לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-02-2005, 13:55
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
תראה מה חיפוש פשוט בגוגל מצא לי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סוניק שמתחילה ב "איך עובד רימון הלם?"

רק כתבתי בחלונית החיפוש "רימון הלם" ומיד הגעתי.
לבני כתב באשכול הזה:
....ורימוני הלם לא נועדו להתריע לפני פריצה לבית בו יש מחבלים אלא להזרק לתוך חדר בו יש בני ערובה וליצור אפקט של רעש והבזק (כשיש רימונים היוצרים מס' פיצוצים והבזקים מהירים) וזאת כדי ליצור או יותר נכון להכניס את הנוכחים למצב של הלם רגעי אשר יגרום להם לאיבוד הריכוז ויכולת הלחימה לזמן קצר אשר לעיתים יספיק להשטלטות.
רימונים אלו מכילים לרוב תערובות רועמות המתבססות על חמרים דוגמת אבקת אלומיניום ומגנזיום ופחות סביר כי יכילו חנ"ם היות ואין אנו רוצים לפגוע בבני הערובה ובכוחותינו.
כמו כן הם לא יכילו רסס מבוקר וההשהיה שלהם תהיה קצרה מאוד (כ 2 שניות בלבד) או לעיתים ללא השהייה כלל אלא מנגנון הפועל עם הפגיעה במטרה.
רימוני ההלם אשר מכונים לעיתים גם "רימוני התקפה\פריצה" אשר היו בשימוש צה"ל במהלך השנים הם:
רימון התקפה מס' 8 (שהיה עשוי משק קטן של בד קנווס עם פתיתי טי אן טי בתוכו ומנגנון הקשה מיידי)!
רימון התקפה מס ' 14 שהיה עשוי מגליל קרטון.
רימון פריצה מס' 18.
רימון הלם מס' 20.
ורימון הלם מס' 30\31 המצוי כיום בשימוש ועשוי מגוף פלסטי כתום גלילי ובתוכו גליל פנימי מקרטון המכיל תערובת רועמת.
כשכמובן שהיו וקיימים גם דגמים נוספים...
...
הנה צילום קבוצתי של רימוני ההלם\התקפה שהיו וחלקם עדיין בשימוש.
חשוב לציין כי היו ויש עוד דגמים אך הם פחות נפוצים...
מימין לשמאל:
רימון התקפה מס' 8 מסוף שנות הארבעים עד תחילת החמישים , עשוי משק בד ממולא בפתיתי T.N.T ובעל מנגנון הקשה מיידי היה חיקוי מדוייק של רימון בריטי משנות הארבעים.

רימון מס' 14 היה בשימוש בשנות החמישים עד אמצע השישים מייצור ישראלי כשגופו עשוי מגליל קרטון קשיח.

רימון התקפה\פריצה מס' 18 - היה בשימוש עד תחילת שנות השמונים, בעל מנגנון הקשה מיידי וגוף עשוי מפוליאטילן דק.

רימון הלם מס' 20 - היה בשימוש עד סוף שנות התשעים גופו עשוי ממעטה של פוליאטילן דק והכיל תערובת רועמת.

רימון הבזק\הלם מס' 21 עדיין קיים אך נדיר, גופו מכיל חזיזונים .

ו - רימון הלם מס' 30 - אשר הנו הרימון הסטנדרטי כיום בשימוש צה"ל ומ.י.
השמאלי הנו רימון מייצור אמריקאי\גרמני אשר אליו אני חושב שהתכוונת...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

... יושלכו לתוך החדר מס' רימוני הלם אשר יפעלו לאחר תום השהייה קצרה מאד בת כ 2 שניות (כשיש דגמים הפועלים מיידית עם הפגיעה ברצפה).
בשלב זה יצרו הרימונים אפקט של רעש חזק מאוד המלווה בהבזק אור חזק כשהמטרה היא להבהיל ולבלבל את הנוכחים שבחדר אשר אמנם יתעשתו תוך מס' שניות אך השאיפה היא שבזמן הזה הם כבר ינוטרלו.
על מנת ליצור אפקט מתמשך יותר קיימים רימוני הלם אשר יוצרים סדרה של מס' פיצוצים והבזקים.
חלק מרימוני ההלם ניתנים לשיגור ממדוכה ייעודית המיועדת להרכבה על קנה נשק כשלהם לרוב יהיה גוף עשוי מתכת ובעל משקל על מנת שיוכלו לנפץ שמשה וליפול לתוך החדר (דוגמא לרימון שכזה הוא הרימון השמאלי ביותר בתמונה שצירפתי בהודעה הקודמת).

יש עוד הרבה מידע נוסף על אמצעים לפיזור הפגנות (אלפ") בפורום הישן, לדוגמא: 1, 2
יש גם הרבה מידע בדו"ח ועדת אור (לא ממש על רימוני הלם אבל כן על אלפ").

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-02-2005, 14:22
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
ויש עוד
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תראה מה חיפוש פשוט בגוגל מצא לי"

השימוש בסוג זה של רימונים וברימוני התקפה בכלל הוא ליצור אפקט הלם בקרב האוייב ע"י כוח פורץ\תוקף מבלי ליצור רסס כדי שהלוחמים הפורצים לא יפגעו בעצמם.
מכאן

תמונה של חייל זורק רימון גז ומחזיק בידו השניה רימון הלם מהסוג החדש:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
צולם ב8.4.04 באיזור הכפר ביתוניה שבנפת רמאללה.

כדאי לקרוא על רימון ההלם גם בFAS וגם ב HowStuffWorks (הקישור מדבר על רימונים בכלל ולאו דווקא על רימוני הלם).
תוכל גם להריץ חיפוש בגוגל על concussion grenade

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר