לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-08-2007, 17:58
צלמית המשתמש של DimaX
  DimaX DimaX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.04
טלוויזיה נזק ללקוח לאחר קניה ואפשרויות

היי!
יש לי שאלה:
אם אני אמכור למישהו מצביע לייזר ירוק בהספק של עד 5 מיליוואט, והוא, בטיפשותו יצביע למישהו או לעצמו חו"ח לעין במשך חצי דקה רצוף, ויגרם לו נזק תמידי ובלתי הפיך לעין, האם הוא יכול לתבוע אותי, המוכר לאחריות לגבי הנזק?
עוד שאלה: אם אני מסביר לו בכתב את כל הסכנות שבשימוש בלייזר ובכל זאת הוא עושה לעצמו איזשהו נזק, יש לו סיכוי במשפט נגדי?
ואם הוא שולח לי, לבקשתי, אימייל בנוסח:
ציטוט:
כתב וויתור ולקיחת אחריות
אני, XXXX XXXXXX תז 0123456789 מתחייב בזאת, בעצם הקניה והתשלום למוכר XXX XXXXXXXXX בעבור הלייזר הירוק באורך גל 532 ננומטר בעוצמה גבוהה מתחייב לשאת בכל האחריות הכרוכה בשימוש ובהפעלת המוצר הנ"ל. אין לי זכות לתבוע את המוכר או ו\או שותפיו ו\או בשום עילה ומשום סיבה כלשהי בהווה ובעתיד. אני מודע לכך שהשימוש בלייזר מסוכן והלייזר עוצמתי ובמיוחד מסוכן לעיניים ולעור ויכול לגרום לנזק בלתי הפיך. לא אסנוור שום בעל חיים או בני אדם או כלי רכב מאוישים ו\או בלתי מאוישים. אני מצהיר כי כל הפרטים שמסרתי למוכר הם נכונים ואני מצהיר בזאת כי כרטיס האשראי ששימש לתשלום בעבור הלייזר הוא שלי. אני מאשר בזאת כי ההחזקה של הלייזר בידיי היא על אחריותי בלבד. על החתום, XXX XXXXXXX טלפון: 000000000 טלפון נוסף: 0000000 כתובת מלאה: XX XXX XX , 4 ספרות אחרונות של כרטיס אשראי:1343, 3 ספרות אחרונות (ביקורת) שרשומות מאחורי כרטיס האשראי: 017.

והוא עושה לעצמו או למישוה אחר נזק כלשוה, יש עילה לתביעה?

חוקיות הלייזרים עצמם:
במסמך שלהלן בעמוד 11, תוספות - סעיף 4, סעיף קטן 3: http://osh.org.il/uploadfiles/hok_krina_2046.pdf
או, יותר קל ב"ויקיטקסט", שם המסמך מועתק ומוקלד באופן מלא:
http://he.wikisource.org/wiki/%D7%9...%A0%D7%A0%D7%AA
ציטוט: "תוספת (סעיף 4) מקורות קרינה שהקמתם והפעלתם אינה טעונה היתר "
"3. מכשיר או מיתקן שעקב פעילותו נוצרת או עלולה להיווצר קרינת לייזר, ובלבד שהמכשיר או מיתקן הלייזר, מסווג במהדורה האחרונה של התקן האלקטרו טכני הבין–לאומי IEC-60825-1, ed. 1. 2 או בתקן ישראלי ת"י 1249, כשייך לדרגת סיכון לייזר Class 1, Class 1M, Class 2, Class 2M, Class 3a , ובכלל זה: מכשיר לבדיקת ברקוד, מצביע או מד טווח לייזר או נגן תקליטורים. "
כאמור, לפי הכתוב מעלה, אין צורך בהיתר לשימוש בלייזרים בעוצמה של 5מיליוואט מכיוון שהם נמצאים בתת-סיווג class 3a. אורך הגל שלהם הוא בתחום הנראה: 532nm(ננומטר) יש עליהם תווית סיווג ואזהרה ומצורפות עם מצביע הלייזר הוראות בטיחות, שימוש ואיחסון.

תודה רבה רבה לכל עונה!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-08-2007, 10:09
צלמית המשתמש של DimaX
  DimaX DimaX אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "אנא נסה לפשט עבור שנינו את..."

היי ותודה על התשובה!
המוצר לא היה משומש. אני מוכר מוצרים באתרים כלשהם...
עד עתה מכרתי בכמויות קטנות: 2 לייזרים בשבוע בערך...
"החתמתי"(הוא שלח לי אימייל) רק מישהו אחד על מסמך וויתור כי הוא עשה ממני הזמנה אישית ומיוחדת של לייזר חזק מאוד שהוא לא חוקי בארצנו הקטנטונת... לכן החתמתי אותו.

עכשיו מישהו הציע לי למכור לי בסיטונאיות לייזרים(חוקיים). 50 יחידות להתחלה.
אני לא יודע למי הוא הולך למכור או כמה ומה...
אבל אני קצת מפחד שאם יבואו אליו אחרי שנה נגיד בטענות כלשהן על פגיעה ודרישה לפיצויים או משהו, אז איכשהו הוא יפנה אותם אליי ואני אסתבך בצרות....
יש סיכוי כזה שמשווק בחנות יתבע ויאשים את הספק\המייבא של המוצרים?

תודה שוב!

ישן 15-08-2007, 10:57
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי DimaX שמתחילה ב "היי ותודה על התשובה! המוצר לא..."

ובכן הפעם אני כבר לא איש בשורות עבורך: ראשית כאשר אינך מוכר פריט בודד וחד פעמי אתה 'עסק' לכל דבר מבחינת דרישות 'רשות המיסים'. שנית אתה בהחלט חשוף לתביעת נזיקין וכתב הויתור שאתה מחתים את לקוחותיך לא גובר על דרישות החוק. הפעם הכתובת שלך 'לכתב הויתור' אינו הלקוח אלא היצרן/ספק ראשי. הם אלה שצריכים לשפות אותך בכתב לגבי האחריות על המוצר ובכל תביעה מכל סוג לרבות תביעות צד ג'*.
האם ההבחנה הזו מובנית לך? כי אני במקומך לא הייתי מוכר מוצר חדש (כעסק) בשקל אם אין ברשותי את הביטוחים הנכונים וגיבוי כפי שהצעתי לך. *עקרונית תביעות יכולות להיות בסכומים דמיוניים (לדוגמא, אתה נכנס לחנות פלאפל לקנות חצי מנה שמחירה 5 ש' אבל מתחלק ותובע את המקום על מיליון ש בשל נכות)
ישן 15-08-2007, 11:30
צלמית המשתמש של DimaX
  DimaX DimaX אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "ובכן הפעם אני כבר לא איש..."

היי בן שאול ושוב תודה על התשובה הסופר מהירה!
אני בן 17 וחצי, לכן נסה לדבר איתי בשפה טיפה יותר יומיומית... :-) (או לפחות תעשה פסקאות )
תוכל בבקשה להסביר שוב את מה שכתבת פה:
ציטוט:
הפעם הכתובת שלך 'לכתב הויתור' אינו הלקוח אלא היצרן/ספק ראשי. הם אלה שצריכים לשפות אותך בכתב לגבי האחריות על המוצר ובכל תביעה מכל סוג לרבות תביעות צד ג'*.

ציטוט:
האם ההבחנה הזו מובנית לך? כי אני במקומך לא הייתי מוכר מוצר חדש (כעסק) בשקל אם אין ברשותי את הביטוחים הנכונים וגיבוי כפי שהצעתי לך.

ההבחנה הזאת לא מובנת לי במאת האחוזים... אילו "ביטוחים נכונים" ואיזה גיבוי כדאי שיהיה לי?
-
חשבתי על הרשמות כעוסק פטור.(בטוח שהמחזור העיסקי יהיה קטן מ65K ש"ח, ואם לא אז אני אשלם את המע"מ על היתרה)
האם הירשמות כעוסק פטור תפתור אותי מהביטוחים הנחוצים? האם זה יעזור לי מהבחינה הזאת?
(מבחינת קבלות זה מאוד יעזור לי ויפחית הוצאות וגם מבחינת יבוא של מוצרים זה יקל עלי את העבודה..)

תודה רבה לך, בן שאול! הייתי נותן לך צל"ש או "מומחה" אם הייתי מנהל פה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:27

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר