס האקדוחן המסוכן"..."

שמע אינני מכיר את וייס לעומק וגם אתה לא (אני מניח). לא צריך להיו גברתן בן עשרים בשביל ללחוץ על הדק ואדם יכול להפוך אלים בערוב ימיו. גולדשטיין לא היה ידוע כאלים לפני הטבח שביצע (והוא כבר היה גבר מבוגר למדי)., לדרמן היה בן 42 ולא ידוע כאלים כשרצח על רקע לאומני, כחייל יצא לי לפגוש במסגרת ליווי רכבים בחברון את יורם שקולניק והוא היה האחרון שתחשוב שיירה במישהו בדם קר (או חם). אני זוכר את הרב המבוגר שניסה להגיע לרבין במכון וינגייט ונהדף על ידי המאבטחים כשכבר היה קרוב אליו מאוד.
ויחד עם כל זה, אינני רואה את עיקר הסכנה בו בפעילות האישית שהוא יכול לבצע אלא יותר בהשפעה של דבריו. אתה טוען שהוא נטול השפעה במחנה שלו ואני טוען אחרת אבל יש פה עניין מעט שונה שאני מנסה להדגיש (גם במקומות אחרים ובהקשרים אחרים לגמרי): ככל שיש יותר התבטאויות בענין מסוים כך הוא הופך פחות מוקצה ויותר ויותר אנשים יעזו לבצע אותו. ברור שכשהאומר איננו מוכר חמוצים בשוק אלא אדם מכובד בתוארו, הופעתו ויכולתו המילולית, כך ההשפעה יותר גדולה.
ישן 13-08-2007, 05:10
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

איני מכיר את וייס, ואיני מכיר גם הרבה אנשים שמקללים, ואני מבטיחך שרובם המוחץ לא ירצח
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "בטח קראת...sure ברור..."

הסכנה היחידה שאתה רואה מצידו, היא שאולי הוא לא יטופל בחומרה שבה אתה חושב שיש לנקוט
כלפי מקללים מהמחנה הלא נכון...
ההשוואות שלך ללדרמן ולשקולניק הן בדיחה. יכולת למצוא עוד מאתיים דוגמאות שלא היו מעלות
במילימטר על עליבותו של הטיעון שלך על כך שגידופיו של וייס הופכים אותו למסוכן. יודע למה? כי על
מגדף שהפך לרוצח, יש עשרה מליון שלא הפכו. שקולניק בכלל לא קילל לפני שרצח את אותו מחבל,
כך שאפילו במקרה הזה הגידופים והאיומים אינם אסמכתא להתנהגות עתידית...

אתה יכול לטעון עד מחרתיים שהוא רב השפעה בשולי הימין, אבל הטענה הזו היא אבסורד מוחלט.
אתה לא יכול למצוא אדם אחד שעליו תטען שהוא מעריץ מושבע של וייס, ויעשה מה שמורו אמר לו.
העובדה שיש לו השכלה גבוהה רק הופכת את דבריו לפתטיים יותר ומציגה אותו באור גרוע יותר.
אין לה שום משקל שונה משל נהג משאית, מוכר חמוצים או כלכלן בבנק. קללות הן קללות.
לו היה רב בעל קהל חסידים, אז היה לך קייס בנוגע להשפעתו, אבל מה לעשות שאין לו קהל שכזה...
ישן 13-08-2007, 05:19
מנהל

אורי, קודם כל תבין את הטיעון ורק אחר כך תנסה להתמודד איתו..
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "איני מכיר את וייס, ואיני מכיר גם הרבה אנשים שמקללים, ואני מבטיחך שרובם המוחץ לא ירצח"

אף אחד (חוץ מבן השיח הדמיוני שלך) לא טוען שהדוגמאות שהבאתי הן הוכחה שמי שמקלל ירצח. הדוגמאות שהבאתי הן הוכחה שאדם בגיל מבוגר וללא רצח אלים יכול לרצוח. הן באו כהפרכה לטיעון שלך שבגלל שוייס מבוגר ומעולם לא היה אלים הרי שאין סיכוי שינהג בעתיד באלימות. הגידופים הם לא מה שהופך אותו למסוכן אלא ההצהרה שלו שאלימות קשה היא לגיטימית ושיש לנקוט בה באירועים דומים של פינוי. הצהרות כאלו הן נדירות למדי אפילו בקרב הקיצונים וטוב שכך.
אני מבין שלא הבנת את הטיעון שלי על התפשטות הלגיטימציה. חבל.
ישן 13-08-2007, 05:30
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

הטיעון שלך יכול להיות כל מה שתרצה שהוא יהיה,בדיעבד...
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אורי, קודם כל תבין את הטיעון ורק אחר כך תנסה להתמודד איתו.."

אני מתייחס אליו בהקשר הכולל של האשכול, בו ניסית להראות סיטואציה שאדם קשיש וללא עבר
אלים, יילך ויתקוף מישהו רק בגלל כשקילל בהיסטריה והשמיע איחולים מכוערים. שתי הדוגמאות שלך,
לא יכולות להיות מנותקות מההקשר הכללי הזה, אחרת הן באמת חסרות משמעות לדיון. על כל אדם
לא אלים שתקף פתאום - יש מליוני לא-אלימים שלא תקפו...
ההצהרות שלו יכולות להיות נדירות ויכולות להיות תכופות. פסיכים אלימים לא יתייחסו אליהן כך או כך.
אם יש בעלי פוטנציאל לאלימות (ואני חושש שיש כמה כאלה), ודאי שלא וייס יהיה הפתיל שידליק
אותם. יש להם את המנהיגים שלהם, אני חושש שלחלקם יש אפילו רבנים שלהם - ומשם יש סכנה,
במידה ואכן ישנם כאלה.
דברי וייס הם סכנה בעיקר לקיבתם של השומעים אותם.
ישן 13-08-2007, 18:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מקבל ומודה על ההתעלמות ממנה, ובדיעבד ראוי היה להמנע ממנה מצידי.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתעלם מהפיסקה הראשונה כדי לסיים ברוח טובה"

אני לא רואה עצמי כאופטימיסט. עצם הדברים שלו הם תופעה מצערת. אני באמת מסתכל מסביב
ולא רואה סכנה מוחשית מצד המגדפים הללו.
התפשטות הזרם האנטי-ציוני בשמאל אכן קשורה להתפשטות הזרם באקדמיה, אבל הדבר נובע
מתופעה שבעיני היא נ' גדול של הימין: אנשי אקדמיה בשמאל הם בעלי מעמד גבוה בהרבה
ממקביליהם בימין. לא הייתי רוצה שוייס יהיה מנהיג ציבור, אבל בהחלט ראוי שאנשים מהימין ייחסו
משקל רב לדברי פרופ' אומן, או לדברי פרופ' יהושע פורת, למשל.
בקרב הימין החילוני יש ואקום מנהיגותי מצער כבר שנים - ובתוך הימין הדתי יש רבנים שתפסו
עמדות השפעה. רובם אנשים מרשימים וחיוביים, אבל חלקם (כמו דוד דרוקמן מהקריות) הם תופעה
רעה שמכתימה את המחנה כולו.
ישן 14-08-2007, 00:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא מסכים עימך - השמאל נהנה מהנהגה חוץ-פרלמנטרית ששומרת על עקביות
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "יש ואקום מנהיגותי גם בימין וגם בשמאל, אבל זה כבר נושא אחר"

לימין אין הנהגה חוץ-פרלמנטרית שכל המחנה יכול להזדהות עימה (קשה לצפות מימין חילוני לקבל את
גוש אמונים כהנהגתו, בשעה שבאופן טבעי חלק לא מבוטל ממצעם, יהיה מכוון לציבור דתי), ועל כן
כשההנהגה בתוך הכנסת גולשת במדרון בלחץ הגורמים הלא-נבחרים (שלשמחת השמאל, כולם
נמצאים בכיסו - תקשורת, פרקליטות, ביה"מ העליון), אין שום גורם שיהיה בעל משקל מספיק לאזן
אותה. זו הסיבה, אגב, לכך שהמערכת הפוליטית הישראלית, נמצאת מאות קילומטרים שמאלה מכפי
שהייתה ב1988. מה שהיום אומר נשיא המדינה, אלה דברים שראש מפלגה העבודה שמעון פרס,
ראה כסכנת נפשות, ומה שראש הממשלה פרס ראה ב1996 כעלילת דם ("אני אחלק את י-ם?!?!").
ישן 11-08-2007, 12:55
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בטח שזה לא חמור באותה מידה - זה חמור בהרבה: לוייס אין אופציה למימוש דבריו, לצימרמן יש
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "נדמה לי שזה לא חמור כמו קריאה מפורשת לאלימות"

דברי וייס הם הם חמורים להחריד, אבל אין בהם שום דבר הנוגע לעבודתו בבר אילן, בה מנסה ברק
לפגוע. דברי צימרמן קשורים ישירות לעבודתו בעברית, ובכ"ז איש ממחנה השמאל לא חושב שיש
לפטרו בעטיים - ולא בגלל הסכמה עימם, אלא מתוך שיקול ציני, שתקיפתו תעלה באובדן קולות
הסהרורים (שמהווים נתח נכבד מהמפלגה, ואף מאיישים כמה מתיקיה, כמו תיק החינוך, למשל).

קריאה מפורשת לאלימות בנוסח "צריך לשבור לך את העצמות ואני מקווה שתמות", היא בעלת ערך פלילי, רק כאשר יש חשש שבאמת עומד משהו מאחורי הדברים. אין אדם שפוי אחד שחושב שוייס
יילך לפגוע ביהודה פוקס (שהוא הצדיק שהדיח מ"פ מילואים שהדף תומכי מחבלים שהפריעו לו
בעמדתו. מסתבר שפוקס יודע בדיוק נגד מי מותר להפעיל כוח ונגד מי זה אסור...), או שאנשים יפעלו
בהשראת וייס ויפגעו בפוקס. לעומת זאת, לאיום של צימרמן יש משמעות ישירה, שכן קל לו מאוד
לממש אותו (ואגב, תלונה עליו במקרה כזה לא הייתה מועילה - הוא היה מאפשר למתלונן להיבחן
ודואג לסמן לעצמו את המחברת בחינה של הנ"ל, בכדי לדפוק אותו בציון...).
צימרמן מנצל מעמדו בכדי לפגוע בצה"ל. זה חמור פי אלף מהתקף מביש של גידופים וקללות מצד
אדם שראה את משפחתו מגורשת באלימות מביתה, ובמקרה עובד כפרופסור. ביום שבו וייס
ינצל מעמדו כפרופסור בכדי לפגוע בסטודנטים מהשמאל - זה יהיה היום שבו פיטוריו יהיו ראויים.
ישן 11-08-2007, 17:51
מנהל

לוייס אין אופציה למימוש דבריו? למה, האצבע היורה שלו משותקת?
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "בטח שזה לא חמור באותה מידה - זה חמור בהרבה: לוייס אין אופציה למימוש דבריו, לצימרמן יש"

שלא לדבר על זה שיש מספיק אנשים קיצוניים שדיבורים פומביים כאלה (ואני מדבר על כך שהוא קרא לאלימות החמורה ביותר האפשרית כנגד כוחות הביטחון במקרים דומים ולא לדבריו נגד פוקס שהם בגדר העלת עובד ציבור) מצד דמות מרכזית הם בדיוק מה שהם צריכים בתור דחיפה אחרונה לפני שיינסו לפגוע פיזית. מה שמנע שפיכות דמים בהתנתקות הוא בעיקר זה שהאישים הדומיננטים בימין ברובם המכריע הדגישו שיש להימנע מאלימות אקטיבית נגד כוחות הביטחון.
אני מסכים שלדבריו בחברון אין קשר לעבודותו בבר אילן ונראה לי מעוות שיאבד מקום עבודה בגלל ההתבטאות. הוא צריך לעמוד לדין ולשלם מחיר לפי חוק. הוא צריך גם ציבורית להדרש להתנצלות וחזרה בו. ההתערבות שלי באשכול נגעה באופן נקודתי לכך שאסור להתעלם מכך שנחצה כאן רף אדום, התבטאות חמורה כמעט מכל התבטאות אחרת שנשמעה בציבוריות הישראלית מימין או משאל, ודווקא בגלל הקריאה הבוטה לאלימות מצד אישיות בעלת משקל.
ושוב, אילו צימרמן היה פוגע בסטודנט על רקע שירותו במילואים זו הייתה עילה לפיטורין מצד האוניברסיטה ועילה להעמדה לדין עקב הפרת חוק מדינה. צימרמן מעולם לא הועמד לדין מהסיבה הפשוטה שלא העז לעמוד מאחורי ההצהרה.
ואגב, לא יודע איך זה אצלכם, אבל בכל מקום שלמדתי ולימדתי מי שעסק בציונים היה עוזר ההוראה ולא המרצה שבדרך כלל יש לו דברים יותר טובים לעשות (להתחנן לעוד איזה גרנט למחקר הזוי או להתעסק עם הדוקטורנטית המצודדת).
ישן 12-08-2007, 20:52
מנהל

כרגיל אתה קובע עבורי מה אני חושב ומה לא...
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אה, כן, וייס מהווה סיכון מוחשי. אפילו במחנה שלך לא לוקחים ת'אופצייה הזו ברצינות..."

חשבת אולי לשינוי הניק שלך ל"יהוה"?
אתה גם יודע מי בעיני (טוב, אחרי הכל כל ה"מחנה" שלי הוא מקשה אחת...) ראוי או לא ראוי להיחשב דמות מרכזית. נו טוף..
פרופסורים הם דמויות מרכזיות בכל חברה וקבוצה (בוודאי בקבוצה שאיננה משופעת בפרופסורים) והנ"ל הוא חלק מהגוף שמכונה "פרופסורים למען חוסן..." שיש לה בהחלט משקל. כל אמירה כזו מצד דמות שאיננה, מה לעשות, נהג משאית שחתכו אותו, מוסיפה לגיטימציה למי שזקוק ללגיטימציה.
בנידו אליך לא אתיימר לקבוע שאתה מבין זאת, אבל מן הראוי שתבין זאת.
לא יודע איפה למדת ואיפה נתנו לך ללמד, אבל בכיתות גדולות בדרך כלל יש עוזר הוראה או עוזרי הוראה שבודקים את הבחינות ומרצה לא יכול לשנות את הציון שנתן עוזר ההוראה בבחינה, לפחות לא מבלי להסתבך קשות. הוא יכול להחליט לבדוק את הבחינה בעצמו, אבל אז הוא שוב מעמיד את עצמו במצב מאוד בעייתי, ובייחוד אם התלמיד דורש לראות את מחברת הבחינה והולך עם זה הלאה.
ככה זה לפחות במוסדות ראויים להשכלה גבוהה.
ישן 13-08-2007, 00:13
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא קובע עבורך כלום. סתם עשיתי שגיאה ונתתי לך קרדיט שאתה מסוגל לעתים לחשוב לבד...
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "כרגיל אתה קובע עבורי מה אני חושב ומה לא..."

אני מתחייב מעתה להתייחס ברצינות המתבקשת לשטויות שלך, ולהאמין לך שאתה אשכרה מתכוון
אליהן. מגיע לך שאפו על זיהוי הבריון המסוכן הלל וייס כבעל פוטנציאל ירי. עשרות שנים מסתובב
הרוצח הזה חופשי, ורק כעת זוהתה הסכנה הטמונה בו ע"י קגנס, בלש-העל...

המחנה שלך אינו מקשה אחת, אבל רבים בתוכו, ואתה דוגמא מובהקת, אינם מסוגלים לחשיבה
עצמאית. כל השטויות על המלים ההורגות ו"האצבעות היורות", מצידם של קשישים גדפניים (אבל רק
כאלה שבאו מימין...), הם סתם יום שגרתי אצל אנשים מסוגך, שכן אין לך יכולת לחשוב רציונלית
ולהבין שגם אם מישהו מדבר באופן דוחה מצד ימין, עדיין הוא לא מסוכן לאיש, בהתחשב בעובדה
שעבר יותר מששים שנה מחייו מבלי לפגוע בזבוב...

פרופסורים הם לא חלק משמעותי משום קבוצה, אלא אם כן היא מחליטה שהם חלק משמעותי מתוכה.
הלל וייס חבר במליון גופים ועדיין אינו מייצג אף אחד מהם. צימרמן הדגול (שאת הגנתך עליו ועל ליבוביץ' ניתן לסכם במילה "פתטית") הוא עובד האונ' העברית, ועדיין איני חושב שפרופ' אומן צריך
להרגיש בושה על שהוא עובד באותו מוסד...

לא יודע איפה למדת (אם בכלל), אבל בכל שנה מתקדמת, הפרופ' מלמד כיתות קטנות, ובודק
בעצמו את מבחניו. בכיתות גדולות הוא לא בודק את המבחנים, אבל לדעת זהות של נבחן, זה
דבר פשוט עוד יותר מאשר לתפוס אותך בקשר (דבר שכבר ראינו שהוא קל להחריד...).
הסיפורים שלך על "להסתבך קשות" מלמדים שזמנך באונ', אם היה כזה, התמצה בעיקר בלשכב
על הדשא. בפועל, פרופסורים לא "מסתבכים קשות", בטח לא כשהם במעמד של צימרמן
ומהמחנה שלו (בטח לא עם תומכים מסורים מצידך, שיגנו עליהם בחירוף נפש...).
ייתכן שבהרוורד או בייל (שם בוודאי למדת לדוקטורט שלך) הדברים נראים אחרת, אבל איכשהו
אני מפקפק בכך. לפרוסור בכיר יש מעמד חזק מאוד בתוך כל מוסד אקדמי, בוודאי חזק מזה של
סטודנט לתואר ראשון, שמשתייך לקבוצה לא אהודה כמו אלה שעושים מילואים בשטחים
הכבושים...
ישן 13-08-2007, 03:12
מנהל

כרגיל אורי כותב בנחרצות על דברים שאין לו מושג בהם...
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מדעי הדשא זה התחום היחיד שאני מניח שהתמחית בו (טיעוניך הם בדיוק בגובה המתאים...)."

הביטחון שבו אתה קובע שאין לי הרצאה מדעית לתת מחר (אלא רק "הרצאה לתנועה") הוא אותו ביטחון שבו אתה קובע כל דבר. אורי יודע מראש. אורי נולד יודע. אין עובדות מעבר למה שקיים בראש של אורי. היה שם האורי מבורך לעד ,
ואם אוכיח לך שאני נותן הרצאה מחר בקורס לתואר ראשון באוניברסיטה מכובדת למדי בארה"ב, ובתחום מדע נטו, יש סיכוי שתחזור בך? יש סיכוי שאולי תגמול בכך שתיתן איזה מידע על הרקע האקדמי שלך (בהתחשב בסיגנון ה"טיעונים" שלך אני מאוד סקרן לדעת איזה תחום למדת ואיפה)? או שמא נוח לך להסתתר מאחורי האוננימיות הברוכה של האינטרנט ומאחורי סמכויות היתר שיש לך בפורום הזה?
ישן 13-08-2007, 04:05
מנהל

אני שמח שאתה מכיר 2 שמות של אוניברסיטאות אמריקאיות
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "כפי שכבר ציינתי, מובן מאליו שאתה בהרוורד או בייל (או אולי בשניהם יחדיו...)..."

זאת בהחלט התחלה טובה. השלב הבא הוא לימוד שמות כל האוניברסיטאות המשתייכות ל- IV LEAGUEIV ולבסוף אולי אפילו עוד כמה שמות...אתה בהחלט בדרך הנכונה
מענין שהתחמקת מההצעה שחשיפת הרקע האקדמי-מקצועי תהיה הדדית...מה העניין חושש לגלות שהאגו העצום שלך נשען על שנתיים לא מוצלחות בגילמן?
צר לי לבשר לך שבתחום שלי אין שום משמעות לשינון שכן מדובר במדע של ממש ולא במה שאתה מכיר מגילמן או אחד ממקביליו. לא שחלילה יש לי משהו נגד גילמן-הקפיטריה הייתה לא רעה שם והבחורות היו בהחלט ראויות.
מצחיק אותי אתה מדבר על "ידע" בהתחשב בכך שרק לעיתים נדירות דבריך מגובים במשהו מעבר לכך ש"אורי בטוח ש...". שמע, אני מבין שאתה מאמין גדול בספקולציות על בסיס ספקולציות (נוסח ,בן גוריון חשב כך וכך...למה? כי אני מכיר את בגין וגם הוא היה בטח הכיר את בגין כמוני ואת המציאות אפשר להבין רק כמוני אז הוא חייב היה לחשוב ככה!") וחושב שזה הופך אותך לבעל "חשיבה עצמאית" ו""מקורי" (מעניין שזה בדיוק מה שחושבים על עצמם כל החסידים השוטים של תיאוריות קונספירציה) אבל בתחום שלי מקור הידע נבנה אחרת-מאיסוף ידע איפירי באופן שיטתי והיצמדות לעובדות.
ישן 13-08-2007, 04:12
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אהה, אז אתה בכ"ז לא הולך לבשר לי כמה גדולה השכלתך? כמה מפתיע...P:
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אני שמח שאתה מכיר 2 שמות של אוניברסיטאות אמריקאיות"

אני שמח לראות שאתה נמנע מלספר לי על התחום המדעי הסודי שלך (זון כמו היחידה שלך, שהצילה
את עם ישראל אינספור פעמים, במבצעיה המשותפים עם דנידין, לא?).
מכיוון שכבר ראיתי את העובדות שלך, וכבר הסברתי לך שדקלומי קלישאות שאבא לימד אותך (בלה בלה "קונספירציה בלה בלה בלה בגין רע"), לא ממש מרשימים אותי, נסתפק בכך שבכל תחום שבו
התדיינת פה, לא הפגנת יותר ממושג בסיסי (הכרת השמות, וכמה סיפורי פולקלור עליהם, מבית
אבא...).

אגב, יחסית לעילוי מדעי, תפוחים היה צריך לבזבז עליך זמן רב בהסברים כדי שתוכל לראות סרטון
באינטרנט. כנראה שבתחום המדעי שלך, אין שום דבר שמצריך נגיעה במחשבים...

ושוב, הנושא המקורי היה טענותיך ההזויות שוייס הוא סכנה פיזית למישהו (וגם "מעליב עובדי ציבור"
מסוכן במיוחד), שלא כמו השובבון החמוד צימרמן שרק מאיים על סטודנטים שלו וקורא ומוצא קווי
דמיון בין ילדים יהודיים להיטלר יוגנד...
ישן 13-08-2007, 04:45
מנהל

אתה נלחץ אורי? אל תדאג, אף אחד לא יכריח אותך לחשוף את מלוא 11 שנות הלימוד שלך...
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אהה, אז אתה בכ"ז לא הולך לבשר לי כמה גדולה השכלתך? כמה מפתיע...P:"

התחום המדעי שלי לא ממש סודי. בסה"כ bahvioral neuroscience. איזו אינברסיטה? אחת מרשת ה-UC. מעבר לכך אשמח לספר לך אם תפגין מספיק אומץ לספר על הרקע שלך.
לעומת זאת, השירות הצבאי היה אכן ביחידה מסווגת (שהיא חלק מהחת"ם) ואתה רשאי לחשוב שמפקדה היה דנידין וסגנה קופיקו. דעתך בנושא מענינת אותי כקליפת השום, ובוודאי שלא אחשוף פרטים על גבי האינטרנט (לאם זה נורא מעניין אותך אתה יכול לשאול את חברך g.i.s.h ', אני מניח שהוא ואחרים כאן יודעים בדיוק על מה אני מדבר). בניגוד אליך, לאגו שלי יש גבולות.
בדבר אחד אתה צודק-התחום שלי לא מצריך נגיעה רבה מדי במחשבים. so what? אני יודע שזה ישמע לך מוזר, אורי, אבל יש אנשים שלא מתביישים להודות כשהם לא יודעים משהו ולא מתביישים ללמוד.
אגב, היות ולאבא שלי לא קראו "לפידות" ואפילו לא "נקדימון" הרי שהעובדות שהבאתי באשכול על אלטלנה לא היו מ"בית אבא" כי אם ממקורות מוסמכים שנמנים דווקא על המחנה שלך...מה העניין אורי? אתה באמת קונה את האמירה של ג' שאם חוזרים על שקר מספיק פעמים הוא הופך לאמת? במציאות זה עובד רק לפעמים.
רשמתי לפני שאתה מתחמק מלתת אינפורמציה על ההשכלה או העיסוק שלך. רשמתי לפני גם שאתה מתחמק מלהודות ששיקרת בקשר לאבי והאצ"ל.
ואיך אמרת? נסתפק בכך.
ישן 13-08-2007, 05:01
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זו ה"חשיפה" שלך? התהדרות בלימודי תואר שקראת עליו לראשונה לפני עשר דקות?...
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה נלחץ אורי? אל תדאג, אף אחד לא יכריח אותך לחשוף את מלוא 11 שנות הלימוד שלך..."

עם כאלה הוכחות מרשימות, קטונתי מלהתווכח - אני מקווה שבתזה הדמיונית שלך, השתמשת
בהוכחות בעלות משקל קצת יותר מרשים (ונעזרת במכונה המוזרה עם המקשים, הנקראת מחשב -
המכונה שאפילו בדשא ליד גילמן יודעים לראות באמצעותה סרטים באינטרנט, ורק מדען-על שכמותך,
מתקשה בכך...).
אגב, לו היה קורא הנס ואתה היית אכן היית רב-מג אקדמאי בעל השכלה עתירת-תארים ומוסדות,
הרי שהידע שלך בהשוואה ל4 שנות הלימוד שלי (למה לצ'פר אותי ב11?...) היה מעורר מחשבות
עגומות בנוגע לשאלה איך לעזאזל הצליחו ללמד אותך כ"כ מעט...
אני שמח שאתה רושם לפניך דברים. אולי יקרה נס והדברים שאתה רושם, גם יהיה נכונים.
עד אז, את ההשוואות שלך לנאצים אל תנסה בפורום זה. מנהגיהם הנקלים של הוייסים, הליבוביצ'ים
והצימרמנים אינם מקובלים כאן, גם אם לרגע היה נראה לך מתאים לחקותם (את שני האחרונים) גם
בעניין זה. גידופיך הרגילים אינם בעייה - אבל השוואות לנאצים תוציא מהלקסיקון שלך, גם אם בבית
לימדו אותך שזה מה שצריך לומר על ימנים שלא מתנהגים יפה...
ישן 13-08-2007, 05:12
מנהל

תהיתי מתי תדרדר לאיומים בניצול הסמכויות שלך...כמה אופייני..
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זו ה"חשיפה" שלך? התהדרות בלימודי תואר שקראת עליו לראשונה לפני עשר דקות?..."

אלוהים יודע איפה הייתה פה השוואה לנאצים ואת מי השוותי, אבל נו שוין. אני מבין שההגדרות שלך ל"השוואה לנאצים" מתרחבות מאוד כשזה מגיע למי שדיעותיו אינן כדעותיך.
אתה יכול בקלות לברר איזה ישראלים עוסקים בתחום הזה ב-UC...אבל אקל עליך ברגע שתמסור איזו עובדה או חצי עובדה על ההשכלה שלך...טוב, מעולם לא היית חזק מדי בעובדות

ואגב, אחת המחוקרות הבכירות אצלנו למדה רק לאחרונה איך לשלוח הודעת טקסט בפלפון...יש אנשים שהראש שלהם עסוק בדברים אחרים. שמע שהתחלתי תואר ראשון נזקקתי לעזרה בהדלקה של המחשב כך שהתקדמתי לא רע בכלל עד היום...
רשמתי לפני שאתה שוב מסרב למסור פרטים על השכלתך ועיסוקך וממשיך להתחמק מלהודות ששיקרת בקשר לאבי והאצ"ל.
ישן 13-08-2007, 05:25
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זה שתכתוב "ג" במקום "גבלס", לא ישנה את העובדה שהשווית אותי אליו.
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "תהיתי מתי תדרדר לאיומים בניצול הסמכויות שלך...כמה אופייני.."

אדם יכול לטעון שהשני משקר (כפי שאתה עושה, תוך פיזור שקר נוסף), גם בלי להעזר בגבלס.
מכיוון שלא טרחתי עד כה להתעניין בזהותך, ומכיוון שאתה זה שהציע להוכיח לי את השכלתך, לא מובן
לי מהם כל משחקי הגשש-בלש שלך. אני לא מתכוון ללחוץ עליך בתחום זה, אחרי שהתפתלת כ"כ
הרבה, והפכת את הצעתך המקורית להתנייה.
הרי אפילו הייתה השכלתך בדיוק כפי שאתה מתאר, הצלחת להפגין בורות בכל תחום שיצא לי לראות
אותך כותב עליו (ומכיוון שאין לי שום כלים לשפוט בקיאות בתחום שבו אתה טוען לבקיאות, אין לי גם
דרך לדעת אם כל ניסיון הוכחת ידע שלך, הוא לא איזושהי העתקה שתביא לי, כמיטב המסורת...).

חוקרים מבוגרים נמצאים במצב שונה ממך, שאמור להיות בשנות השלושים לחייך, על סמך
הכרונולוגיה שנתת פה. כשאתה בן 30 פלוס, ועוסק במחקר מדעי, לא אמור להיות מסובך לך ללמוד
איך לראות סרט דרך הרשת - אפילו בגילמן עושים זאת, כאמור...
ישן 13-08-2007, 17:03
מנהל

כדי לסיים את האשכול בצורה חיובית, אתייחס רק לשולי הדברים
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה שתכתוב "ג" במקום "גבלס", לא ישנה את העובדה שהשווית אותי אליו."

לא השוויתי אותך לגבלס,. התייחסתי לשיטה תעמולתית מסוימת שהוא אימץ לחיקו. מה לעשות שהאמירה המפורסמת ביותר בנידון באה מימנו?
לגבי הרקע שלי: הוא לא ממש רלבנטי ונקלענו לזה בגלל שהויכוח הגיע למקומות לא רצויים. אני מציע לשנינו להבא להתמקד בכתוב ולעזוב את הכותב. אני חושב שיש לשנינו מספיק דברים עניינים לומר. התנגחויות האישיות יכולות להיות פורקן נחמד (בייחוד כשנאלצים להיות מול המחשב שעות ארוכות מאוד) אבל זה בכל זאת לא לעניין בפורום ציבורי. אם אתה בכל זאת מתעניין-אשלח לך הודעה פרטית עליי. אתה לא חייב להפגין הדדיות בנושא. אתה גם לא חייב להאמין למה שאני כותב ולגבי זה אין לי הרבה מה לעשות.
ואגב, אני לא סבור שהפגנתי בורות ואני מתקשה להאמין שאתה באמת חושב שהפגנתי בורות, אבל אתה זכאי לדעתך. לגבי המחשב-זאת פשוט שאלה של מוטיבציה כמובן. אחת החוקרות המרכזיות במעבדה שלי (במקרה גם ישראלית) סירבה עד ימים אלה ממש ללמוד איך לשלוח הודעת טקסט בפלפון...וזאת מישהו בעלת שם טוב מאוד כחוקרת ומרצה. טכנאית המעבדה שלנו שהיא בחורה אינטליגנטית למדי הייתה צריכה שאראה לה איך משתמשים ב-flash card....ברור שכל אחד מאיתנו יכל ללמוד בעצמו אם זה היה מספיק חשוב לו, אבל לא תמיד זה ממש חשוב....
אגב, צדקת כמובן לגבי הגיל. אני שייך כבר לדור שלמד להפעיל מחשב בשלב די מאוחר בחיים ובשבילו המחשב עדיין כלי מעט מרתיע. מתמקצעים מה שצריך לדעת לצורך העבודה ותו לא.
על כל פנים, אני מעדיף לסיים ברוח זו.
ישן 11-08-2007, 21:12
צלמית המשתמש של looopy
  looopy looopy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.02
פרופסור וויס הגזים גזם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ברק פנה לאונ' בר-אילן בבקשה להשעות את הלל וייס."

מישהו צריך לקרוא לו לסדר - דחוףףף.
אני מעדיף לראות את הפרופסור והמח"ט גם יחד, מיישבים את ההדורים ביניהם,
בעיני זה עדיף על כל פטנט אחר.

כמו שכתבת, באוניברסיטאות ישנם לא מעט שמאלנים קיצוניים מהאקדמיה שלא פעם עושים למדינה שרות דב שלא נדע, הרבה יותר גרוע מדבריו של הפרופסור שנאמרו מתוך כאב ויאוש.

מברק אין מה לצפות העונה.
הבן אדם קשקשן ושקשקן

קשקשן למה?
אנחנו זוכרים הייטב מה הכריז בבחירות הפנימיות של מפלגת העבודה..(מבלי להתייחס לזיגזוגיו)מסתבר, שברק הוא פוליטיקאי קשקשן לא פחות ממרבית ניבחרינו.

שקשקן למה?
הוא פוחד פחד מוות מציבור הבוחרים ומנהל מהלכים שגויים שאולי ישאירו אותו כשר ביטחון, אבל לא מטיבים עם מדינת ישראל ב כ ל ל!

ישן 15-08-2007, 00:50
מנהל

זה לא עניין של נורמה אלא של חוקים ותקנות
בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "זה שהנורמה הזאת לא קיימת זה ידוע"

לא ניתן לפטר מרצה משום שהביע עמדות כאלו או אחרות מחוץ לכיתה. אפילו אם הביע בתוך הכיתה, לא בטוח שיש תקנות או חוקים שמאפשרים לפטרו (ואני לא נכנס בשלב זה כלל לענין הקביעות).
זה לא מצב נדיר. פרופסורים בארה"ב (מי אמר חוססקי ולא קיבל?) ובאירופה מתבטאים ללא חשש בכיתה ומחוצה לה כנגד המדינה שבה הם יושבים.
האם צריך לאסור זאת? זה מדרון קצת חלקלק. מרצה בכימיה שמרצה נגד המדינה זה עניין פשוט, אך מרצה בתחומי מדעי החברה והרוח יכול בקלות לטעון שאמירותיו הן במסגרת החומר הנלמד. לקבוע למרצים מה מותר להם ללמד במסגרת קורסים בהיסטוריה, מדעי המדינה וכו' זה בכלל בעייתי. בסוף נגמור כמו האונברסיטאות המוצלחות של שכנינו שמפיקות כל כך הרבה חוקרים מוצלחים בזכות עידוד חשיבה חופשית וביקורתית...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:25

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר