לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-02-2005, 09:18
  העכבר ששתק העכבר ששתק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.03
מזכירת ראשי הממשלה: "סרט האימה חוזר על עצמו"

אני מרגישה בתוך רעידת אדמה. אני מרגישה כאילו אני יושבת באותו אולם, על אותו כיסא, רואה אותו סרט אימה, והקהל אדיש. בתור מי שישבה על הכיסא הזה גם אצל רבין, שניקתה את המגירה שלו ביום ראשון למחרת הרצח, שהוציאה משם את חצי שפופרת משחת השיניים, את חצי קופסת כדורי האופטלגין, את חצי קופסת הסיגריות, אני מרגישה שזה חוזר על עצמו. אם חלילה יירצח כאן ראש ממשלה נוסף, אני פשוט לא אוכל להמשיך לחיות כאן. אני לא מצליחה להבין את האדישות של הציבור, את אפס המעשה של הרשויות שמוסמכות לטפל בדברים האלה".

מרית דנון מדברת. המזכירה המיתולוגית, האישית, של ראש הממשלה, שמלווה ראשי ממשלות מאז תקופת יצחק שמיר, לא יכולה יותר לשתוק. שלשום הראה לה אריאל שרון את מכתבי הנאצה שהגיעו לשרים בממשלתו. היא הלכה הביתה ופרצה בבכי. לא נרדמה כל הלילה. אחר כך התקשרה לעליזה גורן, מי שהיתה יועצת התקשורת של רבין, ואל אפרת דובדבני, שעבדה בלשכת רבין (היום מנכ"לית המשרד של שמעון פרס), ואמרה להן: "אנחנו לא יכולים לשתוק יותר. צריך לדבר. צריך להעיר את האנשים. מה השקט הזה של כולנו? למה אנחנו מחכים, שזה יקרה פעם נוספת? אני לא אוכל לעמוד בזה".

"אתה לא מבין כמה זה חוזר על עצמו", היא אומרת, "זה פשוט אותו הדבר. אותו סרט. אני יושבת כאן, על אותו כיסא בדיוק, רואה את המראות, שומעת את הקולות ולא מאמינה. לא למדנו לקח? אף אחד לא הפיק כאן שום לקחים? בפעם השנייה לא יהיו תירוצים לאף אחד. אי אפשר יהיה להגיד לא ידענו ולא שמענו".

בתקופת רבין היתה דנון מקבלת את שיחות הנאצה ישירות אליה. "הייתי תמימה, הטלפונים היו מגיעים עד אליי, ואני הייתי מנסה, כמו ילדה, להתווכח איתם. היו מקללים אותו, 'בן זונה, בוגד, בן מוות', ואני הייתי שואלת איך הם לא מתביישים להגיד את זה על מי שהקדיש את חייו למדינה, לצבא, לכולנו. היום אני כבר לא תמימה. אני מודאגת. אני לחוצה. אני לא מסוגלת לראות אותו מחזה פעמיים".

"הכול עולה לי בחזרה"

דנון חשה בדיוק כפי שהרגישה אז, בחודש-חודשיים שלפני רצח רבין. "השנאה הזו של כולם, ניבולי הפה, ההסתה. אני לא אשכח את זה. זו אותה אווירה בדיוק. עכשיו, הכל פתאום עולה לי בחזרה. הכל צף החוצה. אני נזכרת פתאום באותו יום ב-4 באוקטובר, חודש לפני הרצח, כשהיתה בכנסת ההצבעה על אוסלו. דמתי (נהגו של רבין, ב"כ) היה צריך להעביר מכונית של ראש הממשלה מהלשכה לכנסת, וזרקו עליו בלוקים. אני זוכרת את הפרצוף שלו כשהוא נכנס לכאן, מזועזע, ללשכה.

"ואני לא אשכח את פואד. המכונית שלו הותקפה מחוץ לכנסת. הוא עמד כאן, ליד הכיסא שלי, באותו מקום, באותה לשכה, ואני לא אשכח את המשפט שהוא אמר.'מרית', הוא אמר לי,'הייתי בעזה, ראיתי מחזות ודברים נוראיים בחיים שלי, כזה רצח בעיניים עוד לא ראיתי'.

"היום המצב נראה לי גרוע יותר. זה התפשט. זה גדל. אני זוכרת את אפרת דובדבני חוזרת מהאירוע בווינגייט עם רבין המומה כולה, מזועזעת. ואני שואלת את עצמי איך זה יכול להיות. אני לא אדם דתי, אבל אני נותנת כבוד לדת, לכיפה, ואני שואלת איך האנשים האלה מסוגלים באצטלה של אהבת ישראל לעשות את כל זה, להפיץ את השנאה הזו, ועוד לטעון שראש הממשלה מסית נגדם".

"איפה הרוב הדומם?"

מרית הרימה אתמול טלפונים. הדממה מעיקה עליה. "אנחנו, האנשים שהלכו עם רבין עד היום האחרון, והיום עובדים עם שרון, אנחנו לא נוכל להסתתר אם זה יקרה שוב. ואני שואלת את עצמי: איפה הציבור? איפה הרוב הדומם? זה לא מציק להם? זה לא חורה להם? כולם מדברים על הטרור הפלשתיני, על טרור בתוך המשפחה. ומה, זה לא טרור? זה משתולל, זה אוכל אותנו מבפנים, ואף אחד לא עושה שום דבר".

היום , בניגוד לתקופת רבין, מסננים את שיחות הטלפון המגיעות למרית דנון. גם המכתבים עוברים טיפול מיוחד ומועברים במהירות לשב"כ. אבל זה לא מונע מהשנאה לפעפע ולחדור ללשכה. ראש הממשלה סיפר אתמול על האיומים להוציא את רעייתו לילי ז"ל מקברה. גם מכתבי האיום ממשיכים לזרום. התחושה הכללית היא של דז' ה-וו.

עליזה גורן, לשעבר יועצת התקשורת של רבין: "זה פשוט דמיוני. התחושה דומה. זה לא יכול להיות שהפעם לא ימצו עם האנשים האלה את הדין, שהיועץ המשפטי יחזור על השגיאות של אז. האנשים האלה צריכים לדעת שאסור להם להרים ראש. אסור לוותר להם. זה בנפשנו".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART/870/567.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-02-2005, 10:08
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
ונשאלת השאלה: מה מניע את שרון להראות לה מכתבי נאצה שקיבלו שריו...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "מזכירת ראשי הממשלה: "סרט האימה חוזר על עצמו""

התשובה הצינית (והנכונה, מן הסתם) היא ששרון (בהשראת יועציו) נמצא בעיצומו של קמפיין השחרה
של מתנגדיו, שנועד להוריד מסדר היום את משאל העם - וכעת כל יום נשמע דובר אחר מספר לנו את
סיפור הזוועה שלו, ומדקלם את תפקידו בהצגה.
אם יש חשודים - שיעצרו ויפסיקו לבלבל ת'מוח על "סרט האימה החוזר". אם אין חשודים - אז שיפסיקו
למכור לנו "שרים מבועתים" ו"חכ"ים שמתהפכים על משכבם". אני מפקפק בכך שדניאל בנלולו בסכנה,
ולו רק מהטעם הפשוט שאין אדם בעולם שיכול לזהות את האיש הזה...

ושוב: אם יש אנשים שמאיימים - שיזרקו אותם למעצר, וישפטו אותם. ראוי שאדון שרון ויועציו ילמדו
לנהל קמפיין פוליטי בצורה "טיפ טיפה" הגונה יותר.
ישן 15-02-2005, 12:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

מה לעשות שתושבי גוש קטיף, נראים יותר כקרבנות של שרון, מאשר טענתו שהמצב הפוך...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "מניפולציה? ניצול ציני?"

רצח רבין, מעשה נפשע לכל הדעות, נתן הזדמנות למי שגם ככה לא התלהבו מחופש הביטוי, לקדם
מדיניות של סתימת פיות. הועלה טיעון (שגם עפ"י פסק הדין במשפט רוצחו של רבין, הוכח כלא מבוסס)
שיגאל עמיר "הושפע מההסתה המשתוללת", וכעת מנסים לנצל זאת שוב. מספרים לנו ש"שוב נתלות
כרזות" (הכרזה הכי מפורסמת מהתקופה ההיא, נתלתה דווקא ע"י האיש שהיה אמור לתפוס את יגאל
עמיר, אבל היה כ"כ עסוק בלנסות להשחיר את מחנה הימין ולפוצץ דודי שמש של ערבים, שלא היה זמן
לבצע מלאכתו...), ש"שוב יש איומים" (מצטער, אבל יגאל עמיר ודאי שלא איים - לו היה מאיים, היה
נתפס בזמן...).
בקיצור, רבין ז"ל נרצח, אבל לא בגלל "הסתה", ולא בגלל "איומים". אם יש כאלה שמאיימים - שיכלאו
אותם, ולא יספרו לנו על מזכירות הממררות בבכי.
רוצים בכי? לכו לגוש קטיף, וספרו לילדים בני 5 שהולכים להרוס להם ת'בית, לנתק אותם מחבריהם
ולשלוח אותם לגור בקראוונים לתקופה ארוכה. אז תראו בכי, קצת יותר כן מהבכי שאייל ארד ושות'
מנסים לטפטף לנו...

לא יעזור כלום - שרון אינו המסכן בסיפור. מגורשי גוש קטיף, קרבנות נסיון שרון להמלט מכתב אישום,
הם הקרבנות...
ישן 15-02-2005, 14:25
צלמית המשתמש של Jarvis
  Jarvis Jarvis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.01.03
לא הועלתה כאן שום האשמה נגד מתנגדי ההתנתקות
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא חוצפה של שרון. חוצפה של יועציו, שמחפשים כל דרך להשחיר את מתנגדיו."

אתה זה שמצרף את ההתנגדות להתנתקות עם הרוצחים בפוטנציה. יש התנגדות אחראית להתנתקות, שמובילה מועצת יש"ע, או לפחות זה הרושם שנותנת התקשורת ה"עוינת". ויש כמה מלוכלכים שפוגעים בהתנגדות הזאת ומחלישים את המאבק.

יגאל עמיר בהחלט העיד שהרחוב נתן לו כוח ושהוא הרגיש שהעם מאחוריו, אז אני לא יודע על מה אתה מסתמך. אתה חושב שהוא היה מנותק מכל הפולסא דנורא והפגנות ההסתה ? הוא לא אוטיסט. נכון שהמאיימים בד"כ לא מבצעים את זממם, מישהו אחר מבצע אותו. אבל הם מעידים על הלך הרוח. נכון שיש הבדל בין מכתב איום אחד שנשלח, לבין 250 ? יש הבדל בין שליחת מכתב לבין שליחת קרס לתליית בקר ? הציבור צריך לדעת שהסכנה לראה"מ היא גבוהה יותר, בדיוק כפי שמספרים לנו על מספר ההתרעות לפיגוע טרור.

מעבר לחובה המוסרתי שיש לראה"מ לדווח לציבור על כל סכנה לחייו, גם מבחינה בריאותית וגם מבחינה בטחונית, יש לו גם זכות להשתמש בנתונים כדי להציג עמדה וליצור דעת קהל. זהו לא ניצול ציני, זו פוליטיקה, ואת החוקים לא המציא אריק שרון. כפי שמותר לנתניהו לנפנף יום ולילה בנתונים כלכליים כדי ליצור אווירה אופטימית ולחזק את קרנו, וכפי ששרי פנים ודתות יכול לזעוק על מצבם המדרדר של שירותי דת שונים, כדי לקבל תוספת תקציב, כך גם יכול שרון להציג את המכתבים והאיומים שקיבל כדי לעורר את הרשויות השונות לפעולה ולהכניס אותם לכוננות. ואין עם זה שום בעיה. זה גם מחזק אותו פוליטית ומחליש את מתנגדיו ? אדרבה ! זכותו להפוך את המצב לטובתו, ואותי זה רק מעודד לראות את ראה"מ שלי נחלץ ממצבים כאלה. איפה היינו אם הוא היה מתקפל מול האלימות הזאת ?
ישן 15-02-2005, 22:31
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

כ-ל ה-ז-מ-ן שרון מעלה האשמות כאלה (הוא אפילו טען שלנדאו בעד סרבנות...)
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Jarvis שמתחילה ב "לא הועלתה כאן שום האשמה נגד מתנגדי ההתנתקות"

שרון כמובן אינו לבדו, והתקשורת מגבה אותו. בכל פעם מנסים לקשר את מועצת יש"ע לחבורות פסיכים,
כאשר ברור לעורכי החדשות שאין קשר בין האחד לשני.
לא ראיתי שהביאו היום את ראשי מרצ כדי לגנות את הברברי המורשע שלהם...
יגאל עמיר העיד במפורש, וביה"מ פסק על כך, שהוא פעל לבד ותכנן לבד. כן, יגאל עמיר היה מנותק
מ"הפגנות ההסתה". למעשה, נאמר במפורש שניסה לפעול עוד בטרם החלו אותן הפגנות, חודשים ארוכים לפני נובמבר 95'...
הציבור צריך לדעת שמנסים לעשות לו מניפולציה זולה, ושמנסים לצייר מצב של סכנה לשרון, תוך הפניית
אצבע מאשימה למתנגדים לגיטימיים לדרכו.
שרון לא מנפנף במכתבים כדי לעורר רשויות לפעולה, ועצם הטענה הזו היא בדיחה. אתה חושב שלשרון אין אמצעים כראש ממשלה ל-ה-ו-ר-ו-ת לשלטונות החוק לפעול בנידון?!? שרון מנפנף במכתבים כדי
ליצור בציבור תחושה שמתנגדיו מאיימים על חייו, וכדי לקשר לוגית את הפסיכים בגבעות, למועצת יש"ע
ולנאמני הליכוד, כמו לנדאו. אל חשש, זה לא רעיון של שרון. מניפולציות כאלה האיש לא מסוגל להגות
בעצמו, כשם שאינו מסוגל לנסח תשובה בת שורה אחת מבלי להקריא אותה מהדף...

"איפה היינו אם הוא היה מתקפל מול האלימות הזו"? LOL. האלימות הזו נמצאת יותר בפיהם של יועצי
שרון, מאשר במציאות. הוא אכן לא מתקפל מול האלימות שהוא ממציא...
ישן 15-02-2005, 10:15
צלמית המשתמש של dododo
  dododo dododo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.02
זה נכון ששרון מנפנף בהתלהבות יתרה בנסיון לדה-לגיטימציה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ונשאלת השאלה: מה מניע את שרון להראות לה מכתבי נאצה שקיבלו שריו..."

השיא היה,לדעתי, הבוקר כשהודיעו שהשב"כ תירגל נסיון התנקשות במופז ובנסיון הוירטואלי נהרג ! אחד המאבטחים - כך על פי הדיווח, עוד היה חסר שהיום יעשו יום זכרון למאבטח הוירטואלי,,,
אבל יש מי שמשחק לידים של שרון, גם אם הוא בא לפנות את יצהר כדי להראות את התנגדות המתנחלים, והוא מבצע את הפינוי רק לטובת המצלמות, הם לא חייבים לשחק ליידים שלו, לא חייבים לתקוף את לבנת ואת אמה בבית עלמין לעיני מצלמות, לא חייבים לחסום את גהה, לא חייבים לענות טלאי כתום, לא חייבים לשחק לידיו ולהתלונן (בצדק) שהוא משתמש בחומרים בצורה צינית.

בקשר לבן לולו אני מסוגל לזהותו

בקשר לקמפיין הגון של שרון, קודם שקמפיין המתנחלים יהיה קצת יותר הגון, אני ראיתי את הסטיקר שרון, לילי מחכה לך.
ישן 16-02-2005, 22:14
  ש.נ ש.נ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
מנהיגות פושטת רגל יוצרת סרטי אימה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי העכבר ששתק שמתחילה ב "מזכירת ראשי הממשלה: "סרט האימה חוזר על עצמו""

המנהיגות הפכה את ברכת הניצחון של מלחמת ששת הימים ל"קללת הניצחון"

המנהיגות בגדה במצעים הפוליטיים לאורך כל הדרך בלי לחשוב על ההשפעה השלילית של בגידה זו.

דוגמאות:
בחרנו בבגין וקבלנו את דיין בתור שר חוץ .

בחרנו בשמיר וקבלנו את פרס כשר חוץ (אולי שר אוצר)ורבין כשר בטחון.

בחרנו ברבין וקבלנו את יסי שריד וביילין.

בחרנו בשרון וקבלנו את פרס כשר חוץ.

בחרנו בשרון וקבלנו את פרס כמשנה לרוה"מ.

יתכן ולא היתה ברירה לראשי הממשלה לנקוט בעמדה פוליטית אחרת,אז מה עושים במדינה
של מנהיגות ישרה.? פונים אל העם ,גם כאשר ראה"מ בטוחים בתוצאות הפניה .
רק לאחר מכן נוקטים בעמדה פוליטית שעומדת במבחן המצעים המוצהרים.

הבוחרים מכל חלקי העם מבינים היטב,גם אם לא מסכימים, את השינוי במצעים ואינם מפתחים עויינות
כלפי הממנהיגות.

שימו לב, איך שרון עומד על רגליו האחוריות ואינו מוכן למשאל עם או לבחירות וממשיך בתהליך
ההידרדרות של המערכת הפוליטית מול הבוחרים.

אין כאן ענין של מי צודק .יש כאן ענין של בגידת המנהיגות למצעיהם ברגע שהם מגיעים לכסאות.

אדם שינהג כמותם בביתו או במקום עבודתו או בין חבריו,או בעסקים יועמד למשפט או ינודה
או יוקע ע"י חבריו ויזרק לכלבים,

המנהיגות שלנו נוקטת בסיסמה "אלהים לשלטון בחרנו"

ואכן המדינה מידרדרת ויוצרת סרטי אימה!!!!!!!!!!!!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:05

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר