לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-02-2005, 22:06
צלמית המשתמש של קוביבי
  משתמש זכר קוביבי מנהל קוביבי אינו מחובר  
מנהל פורום מערכות הפעלה - הרובע המייקרוסופטי.

חבר מתאריך: 07.10.04
LinkedIn profile
ואם אתה לא רוצה תוכנות חיצוניות...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי the_shark שמתחילה ב "חסימת אתרים של פורנו וחסימת אנטרניט ובעמדה ברשת"

בתוך internet explorer קיימת אופצייה בשם content advisor ששם אתה יכול לסנן אתרים בעלי תוכן מסויים, ביניהם אלימות קשה וחומר פורנוגרפי, אבל המגבלה קיימת רק על אתרים ש"מוגדרים" כך ע"י הwebmaster, ובד"כ שום אתר שמציע תוכן פורנוגרפי לא יגדיר את האתר שלו כך כדי לעקוף את המגבלה הזו.
מצאתי פורומים שממליצים שם על netnanny, אבל אני לא מכיר את התוכנה הזו.
http://dbforums.com/showthread.php?threadid=494703
אני זוכר שבברק יש אופצייה לנעול אתרים ואז האתרים נחסמים ברמת הספק, תבדוק אם הספק שלך מאפשר דבר דומה.

לגבי השאלה השנייה - פשוט תבטל את הגדרת הgateway מהכרטיס רשת שלך, אם אין gateway המחשב לא יודע איך לצאת לאינטרנט, וגמרת את הסיפור.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-02-2005, 05:42
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
ואם אתה עושה את זה, תוודא שלמשתמש אין הרשאת Administrator מקומי על המחשב שלו...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "ואם אתה לא רוצה תוכנות חיצוניות..."

כי אז הוא יוכל להחזיר את ה Gateway בשנייה. (טוב, הוא בכל מקרה יוכל לעשות את זה עם ERD...)

להגנה אמיתית (משוגעים בלבד ) : ניתוק פיזי של הרשת המקומית מכל מחשב/נתב קישור לאינטרנט למעט שרת פרוקסי מנוטר עם הגדרות שמאפשרות מה מותר, ולמי. כדי לוודא שאנשים לא מחליפים ביניהם כתובות IP ומתחמקים מההגבלות פר-IP, ניתן להפעיל את הגדרות ה Security במתג(ים), כך ש"ילמדו" שיוך של MAC ADDRESS ל IP מסויים, ולא יתנו לבנאדם להתחבר מאותו רגע והלאה מ IP אחר.

בהצלחה

ישן 21-02-2005, 05:11

אותי לא תשכנע כנראה..
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "אמנם אין לי תואר במחשבים"

ראיתי עשרות מנהלי רשתות מיקרוסופט, ועשרות מנהלי רשתות יוניקס - אלה שמנהלים יוניקס פשוט יודעים יותר בכל התחומים שמסביב. מה לעשות... יוניקס היא מערכת שמכריחה אותך להבין מה אתה עושה ואיך הדברים עובדים, וזו גם כנראה הסיבה שהיא הרבה יותר חזקה ונוחה למי שמכיר אותה.

מערכת הפעלה לא לומדים בקורס. אתה רשאי שלא להסכים איתי, כמובן, אבל יש לזכור את העובדה הבאה: בקורס מלמדים אותך, פחות או יותר, את התכנים והממשקים שיוצרי מע"ה בנו בשבילך. אתה לא לומד איך לטפל בחריגים. זה מגיע מנסיון, ומנסיון בלבד.

סתם מסקרן אותי: במהלך הקורס שלך, הוזכר המושג "promisc" ?

ישן 21-02-2005, 21:36
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
אני לא מנסה לשכנע פה אף אחד
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי jot שמתחילה ב "יש פינגווין על החוף בבת ים :)"

ואני גם לא רוצה להפוך את הפתיל הזה לוויכוח מה יותר טוב, חלונות או קוד פתוח.
אין ספק שאם יש לך מערכת הפעלה שדורשת ממך ללמוד את הבסיס שלה ברמה של איך דברים עובדים כי אחרת לא תוכל לעשות שום דבר בלי להפיל את המחשב בסופו של דבר תהייה בן אדם מאוד מקצועי, מאוד חכם, מאוד מבין ומאוד מהכול.

אבל לדעתי אם אתה מגיע למצב שאתה צריך לכתוב מודול חדש של תקשורת כדי להשלים את מערכת ההפעלה שלך או להתקין את אותה המערכת 3-4 פעמים רק כדי ללמוד איך לעשות את זה כמו שצריך אז זה מצב לא תקין.

עריכה:
במהלך הקורס לא הוזכר promisc אבל כן הוזכרו סניפרים ושיטות פעולה שלהם, מה הנקודה שלך?

נערך לאחרונה ע"י קוביבי בתאריך 21-02-2005 בשעה 21:40. סיבה: כמעט שכחתי לענות על השאלה שלך...
ישן 22-02-2005, 05:18

זו בדיוק הייתה הנקודה שלי
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "אני לא מנסה לשכנע פה אף אחד"

אתה יודע שיש סניפר, אתה יודע מה הוא עושה - אתה רק לא יודע משהו אחד - שהוא מעביר את כרטיס הרשת למצב promisc כדי לעשות את זה. ואז נניח שיש לך פיירוול או IDS והם מדווחים לך שיש ברשת שלך מישהו במצב promisc - ואתה - שיודע הכל על סניפרים (כי לימדו אותך בקורס) - בוהה במסך בערך כך: ??????

לגבי מה ש jot אמר - הוא קצת הגזים... אני לא זוכר שתכנתתי מודולים לקרנל כדי שהחומרה שלי תעבוד. פשוט סימנתי את החומרה המתאימה במסכי הקרנל שמסודרים יפה מאוד. זה המקום לציין שעבדתי עם המון כרטיסי טלוויזיה בחיים שלי - ובחלונות תמיד היו לי בעיות עם זה. משום מה בלינוקס הכרטיסים האלה עובדים פרפקט. מצחיק שעל הקופסא כתוב "Designed for Windows XP"

אם אני עדיין לא מובן, עזוב...

שיהיה המשך שבוע טוב

ישן 22-02-2005, 07:01
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
נקודה ביזארית לחלוטין
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "זו בדיוק הייתה הנקודה שלי"

אני לא מאמין שבגלל שאתה סיסטם-לינוקס אתה מכיר את זה.
אתה נתקלת במונח הזה בדיוק כמו שאני נתקלתי בו בפעם הראשונה, ואחרי הסימן-שאלה השני הלכת לאינטרנט, רשמת "wtf is promisc" ואחרי 0.2 שניות גילית מה זה.

לגבי ההגזמה, אני לא כל-כך בטוח, אני מכיר מישהו שתכנת דברים בkernel שלו על בסיס יומי, ובכלל מערכת ההפעלה מבוססת על קוד שהוא לא בינארי (ברח לי השם שלה) ואני שואל את עצמי.. "למה?"

בקשר לכרטיסי מסך שלך... לביל הפתרונים - אל תתלונן אצלי
ואני מניח שהdesigned for windows אומר שפשוט הדרייברים שלהם נמצאים כחלק ממערכת ההפעלה (או plug and play, איך שלא תקרא לזה), וזה לא אומר שהם יעבדו טוב יותר על חלונות.

טוב, אני זז לקורס שלי (יוניקס למתחילים ) שיהיה לך המשך יום נעים ושבוע טוב

ישן 23-02-2005, 00:13
צלמית המשתמש של מיצו
  משתמש זכר מיצו מיצו אינו מחובר  
מומחה בתחומי התעופה הצבאית והלוט"ר, ונגיעה אישית לנושא בניית דגמי מטוסים

חבר מתאריך: 10.11.02
אם יורשה לי להתערב בשיחת הגדולים ממני
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "נקודה ביזארית לחלוטין"

לדעתי הצנועה והבלתי מחייבת, בכלל לא אומרים PROMISC אלא PROMISCUOUS, אם כבר רוצים לדייק ולבדוק מה מישהו למד או לא למד באיזה קורס כזה או אחר.

http://www.google.com/search?hl=en&...ROMISCUOUS+mode

אבל למה להתעסק בקטנות. העיקר שאנחנו יודעים (או לא) לכתוב דרייברים.

בעצם, עכשיו שאני חושב על זה, מי קבע שמנהל רשת שלא יודע לכתוב דרייברים הוא לא מנהל רשת טוב, מומחה, כריש בתחומו, ורק בגלל שהוא עובד על מערכת הפעלה שמגיעה מהקופסה עם תמיכה להתקני חומרה נפוצים הוא לא נאלץ מעולם להתמודד עם הבעיה הזו? מה, כל נהג שלא יודע לפרק קרבורטור או לבצע טיפול 15000 הוא לא נהג טוב? זה נכון שאני לא אצא למירוץ פריז-דאקאר מבלי לדעת לפרק תיבת הילוכים, אבל מצד שני, כמה נהגים בעולם כבר יוצאים לפריז-דאקאר? למה אדמיניסטרטור שמטפל בקלאסטרים של WIN2003, ב- FAS900ים, בשרתי EXCHANGE, ברשתות המורכבות ממאות או אלפי תחנות עבודה שכל חטאן הוא בכך שמדי כמה ימים צריך לאתחל אותן ולא חייבים לכתוב עבורן דרייברים מהראש הוא מנהל רשת פחות מוצלח מאיזה פישר שהרגע התגייס לצבא (או השתחחרר מהצבא) ונתנו לו לנהל איזה רשת של איזו יחידה קיקיונית, ובזכות זה הוא מרגיש את עצמו מלך העולם?

אבל כמו שאמרתי, מה אני מתערב בשיחות של גדולים ממני.

ישן 23-02-2005, 06:03

promisc הינו הקיצור המקובל לשם המלא של המצב...
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי מיצו שמתחילה ב "אם יורשה לי להתערב בשיחת הגדולים ממני"

כמו ש w2k3 (כ 290,000 תוצאות בגוגל) הוא הקיצור המקובל ל win2003 (כ 810,000 תוצאות בגוגל). טול קורה מבין עיניך.

אני לא דיברתי על טיבו של מנהל רשת כמנהל רשת [אם קשה עדיין הדבר בעיניך], אלא על הידע הכללי שיש בתחומים הסובבים למנהל רשת מסוג אחד, מול מנהל רשת מסוג אחר... מה לעשות, שמי שנובר בידע באופן חופשי יגיע ליותר ידע ממי שנובר בתיעוד מוגבל לקו מחשבה אחיד-שאין-לחרוג-ממנו?

לגבי כתיבת הדרייברים, לא ידוע לי שמישהו אמר דבר כזה. נדמה לי אפילו שאמרתי שאני מעולם לא כתבתי דרייבר (ואני גם לא יודע איך... סיכום השינויים שלי בקרנל הוא בערך 10 שורות קוד שאותן עשיתי סתם בשביל הכיף, ואני לא משתמש בהן כיום).

לצערך, אני לא מחשיב כלל את מה שעשיתי בשירותי הצבאי (אני מניח שגם החלק הזה בהודעתך מכוון אלי, נכון?)... הדבר היה (ועודנו) שווה בעיני לקליפת השום - ואינני מחשיב את עצמי לכלום בזכותו (אם כי אנשים כמוך היו עושים זאת, בהחלט, בגלל האתגר הכה-גדול (כן, אני ציני) בניהול רשת "מתקדמת" כל כך (כן, אני שוב ציני)). למעשה, אני חושב ששירותי הצבאי היה התקופה הראשונה בחיים שלי שבה עמד הידע שלי פחות או יותר במקום, למעט העבודה כאן בפרש שאולי קידמה אותי איכשהוא.

באסה לך מזה? אתה מצוברח? כואב לך הלב? אתה בחרת לעסוק במה שאתה עוסק... תוציא את התסכול שלך ב support@microsoft.com - בטח יגידו לך לפרמט

נ.ב. כולנו יודעים שה TCO של שימוש במוצרי מיקרוסופט נמוך יותר (לפחות, לפי דברי מיקרוסופט, וחסידיהם, כמוך) - ולכן ברור ששירותים שינתנו באמצעות מוצריהם, יהיו זולים יותר... השאלה היא נשאלת היא... מדוע בנאדם גדול כמוך, שמבין כל כך הרבה, משלם סתם?

ישן 23-02-2005, 22:38
צלמית המשתמש של מיצו

פיגוע אני חושש שימי
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "promisc הינו הקיצור המקובל לשם המלא של המצב..."

שכרגיל אתה לוקח את הדברים יותר מדי אישית.

ההודעה שלי לא היתה מכוונת אליך יותר מאשר היתה לכל אחד אחר. מצער אותי שבכל פעם שעולה הנושא הזה אתה קופץ בראש, ומאכזב אותי שבכל פעם שמישהו טוען ההפך ממה שאתה אומר אתה ישר עובר לפסים אישיים. כן יודע, לא יודע, כן מבין, לא מבין, תרד מזה. תתקדם הלאה, סע, תן גז. אני מכבד אותך, מכבד את דרכך, למה אתה לא מסוגל לעשות את אותו דבר לאחרים? יאללה.

לגבי PROMISC אל מול PROMISCUOUS - הרי שהמצב בגוגל הוא 48,000 אל מול 795,000, היחס שונה לגמרי מאשר היחס עליו אתה הצבעת (ואתה התחלת, לא אני) :-)

אגב, לא ידעתי שהשתחררת מהצבא, מברוק. אני יודע שאתה לא ממש צריך את העזרה שלי, אבל בכל מקרה, אם תצטרך איזה משהו בתחום שבו אני כן מכיר (פירמוטים אמרת?) אשמח לעזור.

ישן 24-02-2005, 05:34

שאתה פונה אל מישהו (ולא משנה מי הוא) ומכנה אותו "פישר" - אתה זה שנכנס לפסים אישיים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי מיצו שמתחילה ב "אני חושש שימי"

לגבי PROMISC - אם תריץ על זה חיפוש בגוגל, ותסתכל על התוצאות... תראה שיש אפילו פרוייקטים שעוסקים בתחום שנקראים ככה, ולא בשם המלא, מרוב שהקיצור הזה הוא כל כך נפוץ. אתה מוזמן להיכנס לערוץ לינוקס כלשהוא ולשאול "what is promisc?" - ואם לא תקבל תשובה... אני אהיה בשוק

לגבי עזרה... דווקא יש שני דברים שאני צריך:
1. שתסביר לי מדוע FormatDateTime (זה VBScript) עובדת אחרת ב 2003 (או שמא IIS6?) מאשר שהיא עובדת ב 2000 (או שמא IIS5?) (עובדת אחרת=מציגה תווים מוזרים כחלק מהתאריך, שנעלמים רק אם משנים את הקידוד של הדף ל windows-1255, ואפילו ב iso-8859-8-i זה לא עובד, והתווים המוזרים והלא קריאים אכן שם, בפלט של הפונקציה, וצריך להסיר אותם עם Replace, מה שלקח לי שעתיים לדבג - וחוץ מזה - הוא מציג את היום והחודש בסדר הפוך - ולא - הגדרות התאריך ותצוגתו במע"ה הן זהות בשני השרתים) - לא הגיוני בעיני בעליל שתכנות באותה שפה יפסיק לעבוד במעבר בין גירסאות - אבל אולי זה בגלל שאני חושב כמו פינגווין?
2. מדוע ששרת שכל מה שהוא עושה זה להיות שרת קבצים (ואף אחד לא נגע בו מאז ההתקנה, למעט גיבויים), יפסיק להגיב לחיבורים נכנסים ברמת הפרוטוקול (הודעת שגיאה: "The remote computer is unavailable") - בעוד הפורטים הרלוונטיים פתוחים, הסרביסים למעלה, ומקומית על השרת computername\\ עובד - תופעה שקורית באופן אקראי לחלוטין, בשעות אקראיות לחלוטין, לא בהכרח קשורות לעומס עבודה באותו הזמן, וכו', כ 3 פעמים ביום. מע"ה: Windows 2000 Advanced Server Service Pack 4 (היה SP3, הוחלף ל SP4 כדי לנסות לסדר את הבעייה. זה עבד איזה שלושה ימים בלי ליפול, ואז הנפילות חזרו).

השאלות הנ"ל הן כדי למלא "חור" לשתי השאלות היחידות שנשארו לי משירותי. את הראשונה לא פתרתי כי זה הצריך לכתוב את כל הקוד מחדש, וזה היה יומיים לפני שיצאתי לחפש"ש והיו לי בעיות $M אחרות לפתור כדי שלא יתקשרו אלי בחפש"ש (ובסוף התקשרו בכל זאת. 2003 החליט למחוק הרשאות NTFS לכ 50,000 קבצים.). את השנייה פתרתי על ידי פורמט אחרי שכל מי ששאלתי אותו, כולל בממר"ם (שכידוע נהנים מהתמיכה של מיקרוסופט בכבודה ובעצמה, זו הרי הסיבה שבחרו במערכת הזו לשרתים...) ואפילו כאן בפורום... וקיבלתי... יוק.

ישן 24-02-2005, 10:09
צלמית המשתמש של מיצו

תקשיב פישר
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "שאתה פונה אל מישהו (ולא משנה מי הוא) ומכנה אותו "פישר" - אתה זה שנכנס לפסים אישיים"

(פישר זה לא שם המשפחה שלך? אוופס, לא ידעתי)

בקשר לבעיות שלך, אני אנסה לחפש תשובה למרות שאני אישית לא יודע אותה. יש לי קצת קשרים פה ושם, והאמת שהלילה אני גם טס לכנס מטעם מיקרוסופט באירופה, כך שיהיה לי את מי לשאול ונראה מה אפשר לדוג.

אל תשכח שעם כל הכבוד למיקרוסופט עדיין יש פה ושם כמה (טוב נו אולי יותר מאשר קצת...) חורים שחורים עם בעיות כאלה ואחרות שאף אחד לא מסוגל לפתור או להבין מאיפה הן באות, כך שיתכן והבעיה עם השרת שציינת היא אחת מאלה. מיקרוסופט מתחייבים לספק פתרון באג ברמת HOTFIX ללקוחות ה- PREMIER הבכירים שלה בתוך מספר שעות (48 שעות כמדומני), ומכיוון שאני מניח שהצבא נחשב כלקוח די בכיר, אני מתפלא איך לא ישבו על העניין הזה ופתרו אותו. יתכן והפנייה לא נעשתה בערוצים המתאימים?

אבל כאמור לא לכל בעיה יש פתרון, יכול להיות כאמור שזו אחת מהן ורק פירמוט פתר אותה.

הנה, היום ישבו אצלי חבר'ה שמנהלים את הרשת של איזה יחידה עלומת שם בסירקין. באה שאלה בסיגנון "למה כשיש לי יוזרים שחברים ב- 175 קבוצות, יש בעיה עם גודל ה- ACCESS TOKEN שהם מקבלים?" נו באמת למה? מי זה האידיוט שקבע מגבלת גודל על ה- ACCESS TOKEN? מיד למצוא אותו ולהעלות אותו על המוקד! רגע, אולי יש קצת בעיה בדרך שבה מנהלים אצלכם את הרשת? 175 קבוצות לאדם? כאילו דה? כמה משתמשים יש לכם ברשת? 250? 250 משתמשים, וכל משתמש חבר בלמעלה מ- 170 קבוצות? אז נכון, אפשר להאשים את MS וזה אפילו אופנתי. אבל מצד שני, אולי מי שתיכנן את הרשת ממש לא הבין מה הוא עושה? אתה מכיר את חלק מהמערכות ואת הנפשות הפועלות. נראה לך שילד עם ניסיון של חצי שנה בסוליטייר ואולי איזה קורס "מנהל רשת" או נתמ"מ (שמועבר ע"י ילדים אחרים, בחצי שנה יותר גדולים...) יודע אבל באמת יודע איך לבנות ולתחזק מערכת? נו באמת. ואז הילד יוצא לאיזה פורום וצועק עד כמה שמערכות האלה חרא.

למען הסר ספק - הכוונה היא לא אליך, אלא כללית.

לגבי העניין השני, כאמור אני אישית לא מבין בתחום (מותר לא להבין משהו, שימי, זו לא בושה) אבל גם אותי די מתסכלת העובדה שיש שינויים בכל מיני מרכיבים בין גירסאות שונות של WINDOWS, ואפילו בין גירסאות SP שונות. אני מבטיח לפעול בעניין ברגע שאתקבל למשרת ניהול בכירה במיקרוסופט, ואני מבטיח בזאת להשליך לבור את כל צוות הפיתוח של IIS6.

אגב, זה לא אומר שיצרני תוכנה אחרים חפים מפשע ויש לא מעט דוגמאות בעניין. יצרנים אחרים גובים תשלום מכובד על כל HOTFIX או REVISION שהם מוציאים, והם גם טורחים היטב למנוע ממך להמשיך לקבל תמיכה ו/או יכולת עבודה במידה ועברה איזה שנה ללא עידכון מצידך. לך ל- CHECKPOINT ותראה איך דברים עובדים שם.

מכיוון שאתה אדם די שכלתני כמו שנראה לי, אני מניח שאתה יודע שיש ערוצי תקשורת עם צוותי הפיתוח של המוצרים השונים מבית MS. יש לי דווקא דיבור די צפוף עם חלק מהמפתחים של EXCHANGE, וגם אתה, למרות שאתה חובב פינגווינים, יכול לשלוח מייל, לקרוא בבלוגים, להשאיר תגובות ולשוחח איתם. מי יודע, אולי בסוף תגלה שהם בני אדם כמוך ולא איזה טרולים אוכלי ילדים, ושגם הם לא תמיד חושבים על כל האופציות בזמן תהליך הפיתוח.

הנה למשל היום יש לי צ'ט עם צוות הפיתוח של R2 (אתה בוודאי יודע מה זה, נכון? ואתה בוודאי מחזיק בשק שלם של דיעות שליליות לגביו, אז בבקשה חסוך את זה מאיתנו, כתוב מכתב ושלח לבילי). הנה אחלה הזדמנות לשלוח פידבק, לשאול שאלות, להעלות תמיהות וביקורות, וכן, חלק גדול מהפידבק הזה אכן מוטמע במערכת ונכנס לפיתוח. למרות הקוד הסגור והמונופול האוכל-פינגווינים ומכלה כל חלקה טובה, למרות כל זאת, לקשר של צוותי הפיתוח עם קהל המשתמשים יש היזון חוזר משמעותי על תהליך הפיתוח.

טוב נו, לא כולם, שהרי יש כאלה שכל מה שהם עושים זה לבכות עד כמה המוצרים של MS הם חרא, ולמרות שהם די מבינים בתחומם, הרי שהם עסוקים כל היום ובכל הזדמנות שנופלת לרגליהם להראות לכל העולם עד כמה הם מבינים ועד כמה צוות הפיתוח הם ניאנדרטלים שוכני מערות קפיטליסטים.

ושוב, הכוונה היא כמובן לא אליך, אלא לאנשים קטנוניים אחרים, וכל קשר בין הכתוב לעיל לבין אי אילו מיושבי הפורום הוא מקרי בהחלט.

יאללה, מיצינו. מספיק חטפנו את האשכול הזה לכיוונים אחרים. מאחל לך הצלחה בהמשך דרכך.

ישן 17-02-2005, 23:25
צלמית המשתמש של מיצו

שאלה נוספת היא
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "השאלה- מה הרמה של הנחסם?"

מה חוץ מגלישה הוא צריך? אם כלום, אז פשוט להגדיר חסימה כי בעצם הוא לא זקוק לשום תקשורת חיצונית. לעומת זאת אם הוא כן צריך, למשל, FTP, אז העניין טיפה'לה יותר מורכב אבל לא בלתי אפשרי.

במידה והיוזר איננו אדמיניסטרטור מקומי ניתן כמו שכבר ענו לך, למחוק את ה- DEFAULT GATEWAY ולקוות שהוא לא יותר מדי מוכשר.

אפשר גם, ע"י פקודת ROUTE, לבצע שינויים ברמת טבלת הניתוב.

דרך נוספת שיכולה להילקח בחשבון אך זקוקה לידע מסויים בהגדרה היא חסימה ע"י שימוש ב- LOCAL GROUP POLICY והקשחת מספר שירותים כך שאף אחד לא יוכל לבטל אותם. אם זה בא בחשבון אשמח לפרט.

ישן 23-02-2005, 23:58
צלמית המשתמש של קוביבי

LinkedIn profile
חבל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי the_shark שמתחילה ב "חסימת אתרים של פורנו וחסימת אנטרניט ובעמדה ברשת"

דווקא היה דיון מעניין, מאוד נהניתי ממנו עד שהפסים האישיים התחילו להגיע.
אבל אני מניח שדי סטינו מהנושא ששואל השאלה העלה ולכן אם אין לו עוד שאלות אני מניח שכדאי כבר לסגור את הפתיל הזה, לפני שההתדרדרות תהייה אף גדולה יותר.

בקשר לצבא, אל תזלזלו, את רוב הידע שלי ברשתות למדתי בצבא, ברור שלא כל מה שאני יודע אני עושה, אבל נוצר לי בסיס די רחב, ולמזלי הוא לא מפסיק לגדול, בינתיים.

ואם מדברים על עמידות של שרתי מיקרוסופט, הם הרבה יותר עמידים (אצלנו) מאיך שאתם מציגים אותם, אני בעצמי ראיתי שרת שהחזיק מעמד כ4 חודשים למעלה, ואם המאוורר הדפוק שלו לא היה נופל, כנראה שהוא היה נשאר עוד קצת.

בקשר לתשלומים - כל אחד עושה מה שהוא רוצה, אתה לא יכול לכפות את דעתך על האחרים.
אני ראיתי את האתר הזה די ממזמן, נתונים מרשימים לטובת הקוד הפתוח, ללא ספק, אבל צא מנקודת הנחה שאם אתה לא משלם על רשיון של תוכנה התמיכה שתקבל תהייה שווה ל0, ולא כל חברה יכולה להחזיק אנשי סיסטם גדולים שכמותנו כדי שפעם ב... נטפל בבעיות של השרתים.

ישן 24-02-2005, 05:59

קובי...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "חבל"

עד שיבוטל הצורך באתחול המחשב (הגורר באופן אוטומטי Downtime, אלא אם כן יש לך כסף, ואז יש לך cluster (כסף פותר כל בעייה בעולם)) - המערכת תחשב לא אמינה. בייחוד אם עדכון לשירות מסויים כדי למנוע בעיית אבטחה, דורש אתחול של השרת - מה שלא תמיד אפשרי (נניח שהוא מבצע פעילות שלוקחת שבועיים, וחייבים לעשות אותה עכשיו? (ויש דברים כאלה...))

למיטב ידיעתי מיקרוסופט אינה מספקת תמיכה חינם למוצר, למעט תקופה קצרה (45 יום או משהו כזה?) - ויותר מזה אתה צריך לשלם, בדיוק כמו בלינוקס. אם תתחשב בעובדה שאחרי שמתקינים שרת לינוקס ומסיימים לקנפג אותו, הוא יכול לעבוד גם 4 שנים בלי תקלות אם לא משנים שם דברים בלי לדעת - אתה בעצם מתחיל להבין ש...לינוקס לא צריכה תמיכה אחרי שלב ההטמעה (איך משנים דברים "עם לדעת"? יש כל מיני דרכים. למשל זאת)

ישן 27-02-2005, 17:34
צלמית המשתמש של מיצו

תראה איזה קטע,
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי jot שמתחילה ב "ניסיתי להיות נחמד עד עכשיו אבל אתם משעממים אותי"

גם אני משתעמם. חוצפנים. אני בכנס של מיקרוסופט ומה שמציגים לי (בחור נחמד מסלובקיה ועוד אחד מדרום אפריקה) זה איך לגרום למערכות לינוקס להיטמע בתוך מערך ה- AD של מיקרוסופט.

חוצפנים. ועוד משתמשים מולי ב- *SNIFFER*, ועוד מעיזים לדבר על CAPTURING של פאקטים של קרברוס. ותראה איזה קטע! הזכירו גם PROMISCUOUS MODE. רק מה, הם לא מכירים PROMISC. נו טוב, זה בגלל שהם מיקרוסופט. מיקרוסופט לא ממש מבינים כלום מהחיים שלהם.

בושה וחרפה.

ועוד בושה: עומד לפני (או ליתר דיוק עמד) אדם מכובד מ- MICROSOFT.COM והציג, אבוי לבושה, שקפים של גרטנר לגבי רמת האבטחה והשוואה בין מערכות WIN2003 (מהקופסה + הוטפיקסים) אל מול מערכות פינגווין (מהקופסה). זה אשכרה שקרים! לזרות חול בעיניים של האנשים!

חצופים. חבל שלא באו לכאן כמה חבר'ה מהפורום, היו מלמדים אותם איזה דבר או שניים.

למען הסר ספק ולטובת הצנוניות שבין הקוראים, הכל נאמר בנימה סרקסטית וכל קשר בין הנאמר לבין דמויות וירטואליות או אמיתיות הוא מקרי בהחלט.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:12

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר