לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2007, 13:18
  drsignal drsignal אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.11.06
אני ארשום הקובץ grub
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "כן, יכול להיות... אבל לא..."

title Fedora (2.6.22.1-33.fc7)
root (hd0,6)
kernel /boot/vmlinuz-2.6.22.1-33.fc7 ro root=LABEL=/1 rhgb quiet
initrd /boot/initrd-2.6.22.1-33.fc7.img

title Kernel 2.6.22.1
root (hd0,6)
kernel /boot/bzImage-2.6.22.1 root=LABEL=/1

כמו שרשמתי בהתחלה העתקתי מהתייקה source tree לאחר make menuconfig הגדרות ולאחר מכן בצעתי make את הקובץ bzimage והעברתי אותו אל /boot זה לא מסובך למדי אך אני מציין שניסיתי make install וזה לא צלח . האם נחוץ משהו נוסף אני רואה ב 2.6.22.1-33.fc7 מופיע גם initrd האם חסר משהו ?

אני מוסיף עוד נתונים בזמן קומפילציה ה source של ה kernel שוהה ב /mnt/E/linux-2.6.22.1
במחיצה מסוג ntfs המוגדרת בעזרת המודול ntfs-3g

hda7 הינו מחיצת הלינוקס hda8 הינו swap

אם חסר איזה נתון אני יוציא פלט של GParted
באם תצטרך פרטים תודיע בהודעה איני מבין ברמה היישומית בלינוקס ואין לי ניסיון רב במערכת זו

* תודה מראש
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-08-2007, 17:40

אולי לפני שאני משגע את כל אנשי הפורום הנהדרים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי drsignal שמתחילה ב "זקוק לעזרה בקומפילציה לקרנל חדש"

ניסיתי להוסיף RO אני מנחש שזהו הרשאה ל READ-ONLY ?
לא עזר

אתחלתי את כל התהליך מכיוון שברצוני לבצע קומפילציה למנהל התקן ושם כך הייתי צריך את source-tree של ה Kernel שלא מגיע עם פדורה , יכול להיות שפדורה היא הפצה גרועה ??

הכרטיס dxr3-em8300 יש אתר dxr3.sourceforge.com למעשה לראשונה ניסיתי להתקין RPM שמתאים לכרטיס של קבוצת livna ומכיוון שהתהליך לא צלח . אבנתי שאני חייב לקמפל את המקור לאותו כרטיס , ומכיוון שאין Soure tree עם הקרנל של פדורה אתחלתי את התהליך זה .

נראה כך היא ידידותית אך אני לא מצליח לקמפל שום דבר בשל כך שאין לה מקור של Source tree

ובכלל התחלתי את כל התהליך זה בשל כך . ...

לא שאני מזלזל התהליך זה של התקנת kernel מגרסת המקור שלו נראה שזהו תהליך אלמנטרי לכל לינוקס ויוניקס ? הלא כן ?
ישן 12-08-2007, 19:11
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי drsignal שמתחילה ב "אולי לפני שאני משגע את כל אנשי הפורום הנהדרים"

בפדורה (ו RHEL/CentOS המבוססות על אותו עקרון) - לעתים קומפילציה של הקרנל יכולה להביא את הבנאדם לכאב ראש - בגלל שהם עושים כל מיני דברים בדרך המוזרה שלהם (לא יודע איך זה בהפצות בינאריות אחרות, אני מדבר רק על מה שיש לי נסיון בו...)

כעקרון, אין צורך בד"כ לקמפל קרנל מחדש בהפצה בינארית... הרי כל דבר אפשר להוסיף כמודול...

ישנן הפצות ששם קימפול הקרנל הוא חלק מבניית המערכת הסטנדרטית אבל כאמור, לא בהכרח יתאים לפדורה ולחברים. הנה דוגמא אם אתה רוצה לראות:
http://www.gentoo.org/doc/he/handbo...l?part=1&chap=7
http://www.gentoo.org/doc/he/handbo...ap=10#doc_chap2

ישן 14-08-2007, 10:20

אזה הגדרות צריך להגדיר הכדי שהקרנל בטוח יפעל , יכול להיות שלא סימנתי נכון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי drsignal שמתחילה ב "זקוק לעזרה בקומפילציה לקרנל חדש"

אם אני עושה make defconfig בהנחה שהקרנל מתאים להפצה , הקרנל צריך לרוץ כמו שצריך ?
האם זה יכול להיות באג בקרנל ?

כל משאלתי בקומפילציית הקרנל , היא בכדי שמחשבי יוכל לבצע קומפילציה למנהל התקן (driver) לכרטיס פורס מסוג dxr3 כתובת האתר היא http://dxr3.sourceforge.net/ שאלתי האם יש דרך ללא ביצוע קומפילציה של ה קרנל להתקין את הדריבר

בעת ביצוע הידור בתקיית modules אני מקבל
cc1: error: /lib/modules/2.6.22.1-41.fc7/build/include/linux/version.h: No such file or directory
make -C /lib/modules/2.6.22.1-41.fc7/build SUBDIRS=/root/Desktop/em8300-0.16.2/modules modules
make: *** /lib/modules/2.6.22.1-41.fc7/build: No such file or directory. Stop.
make: *** [build] 2 הלקת
[root@localhost modules]#

אני משתמש בגרסת 0.16.2

האם אני יכול להשלים את הlibs והמודולים החסרים לפדורה על מנת לצלוח את הבעייה ?
ישן 15-08-2007, 15:19

התקנתי את ה Kernel headers
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "וודא שמותקנת לך חבילת ה..."

בעת קמפול קבלתי .................cc1: error
:
/lib/modules/2.6.22.1-41.fc7/build/include/linux/version.h: No such file or directory
make -C /lib/modules/2.6.22.1-41.fc7/build SUBDIRS=/root/Desktop/em8300-0.16.2/modules modules
make: *** /lib/modules/2.6.22.1-41.fc7/build: No such file or directory. Stop.
make: *** [build] 2 הלקת
[root@localhost modules ]#

דרך ה pirut סימנתי להתקין Kernel Headers 2.6.22.1-41 למרות זאת :
ב /usr/src/kernels התקייה ריקה לחלוטין !
ב ן/lib/modules/2.6.22.1-41.fc7 למרות שסימנתי אין ,תקיית include

בכדי להזכיר אני משתמש בהפצת fedora core 7

יש לי כמה שאלות שנושא :
1. מצאתי ב /module/include/2.6.22.1/ שם תקיית INCLUDE האם בעת קומפילציה אני ישנה נתיב לשם זה אמור לעבוד ?
2. איזה הפצה טובה מבחינת קומפילציה של רכיבים - משום שאין הפצה אידיאלית שמזהה את כל ההתקנים , וגם קל להגדיר אותה ?
ישן 15-08-2007, 15:43
צלמית המשתמש של infernal211283
  infernal211283 infernal211283 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל infernal211283 שלח הודעה דרך MSN אל infernal211283
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי drsignal שמתחילה ב "התקנתי את ה Kernel headers"

אני זוכר שעברתי את הסיבוך הזה גם כאשר ניסיתי לקמפל את קרנל בפדורה 5 וזה מדהים כמה אפשר לסבך דבר בסיסי כל כך...

כמות הבעיות שנוצרות עקב הנסיון שלך לייעל את הקרנל ע"י ביטול פונקציות שנראות לך מיותרות (אתה מקמפל בשביל זה, לא?) היא רצינית מכיוון שלא אתה זה שמקמפל את החבילות אין לך שליטה על התלויות, חבילות אלה מותקנות בציפיה שלא שינית את הקרנל שלהם ותהיה להם תמיכה להכל - דבר שגורם להמון אפליקציות בהמון הפצות שבנויות על חבילות בינריות להישבר.. מכאן, שאם אתה רוצה להתעסק עם ייעול הקרנל, כדאי לך ללכת על הפצה שלא בנויה על חבילות מוכנות.

ישן 17-08-2007, 13:33

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אני בספק שג'נטו הרס למישהו..."

חוץ מזה שהתקנת מערכת הבסיס מצריכה קימפול של הקרנל והקימפול לוקח משהו כמו 2-3 ימים למשתמש
(אלא אם כן אתה פזיז לסיים, או שיש לך קובץ הגדרות, אבל צריך את אותה גרסת קרנל אז חודשיים אחרי ההתקנה זה כבר לא רלוונטי, ואלא אם כן אתה מוכן לוותר על קרנל מותאם אישית שהוא אחד הייתרונות הרציניים ואלא אם כן זה וזה וזה...)

ואחרי זה emerge של איזה 200 מגה
(או כמה שזה היום, הם אוהבים להגדיל ולהקטין)

+ קימפול של הכל ו-"קצת" בעיות עם תלויות,

המערכת על הכיפאק, מותאמת היטב לחומרה, וזה לוקח רק 3-4 ימים.
במקרה וזה לא desktop זה ייקח רק 1-2 ימים.

ואם מישהו נלחץ לפני ההתקנה, כי יש הרבה פקודות, אז אל דאגה! - בעזרת "&&" או ";" אפשר לעשות זאת גם ע"י פקודה אחת בלבד

נערך לאחרונה ע"י infernal211283 בתאריך 17-08-2007 בשעה 13:36.
ישן 16-08-2007, 13:23

יש לי שני מחשבים

במחשב אחד דיסק 120 , זיכרון 512mb , כרטיס מסך ati 9250 128m לוח של אסוס (לא אוהב אותם סתם חברה)
מחשב P4 . הבעיה : כרטיס רשת אלחוטי usb עם צ'יפ atmel בפדורה הוא לא מזדהה , את הדריבר איני מצליח לקמפל משום שגם לאחר ה Kernel HEADER הפדורה לא באמת התקין !
בנוסף כרטיס פורס וידאו של חברת realmagic hollywood plus המיועד להוציא וידאו לטלוויזיה
הכרטיס בלינוקס אמור לדעת להוציא mpeg4 באיזה שהיא צורה עם MPLAYER ב XP עובד מוציא DVD לכרטיס זה יש פרויקט dxr3.sourceforge.org זה הבעיה העיקרית מבחינתי יש לכרטיס הרבה וריאציות והוא דורש לפעמים הם קוראים לזה microcode הדריבר לפעמים צריך את הקובץ vxd מההתקנה של חלונות .

במחשב השני לוח אינטל מקורי גם P4 כרטיס מסך ATI X1650 אינו עובד עם fglrx כבר נמעס לי להוריד RPM של 40 מגה ולא עובד ! , כרטיס רשת כנ"ל
כרטיס טלוויזיה עם צ'יפ 7134 של philips כנל אותו סיפור

אני מעוניין שתיהיה לי הפצה שתדע RPM באיזו שהיא דרך גם לא חשוב שתהיה עיקרית רק שתהיה תמיכה כל שהיא . ושתאפשר לי לקמפל דריברים דרושים עם כל ה lib שצריך בלי להגיד קובץ חסר או משהוא בסיגנון הקלאסי nothing to do , warning וכו' התחלתי לשגע את עצמי עם kernel שמרנל כדי שלא להיות תלוי בכל ההפצות הדפוקות אני לא מכיר את כל הנושא אבל אני עושה שיעורי בית ואני יודע בדיוק איזה חומרה ברשותי
ישן 16-08-2007, 16:04

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי drsignal שמתחילה ב "יש לי שני מחשבים"

בקשר לכרטיס רשת שלך אני לא לגמרי בטוח (יותר כן מאשר לא), היו שיחות על זה ב-2003 וב-2005 ויש סיכוי טוב שזה יעבוד לך היום כי לא ראיתי שמדברים על זה כיום, ז"א שכנראה שזה כן עובד.
סתם שתדע לפעמים הבאות, הצ'יפים שפשוט עובדים עם הכל הם atheros.

לא אמורה להיות בעיה עם הכרטיס הגרפי שלך ati 9250, הבנתי שב-2005 הייתה בעיה שהאצה גרפית לא עבדה כמו שצריך מעבר לדגמים 9500, זה כבר סודר מזמן.
עם הכרטיס השני, x1650, אני חושב שתהיה לך בעיה להאיץ, אלא-אם-כן הם סידרו את זה לאחרונה, הפיתוח הוא תמידי

בקשר לכרטיסי טלוויזיה האלה אני לא בטוח, האמת שגם אף פעם לא השתמשתי ולא חקרתי.
החיפושים שלי אחרי realmagic hollywood plus הניבו לי DVD Decoders, אני מניח שעל אלה אתה מדבר, בנוסף ראיתי גם פלט lspci של מישהו שהיה לו שם:
קוד:
03:04.0 Multimedia controller: Sigma Designs, Inc. REALmagic Hollywood Plus DVD Decoder (rev 02)

מה שאומר שיש תמיכה לזה.
אני גם מברר לך האם מישהו משתמש בזה בפועל.
בקשר לכרטיס טלויזיה השני, אין לי מספיק פרטים בשביל לחקור עליו.
אם תוכל לפרט על הכרטיס השני עוד, זה יעזור.

קצת תיאום ציפיות

אם תעבור ל-FreeBSD זה יחסוך לך את הכאב ראש של לקמבן דברים, יחסוך לך את השגיאות המוזרות, מכיוון שכאשר יש להם תמיכה עבור משהו אז ההפעלה דורשת מאמץ מינימלי וזה פשוט עובד, אם אין תמיכה אז מחכים עוד קצת, (ד"א זה גם יכול להיות תלוי בך - אם אתה מפרסם בקשה לתמיכה בחומרה מסויימת ב- mailing list, המפתחים יראו שיש צורך בזה וייפתחו את זה) זה המחיר של הסדר והבדיקות.
לא להכל יש ממשק גרפי אבל צורת הפעולה מאוד מסודרת ותצטרך להכיר אותה פעם אחת וזהו,
לא תצטרך להתבשבש עם כמה צורות כפי שהיית עושה עם הפצות שונות - אולי יקח יומיים-שלושה עד שתרגיש נוח.

אם תחליט שאתה הולך על זה, אני אשמח לעזור לך בכל דבר שתתקע עליו, בדיוק בשביל זה הקמתי אתר.

נערך לאחרונה ע"י infernal211283 בתאריך 16-08-2007 בשעה 16:13.
ישן 17-08-2007, 17:03

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לא אמרתי לו "לא", רק תאמתי לו..."

אולי... אני רוצה לראות יותר אנשים משתמשים במערכת הזאת.

אתה מכיר עובדה כזאת?
ציטוט:
פשוט משום שכשמשהו לא יעבוד - הוא יישאר במצב הזה...

כי עד היום היו לי מעט מאוד בעיות עם חומרה, למשל עם נייד שקניתי לפני שנה כשהוא רק יצא (msi 670 + כרטיס רשת עם צ'יפ ralink - לא להיט בכלל), והכרטיס רשת הזה שלו גרם לבאגים רציניים, לאחר חודש היה לו כבר מודול ואפשרות לקימפול לתוך הקרנל כאשר החבר'ה של לינוקס עדיין היו צריכים את ndiswrapper בשביל להפעיל את זה.

בקיצר הנקודה שלי היא שבסך הכל הפרשי הזמנים בין תמיכת לינוקס ו-BSD בחומרה הולכים וקטנים.

נערך לאחרונה ע"י infernal211283 בתאריך 17-08-2007 בשעה 17:19.
ישן 05-09-2007, 13:29

שלום לכל החברים

עשיתי שעורי בית התקנתי freebsd 6.2 לקח קצת זמן , הגדרתי מחיצה מסוג 165 בנפח 9.5 ׂGb , סימנתי את כל החבילות , דרך הגב במהלך ההתקנה הוא שאל אותי אם ברצוני להחליף דיסק שמה חבילה מסויימת נמצאת בו ודרש במשך 10 פעמים , הוא שאל אותי אם ברצוני להחליף עכשיו ,

אני אוהב עד מאד מערכות שנותנות חופש בחירה , לצורך העניין מה היה קורה אם הייתי עונה לא עכשיו
? החבילות היו מותקנות מהדיסק ה1 ואחר כך מה-2 ?
החלפה למה זה כך ? , המהלך ההתקנה הציג error -1 על דברים לא נחוצים כגון Ghostscript , אך לבסוף ההתקנה הושלמה *

לאחר כניסה דרך root לאחר הפעלה קבלתי מסך דומה לConsole הרצתי Startx איני בקיא עד כדי כך אך נראה לי שקבלתי מערכת Windows Maker זה נראה רקע אפור עליו מספר שבלונות במסגרת ירוק ובכל אחד מהם יש מעין Console .

שאלתי ורצוני היא לדעת איך משחקים מגדירים מריצים -> נותנים לכל המערכת לזרום
איך מפעילים KDE GNOME וכו' תודה לכולם **
ישן 05-09-2007, 14:19

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי drsignal שמתחילה ב "שלום לכל החברים"

ברוך הבא לעולם ה-BSD.

אתה צודק במה שאתה אומר על החלפת הדיסקים זה קטע באמת מציק.. יש סקריפט שמאפשר ליצור דיוידי עם שני הדיסקים האלה ואז אתה מריץ התקנה חלקה בלי החלפות, פשוט כברירת מחדל לא מפרסמים את הדיוידי הזה כי זה רק שני דיסקים ורוב האנשים גם ככה לא משתמשים בחבילות שעל הדיסק כי אפילו שבועיים אחרי שהגרסה הזאת פורסמה, הן כבר נחשבות לא מעודכנות... ונכון לעכשיו הן מאוד לא מעודכנות.
עם הזמן תמצא שהבעיה הזאת בהתקנה היא מאוד שולית.

בקשר לטיפים למתחילים, יש כאן.

אני אשמח לעזור לך בכל שאלה.

נערך לאחרונה ע"י infernal211283 בתאריך 05-09-2007 בשעה 14:24.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:10

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר