לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-08-2007, 16:59
  ZIGA ZIGA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
קבלה לתואר ראשון בפסיכולוגיה באונ' תל אביב,צריך קצת עזרה בבקשה

אז ככה,השתחררתי מהצבא,בן 20 כמעט,יש לי בגרות מלאה אבל ממוצע לא הכי גבוה יחסית (94.06 עם הבונוסים)...5 יח"ל אנגלית ו3 יח"ל מטמתיקה
הרוב אצלי ציונים גבוהים....בין 75 ל90,אבל לא מספיק גבוהים בשביל להתקבל לאן שאני רוצה-לעשות תואר ראשון בפסיכולוגיה באונ' תל-אביב
צריך ציון סכם של 650,ובשביל זה אני צריך לשפר את התעודת בגרות שלי (לעשות לפחות 4 בחינות בגרות שוב) ובנוסף לקבל מעל 600 בפסיכומטרי,דרישה לא קלה בכלל....
עכשיו אני מבין שיש אנשים רבים במצב שלי....ואני לא חושב שאני 'נעול' על תואר ראשון בפסיכולוגיה או על לימודים באונ' תל-אביב (אבא שלי עבד שמה 40 שנה,ולכן הוא יכול לסדר לי לימודים במחירים זולים)...
בכל מקרה,מה אתם מציעים לי לעשות?,יש אפשרות לעשות את התואר הראשון במקצוע אחר או במוסד אקדמי אחר שבו צריך ציונים פחות מטורפים בשביל להתקבל אליו?,ומה הבעיות עם מכללות או האונ' הפתוחה? איך זה הולך שמה?,לפי מה שהבנתי לאונ' הפתוחה לא צריך אפילו פסיכומטרי,אז איך בדיוק עושים תואר בלי פסיכומטרי?
בכל מקרה מה ההצעות שלכם? כי זה קצת בלאגן להשלים יותר מחצי תעודת בגרות+לקבל מעל 600 בפסיכומטרי דבר שרק כ10% מהאנשים מקבלים...
יש אפשרות לעשות את התואר הראשון במכללה טובה כלשהיא שהדרישות קבלה פחות גבוהות בה?,האם יקבלו אותי לאונ' תל-אביב אם אני אעשה במכללה תואר ראשון במקצוע מסויים ואת התואר השני אני ארצה לעשות באונ' תל אביב?

אפשרות נוספת שחשבתי עלייה:הזכרתי קודם שאבא שלי עבד כמעט כל החיים שלו באונ' תל אביב וכתוצאה מכך הוא זכאי להנחה משמעותית בלימודים באונ' לבנים שלו (אני חח),חשבתי על דבר כזה,אני יכול לעשות פסיכומטרי דרך יואל גבע\לחמן...ואז להרשם למכינה באונ' תל אביב ובה אני ישלים את כל המקצועות שאני צריך כדי להגיע לממוצע ציונים גבוהה מספיק (105)...וזה במקום להרשם בלחמן למשל לחבילת קורסים לשיפור תעודת הבגרות,דבר שיעלה לי בסביבות ה20000 שקל שזה המון כסף,ובמכינה באונ' זה יעלה לי לפחות חצי מהמחיר.
השאלה שלי האם זה מה שמכינה עושה בעצם?,שיפור תעודת הבגרות לאנשים שהציון הממוצע המותאם שלהם לא מספיק להם כדי להתקבל ללימודי תואר ראשון מסוימים?

תודה רבה לכל העוזרים
חזרה לפורום
ישן 15-08-2007, 12:28
  ZIGA ZIGA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ZIGA שמתחילה ב "יש לי 5 יח' באנגלית עם ציון..."

היום הייתי באונ' תל אביב,ובררתי בקשר למכינה,הבנתי שבמכינה מה שעושים זה בעצם ללמוד מתמטיקה,אנגילת ועוד מקצוע מורחב שאותו אני בוחר בהתאם לרמה שלי במתמטיקה,עכשיו התעודה שאני מקבל במכינה מחליפה את תעודת הבגרות רק אם הציונים שלי בה יהיו גבוהים יותר מבתעודת בגרות.
בגלל שאין לי פסיכומטרי בנתיים,אני צריך לעשות מבחני כניסה למכינה באנגלית ובמתמטיקה.
עכשיו הבעייה היא כזאת,המכינה מתחילה בעוד שבועיים מה שאומר שיש לי אולי טיפה פחות משבועיים להתחיל ללמוד למבחני קבלה,וכותצאה מכך אין מצב שאני יספיק ללמוד מן הסתם חומר ל4 יח' מטמתיקה,כי יש לי רק 3 יח',אז בגלל זה אני אאלץ לגשת למבחני קבלה של ה3 יחידות,מה שאומר שאני אוכל לשלב כמקצוע מורחב במכינה יחד עם האנגלית ומט' רק מקצועות כמו מדעי החברה וכו'...(רק מי שיש לו 4 יח',או מי שניגש למבחני קבלה של 4 יח' ומצליח בהם יכול להוסיף כמקצוע מורחב גם מקצועות כמו כלכלה ומנהל עסקים למשל....).
הבעייה היא כזאת,אני גם רוצה ללמוד כלכלה או מקצוע אחר שיש מה לעשות איתו בעתיד...בגלל זה השאלה שלי היא אם נגיד אני עושה תואר ראשון בפסיכולוגיה ובמדעי החברה,שלהם צריך רק 3 יח' במט'(בגלל שבמכינה למדתי מט' ברמה של 3 יח'),...כשאני אסיים אותו זה יהיה אפשרי להתחיל תואר שני בכלכלה ומנהל עסקים למשל?,אני אוכל להשלים ל4 יח' מטתמיקה לאחר התואר הראשון? או שכבר לא יהיה אפשר ואני אהיה חייב לעשות תואר שני רק במקצועות בהם הרמה היא 3 יח' מטתמיקה?.

מה אתם אומרים כדאי לעשות?,לחזור בשבוע וחצי על החומר של ה3 יח' (שזה דיי קשה בשבילי לחזור בכל כך קצת זמן על חומר במט' שזה לא הצד החזק שלי),ובמידה ואתקבל לעשות את המכינה ואז להמשיך לתואר ראשון וכו' (אם זה בכלל אפשרי להשלים ל4 יח' מט' אחרי שכבר מסיימים תואר ראשון)

או לדחות את המכינה ולגשת אלייה רק בשנת הלימודים הבאה,ולעשות בנתיים פסיכומטרי,ואח"כ לקחת מורה פרטי\קורס ולהשלים ל4 יח' מטמתיקה לבד,וככה אני אוכל להוסיף גם מקצוע כמו כלכלה ומנהל עסקים לפסיכולוגיה במכינה?

נ.ב. אם זה חשוב יש לי 5 יח' באנגלית עם ציון של 90 ו3 יח' במט' גם עם ציון של 90....
חזרה לפורום
ישן 15-08-2007, 14:35
  ZIGA ZIGA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אם אתה רוצה כלכלה אז למה שלא תלמד באוניברסיטה הפתוחה?"

כן אבל באונ' הפתוחה,הלימוד הוא הרבה יותר עצמי...זה מאוד יקשה עליי,וחוץ מזה אין איזה "קאטץ'"? כאילו איך זה הגיוני שאנשים חורשים לפסיכומטרי ומשפרים בגרויות בעוד אחרים לא עושים פסיכומטרי,חוסכים כסף זמן ומאמץ ועושים תואר באונ' הפתוחה? אם זה ככה אז איך זה שרובם כן מנסים להתקבל לאונ' רגילות,וחורשים לפסיכו?
עוד דבר,האם יש הבדל מבחינת האיכות והרמה בין תואר באונ' הפתוחה לבין תואר באונ' רגילה אחרת? (למשל כמו ההבדל בין תואר ממכללה לבין תואר מאונ')

חוצמזה שרוב הסיכויים שהלימודים שלי באונ' תל אביב יהיו או חינם או בזול...

בכל אופן מה אתה מציע לי לעשות בקשר לתגובה הארוכה שלי מקודם (תודה רבה רבה על ההקדשה של הזמן והסבלנות )

נערך לאחרונה ע"י ZIGA בתאריך 15-08-2007 בשעה 14:40.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:21

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר