לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-08-2007, 05:33
  משתמש זכר EtEoR EtEoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.03
משתמטים מקבלים הטבות בשווי עשרות אלפי שקלים

חיילים שמשתחררים על סעיף נפשי ומקצרים לעצמם את השירות עדיין מקבלים את
ההטבות המגיעות לחיילים משוחררים - כך מפרסם היום העיתון "ידיעות אחרונות".

בין ההטבות:
  • מענק שחרור.
  • פיקדון ל-5 שנים לשכר דירה, לימודים או פתיחת עסק.
  • הנחה בקורס פסיכומטרי.
  • סיוע למכינה קדם-אקדמית.
  • מלגת לימודים באוניברסיטה.
  • הלוואה מהבנק בריבית נמוכה.
מהכתבה עולה כי בצה"ל יודעים על 50% מהמשוחררים על סעיף נפשי שדווקא כן כשירים לשרת.
אז למה מתעלמים מכך? הסיבה פשוטה: צה"ל לא רוצה להודות שהמשתמטים רימו אותו, לכן
המענקים ממשיכים להינתן. אותם משתמטים נשלחים לקב"ן מאחר והצבא פשוט לא רוצה
להתעסק איתם - החיים הפכו קלים למשתמט הישראלי - שווה לחיילים להשתמט.

גורמים בצה"ל מסרו כי מערכת הבטחון פועלת בהתאם לחוקי המדינה ואין ביכולתה שלא
להעניק למשוחררים את ההטבות.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-08-2007, 08:05
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.02
אם אכן אלו הנתונים שפורסמו ב-YNET זו דוגמא נוספת לעיתנואים שסוחטים "סקופים" מכלום.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "משתמטים מקבלים הטבות בשווי עשרות אלפי שקלים"

גם מענק השחרור וגם הפקדון מחושבים לפי מספר חודשי השירות בפועל של אותו חייל משוחרר, כלומר, חייל ששירת 3 שנים יקבל מענק ופקדון גדולים יותר מאשר חייל ששירת שנתיים ועד כמה שידוע לי מתחת ל-12 חודשי שירות לא מקבלים מענק כלל.
אני לא רואה פסול בכך שחייל שלא סיים את מלוא שירותו הצבאי (מכל סיבה שהיא) לא יקבל גמול על תקופת השירות אותה ביצע.

כל ההנחות למינהן הן בעיקר פונקציה ככלית נטו של אותם גופים שרואים באותם "חיילים משוחררים" לקוחות משלמים לעתיד ורובן לא קשורות למימון המתבצע על ידי המדינה. לא ידוע לי מה המדיניות אותם גופים לגבי אורך השירות המינימלי על מנת לזכות באותן הטבות.

הסיבה לכך שמשחררים גם כאלו שחושדים כי הם כשירים לשירות היא שמפחדים מהתאבדויות, עדיף 100 חיילים שהשתחררו בצורה זו מאשר חייל אחד הנמצא במצוקה שאובחן בטעות ככשיר והתאבד עקב כך.
בזמנו נתניהו לחץ על הקב"נים להקשות בשיחרור חיילים על רקע נפשי והדבר גרם באותה תקופה לעליה גדולה במספר המתאבדים. מיותר לציין שההחלטה שבוטלה לאחר מכן.

ישן 20-08-2007, 15:45

איזה חיים קלים אתה עושה למשתמטים עבריינים
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אם אכן אלו הנתונים שפורסמו ב-YNET זו דוגמא נוספת לעיתנואים שסוחטים "סקופים" מכלום."

קודם כל, כל חייל ששירת רק שבועיים כבר זכאי למענק בן אלפי שקלים מהצבא - זה לא
הגיוני כלל. דבר שני, גם פעם יכולת להשתמש בתירוץ של "הצבא חושש מהתאבדויות".
פעם החיילים לא היו מצליחים להשתחרר והיו קורעים להם את הצורה - ככה צריך, להחזיר
עטרה ליושנה.

אם פעם לא התאבדו, גם היום לא מתאבדים. בפירוש כתוב שהצבא לא רוצה להתעסק עם
אותם חיילים בעייתיים, לא מפני שהם הולכים להתאבד למחרת, אלא מאחר ואין לצבא את
העצבים הדרושים לכך, וזה חבל.

הצבא טוען ש-50% מהמשוחררים על סעיף 21 נפשי כשירים לשרת. זה נתון שאומר הכל,
פשוט מוותרים. פעם זה לא היה ככה. התירוץ של ההתאבדויות מגוחך וחבל להשתמש בו
ברצינות.

ישן 20-08-2007, 15:54
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

נתחיל מכך שהם לא עבריינים, הם שוחררו בצורה חוקית לחלוטין ע"י הצבא.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "איזה חיים קלים אתה עושה למשתמטים עבריינים"

נמשיך בשאלה האם אתה בכלל קראת את התגובה שלי?
כתבתי במפורש שאת מענק השחרור והפקדון אתה מקבל רק לאחר שנת שירות מלאה, וגם אז, גובה המענק הוא פועל יוצא של כמות החודשים שהוא שירת.
מהיכן יצאת עם ההכרזה שחייל ששירת שבועיים בלבד מקבל מענק בן אלפי שקלים מהצבא?.

הבעיה היא לא עם אלו ש"משחקים אותה" כעומדים להתאבד, אלא עם הקושי של ארגון כמו הצבא לאבחן בצורה יעילה מי באמת עלול לפגוע בעצמו או בסביבה ומי לא. נניח והיית קב"ן והיית משוכנע ב-90% שהחייל שעומד מולך משחק אותה ואין לו שום בעיה. מה היית מעדיף? לשחרר אותו בידיעה שכנראה עזרת לאדם להשתמט מהצבא או להשאיר אותו בשירות בידיעה שיש סיכוי שעוד חודש תראה את השם שלו בעיתון במסגרת שחורה?

הטיעון של ההתאבדויות "נכתב בדם" בתקופת שלטונו של בינימין נתניהו כאשר קריאתו לקבנ"ים לא לשחרר בקלות חיילים גרמה לעליה באחוז המתאבדים.

ישן 20-08-2007, 17:32
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
לא שופטים כי לא מוגשים כתבי אישום
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "אם הם עבריינים איך זה שלא..."

משפטים כאלה הם מורכבים.
קשה להוכיח כי אדם מסויים איננו סובל מבעיה נפשית.
לצורך כך צריך עדים מומחים ואיסוף של ראיות על אורח חייו של המתחזה

משפט מעין זה עלול להמשך שנים רבות ולהתגלגל בעירעורים עד לבית המשפט העליון.

כל זה דורש משאבים רבים באנשי חקירות (מצ"ח) ועורכי דין (הפרקליטות הצבאית)
כמובן שכאשר התיק יגיע לבג"ץ יידרשו לו הפרקליטים הבכירים ביותר

עד היום, המערכת הצבאית לא מצאה לנכון להקצות משאבים למאבק לדוגמה מעין זה.

אולי, לאור האוירה הציבורית החדשה, תשקל מחדש התועלת שבהגשת כתבי אישום נגד מתחזים.

לעניות דעתי, לאחר המשפטים הקשים הראשונים כמות המתחזים תרד פלאים משום שרוב המתחזים הפונטציאליים יעדיפו לא להסתבך במשפט.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 21-08-2007, 03:34

גורמים צבאיים טוענים בבירור כי הצבא לא רוצה להתעסק עם המשתמטים
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "אם הם עבריינים איך זה שלא..."

פשוטו כמשמעו.

זה הליך ארוך ומייגע ובסופו של דבר יצטרכו לעשות אותו אם רוצים באמת להפחית את
תופעת ההשתמטות הנלוזה הזאת.

על אותו בסיס, יש את עניין הפטור משירות בגלל הצהרת דתיות. נערות שטוענות לדתיות
ומשתמטות גם הן באופן "חוקי" - הן גם כן עברייניות. הצבא ממאן להתחיל לבדוק כל אחת
ואחת מאותן נערות ומוותר להן.

אל תיתמם, אם הצבא ירצה, הוא יוריד את אחוז המשתמטים שמשתחררים "באמצעים כשרים".
אפשר לבטל חוקים של מענקים, אפשר לעקוב אחרי אותם "חולי נפש", אפשר להחזיר עטרה
ליושנה ולהיות הרבה יותר נוקשים - בסוף כולם יתרגלו לצבא.

אני לא יודע מה גילך אבל אני בטוח שאם אתה מעל 35 אז אתה יודע איך פעם היה צה"ל, איך
במלחמות לא חזרו חודשים לבתים, איך ששחרור מהצבא בכלל לא היה בלקסיקון הלאומי.

אף אחד לא מחייב כל חייל להיות בקרבי, לירות בג'נין ולהסתער בעזה. אני בטוח שכל חייל יכול
להיות ג'ובניק באיזה משרד או לשכה, זה לא שונה מכל עבודה אזרחית אחרת שהוא עושה או
יעשה באזרחות. כל סעיפי "חוסר התאמה" האלה מעוררים גיחוך. בחייאת שזה עלוב.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 21-08-2007 בשעה 03:38.
ישן 20-08-2007, 18:03
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

הם גם לא "עבריינים לכאורה".
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "הם לא עבריינים?"

אם אתה הולך לרופא המשפחה שלך ואומר שאתה לא מרגיש טוב ומקבל תמורת זאת חופשת מחלה, האם אתה עבריין (גם אם אתה מרגיש טוב באותו היום)?

באחריות הרופא הצבאי (ובמקרה זה הקב"ן) לקבוע מה מצבו של החייל ואת המשך הטיפול בו (הקלות, פטורים, שיחרור וכו').
כל עוד החייל לא הציג מסמכים מזויפים המציגים מצג שווא של מצבו הרפואי (הפיזי או הנפשי) או הולך לרופא פרטי ומשלם לו כסף כדי שישקר בחוות הדעת על מצבו של החייל, אין החייל עבר על אף עבירה.

אין שום חוק שאוסר על החייל לספר על הרגשתו הרעה בנוגע לשירות, על הלחץ הגדול שגורם לו להתפרק מבפנים ועל מחשבות אובדניות התוקפות אותו עקב כך, ממש כמו שאין חוק שאוסר על החייל להתלונן על כאב ברגלו, תפקיד הרופא בשני המקרים הוא לקבוע ממה סובל החייל ולפעול בהתאם.

ישן 20-08-2007, 18:16
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
אתה מיתמם
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "הם גם לא "עבריינים לכאורה"."

בעניינים של בריאות הנפש ישנה חשיבות רבה להצהרתו של המטופל
לא ניתן לבצע צילום רנטגן או בדיקת דם.

חייל או אזרח המוסר מידע כוזב לעובד ציבור הוא עבריין
אם עובד הציבור, במקרה זה הקב"ן, מצליח להבחין במרמה ובכל זאת נותן פטור
אזי גם הוא עבריין.

ייתכן שלקציני בריאות הנפש בצה"ל אין יכולת לאתר שקרנים בפרק הזמן הקצר המוקצב לבדיקת כלל המתלוננים.

גם לכך יש פתרון פשוט שצה"ל נוקט במקרים של בעיה גופנית: "פרופיל 24 זמני"
פרופיל כזה איננו מעניק שחרור מצה"ל אלא המשך מעקב לקראת דיון על שינוי הסטטוס.

אם בכל מקרה של ספק, יישלחו מתלוננים למעקב פסיכיאטרי ממושך
אולי לא יהיה צורך בכתבי אישום כלל.

בכל מקרה פטור על בסיס נפשי לא צריך להתקבל בקלות ראש.
סך הכל מדובר בקביעה שלאדם מסויים ישנה בעיה עם מסגרות וסמכות
בעיה כזו צריכה להיות חלק מתיקו הרפואי (החסוי) של מי ששוחרר על סמך סעיף זה
כך שבהצהרות בריאות שונות הוא לא יוכל להצהיר כי הוא חף מבעיות.
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 20-08-2007, 19:25
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אני חס וחלילה לא מיתמם.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "אתה מיתמם"

זו הסיבה שלקב"נים אמורה להיות הכשרה בתחום הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה, והם, כאנשי מקצוע אמורים לקבל את המידע מהמטופל, לעבד אותו ולהגיע למסקנה לכאן או לכאן.

איך אתה מגדיר "מידע כוזב" כאשר מדובר בהרגשתו של אותו חייל? אתה לא יכול לומר לחייל "לא, אתה לא מרגיש כך" או "נו באמת, המחשבה על המפקד שמתזז אותך ללא הפסקה כי אתה לא עומד בזמנים לא באמת גורמת לך רצון לקחת רובה ולדפוק לו כדור בראש".

אני בהחלט בעד המרת רוב פרופילי ה-21 הקבועים לפרופילי 24 הזמניים, לעיתים אף למשך מספר שנים טובות.
כמו כן, לאלץ אדם בעל פרופיל 24 לעבור בדיקות על כל צעד ושעל (לדוגמא, החזקת רשיון נהיגה), ואם הבדיקות יראו כי חל שיפור במצבו, להחזירו לשירות צבאי.

בשורה התחתונה, הצבא עושה את השיקולים שלו לגבי הנזק והתועלת בכל צורה בטיפול באותה אוכלוסיה.

ישן 21-08-2007, 05:14
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
קב"ן הוא במקרים רבים לא פסיכולוג ובוודאי שלא פסיכאטר
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אני חס וחלילה לא מיתמם."

מדובר ברוב המקרים במי שהוכשר כעובד סוציאלי. לקב"ן אין כלים אמיתיים לאבחן חיילים ומעליו החרב המתנופנפת אם חלילה בגלל שיקול דעת לקוי שלו יתאבד חייל. לקב"ן הרבה יותר פשוט לבצע כאן טעויות false positive מאשר false negative

אין עליו שום סנקציה אם חייל עבד עליו והשתמט אבל אבוי לו אם יטעה לכיוון השני. בכך מסתכם הכל.
העניין כאן הוא אחר: מי שטוען שהוא מעורער נפשית אפילו מכדי להיות פקיד במדים במשך 8 שעות ביום, אין שום סיבה לצפות שיהיה מסוגל לתפקד במקום עבודה. אם מישהו יוצא מהצבא ואין שום עדות לקושי שלו להחזיק מקום עבודה, ואין שום עדות לכך שהוא תחת טיפול נפשי שוטף, הרי שמן הסתם הוא כשיר לשירות צבאי ויתכבד וישרת גם אם מדובר בשירות מילואים בלבד.
ישן 23-08-2007, 07:26
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
בעולם מושלם
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "עובדים סוציאלים מטפלים ברובד שונה לחלוטין מאשר אנשי בריאות הנפש."

בפועל, עובדים סוציאלים מטפלים גם בבעלי הפרעות נפשיות, ובייחוד בבעלי בעיות פסיכו-חברתיות (שהן, אגב, הסיבות המרכזיות לפטורים). פסיכולוגים ופסיכיאטרים עוסקים גם באוכלוסיה זו אך בעיקר בבעלי פתולוגיות נפשיות קשות יותר-סכיזופרניה, הפרעות דו קוטביות, הפרעות קשות של חרדה ואפקט וכו'. מה שכן, עובד פסיכיאטרי בדרך כלל לא מוסמך לבצע איבחון פסיכיאטרי בדיוק כשפ שאיננו מוסמך לבצע איבחון של מחלת עיניים. לצורך עניין זה יש לשלוח חייל לרופאים מומחים ומנוסים שיתנו דיאגנוזה. יש לי תחושה שאם חייל שמתלונן על "בעיות נפשיות" יישלח אחר כבוד להסתכלות למשך כמה ימים, הוא יחליט לבד שבכל זאת כדאי לחזור לבסיס. מי שמתגלה כבעל בעיה אמיתית צריך להיות משוחרר מהצבא אך לקבל טיפול רפואי כיאה לאדם במצבו.
ישן 21-08-2007, 03:47

מי שהולך לביטוח לאומי ותובע לקבלת קצבת נכות, לא מקבל אותה ישר
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "הם גם לא "עבריינים לכאורה"."

אחרי שהוא מציג מסמכים (והרי יודעים שאנשים רמאים לא קטנים), שולחים מטעם ביטוח לאומי
אנשים תמימים למראה עין, נחמדים עד מאוד אפילו (חוקרים), שבאים ליד הבית שלך וחוקרים
את הסובבים אותך לגביך. שואלים ילדים קטנים שאלות על המצב שלך, מי גר איתך בבית, איך
אתה מתנהג ומרגיש בד"כ ועוד.

אז כמו שהביטוח לאומי לא רוצה לתת כסף לרמאים והוא בודק אותם למרות שאותם תובעים הביאו
לו "מסמכים חתומים בידי רופא משפחה", כך גם הצבא צריך להיות יותר נחוש ולקרוע את הצורה
של העבריינים הפושעים האלה. נוער זבל, לא שווה יריקה.

העניין האבסורדי הוא שאתה משום מה מגן על הנוער הזה, למרות שאתה יודע בוודאות שחלקו
באמת משתמט מפאת השתמטות נטו, וכלל לא בגלל סיבה מוצדקת וחוקית - אני אישית דיברתי
עם נוער רב ואמרו לי ישירות - "לא משרתת כי רוצה לעבוד", "לא הולך לשרת, זין על הצבא",
"אני לא בצבא, אני עובד בארומה" (כל ציטוט, מישהו אחר, ואני יכול להמשיך).

ישן 21-08-2007, 15:39

הם עביירינים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אני לא מגן, ואני בעד שיצרו את צעדיהם של אלו שלא שירתו בצבא."

עדות שקר נחשבת עבירה פלילית בבית משפט. אם הם שקרנים ויוכיחו את זה (ואפשר לברר
אם אדם הוא באמת חולה נפש או בעייתי נפשית, יש מומחים), אז אפשר בקלות הכניסם לכלא.
זה שמתעלמים מהכסת"ח הזה, לא הופך אותם לצדיקים.

אגב, אני לא מדבר על משוחררים על פרופיל 21 נפשי או רפואי אמיתיים. אכן יש באמת חולים
פיזית וחולים מנטלית שאכן לא מתאימים לשירות, אבל העובדות הן ש-50% מאותם משוחררים
לא באמת סוחבים עימם את הבעיה האמיתית אלא סתם מבלפים.

אני שוחררתי על פרופיל 21 רפואי בגלל בעיה כלייתית, למרות זאת, מאחר וזאת חובה אזרחית,
ציונית, לאומית וגם שיוויונית, התנדבתי כדי לשרת כמו כולם. אין סיבה שמי שיכול לשרת וחייב,
לא יעשה כך. במיוחד כשיש כאלה שאפילו לאחר שקיבלו אישור חוקי אמיתי, מתנדבים.

ישן 22-08-2007, 12:42
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

עד כמה שזכור לי, כשאני הולך לרופא אני לא נמצא בבית משפט.
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "לא טענתי לרגע שקיימת חובת התנדבות"

יש הבדל בין לשקר בתצהיר הבריאותי לפני הגיוס, וזה, אגב, דבר שלא מעט "מורעלים" עושים כדי להעלות את הפרופיל, ובין ללכת לקב"ן ולספר לו איך אתה מרגיש.

כמו שאתה לא הולך לרופא ואומר לו "יש לי דלקת ברונכיטיס וזיהום סטרפטוקוקי ברגל השמאלית" אלא אומר לו שאתה משתעל וכואבת לך הרגל (את האבחנה הרופא צריך לעשות), כך אתה לא הולך לקב"ן ואומר לו "יש לי מאניה דיפראסיה מתקדמת עם חשש להתפרצויות אלימות כאשר אני נמצא בקרבת מלפפונים".

אם הצבא לא מחזיק אנשי מקצוע מספיק מיומנים או שהוא בעצמו מעדיף שלא להתעסק עם אוכלוסיות כאלו, זו בעיתו הבלעדית.
מי שמנצל זאת לרעה הוא מנוול, בעל אופי חרא, אולם הוא לא עבריין.

ישן 22-08-2007, 13:43

אתה ברברן
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "עד כמה שזכור לי, כשאני הולך לרופא אני לא נמצא בבית משפט."

מי שמשקר ועולים עליו - נענש.

אתה יכול להמשיך עם הגישה המצחינה המוכרת שלך ולהנות להתעקם ולעקל את החוק
כמו שאתה עושה השכם וערב. העניין פשוט הרבה יותר. מדובר בשחור או לבן - אדם
שיקר כדי להוריד פרופיל ולצאת מהצבא כדי לא לשרת, למרות שזאת חובה של כל אחד
- הוא עבריין נקודה. כל ההתפלספויות האלה שלך גורמות לאשכול הזה להעלות צחנה,
באופן שאתה מגן על עבריינים ועל תרבות של זבל אנושי מרוכז.

בקשר לשקר של ה"מורעלים" , אני לא אדווח לך פה מה אני עשיתי כדי להתגייס,
אבל תאמין לי שיש הבדל גדול בין שקר למטרה טובה ושקר למטרה רעה. אם לדעתך
שני השקרים שווים בערכם, אתה באמת אדם שלא הייתי רוצה להכיר. אני מסוג האנשים
שדווקא מעריכים את מי שתורם מעצמו (אפילו משקר אם צריך) למען מטרות טובות,
בטח ובטח לא להיפך. ואגב, גם הצבא מתייחס "לשקרים הטובים" בסלחנות.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 22-08-2007 בשעה 13:47.
ישן 22-08-2007, 14:12
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אתה מבלבל בין משמעות סמנטית של המילה "עבריין" למשמעות המשפטית שלה.
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "אם נראה לך שאני אגן על החרדם ואתה תשנה את מהות אשכול - אתה טועה"

אין לי שום דבר טוב להגיד על מי שהתחמק משירות צבאי, מי שחושב לנצל את השנים הללו לרווחתו האישית, אולם עם כל הכבוד לחוסר הכבוד שלי אל אותו אדם, הוא לא עבריין כי באחריות הצבא לקבוע מי כשיר לשירות ומי לא, וכל עוד אותו אדם לא הציג מסמכים מזויפים או השתמש באמצעים לא כשרים מסוג זה (וכן, היו מקרים בהם אנשים קנו מסמכים רפואים המציגים אותם כבעלי בעיות רפואיות אלו או אחרות, גם כדי להתחמק משירות צבאי וגם כדי לרמות את חברות הביטוח וביטוח לאומי לקבלת קצבאות שלא כדין. במקרים כאלו גם מציגי המסמכים וגם הרופאים שמכרו אותם נעצרו וזכו בצדק להיות תחת הקטגוריה האהובה עליך "עבריינים"), אתה יכול לומר עליו שהוא אופרטיוניסט, נצלן, חסר עמוד שדרה מוסרית, ועוד. אבל הוא לא "עבריין" או "פושע".

ישן 21-08-2007, 03:23

הם עבריינים עם קבלות
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "נתחיל מכך שהם לא עבריינים, הם שוחררו בצורה חוקית לחלוטין ע"י הצבא."

את עניין ההטבות שחייל מקבל לאחר כשבועיים בשירות הצבאי קראתי בכתבה ב"ידיעות אחרונות".
מעצם התהיה שלך, אני מסיק שאתה דווקא לא קראת אותה, לכן, קודם קרא את הכתבה במלואה
(כן, תקדיש לה דקה וחצי מזמנך היקר) ואז תתייחס לאשכול או לטיעונים שאני מביא. אל תיתן לי
לבזבז עליך תגובות כשאתה אפילו לא קורא את הנושא המדובר.

דבר שני, הקושי לא קיים, הצבא פשוט מסרב להקשות על עצמו כמו בעבר. הנתונים של השנים
האחרונות מציירים עלייה במספר המשתמטים והמשוחררים על סעיפים נפשיים - אין הדבר מוזר ?
האם יכול להיות שעם השנים הנוער פשוט מתפגר או שאולי הוא פשוט הפך להיות נוער משתמט,
אגואיסטי, נטול ערכים, אינדיבידואלי, חסר כל רצון לבצע חובה לאומית ? (כן, שירות בצבא הוא
עדייין חובה בישראל).

מדוע פעם היו זורקים אותך לכל חור, אחוז הלא-משרתים היה מזערי הרבה יותר, לא הייתה
כמיהה כזאת להשתמט וצה"ל היה צבא העם ? מה השתנה מהתקופה של פעם ומהתקופה
של היום מבחינת שירות ?

בכתבה המדוברת נכתב כי גורמים בצבא טוענים כי הם יודעים כי 50% מהמשוחררים על סעיפים
נפשיים אכן יכולים לשרת (זה נתון, עובדה - לא השערה) - את אותם משתמטים עבריינים פושעים,
יש לכלוא בכלא צבאי ואחר-כך לזרוק אותם מהמסגרת ולוודא שיסבלו באזרחות. כי עבריינים צריכים
להיות מוקצים, צריך להסתכל עליהם בעין רעה, לא להעסיק אותם על פני אלה ששירתו, ולתת להם
להרגיש את הסלידה ממי שלא שירת בצבא ולא קיים את חובתו האזרחית, הלאומית והחוקית.

ישן 21-08-2007, 10:34
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

אני לא קורא ידיעות אחרונות (ביזבוז של עצים) ולא מצאתי את הכתבה באתר שלהם.
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "הם עבריינים עם קבלות"

אם יש לך לינק לכתבה, אני אשמח לקרוא אותה.

לפי האתר הבא, חייל מקבל מענק שיחרור ופיקדון רק לאחר 12 חודשי שירות, אם כי הם מתיחסים למצב בו החייל משתחרר מסיבות רפואיות לפני כן, אזי הוא גם מקבל מענק שיחרור ופיקדון.

בכל מקרה, גם אם החייל אמור לקבל מענק שחרור ופקדון אחרי ששירת רק שבועים, הסכום יהיה נמוך ולא רלבנטי.

מענק שחרור - 122 ש"ח לחייל רגיל (כי מי נחשב בתור לוחם לאחר שבועים בצבא?) * חצי חודש (שבועים) = 61 ש"ח.
פקדון - 459 ש"ח * חצי חודש = 229.5 ש"ח.
סה"כ - 290.5 ש"ח.

(הנתונים מאתר ההכונה לחיילים משחוררים)

להיכן נעלמו כל אותם אלפי שקלים עליהם דיברת?

ישן 21-08-2007, 15:59

טוב לדעת שקריאת עיתוון זה בזבוז עצים
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי stoned שמתחילה ב "אני לא קורא ידיעות אחרונות (ביזבוז של עצים) ולא מצאתי את הכתבה באתר שלהם."

את הנתונים קראתי שחור על גבי לבן בעיתון "ידיעות אחרונות". YNET לא בהכרח
מפרסם את הכתבות שבידיעות.

בקשר לנתונים - אלפי השקלים לא באים רק במזומנים אלא מתפרסים על גבי הטבות
רבות ששוויים אלפי שקלים (ההטבות שמצויינות בתחילת האשכול). לכן, אלפי השקלים
האלה אכן מתקבלים או מורווחים ע"י משתמטים גם לאחר תקופת שירות עלובה של
מספר ימים.

עדין התעלמת ואני אחזיר אותך לעוד תהיה מהותית - למה בעבר התופעה לא הרקיעה
שחקים כפי שהיא גואה היום? מדוע כל שנה, אחוז הלא-מתגייסים רק עולה ועולה? אז
אני גם אענה בשבילך: מדובר בחינוך. כל המפורסמם העלובים לא שירתו. אפילו שחקני
הסרט "בופור" לא שירתו בצבא על אף שמדובר בנושא מאוד רגיש ושנוי במחלוקת
(הבופור, מלחמת לבנון).

מדובר גם ברפיסות של הצבא. במקום למרר את החייים של העבריינים המשתמטים,
פשוט מוותרים מהר מדי ונותנים להם ללכת. רצה דוגמה? בן דודי (שאגב, אנחנו לא
בקשר איתם מפאת ריב קשה) לא משרת בצבא והשתחרר על פרופיל נפשי. למה?
סתם. בנאדם בסדר גמור. עובד בעבודה קבועה, יוצא לבלות, עושה כסף ובדרך
ללמוד - יותר קל לחסוך שלוש שנות שירות.

צריך קודם כל להוריד את כמות המשתמטים ע"י בדיקה אמיתית של מי שיכול או לא
יכול לשרת. לעקוב אחרי כל צעד וצעד של כל חייל "חשוד" ולאמת את הדבר.

אחרי זה, מי שרמאי ובאמת לא מצליחים לגייס אותו כי הוא מופרע (פה נכנס סעיף
"חוסר התאמה" בעקבות התנהגות רעה), אז לגרום לאותו צעיר לסבול באזרחות:
לא לתת מענקים ודווקא לצ'פר את החיילים, לתת הטבות לחיילים ולא לכאלה
שהשתמטו - כך שזה יפריע לעבריינים בכיס. להקצות אותם ולסלוד מהם בציבור.

אגב, אם אדם משוחרר היום על סעיף בריאות הנפש אז למה הוא יכול לעבוד רגיל
ולנהוג ועוד ועוד ? יש באמת להגדיר אותם כחולי נפש. אין רישיון לחולי נפש, אין עבודה
שדורשת הימצאות עם אנשים ומגע איתם - מדובר בחולה נפש והוא מסוכן לציבור.
שיישלחו למוסד לחולי נפש.

אתה תראה שאחוז המשוחרים על פרופיל 21 נפשי יירד משמעותית בחודשים ספורים
אם אכן יפעלו באופן קיצוני כפי שכתבתי פה.

ישן 21-08-2007, 16:48
צלמית המשתמש של stoned
  stoned stoned אינו מחובר  

עיתונים עשויים מנייר ונייר מכינים מעץ, להלן הרס היערות.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי EtEoR שמתחילה ב "טוב לדעת שקריאת עיתוון זה בזבוז עצים"

לא פיקפקתי בכך שקראת את הכתבה, אולם לא כל מה שרשום בעיתון הוא נכון.

אתה ציינת במפורש את המענק והפקדון, לשניהם אתה זקוק למינימום 12 חודשי שירות וגם אז גובה הכספים המגיעים לחייל המשוחרר הוא פרופורציונלי לסוג השירות ולזמן השירות, כך שאם מדובר ב"שירות של שבועיים", הדבר מסתכם בכ-300 ש"ח (61 במזומן, והשאר שמור כפקדון לצרכי לימודים, הקמת עסק או מופשר רק לאחר 5 שנים).

אם מכון הכנה לספיכומטרי מחליט לתת הנחה לחיילים משוחררים, מה אמור להיות איכפת לי לפי איזה קריטריון הם קובעים אם אותו אדם אכן זכאי להנחה או לא?

נערך לאחרונה ע"י stoned בתאריך 21-08-2007 בשעה 16:51.
ישן 22-08-2007, 13:37

טוב שאת יודעת להתייחס לדוגמה קיצונית באופן ראוי
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "לא ידעתי שחולי נפש- מקומם..."

לא בהכרח לשלוח את כולם למוסדות, זאת הייתה ציניות שהיית אמורה להבין.

מה שכן, אם אדם מצהיר או מאובחן כחולה נפש, יש להתייחס אליו ככזה, ולכן אין
סיבה שיעבוד בעבודה רגילה (הרי ג'ובניקים לא מקבלים רובים ולא חייבים לקבל,
אז אם הוא לא יכול לעבוד כג'ובניק, באזרחות אין הרבה הבדל).

יש כמובן לחסוך ממנו דברים נוספים כדי להגן על הציבור. אם הוא חולה נפש כפי
ש"אובחן", אז מן הראוי שלא יוכל לעשות רישיון, הרי מי שלא יכול לשבת במשרד
רס"ר לדוגמה או להיות מזכירה, בטח ובטח שלא יכול לנהוג על הכביש ולסכן אזרחים.

אם מישהו רימה את הצבא כדי להשתחרר, אז שיישא בתוצאות מעשיו. אתם, כל
"המגינים" למיניהם - צבועים בצורה הכי בזויה. אתם יודעים שהנתונים מצביעים על
משתמטים ולא על משוחררים אמיתיים (לא מדובר על אלה שבאמת בעייתיים נפשית
או פיזית). בכל זאת אתם מגינים על ההשתמטות הבזויה וההרסנית הזאת - ישר כוח,
מצאתם מישהו להגן עליו - עבריינים מחורבנים.

נערך לאחרונה ע"י EtEoR בתאריך 22-08-2007 בשעה 13:55.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:21

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר