לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-08-2007, 18:32
  noam111 noam111 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.05.07
כתבה גדנע צלילה 12.8.07 מאמר!

טוב חברים... מה אני יגיד לכם.. איפה להתחיל.
קודם כל אני רוצה להגיד לכל האנשים שקוראים את זה (ויכולים) לכו לגדנע הזאת... זה חוויה לכל החיים אפילו אם אתם לא רוצים שייטת.. זה כמו טיול בבסיס של השייטת.. מה יכול להיות יותר טוב.

היום הראשון(יום משעמם):מגעים בשעה 9 לתחנת אוטובוס מרכזית חוף הכרמל ושם רואים את כל החברה אתם מסתכלים על האנשים שאתם הולכים לבלות איתם את השבוע וכל מיני אנשים מסתכלים עליכם ומהמרים מי מבינכם יגיע לשייטת .

באים חיילים ולוקחים אתכם לאוטובוסים..אתם מחכים בשמש בערך שעתיים עד שכולם יוצאים ואז מגיעים לבסיס של הגדנעות מול המבצר בעתלית. מתחילים עם כל הקטעים הבירוקרטיים המשעממים מודדים דופק מחלקים לצוותים ואז יש שיחה עם אחד המפקדים של הגדנע שמסביר מה הולך להיות...
כל צוות הולך למדריך שלו ויאללה לים.. קודם שוחים קצת אז לוקחים סנפירים משקפת ושנורקל ולומדים כל מיני דברים במים.

יום שני:היום הולכים לבריכה ולומדים לצלול עם מיכלים.. אז יאללה כולם למשאית עם המיכלים ומתחילים לפרוק מיכלי צלילה(סיוט!!). נכנסים לבריכה מתחלקים לזוגות בתוך הצוות וגם שם מתרגלים כל מיני דברים במים.

יום שלישי:לא זוכר בדיוק מה היה ביום הזה כנראה זה בגלל שלא ישנתי כי היה לי קר(אין שמיכות..)
מה שאני כן זוכר זה שהלכנו לים לצלול עם מיכלים לעומק של משהו כמו 5-8 מטר.. ואני רוצה להזכיר לכולם שכל יום אתם פורקים ומעמיסים בערך 10 מיכלי צלילה כל בן אדם..
וגם היה אימון פשיטה שזה אומר שראינו תרגיל קטן של השייטת שאי אפשר לפרט..

יום רבעי:הולכים לסיור במבצר ואני חייב לומר שהוא דיי הרוס.. לאחר מכן לוקחים את הציוד ועולים על המורנה (סירה) ומפליגים קצת רחוק.. יורדים מהסירה וצוללים ליומק של 10-12 מטר. אני רק רוצה לומר שהצלילה הזאת הייתה מהמזח של המבצר שלהגיע לשם עם הבלוני צלילה היה מתיש ומעייף.. כל הריצפה שם עשויה מהאבנים הקטנות האלה(כמו בכינרת) או סלעים ועוד ללכת עד לשם עם ציוד בחום הזה זה לא ממש כיף גדול.. ועוד שמגעים למזח היה צריך לעבור איזה בור אז בנינו שם השלמה למזח משקי חול
ביום הזה גם שטים במורנות בלי ציוד.. יענו שיהיה כיף. הם שטים על 80 קמ"ש בערך וזה מאוד כיף..
ולאחר השייט יש תצוגה של אמצעי לחימה.

יום חמישי:היום הגדול הגיע.. הולכים אל המזח עולים על המורנה ושטים רחוק.. יורדים לעומק של 20 מטר לספינה הזאת שהטביעו שמה.. אני רוצה להגיד שהרוב לא ראו ממש את הספינה אלה רק חתיחות מתכת כי בעומק של 20 מטר בקושי רואים משהו..

לאחר חצי שעה יש מה שנקרא צלילת תקלות ופה מלמדים אתכם מה לעשות במקרה שלבן זוג שלכם יש בעיה במים (איבוד הכרה וכדומה).

מתייבשים בשמש עד שמסדרים את כל הבסיס(בערך 4 שעות..) עולים לאוטובוסים והולכים הביתה.

טוב כמה מילים.. חסכתי ממכם את הקטעים המשעממים כמו לימודי התאוריה שבהם הרוב ישנו... והאוכל שכל הזמן היה תור של שעה.. אני רוצה להגיד שהמיכלים האלה שברו לי את הגב אז תתכוננו לזה..(אני לא רמבו או משהו היו ילדים שזה בכלל לא הזיז להם..) היה יום אחד שהלכנו למוזיאון חיל הים אני רק לא זוכר מתי זה היה. ו.. מה עוד.. אה כן, רשימת ציוד מומלץ:

טייטס.
הרבה גופיות 6 בערך..
3 בגדי ים.
עט.
סנדלים+נעליים סגורות(לא כפכפים!!)
שק שינה חובה!.
בקבוק כי כל הזמן ניגמר הכוסות פלסטיק ואז צריך לשתות בכוסות משומשות
תיק לבגדים ותיק של בית ספר.

זה מה שאני מצליח לזכור כרגע.. אני נועם מצוות 12 ואני ממליץ לכל מי שיכול ללכת לגדנע הזאת!!

שיהיה לכם חיים טובים!

נערך לאחרונה ע"י noam111 בתאריך 16-08-2007 בשעה 18:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-08-2007, 11:50
צלמית המשתמש של UR5076
  UR5076 UR5076 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.08.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי morz שמתחילה ב "בואנה איזה מוזר רק לנו הגדנע..."

אני חושב שהם היו צריכים להוסיף קטע יותר פיזי בגדנ"ע... או לפחות לא להוריד את הבר-אור!
מאוד היה חסר לי ריצות, שכיבות סמיכה וכו'... לא כ"כ איתגר אותי ההליכות עם המיכלי אויר
זה היה יותר דומה לקייטנה שבה עושים כוכב צלילה או שניים, מאשר קורס צלילהבמסגרת צבאית. הדבר היחיד שהיה צבאי זה המאהלים וקצת הגישה של האחראים שם. ד"א, נורא התלהבתי מהצורה שבה הם התייחסו אלינו שהייתה מאוד בוגרת, סבלנית ואמינה (חח.. האמת שלא הגיע לנו אחרי מה שהיה במבחני התיאוריה).

אגב, תביאו שמיכות! ולסטרילים שביניכם גם סדין למיטה וכרית.

אוריה, צוות 16! D:

נ.ב - לדעתי המיונים היו צריכים להיות יותר קפדניים. היו כמה חבר'ה שעשו דברים שאם היו מגלים אותם, אני בספק שהיו נשארים שם. ראיון אישי היה פותר ת'בעיות האלה.

נערך לאחרונה ע"י UR5076 בתאריך 17-08-2007 בשעה 11:58.
ישן 20-08-2007, 21:25
  ofir22 ofir22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.06.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי noam111 שמתחילה ב "גדנע צלילה 12.8.07 מאמר!"

חוויה שלי מהגדנ"ע,

הגעתי בתאריך ה29/7 נבדקתי ראשון בבדיקת חום ודופק, הדופק שלי לא היה במסגרת הנורמה (42-50)
ומיד שלחו אותי להערכה של הרופא, שבמקרה שלי היה בשנות ה30 לחייו וכתחביב עושה טריאתלונים,
הדופק עורר אצלו התלבטות ושיטף את הקצינים ששהו באוהל הרופא, הקצין הבכיר ביותר שהיה שם, סרן,
לא לקח סיכון, בדק מספר פעמים נוספות, והדופק נראה לו חשוד ושלח אותי הבייתה.

יש לציין כי ההגעה הבייתה הייתה לא סבירה בעליל, לא רק שהם מחליטים שאתה לא מתאים לגדנ"ע, על אף שקרדיולוג במר"י אישר את "המקרה" שלי,
שגם אז הדופק שלי היה 53, ועוד עשו לי שם אק"ג, לא רק שלא שיחררו אותי לפני השיחה של המפקד של הגדנ"ע (להקשיב למה שאני הולך להפסיד, מה שהייתי אמור לעשות ב5 ימים הקרובים בזמן שאני מבואס טילים),
אלא שגם הכריחו אותי להישאר שם לארוחת צהריים, וגם אחרי הארוחה לא הגיע עדיין אוטובוס (כל האוטובוסים עשו נסיעות הלוך-חזור לים).

קיבלתי יחס מאוד לא צפוי וגם אחרי בדיקת קרדיולוג שעשיתי, שהוא אישר את מצבי הבריאותי, אני לא רוצה לחזור לגדנ"ע.

לעומת זאת, באוהל של הרופא ישבה איתי קא"רית אחת שדיברה איתי, נתנה לי את המספר שלה, לשאלות ולבירורים בעניין הגדנ"ע ובצבא בכלל.

מקווה שתרמתי משהו בכתיבה הזאת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:59

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר