לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-08-2007, 15:03
  DonJenove DonJenove אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.03.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "תוספת..."

אני לא יודע איך מתנהל מכון של שוטוקאן מודרני.. אבל בשוטוקאן המסורתי [ניקח לדוגמא אותי - מתאמן ב-skif של קאנאזוואה], לשמחתי הקרבות במכון עצמו הם פול קונטקנט.. כלומר יש שלושה קרבות -
רנדורי: קרב "רך" וזורם
היפון קומיטה: הקרב שהזכרת, התקפה אחת הגנה אחת, מתבצע בעוצמה/מטרה לפגוע
קומיטה מלא: פול קונטקט הכולל הכאה בכל הגוף, כולל פנים. לצערי לא כולל הפלות/הטלות למרות שיש אותם בשוטוקאן, אך רק בקאטות או באימונים מיוחדים שמקדישים לכך [אין קרבות שכוללות את זה, לפחות לא הקרבות השגרתיים].

חזרה לפורום
ישן 15-08-2007, 17:01

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "מעניין לציין שדווקא בשוטוקאן המודרני, כן משתמשים בהטלות מסויימות"

ישנם שני דרכים לבצע האשי בארי:
כלומר יש האשי בארי שמגיע מבפנים, עם הרגל הקדמית בעמידה הקרבית.
ויש האשי בארי שמגיע מבחוץ, עם הרגל האחורית בעמידה קרבית.
אנחנו מתאמנים בשני אלה בקיון, אלא שבקרב עצמו מבצעים רק את האשי בארי עם הרגל הקדמית - האפקט הוא אינו הטלה, אלא משיכת הרגל הקדמית של היריב אליך והוצאתו משיווי משקל, מה שנותן הזמנות מצוינת להתקפה מידית.

לגבי האשי בארי שמגיע מהרגל האחורית, הוא אכן מטיל את היריב. לצערי אנחנו מתאמנים עליו פיזית רק בבונקאי של הקאטות.

כמובן שאפשר לבצע האשי בארי בזמן תפסית בעיטה של היריב ואז ההפלה תתבצע בכל מקרה, אלא שאסור אצלנו לתפוס את הרגל [חוק שאני באמת לא מבין].
אני מניח שבשוטוקאן מודרני מותר לתפוס את הרגל?

חזרה לפורום
ישן 15-08-2007, 20:36
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
כי בקראטה מורחים אותך זאת הבעיה
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי רק אמת שמתחילה ב "למיטב זכרוני :"

בכל סגנון קראטה העיקר הינו שמחובתך לעשות את הקאטה באופן מושלם וללמוד אותה כדי מה שהם מכנים הרבה פעמים את הסודות הסודות הטמונים בא.
הרבה גם הבעיה בקראטה המסורתי לגווניו הוא שעצם האופן של התנועה ושל הטכניקה לא רק שהיא מאוד מגושמת מקובעת לא טבעית ונראת מוזר ולא הגיונית בשום צורה כלשהיא.
הבסיס ההיסטורי של הקראטה והסיבה הזאת זה שהוא סגנון מעוות ששינו אותו באופן פוליטי כי האוקינאווים מתו במאות אלפים אחרי המלחמה והמאסטרים הטובים נפלו והידע האמיתי הטוב עבד ולפני המלחמה ביפן הלאומנית רצו לשנות כל דבר שהיה לא יפני שיהיה יפנים בצורה שהתאימה כחיקוי מועתק מושלם לבעלי בריתם בגרמניה הנאצית שהופץ בשטיפת מוח כבירה.
חזרה לפורום
ישן 15-08-2007, 21:06
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
לדעתי זו הכללה רחבה מדי ולכן לא כל כך מסכים
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "כי בקראטה מורחים אותך זאת הבעיה"

בסגנונות הקראטה השונים יש הרבה הרבה מעבר ללימוד ולשינון הקאטות.

אמנם לוחמים אוקינאווים רבים וטובים נהרגו במהלך מלחמת העולם השנייה, אך דווקא רוב אלו שייסדו את סגנונות הקראטה הקיימים כיום נחשבו אז והיום (בבחינה היסטורית) כממשיכי הדרך והידע באמנויות הלחימה.

הכללה דומה ניתן לעשות (ולעיתים קרובה למציאות), לאמנויות הלחימה "המהירות" יותר להגנה עצמית, כקמ"י, הישרדות קנפו ג'יטסו וכו'. יצא לי לראות לא אחת במקומות כאלו, כאשר למדריך לא היה רקע טכני חזק בשיטה אחרת (שיטה בעלת זיקה מסורתית ולכן טכניקה וידע מסורתי), כי למרות ההצהרות כי ניתן לנטרל כל תוקף, במידה והתוקף יודע מה הוא עושה אז יקשה מאד מאד ללוחם בעל מבנה קטן לנטרל מישהו גדול ממנו (בדיוק בגלל הטכניקה החסרה).

עדיין במקומות אלו יוצאים לוחמים קשוחים מאד, אך לוחם כזה בלי רקע טכני "אמיתי" כלשהו (מורים מסוימים כן מכניסים שם אלמנטים טכנים) יתקשה בקרב שלא בקטגורית המשקל שלו, מול מי שיודע מה לעשות. זהו למעשה ההבדל בין טכניקה "אמיתית", ל"ספיריט" שדניס מדבר עליו. לפעמים הספיריט לא מספיק.

חזרה לפורום
ישן 15-08-2007, 21:21

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "כי בקראטה מורחים אותך זאת הבעיה"

אחת המטרות בקראטה היא לשאוף לבצע את הקאטה באופן מושלם, כמו גם לשאוף לשלמות כללית בטכניקה עצמה [כמו בכל אומנות לא?]

הטכניקה מקובעת, עם זה אני מסכים. מכאן באה כל המטרה של הקאטה - לפתוח את הראש להבנה אמיתית וריאלית באמצעות בונקאי.

יש גם את הרנדורי - שמטרתו להוציא אותך מהמקובעות של הקיון והקאטה [בפורמה היצגוית שלה] ולהכניס אותך לזרם של תרגילים, מכאן הכל תלוי במתאמן איך יראה הקומיטה שלו - מקובע או לא.

טכניקה מגושמת אני גם לא מסכים.. ואני יודע שאלו היו המילים שלי לפני חצי שנה כשלא בדיוק הערצתי שוטוקאן, אבל אחרי שקיבלתי את ההחלטה לחזור לשם, לקחת את עצמי בידיים, להיות רציני, ולהשקיע, הבנתי שהכל היה תלוי בי מההתחלה.. אם יודעים לנצל את הידע שרוכשים ברנדורי ובונקאי, יודעים לנצל את השוטוקאן ביעילות בקומיטה, ומשם כמובן לרחוב.

חזרה לפורום
ישן 15-08-2007, 21:42
צלמית המשתמש של ElectroBunny
  משתמש זכר ElectroBunny ElectroBunny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MaZa שמתחילה ב "שוטוקאן"

ציטוט:

נ.ב. לרוב קרב רחוב לא נגמר בקרקע אלא נגמר באגרוף (צוקי) טוב.
המשך יום נפלא.

זה בדיוק העיניין .... לרוב ....

אני אישית הייתי בשוטוקאן ואני יכול להגיד שפיתחתי שם הרבה יכולות כמו מכות מתפרצות גמישות בעיטות לא רעות בכלל ועוד...

אבל ... כל אלה בלי נסיון קרבי לא שווים , והקרבות בשוטוקאן במילה אחת ולא אכפת לי כמה אנשים אני יעצבן פה - הם מגוחחים ! בצורה אבסורדית! ואם מישהו רוצה פירוט יותר נרחב למה אני ישמח לכתוב על זה.

הקרבות בשוטוקאן הורסים את האינסטיקנטים וההבנה של הקרב של הלוחם , העובדה שקרב מסתיים אחרי ש"סימנת" מישהו היא טעות גדולה למשל ... איך שאנחנו נתאמן ככה נילחם ,וברחוב אתה לא צריך שאינסטינקטים שלך יעצרו אותך פתאום אחרי אגרוף אחד....
אהה סליחה... טעות שלי..... זה ידוע שקאראטיסטים מחסלים מישהו אחרי מכה אחת....

מה אתם חושבים שיקרה למישהו שעשה קרבות קארטה במשך 10 שנים ופתאום הוא נכנס לקרב אמיתי ובמקום אגרופים יוצאים לו סימונים.... נשמע לכם הזוי ? אני מכיר אנשים שזה קרה להם.

אומרים שביטחון עצמי זה טוב בקרב ונכון ... אבל מה אם עודף ביטחון עצמי....?
לצערי רוב הקארטיסיטים חגרות שחורות שפגשתי מחשיבים את עצמם מינימום סופרמנים....

תשאל אותם למה לא לומדים קרקע ? מישהו יכול לקחת אותך לריצפה ?
תשובה אופיינית - הוא לא יצליח לקחת אותי לריצפה.

למה לא עושים שום חישולים בשוטוקאן...?
תשובה : זה רק מזיק לגוף וחוץ מיזה מין הסתם אחרי אגרוף אחד הוא ירד לריצפה.

למה לא מלמדים UPPERCUTS וHOOKS ?
כי כל מכה שלא באה ב"לינאריות" מוחלטת לא שווה כלום ...
מה אני יגיד לכם.... הלסת שלי ושל אחרים אומרת דברים שונים!

דרך אגב ......זה רק כמה פנינים שבנוסף ליכולות החיוביות בקארטה שקיבלתי גם את אלו קיבלתי.

בקיצור הרבה דברים טובים יש , אין ספק.
זה כמובן יותר טוב מלשחק TEKKEN ולאכול נאצ'וס כל היום...........מממ נאצ'וס..................

אבל יש דברים יותר טובים בחוץ ... דמקה מפתחת את המחשבה..... אבל אי אפשר להשוות את זה לשח מט.

* נקודה אחרונה אפילו שהערכתי.... כל הקטע הזה שכל שמוק יכול לקבל בסופו של דבר חגורה שחורה בקארטה מרתיח אותי ! זה מוריד מהחשיבות של החגורה , שוטוקאן הפך לאומנות ספורטיבית וממוסחרת שתתאים לכמה שיותר אנשים שבמקום לעשות ספינינג רוצים להרגיש יותר קשוחים אבל לא רוצים להיפגע יותר מידי אז הם הולכים לשוטוקאן ... אני מקווה ששאר זרמי הקארטה לא ילכו בדרך הזו.
חזרה לפורום
ישן 15-08-2007, 22:56
  kime kime אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.07
שלח הודעה דרך MSN אל kime
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ElectroBunny שמתחילה ב "[font=Verdana][QUOTE]..."

אכן הבאת תזה נחמדה אפשרי לשאול באיזה אומנות לחימה עוסק האדון?

מודה אכן יש בשנים האחרנות בעיה בענף הקראטה במיוחד בזרם השוטוקאן בגלל המעבר של הקראטה לספורט אולימפי בשנים הבאות .
כחלק המעבר נדרש מהקראטה הספורטיבי לעבור לשיטת ניקוד שונה ומגע אחר שנקרא קרב סימונים .
המעבר הזה דורש לחיות במציאות תחרותית שלפעמים מאבד חלק מהמסורת .
אישית אני עושה קרבות חופשיים (רנדורי) ללא הגבלה בלי סימונים די דומה לקיוקושין כידי לקבל חישול ועבודה תחת עומס פיזי קשה .
רצוי לציין שקראטה נוצר להגנה עצמית והוכח בעבר שזה עזר להגנה עצמית מפני תקיפות אלימות .
מקווה שאתה תוכל לחלוק עם הפורום על מקרים שקרו לך .
המשך ערב מהנה.
KIME
חזרה לפורום
ישן 15-08-2007, 23:24
צלמית המשתמש של ekelizek

קח נשימה ארוכה
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי kime שמתחילה ב "אכן הבאת תזה נחמדה אפשרי..."

האדון כפי שאתה מכנה אותי וככה רבים שרואים אותי כבר בשל אני מניח השערות האפורות שעל ראשי כשפעם עוד הייתי ג'ינגי יפה לא שהיום אני אינני.
אני עוסק מגיל 10 באומנויות לחימה שמאז עברו דיי הרבה שנים.
אני התחלתי בג'ו ג'יטסו למדתי ג'ודו קראטה קיוקושינקאי.
היה לי ויש לי הכבוד להיות חברם של אנשים מאוד ותיקים מתחום אומנויות הלחימה עוד בתקופה שהייתי ולמדתי ביפן.
אני סא"ל במיל.
בשנים האחרונות מתחילת העשור אני לומד יותר שיטות סיניות מטאי צ'י צ'ן ויאנג קרביים
ווינג צ'ון סאנשאו(קמ"ג סיני) שבגירסה הספורטיבית נקרא סנדא(קיקבוקס סיני) אצל סיפו מייקל וונג וJKD אצל ריק פיי שההתמחות שלו היא באינוסנטו קאלי.
מקרים אני אשמח לשתף האם אתה רוצה שאתחיל בערבים פסיכים במהלך עצירות מבוקשים פלשתינים כאשר עוד לא היה חמאס או מול גויים צרפתים ניאונאצים במולדתי בראשית נעוריי כאשר הם ידעו שאני בן העם היהודי.
חזרה לפורום
ישן 16-08-2007, 01:24
צלמית המשתמש של ekelizek

שיטות ומוצא
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי kime שמתחילה ב "תודה על האינפורמציה. אכן יודע..."

מהי בעצם שיטה הרבה פעמים אנחנו שואלים כיצד להגדיר אותה ולחבר אותה למקור.
לא פעם יש מעין כל מיני אגדות שנוצרה מהתגלויות יפות כמו הר סיני והועברו הלאה במשפחה.
מה שכך הרי לא היה במציאות כי הרי אומנויות לחימה נוצרו על ידי בני אדם ולא על ידי אלים למרות שיש כאלה שחושבים שהם אלים או חולמים להיות אלים.
הסינים יטענו שהמקור לשיטות יפניות הוא סיני והיפנים יטענו שהשיטות שלהם נוצרו בלהט הקרב וחושלו באש התופת המלחמתית.
ואז מתחיל הסכסוך להידמות כמו לסיכסוך באזורנו המדיני שכל אחד מציג דפים ונאחז בספרים ומציג תמונות חלודת של איש זקן.
כך כל עם רואה עצמו נבדל ומיוחד ובעל זכויות יותר מעם אחר ואפילו לא פעם מעז לקחת זכויות מעם אחר.
כל עם יצר לו משהו משלו לפי התנאים שהיו לו ולידו והמציאות בה הוא היה חי.
היפנים עם עשיר היסטורית שמןמחה בשימור ומכאן נובעת הצלחת מערכת השיווק שלהם לאומנויות לחימתם.
בישראל אין שלום והיא נתונה במציאות מלחמתית ומכאן היכולת הגבוהה של לייצר ולייצא את נתחי המערכת הביטחונים שלהם בכמויות.
מכאן פותחו ומתפתחות שיטות כשכל אחת הסיפור שלה.
חלק עברו לאומניות ישראליות מכיון שבשנים מסויימות השפיע המצב הפוליטי גם על הספורט וגם על אומניות הלחימה והיו מורים שהודחו על ידי ראש שיטתם שהמוסלמים לחצו והמורה עסק בפוליטיקה וחלקם האימנו ומאמינים במה שהם עושים וחלק עוסקים רק בפוליטיקה וקניין.
כל אחד מנסה לקהל זהות אבל כמו בגנטיקה הכל עובר הלאה וקשה להגדרה כגון האם אנחנו יהודים,ישראלים,אשכנזים/מזרחיים,בני העם העברי,ערב רב.
התרבות במזרח היא תרבות שהדגש בה הוא יותר על ההבנה שמה שאתה עושה הוא שושלת ארוכה שיש מאחוריה סיפור והיסטוריה עשירה ועתיקה ורחבה הפרוסה על פני דורות ומישורים ורבדים רבים שאתה מבין שאתה מקבל מתנה אישית עמוקה שבה קיים אוצר גלום ורוצה לשאוב ממנו עוד ולהבין אותו גם אם לא אוכל לדעת הכל ולהבין לפחות אנסה.
ככל שיותר אתאמן אוכל לדעת יותר ולנסות להבין את מה שאני עושה רק שלא תמיד יודעים מה הייתה הסיבה המקורית ולפעמים היא איננה רלוונטית.
הגישה המערבית כוללת יותר עניין של מכירה אשר מסתכלת על התלמיד כעל צרכן קונה ולא כבן טיפוחים או כחלק מהמשפחה.
והתלמיד רוצה להצליח ורואה בחגורה כאישור וחיזוק להצלחה והמדרג שלה.
במקום שהוא הוא יקבל יינתן לו.
הכוונה היא הרווחת את הדרגה ביושר ואז אי אפשר לקחת את זה ממך כי זה לא נייר על הקיר זה בגוף שלך וכל מי שיתקל בכך ירגיש את הדרגה.
הטיפוס במעלה הסולם למעלה הוא מעניין מתיש מתסכל ואפילו לפעמים כואב מצחיק מבכא וחבול.
כן חלק מהלימוד כולל פציעות לעיתים הרי לא ייתכן מורה אשר שמעולם לא דימם מהאף או קיבל כחולים סימנים כחולים שצבע עורו משנה צבעים כמו זיקית.
תלמיד רואה עצמו לכל החיים גם כאשר הוא מורה וחוויות ותפיסות אישיות בכל מיני תחומים והחשפות לדברים שונים משפיעות על כולנו ומתורגמות בצורות שונות.
חזרה לפורום
ישן 16-08-2007, 03:55

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ElectroBunny שמתחילה ב "[font=Verdana][QUOTE]..."

ElectroBunny אני מצטער שזה הנסיון שלך עם שוטוקאן וחגורות שחורות.. אני מניח שלא אשנה את דעתך אם אגיד שהיית במכון "לא טוב" או שוטוקאן מודרני [שכל מה שאני יודע עליו הוא מהדיון כאן בלבד].אני מדבר על כל מה שכתבת, זה פשוט תופעות שאני לא מכיר: חגורות שחורות שחושבים שהם סופרמנים, זלזול בעבודת הקרקע, חוסר בחישול ועוד לטעון שהוא אינו יעיל, חוסר במגע מלא.. אלו דברים שבכלל לא אופיניים לקראטה המסורתי.

לגבי התמסחרות.. אני מסכים שיש זאת בשוטוקאן, אך יש זאת גם באומנויות לחימה אחרות, לכן צריך למצוא מאמן טוב, מדובר כבר על עניין פרטי במכון.

לגבי המכה.. המדריך שלך טען שמכה ש"אינה לינארית" אינה שווה כלום? או שמעת את השטות הזו מתלמידים אחרים במכון [שלפי דבריך הם לא בדיוק משכילים]?
נכון, אין בשוטוקאן אגרוף מגל, אך לא בגלל שאינו טוב אלא בגלל שפשוט כך השיטה. בקרבות קומיטה במכון המאמן אצלנו מרשה לפעמים להשתמש באגרוף מגל, אנחנו אפילו מתאמנים על אגרוף זה לפעמים בהקדשה מיוחדת, אך בנפרד מתוכנית האימונים הרגילה, וכך קורה גם במכונים אחרים.

אני ישמח אם תתן לי בפרטי את שם המאמן שהתאמנת אצלו.

חזרה לפורום
ישן 16-08-2007, 15:09

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "שמע משהו מעניין"

אני מניח שאותו בחור לא בדיוק השקיע אם כך.

הייתי באותו מצב, בגלל זה גם עזבתי שוטוקאן לפני כשנה וחצי, שבה הסתובבתי בין השיטות "הקצרות" למינהן, בינהם גם קנפוג'יטסו וקיקבוקס.

בנקדוה מסויימת הגעתי להבנה, שהייתי כבשה שחורה בשוטוקאן, כמו רבים אחרים. החלטתי [אחרי הסטוריה של 10 שנים בשוטוקאן] לחזור ולהתאמן, אך הפעם לתת את עצמי ולהשקיע. יש לי מילה אחת על השיטה הזאת - מדהים. אולי זה בגלל מידת ההתחברות שלי לשיטה, שהיא עצומה, אך אני יכול להגיד לך בוודאות שהשיטה כן יעילה, אך יש בה המון מתאמנים בוא נגיד "לוזרים", כמו שגם אני נהגתי להיות. הכל עניין של מי מתחבר לשיטה ונותן מעצמו בשבילה, ומי שסתם ממשיך בה כסוג של ספורט מגיל קטן [מה שקורה לרוב, ומה שקרה גם איתי].

הייתי בסמינרים ארציים של שוטוקאן ולא מעט, המצב כאן בארץ - על הפנים. אני הסתכלתי על המתאמנים השונים שהיו שם, כשלחלקם פרצוף "מה אני עושה פה בכלל".. שלא לדבר על ההתמסחרות בשיטה, כשמגיעים מתאמנים לחגורה שחורה ולא יודעים ולו מעט על השוטוקאן או הבנת יותר מפנימית מ-"אני יודע ללכת מכות".

זו שיטה עם הרבה כבשים שחורות, אך אם מוצאים מכון טוב עם מאמן טוב, ומשקיעים באופן רציני ומתמידים [מה שגם לא בדיוק שכיח], אני יכול לחתום שלשיטה יש יעילות עצומה להציע במוקדם או במאוחר, הכל תלוי במתאמן ובמאמן. וכמובן, אחרי הדיון הזה הבנתי עוד משהו - השיטה שוטוקאן מפוצלת מידי בין הזרמים השונים שבה. רק מקריאה בדיון על מה שאני ו -רק אמת שוחחנו אפשר להבין את ההבדל העצום בין *שוטוקאן* מודרני ולמסורתי, שיש גם בו זרמים השונים אחד מהשני במידת מה. לכן זו לא בדיוק שיטה שניתן להכליל אותה.

נערך לאחרונה ע"י DonJenove בתאריך 16-08-2007 בשעה 15:19.
חזרה לפורום
ישן 16-08-2007, 18:10

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ekelizek שמתחילה ב "תגדיר משקיען?"

משקיען? אין לזה הגדרה ספציפית. משהו שנותן מעצמו לשיטה ולא מבצע אותה כמו רובוט, לומד להפנים אותה, כמובן שמתאמן עליה כל יום בבית, לוקח את הדברים הפחות ריאלים שבשיטה ומתמקד בריאלים באמצעות צל בוקס או קרב ידידותי עם חבר, לומד להבדיל בין השיטה בצורתה המקובעת [שמסודרת בסילבוס] לצורתה ההגיונית, לומד להפיק את המיטב מצורתה המקובעת ולנצל זאת בקרב בצורה יותר ריאלית, מתמיד להגיע לשעורים, לא נכנע גם כשקשה לו.. אפשר למשוך את זה עוד, אבל אין סיבה [נכון?].
כמו שכבר אמרתי על העניין הטכני, הרנדורי מסדר את כל הטכניקה לצורה אפקטיבית בקרב, ע"י אימון אישי, כלומר לרנדורי אין סילבוס שאומר "תעשה ככה את הטכניקה הזו", ברנדורי אתה עושה הכל לבד, מגיע למסקנות עליך לבד, ומשנה את הטכניקה המקובעת לצורה בה אתה רואה לנכון. כמובן שיש את המאמן שמשגיח ומתקן, אחרי הכל צריך מידת מה של בקרה, אך עדיין הרנדורי מעצב אותך אישית ועוזר לך להפנים את ההבדל והיעילות בו, שבין צורה מקובעת של תנועה אחת, לצורתה ההגיונית והמתאימה לקרב.
יש כמובן גם את הבונקאי, אך בנגוד לרנדורי הבונקאי הוא כן סילבוס נוסף בתוך השיטה.

חזרה לפורום
ישן 16-08-2007, 12:01
צלמית המשתמש של ekelizek

יש הבדל בין התיאוריה למציאות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי MaZa שמתחילה ב "שוטוקאן"

תן לי לשתף מה שקרה לי הבוקר.
חלק מהדברים שאני אוהב זה לפעמים להיקרא ללמד בקורסים של הכנה לחלוקה להקבצות בתיכונים.
היום ראיתי שיעור באלגברה אנליטית למי שלא יודע זה האלגברה הפשוטה שבה יש עיסוק בגרפים אם אני יכול להכליל את זה בצורה מעט גסה.
אחד הנערים שישבתי מולו לא הבין שום דבר מתרגילי סוכריה כפי שאני מכנה אותם למה כי בראש הוא לא יודע לפעול לפי תבנית אלא הולכים ראש בקיר.
למה הוא רגיל שהתבנית היא ax2+bx+c=0
כאשר הוא מקבל שלוש X בשניה= 9X לא היה לא מושג איך לפתור כי זה פירוק ומשחק עם התבנית.
אבל כאשר אנחנו מפענחים את התבנית לבפועל מה אנחנו אומרים שיש לי X כפול מספר או X אחר כך מספר כפול X או X סולו ואחר כך מספר סולו.
יהיה הרי משוואה של 3X2-9X=0
פשוט מאוד.
הרי אתה צריך להבין את העומד מאחור ואת המשמעות ואז פיתאום עלה לי משהו מאוד מעניין בראש אם תחשוב על זה שקראטה יכול הידמות לווינג צ'ון והכיצד זה יכול להיות?
הרי בפשוטת אם תחשוב התבנית זשל קראטה היא חסימה שהיד מאוגרפת יד מחזיקה את היד התוקפת ואגרוף כתגובה.
אם תחסום כשכף היד פתוחה והיד יותר משוחררת והאגרוף יהיה ותר מסובב לצד כמו שעושים אגרוף אינצ' אז קיבלת תבנית המזכירה ווינג צ'ון וואלה מדהים איזה דמיון שהתעתיק לא היה כל כך שונה.
עכשיו להמחשה

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.=

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.=

נערך לאחרונה ע"י ekelizek בתאריך 16-08-2007 בשעה 12:10.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:10

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר