לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-08-2007, 02:15
  רועי*שחק רועי*שחק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.07.07
קצת על לוחמת קרקע...??!!!?!!!!

אני רואה כמה התלהבות יש כאן בכתיבה על לוחמת קרקע ..
חלקכם מתלהבים יתרה מתחריות הנראות בטלויזה ,ובשביל חלקכם הk1 היא היא אמנות הלחימה..

אמנות לחימה בירידה לקרקע אפקטיבית אך ורק בלוחמה של אחד מול אחד ..ולצערי תיהיה בעיה ללוחם לגבור על 2 עד שלושה לוחמים על הקרקע ..בואו ניהיה מעט מציאותיים.,מה שכאן כן עדיפה הטכניקה והזריזות ..טכניקת ידיים שמשולבת בעבודת רגליים העדיפה במצבים אלו.
בנוסף ח'ברה תיתעוררו קצת..:-) בעולם האמיתי ...כמו שחלקכם אוהבים לכנות "קרבות רחוב"..לצערי כמעט ואין קרב שהוא אחד על אחד ..!!! ברובם של המיקרים אנו מוצאים 2,3,4 על אחד :-) זו האמת.

אז.. ג'יו-ג'יטסו ברזילאי והיאבקות בקרקע..נחמד מאוד אבל לא יעזור לך עם אחד מהח'ברה יתקע לך מוט
ברזל בראש בזמן שאתה לופט את יריבך...:-),העולם האמיתי............................................ ...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.enter-system.com/image/users/51634/ftp/my_files/logoquartu_medio.gif]
ביה"ס לאמנויות הלחימה הסיניות קונג פו דרקון: סניף ת"א :נחלת יצחק 27 ת"א ,סניף ר"ג :הרוא'"ה 35 פינת בן גוריון.טל :054-8120818

נערך לאחרונה ע"י רועי*שחק בתאריך 18-08-2007 בשעה 02:20.
חזרה לפורום
ישן 18-08-2007, 10:39
  KENPO JITSO KENPO JITSO אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.06
בעיקרון אתה צודק...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי*שחק שמתחילה ב "קצת על לוחמת קרקע...??!!!?!!!!"

לוחמת הקרקע אולי לא יעילה במצב של לוחמה ברחוב מול מספר יריבים.
עם זאת הטכניקות של הקרקע וההאבקות עוזרות להשתלטות על יריב. אם זה אדם שאתה לא רוצה לפגוע בו.. גם במצב של עמידה.
עוד דבר אולי הכי חשוב: זה ממש כיף!
עוד דבר, זה מפתח מאוד מאוד מאוד את הכוח הפיסי הזריזות, מהירות המחשבה. ואת איכות ספיגת החמצן! תנסה לחנוק מישהוא שמתמחה בקרקע, עד שהוא ירדם יקח הרבה מאוד זמן!
אז אפשר לומר לפי דבריך שצריך ללמוד רק מה שיעיל לרחוב?
כי אם כן, למה אתה מלצד להשתמש בחרבות, חניתות ועוד כלי נשק יפים ומעניינים?
אני חושב אישית שזה טוב, כי זה מפתח קורדינציה וזריזות ועוד הרבה דברים...
אבל אז זה קצת נוגד את מה שאמרת לגבי הרקע...

ד"א באומנות שאני לומד יש שילוב של ג'ודו,קרקע, קראטה קיוקושין,הגנה עצמית לרחוב ועוד אלמנטים רבים...

מכחה לתשובה (אבל שתיהיה רצינית )
kenpo jitso

נערך לאחרונה ע"י KENPO JITSO בתאריך 18-08-2007 בשעה 10:46.
חזרה לפורום
ישן 18-08-2007, 13:12

75% מתרגילי החרב
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי KENPO JITSO שמתחילה ב "בעיקרון אתה צודק..."

75% מתרגילי החרב מתורגמים לטכניקות ידיים.
לגבי מקל חניתות וכו' אין צורך לפרט מאחר ומקל חנית רומח....מתורגמים לכל מקל שנמצא בשטח...
ובדרך כלל אנו מוצאים מקל ...או שאנחנו פורקים את מקלו של היריב ומשתמשים בו כנגדו..כלי הנשק במרבית מהמיקרים "מאריך" את הפגיעה ..הטכנינקה עדיין נשארת..

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.enter-system.com/image/users/51634/ftp/my_files/logoquartu_medio.gif]
ביה"ס לאמנויות הלחימה הסיניות קונג פו דרקון: סניף ת"א :נחלת יצחק 27 ת"א ,סניף ר"ג :הרוא'"ה 35 פינת בן גוריון.טל :054-8120818

חזרה לפורום
ישן 18-08-2007, 11:33
  kime kime אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.07
שלח הודעה דרך MSN אל kime
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רועי*שחק שמתחילה ב "קצת על לוחמת קרקע...??!!!?!!!!"

צהריים טובים.
אכן רועי צודק קרב רחוב מתחיל בעמידה ונגמר בעמידה ובדרך כלל תוך כמה שניות באים החברים של אותו מתקיף אתה צריך להתמודד עם צרה זו.
מסכים שיש לשלב קרב קרקע בתור לימוד נוסף לאומנות הלחימה .
מנסיוני (לצערי) בקרב רחוב או מועדון מכות מתחילות תוך שניות ונגמר לאחר כמה אגרופים טובים בעיטה במקום לא נעים .
שוב בעיה הינה שאתה לא מתמודד נגד מתקיף אחד אלא לפעמים 3 מתקיפים שבאים מכול בא ליד(כסא,בקבוק יגר שבור, או סכין יפנית ) ולזה אתה צריך להיות מוכן שאתה נכנס לתוך זה .
הכי חשוב זה לעמוד על הרגליים לנטרל כמה שיותר איומים פה אתה עושה הגנה עצמית נטו ולא קרב קרפלינג.
המשך יום טוב.
KIME
חזרה לפורום
ישן 18-08-2007, 12:15
  אבי קליין אבי קליין אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.06
אבי קליין

למעשה בדיקה שנערכה גילתה ש-90% מקרבות הרחוב מגיעות לקרקע (מניסיוני רוב הקרבות מגיעות לאיזשהי צורה של לפיתות וחניקות או שמגיע לרצפה), מלבד זאת מומחה באומנויות לחימה לא יוכל להסתדר אפילו עם אדם אחד שיודע קצת גרפלינג (לא לדבר על מספר אנשים) אם הוא לא ישלב גם לוחמת קרקע ברמה גבוהה ולכן יש ללמוד ג'יו-ג'יוטיסו ברזילאי (לא יפני) או היאבקות ולא להסתפק בלוחמת הקרקע שלומדים באומנויות לחימה אחרות, אשר אינן ברמה גבוהה כל כך.
Ground fighting skills are crucial for anyone who wishes to defend himself on the streets. Almost 90% of street fights go down to the ground, where an opponent can easily cause serious bodily harm to. Unfortunately, popular karate schools and other traditional martial arts neglect to teach even basic ground fighting skills, leaving their students with a false sense of security and ability.
http://www.sammyfranco.com/Merchant...Code=GROUND_DVD

יש עוד לזכור שג'יו-ג'יטסו ברזילאי התפתח ברחוב בקרבות בין כנופיות. רוב המתחרים הותיקים בברזיל ידועים בקרבות הרחוב וקרבות הכנופיות שלהם. מרקו רואס סיפר איך פעם מתחרים מהמכון של משפחת גרייסי הגיע למכון שלו והחלה להכות את כל מי שזז.
חזרה לפורום
ישן 18-08-2007, 14:13

אבי קליין

אני יכול לטעון משהו אחד ואחרים יכולים לטעון משהו אחר, הכל טוב ויפה. הדרך האמינה לבדוק משהו זה ע"י מחקרים ופה, רועי, מה לעשות מחקר (של המשטרה האמריקנית) שבדק את הנושא הגיע למסקנה ש-90% מקרבות הרחוב מגיעים לקרקע, אם תרצה בכך רועי ואם לא, זה המצב והשמצות בסגנון "רד לעם" לא יעזרו לך.
הסברתי לך כבר שג'יו-ג'יטסו ברזילאי התפתח בשכונות האלימות של ברזיל ובריבים בין כנופיות ולא בדוג'ו נחמד ומסודר.
כנגד יותר מ-2 אנשים אין לך מה לעשות בכל שיטת אומנות לחימה שהיא (אף אחד הוא לא סופרמן), כנגד 2 אנשים מה שאתה יכול לעשות זה להטיל בעוצמה אחד מהם או לשבור לו את היד. מה שאני רוצה לדעת זה מה תעשה כנגד מישהו שיש לו קצת ידע בקרקע במידה ואתה לא מתאמן על אספקט זה או מה תעשה אם כן תגיעו לקרקע (סבירות גבוהה מאוד), האם תגיד לו "פוס, בוא נפסיק את הקרב, כי למדתי רק לחימה בעמידה?". ההנחה שאפשר לנצח 5 אנשים! היא ריאליסטית כמו ההנחות של הקראטיסטים, הקונגפואיסטים וכו' לפני ה"תחרות האולטימטיבית" הראשונה שהם יביסו את הגרפלרים במכה אחת ושלא יהיה ניתן להפיל אותם ולהוריד אותם לקרקע.
חזרה לפורום
ישן 18-08-2007, 14:48
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
אתה צריך לדעת לפחות
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי kime שמתחילה ב "[font=Verdana]אבי היקר..."

מה לעשות כאשר מישהו אוחז בך . פה אין ספק . אתה צריך לדעת איך לא להגיע לרצפה כאשר מישהו מנסה להפיל אותך , ואיך להפיל אותו במקום . ואתה צריך לדעת איך לקום הכי מהר במידה ונפלת . אז צריך לדעת לפחות את זה .
באומנויות לחימה מסורתיות לומדים שבלונה איך לעשות את זה , שלרוב לא תעבוד ברחוב , כאשר יש לך לחץ דם , מהפחד איבדת מיכולת המוטורית , וגם מי שמולך די מתנגד לך בניגוד לזה במכון שנותן לך לעשות את התרגיל . איפה אתה יכול ללמוד לעשות את הדברים האילו יותר טוב ממתאבק ,או לוחם גיו גיטסו ברזילאי ?
בכל מקרה , בריבוי כלי נשק קרים היום גם עמידה לא הכי עוזרת ... במיוחד כל הקונגפו בעלי "מכות קטלניות" שמפילים אותך מפעם אחת , אם לא הורגים אותך ... (כמו שאומרים באנגלית , PRACTICE MAKE PERFECT . אני מניח שבקונג פו לא עושים ספארינגים אם מכות לביצים וכל מיני מכות קטלניות שהורגות עוד לפני שנגעת ביריב , ככה שיהיה די קשה לעשות את זה ברחוב ולפגוע) .

סתם סיפור אגב : שכן שלי הצליח להבריח להקה שלמה שניסו לפוצץ אותו , כאשר הוא "סך הכל " מתאבק . הוא תפס אחד מהם ועשה לו סופלקס או משהו כזה על האספלט . כל היתר נבהלו מזה וברחו .

סתם בשביל רועי , באהבה , סרטון נחמד . מסכנים הקונגפואיסטים ... אשכרה חשבו שזה יעבוד

http://youtube.com/watch?v=JcRhVR-WbaI
חזרה לפורום
ישן 18-08-2007, 15:10
  kime kime אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.07
שלח הודעה דרך MSN אל kime
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "אתה צריך לדעת לפחות"

לא שולל קרבות קרקע אבל חייבים להבין שפה אין עניין זה שאתה לוחם קראטה או ג'יו'יטסו או קונפו .
שוב חייבים לבחון את הנושא לפי הגנה עצמית ולא לפי את מי אתה לופת על הרצפה וכמה זמן .
מעניין את המתקיף זה לא מעניין הוא בא לאכול אותך חיי ולא משנה איך ולמה .
הוא יתן לך בראש מכול מה שבא ליד בלי רחמים .
אז אתה תלך איתו לרצפה בזמן שחבריו ירוצצו לך את הגולגולת בצינור חלוד.
או בזמן שאתה עומד מנהל את הקרב עם כול הלחץ .
יודע שיש בעיה של שיטות כמו הקראטה (שוטוקאן ,וקיוקושין) או קונפו להגיע להגנה עצמית טובה לוקח שנים רבות של אימונים יזע,דמעות ,ודם.
אני מאמין ותקן אותי אם אני טועה שגם בג'יוג'יטסו זה לוקח שנים להיות גראפלר טוב שיכול להגן על עצמו.
יש שיטות יותר קצרות ויותר תכליתיות שנולדו מכורח מציאות אלימה כמו גדיקפוג'יטסו,קרב מגע,קפקפ,דניס השרדות.
שם בתוך שנה אתה יכול לומר שיש הגנה עצמית לקרב רחוב.
המשך יום טוב.
KIME
חזרה לפורום
ישן 18-08-2007, 14:58
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
שלום אבי
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי kime שמתחילה ב "[font=Verdana]אבי היקר..."

מושג ההגנה העצמית הוא מאוד סבוך והוא כולל המון גזרות ומשתנים שאין אנחנו יכולים לחשב ולאמוד אותם על ידי תיכנון מראש שכן כאשר אדם מתכנן הכל בסופו של דבר יתפרק לו מעצמו בזמן אמת.
רבים שמגיעים משיטות "האני יכול לעקור לך עין" מתעלמים מזה שגם התוקף יכול ולסמוך רק על נקודות תורפה וזה לא תמיד יעבוד וזה כמו להסתמך על אוטובוס אחד.
אתה חייב פיתרונות נוספים והמשכיות הקרב ולא לסמוך שהתנועה הראשונה תעבוד מעבר לכך שתחת קרב תישכח הכל ומה שלא מוטמע אצלך בגוף כריפלקס מותנה שכח מזה שתזכור בקרב איך ומה לעשות.
הרבה פעמים במערב אנחנו מתעלמים מהמציאות כי התרבות פה היא תרבות של שיווק וספינים זולים ועלובים שאנשים עם חוסר השכלה נופלים אליהם כמו דגים.
למשל בתרבות היפנית יש מימד של אכזריות וחוסר כבוד גבוהים לשמע והגזמות חישול ומכות קשות.
http://youtube.com/watch?v=9-Bg6I5YWdk
בהכרזה כי השיטה מיועדת להגנה עצמית עדיין לא בטוח שמעבר להכרזה יש פה הגנה עצמית....יתכן ומישהו מלמד קראטה או קונגו פו ותלמידיו מאוד לא מוכנים להגנה עצמית.
הגנה עצמית מתחילה בגישה נכונה והבנת מרכיבי ההגנה עצמית.
נכון יש מרכיבים שמייחדים לתקיפות נשים ילדים ומכאן לעיתים נעשה ניתוח התקיפה ומציאת הפיתרון כך שמי שמבין באימון יוכל לאמן אפילו תרנגול לבשר להיות תרנגול מלחמה.
יש סיפור על קרלוס גרייסי מפתח ה BJJ שהיה גאון בהבנת תורת האימון ( לא בוגר ווינגייט ומכאן כניראה הידע ).
הוא לקח תרנגולת מרפת ואימן אותה להיות תרנגול קרב.
כשהיה מגיע עם תרנגולת הרפת המהמרים היו צוחקים אבל כשהתרנגולת היה מנצח היו בוכים.
כיצד מצא ומה השיטה לאמן לקרב ?
אימון קרב הוא אימון קרב ולא משנה מה הקרב אותם רעיונות ואותם תכנים ומטרות ושיטות הדרכה
אולי מסיבה זו חגורה כחולה של BJJ משתווה לשחורה בשיטות אחרות
מבטיח שאישה שעושה BJJ תיהיה מסוגלת להגן על עצמה במיוחד לתקיפת נשים שתסתיים לרוב בשכיבה ? קרקע ?
ובכל זאת BJJ לא יוצא בהצהרות שהם שיטה לרחוב או להגנת נשים כמו קירקסני הקמ"ג.
חזרה לפורום
ישן 18-08-2007, 23:00
  hhillel hhillel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.06
אנסה להגיב לכולם

קודם כל עבודת קרקע אינה מיותרת.אחד החברה ציין זאת לפני,לגבי פיתוח כח,גמישות סבולת לב ריאה ועוד מעלות טובות.מכאן,מבחינתי לבטל אימון קרקע זה חבל.
לגבי אומנויות לחימה שניתן להשיג בהן יכולות מהר מאד...מה שבא מהר הולך מהר.אומנות לחימה היא דרך חיים בשביל חלקנו וגם אחרי 18 שנים אני עדיין לא מרוצה ומנסה כל הזמן להשתפר.ובשנה,אתה לא הופך ללוחם.אולי קצת הגנה עצמית,ומי שמסתפק בזה אשרהו.
עכשיו לגבי לוחמת קרקע לרחוב.הרבה מהתרגילים שתעשו על המזרון יהיו מאד לא סימפטיים לביצוע על אספלט או אפילו מדרגות.בעמידה המשטח הרבה פחות מעניין...תנסו לעבוד קרקע בים. אני לא מזלזל,פשוט להפוך סגנון מסויים לאולטימטיבי זה שווה ערך בעיניי כמו לבטל אותו.לכן התחלתי בתשבחות. בנוסף,יש צורות עבודת קרקע שמאוד מזכירים עמידה.
לגבי מחקרים של 90% וכו. אז בסין רוב הקרבות מסתיימים בעמידה.אני חושב שזה יותר קטע תרבותי. כמו שאמרו פה,קרב רחוב בארץ הוא רב משתתפים.הגרפלר הטוב בעולם ייתקשה מול אדם נוסף העומד מעליו...ומצד שני,אם יטילו אותכם ולא תבינו מה עושם משכיבה אז אתם גם בבעייה.
אני בעד להרחיב את היידע ולהתנסות כל עוד זה משרת את המטרה. כמו שברוס לי אמר,מה שמתאים לאותו הרגע.

חזרה לפורום
ישן 19-08-2007, 01:44
  MuaiThai4L MuaiThai4L אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.07
נתחיל מזה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי hhillel שמתחילה ב "אנסה להגיב לכולם"

דבר ראשון נגיד ממ קונג פו כן ? אני רוצה בבקשה מכל החכמולוגים האלה שיגידו לי כמה שנים לוקח להגיע למצב שאתה גומר כמה תוקפים ? 8 ? 9 10 שנים ? כמה נערים יש בעולם בגיל 19 - 25 שיודעים קונג פו - קרב מגע - גדיקמפוג'יטסו - דניס ברמה כזאת שלגמור כמה אנשים שבאים לך מכל מיני צדדים ?

אפשר לספור אותם על יד אחת אם בכלל ...

אני מאמין בדבר הזה חברה ... ככה : אתה יכול להיות המאסטר הכי גדול ואני לא מגזים .. אבל ברגע שאתה גומר 20 תוקפים כן ? יבוא לך אחד קטן כזה חמוד עם סכין באמצע שאתה הולך ישאל אותך מה השעה בבקשה אדוני ויתן לך אחת עמוק בצלע ..

רועי ? אתה מורה נכון ? אני רוצה לשאול אותך משו .. שעם באמת תענה לי עליו .. אני מאוד ישמח אני באמת מחפש תשובה כבר כמה שנים .. שאלה באמת טובה
אני מניח שאתה בסביבות הגיל 30 + אני רוצה לשאול אותך משו .. בזמן קטטה כשנגיד תקבל אגרוף ישיר ונכון ונכנס טוב לאף במפתיע וזה קורה אין מה לעשות .. זה קורה ואחרי האגרוף הזה שתתקפל ממנו עוד ברך לפנים ואז עוד סלע בראש ואז עוד בעיטות לצלעות כשאתה על הרצפה ..

יש איזה משו שיעזור ?

ונגיד שכן .. אתה בטח תותח בקונג פו ( אני לא ציני אתה מורה אז לא יודע ) ואני בטוח שאתה חזק מאוד .. אבל השאלה שבאה אחרי השאלה הראשונה היא מה עושה מישו שהוא לא מורה לקונג פו או קרב מגע וכו' .. עם תסכים איתי בדרך כלל מכות ברחוב מתחיל מגילאי ה13 עד 25 וגם בגילאים המאוחרים כבר לא רבים עם דברים אלא ידיים רק ..

תענה לי על השאלה בבקשה
חזרה לפורום
ישן 19-08-2007, 02:27

קבל תגובתי:-)

אני אתחיל דווקא מההתחלה.
כמה שנים??? למה צריך כמה שנים? תלמיד המקשיב למורה שלו,חוזר על התירגולים והתרגילים יום יום ואינו מתעצל,תלמיד הלומד איך להתגבר על פחדיו
ומשקיע את כל מירצו באמנות אותה הוא לומד,משתפשף בקרבות וכמה שיותר תוך שנה /שנה + הוא ידע להגן על עצמו בצורה טובה ביותר!
אחד הדברים החשובים לי ביותר בלימוד ,הינו ניהול לחימה : התלמיד לומד להלחם מול יריב אחד יודע ללמוד לנהל קרב גם במצבים הקיצוניים ביותר: שבר בקבוק,סכין,אבן ,מקל וכו' ולאחר מכן אני שם דגש חזק ביותר על לימוד התגוננות ותקיפה מול 2 יריבים 3 יריבים וכו'.
במידה ואתה נאלץ להקרא לקרב עליך לשכלל הרבה מאוד דברים תוך זמן קצר מאוד: משקל היריב גובהה היריב התנהגות היריב נקודות תורפה ביריב
תזוזת היריב (תנועותו) ,האם היריב נושא נשק,האם הנשק מוסתר,אתה לומד לראות את כל הדברים שציינתי בשניות בודדות בלבד.

מניסיון שלי בלבד ,שאני נכנס לקרב אני עומד את היריב ומהר,אני לא מעסק יותר מידי בלחשוב.
אני דואג לגרום ליריב נזק בלתי הפיך ומהר על מנת לנטרלו: ריסוק גפה :עליונה או תחתונה,במקרים קיצוניים ביותר בהם נשקפת סכנה לחיי אני מנקר את עייניו/מסרסו ,עובד על מכות וחסימות הדף אני לא מתעסק ולא נותן ליריב שיוריד אותי לריריצפה,אני לא עובד על פי חוקי זירה ,אני פועל במקרה קיצוני על מנת להרוג ,ומהר(במידה ונשקפת סכנה לחיי כגון סכין/כלי נשק אחר/חם) .

אמן לחימה טוב יודע לעבוד גם על הקרקע ובקונג פו שאולין יש לנו את פורמת הקוף שיש בה עשרות לפיתות ובריחים קיצוניים ואכזריים למדי:-).
אני חוזר וכותב עבודה מול 2/3 ומעלה אינך יוכול לרדת לקרקע ואסור שתרד לקרקע ,משום שירידתך לקרקע היא הסוף שלך,נקודה.
יש לי תלמידים בגילאי 16 ו17 + שלא נדבר על מבוגרים מגילאי 21 ומעלה שיודעים הייטב להלחם גם מול 3 יריבים ,אני חוזר תלמיד חייב לדעת להלחם מול 2/3/4 יריבים בו בזמן!!!
הוא חייב לדעת להלחם" באויר בים וביבשה"!!:-)
לוחם צריך לדעת לפרוק סכין -נקודה!בלי לחשוב הרבה
לוחם צריך לדעת לפרוק מקל -נקודה.
לוחם טוב צריך לדעת מתי לתקוף,מתי לסגת,מתי לצפות ,מתי לקרוא .מתי להגיב!
אכן מיומנות נרכשת עם הזמן צריך ללמוד ,נקודה!!!
ולכל העצלנים שחושבים שיזכו למיומנות תוך 7/8/9 חודשים מבלי שישקיעו ויתאמנו יום ביומו אני כבר אומר להם ..חבל לכם על הזמן לכו לשחק כדורגל:-)
דבר נוסף וחשוב לא פחות שאני נלחם אני לא חושב ,אני פועל !:-)

שחק רועי
http://www.kungfu.my-site.co.il/

נערך לאחרונה ע"י רועי*שחק בתאריך 19-08-2007 בשעה 02:29.
חזרה לפורום
ישן 19-08-2007, 06:08

אבי קליין

פורמת הקוף לא טובה לקרקע כי אין בה התייחסות לריתוקים ופוזיציות בקרקע וכמו האימרה הנודעת בג'יו-ג'יטסו ברזילאי "קודם מיקום ואז הכנעות" first position and then submission ומי שלא מבין את זה מעולם לא עבד באמת במציאות בלוחמת קרקע.
רועי תזכיר לי כמה פעמים באמת עקרת עין לאדם אחר? אני משער שאף פעם. כי פעולות אלו הן פליליות ויגרמו לפתיחת תיק במשטרה כנגדתך, לא רק שאני חושב שפעולות אלו אינן יעילות והן סתם דיבורים, אבל אם הן באמת יעילות התוצאות הרסניות מדי ולא חוקיות, אתה לא רוצה להרוג כל אדם שילך איתך מכות.
בקשר למניעה של הורדה לקרקע, כיצדאתה מונע זאת? בקונג-פו אין כל דרך למנוע זאת, כי אין כלל הבנה בהטלות.
למי שאמר ששיטות אלו לא יעילות על רצפה או בטון. הנה קרב בין מכון ג'יו-ג'יטסו ברזילאי ומכון קראטה מפורסם בברזיל ב-1975 שנערך על בטון.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
חזרה לפורום
ישן 19-08-2007, 09:55
צלמית המשתמש של ekelizek
  משתמש זכר ekelizek ekelizek אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
הוא אמר במקרה קיצון
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי אבי קליין שמתחילה ב "אבי קליין"

וחחוץ מזה כל ידע ודבר שאתה יודע הוא מבורך לטעמי ורה יכול להוסיף ולעזור.
הכרת כל דבר או כל נשק נשתמש במונח הזה יכולה בהחלט להציל לך את החיים ולעזור.
ואני דווקא תומך בחוסר מידתיות עדיף להיות במאסר מאשר להיות קבור עמוק באדמה.
אגב עוד משהו אישי על רועי שלא הרבה אולי יודעים את זה רועי הוא לא רק איש קונג פו שאולין אלא רועי למד המון שנים ג'ו ג'יטסו וג'ודו אצל יהודה ואז דיאס במכבי רמת חן ואני סומך על הידע שלו בקרקע ועל מה שהוא מדבר כי יש לו נסיון בכך.
אגב אני זוכר שפעם ראיתי בסרט תיעודי שיש בתי ספר בעיר שאולין שמלמדים גם שיטות כמו קראטה או טאיקוונדו ואחרים כערך מוסף.

נערך לאחרונה ע"י ekelizek בתאריך 19-08-2007 בשעה 10:00.
חזרה לפורום
ישן 19-08-2007, 12:47

אבי /המשך..

קודם כל תגובה ל ekelizek :
סחטיין על עבודת המחקר :-) נכון באמת עסקתי בגו'דו הרבה מאוד שנים ,יש לי חגורה שחורה בגו'דו
(דאן 1)וג'ו ג'יטסו עסקתי קרוב ל 7/8 שנים תחת הדרכתו של אחד המורים הגדולים שלימדו בארץ מר יהודה וזדיאס(הולנדי שהתגייר באמצע שנות ה60 ולקח הרבה מאוד פרסים בין לאומיים,בין מקימי אגודת מכבי רמת חן ).אני גם עוסק בקנדו ואיידו .כך שלגבי קרקע יש לי מושג:-)

עכשיו לאבי.
אבי אני מצטט אותך:"פורמת הקוף לא טובה לקרקע כי אין בה התייחסות לריתוקים ופוזיציות בקרקע.."
אבי מבלי לפגוע בך .אתה פשוט לא יודע על מה אתה מדבר!
ממליץ לך להשאר בסטיסטיקות וכמו שכתבתי כבר ..אני אשאר בעולם האמיתי ..אבי רד לעם:-)
שבוע טוב

רועי שחק

נערך לאחרונה ע"י רועי*שחק בתאריך 19-08-2007 בשעה 12:56.
חזרה לפורום
ישן 19-08-2007, 14:08

תלמד אותי

רועי "רד לעם" שחק, תראה לי לינק שמראה את עבודת הקרקע המופלאה של פורמת קוף. אני אישית לא מאמין שאיזשהו אומן קונג-פו ינצח אומן לחימה אחר, אבל אולי אני טועה, אז תראה לי סרטון של עבודת קרקע של קונג-פו שמתייחס לריתוקים, מאונטים, גארדים וכו'.
כמו כן, תראה לי לינק לקרב כלשהו שאומן קונג-פו כלשהו ניצח אומן לחימה משיטה אחרת. בינתיים הנה סרטון נחמד של קרב ללא חוקים (הכל מותר) בין נציג מכון לקונג-פו לנציג מכון של גי'ו-ג'יטסו ברזילאי, נחש מי ניצח? (אם אתה מתרעם על הבדלי המשקל, אל תשכח שכל מכון יכל היה לשלוח מי שהוא רוצה בתור נציגו, במכון הקונג-פו חשבו שאין שום משמעות למשקל ולכן שלחו את האדם המוכשר ביותר במכון ללא קשר למשקלו).
http://youtube.com/watch?v=ABqD8Odaebw
חזרה לפורום
ישן 19-08-2007, 19:17
  רק אמת רק אמת אינו מחובר  
לשעבר מנהל פורום אומנויות לחימה | פורום גן חיות בלעז'

חבר מתאריך: 26.01.05
עוד קצת על לוחמת קרקע וגם על דברים אחרים (דעתי לפחות) :

אינני חסיד גדול של אף אמנות לחימה, מנגד אני תמיד חושבשלבטל סגנון כלשהו או לחליפין להאדיר סגנון כלשהו כסגנון שיש בו הכל והכל בו (הןמהצד של ה-BJJ והן מהצד של הגונג פו) זה דבר גרוע בפני עצמו.

למרות מה שכתבתי למעלה, אני ממש מאמין בשילוב אמניות לחימה (MMA כזה או אחר). אני לא מתכוון לשיטה מסוימת, אלא מאמן (או דרך אימון) שממשיךו'מקדם' ומשפר את השיטה אותה הוא מעביר בהתאם לרוח הזמן ו'מלקט' לתוך שיטתו אלמנטיםשעובדים ביום יום.

לדעתי (וממש לא חייבים להסכים איתי), שיטה "טהורה" כפישנלמד לפני עשרות ומאות שנים לא ממש מתאימה לחיי היום יום. אמנם היא מבורכת כתחוםלימוד רוחני / היסטורי / גופני / ואף ככלי להגנה עצמית. אך להשאיר את דרך האימוןסגורה ללא אפשרות להכניס לתוכה תחומים חדשים זו טעות בעיני.

אמנויות הלחימה התפתחו כחלק מצורך צבאי כזה או אחר (אנימגדיר גם אוכלוסיה אזרחית שהייתה צריכה להגן על עצמה כבעלי צורך צבאי). וכחלקמצורך צבאי תמיד יש ללמוד ולהתפתח בהתאם למצב הקיים ולא לשגות ולהישאר תחת קונספציותהעבר (ככה מפסידים מלחמות).(

בלחימה (כל סוג של לחימה) שואפים להגיע לעליונות על היריב, במידה ונזניח חלקים מסוימים ממכלול האפשריות הקיימות לנו, לא ניתן יהיה להשיגבתחומים אלו עליונות.

מספר דוגמאות (שבכוונה אינן עוסקות בשיטה מסוימתאלא בטכניקות) :

1. בעבר, אם לא ידעת להשתמש בחרב וידעת לעומת זאת האבקותבצורה מושלמת, כל אויב שידע להשתמש בחרב היה פורס אותך לפסטרמה.

2. במידה ונותקף / נאוים על ידי מחזיק אקדח / סכין, ולא נדעטכניקות כלשהן להתמודדות עם מצב זה, תקבל כדור או סכין בטחול (מי אמר אבי ?!).

3. אם יטילו אותנו ויתקפו אותנו על הקרקע, ולא נכיר דרכיםלהתמודדות נקבל ריתוק במקרה הטוב וטרמפ למחלקה נשימתית במקרה הרע.

בגלל סיבות אלו וסיבות רבות נוספות, אסור לדעתי ל"היחסם" בפניגישות חדשניות ופשוט מוסיפות למגוון האמצעים שלנו להתמודדות עם יריב.

כך שלסיכום הדרך הטובה ביותר להגנה עצמית (להבדיל מלמידתשיטה "טהורה" וקבלתה כדרך חיים רוחנית וגשמית כאחד - טוב למי שהדבר מתאים לו), היאלשלב וללמוד מכולם (כמובן מה שעובד).(

נ.ב. גם בעמידה ניתן לקבל מוט ברזל בראש ומאד קשה להגיבבנושא (אם כי אולי קל יותר מאשר על הקרקע).

נ.ב.ב. אולי אני לא סופרמן כמו חברים אחרים בפורום, ובגללזה אמא שלי תמיד לימדה אותי ש"השיטה" הטובה ביותר נגד יותר מתוקף אחד, היא ריצתמרתון במהירות של ריצת ספרינט.

חזרה לפורום
ישן 20-08-2007, 00:16

ביה"ס לאמנויות הלחימה הסיניות קונג פו דרקון

את האמנות לוקח האדם . הוא לומד אותה ומפתח אותה וחיי אותה,כן ממש חי אותה.
התרגלים הופכים עם הזמן למדיטציה מאד מורכבת ובמשך הזמן האדם העוסק בפיתוח המיומנות הופך את התנועה לתנועה "ללא מחשבה".כאן באה האמנות לפן המושלם!
חסרונות לדעתי אין אך ודאי שימצא האדם שיאמר שיש ואנו נתוכח על כך שעות לילות וימים(במקרה הספציפי ..נזמין אחד את השני לקרבות וכו':-) ..ראה ערך אשכולות -שבוע שעבר :-)..)
את החיסרון אני הופך מיד לפיתרון ויוצר יש מאין.זה מה שהופך את העוסק באמנויות לחימה למושלם.
אכן אני משמר בקנאות את כל מה שלמדתי אך אני פתול כל הזמן לשינויים שהאמנות עוברת והיא ממציאה עצמה כל הזמן מחדש,מה שכו יפה באמנות הקונג פו:-).היא כל הזמן בפיתוח ולאו דווקא במזרח אלה גם עי' מורים במערב וכו'.
יש בה עשרות סיגנונות ומגוון רחב מאוד של דרכים להתגבר על רובם של המיכשולים,אם לא כולם.
רק אמת כתב:"1. בעבר, אם לא ידעת להשתמש בחרב וידעת לעומת זאת האבקותבצורה מושלמת, כל אויב שידע להשתמש בחרב היה פורס אותך לפסטרמה."..גם היום חשוב ורצוי מאוד לגעת להשתמש בכלי נשק וכמה שיותר ,התנועות שאני עושים עם החרב יש בה מגוון כה גדול של טכניקות ידיים שאני משתמש בקרב ללא נשק..הנשק הוא "היד הארוכה"...המבין יבין.
עסקתי בהרבה אמנויות לחימה בחיי ואני פתוח להכל,אני לא בדרגת פוסק אך שאני מוצא משהו שהוא ניתן לשינוי או שיוף אני משייף ומתקן.
אני חושב שמעל כל אמנות נמצא הבן אדם ..וכבן אדם העוסק באמנות הוא חייב להיות שקדן -לא עצלן-בעל ראש פתוח-ויכולת לראות את צעד היריב עוד לפני שהיריב פועל.

רועי שחק

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:07

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר