לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-08-2007, 00:35
צלמית המשתמש של PD1
  PD1 PD1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.11.05
שלח הודעה דרך ICQ אל PD1 שלח הודעה דרך MSN אל PD1
מגעיל אחי, שים עין, אני משאיר את הטנק וחוזר

ציטוט:

אחי, שים עין, אני משאיר את הטנק וחוזר

חיילי צה"ל שהובילו טנק מרכבה סימן 4 השאירו אותו ליד מפעל ביטחוני ברחובות, וביקשו מהמאבטח במקום שישגיח עליו בהיעדרם. אזרח שעבר בסמוך: "הטנק חנה ללא שמירה לפחות 10 דקות. לא הייתה לי שום בעיה לעלות עליו ולצלם את האמצעים שהיו מכוסים בבד ירוק קל להורדה"

סליחה, אתה יכול לשמור לנו על הטנק? - במלים אלה, פחות או יותר, פנו השבוע חיילי צה"ל למאבטח שעמד בכניסה למפעל אל-אופ ברחובות. נשמע מוזר? גם בעיני אזרחים שעברו במקום ביום ראשון המראה היה מוזר, ואף יותר כך. מחוץ למפעל, סמוך למדרכה, חנה רכב מוביל ועליו טנק חדיש - מרכבה סימן 4 - ועליו אמצעים מסווגים שהורכבו במפעל הביטחוני. בעקבות האירוע הוחלט בצה"ל לערוך בירור עם המובילים, וכן לחדד את הנהלים.

הצנזורה הצבאית אסרה לפרסם את תמונת הטנק, מחשש כי עיניים זרות יביטו באמצעים המסווגים. מדובר במערכות שונות שהורכבו על הטנק - חלקן כחלק מלקחי מלחמת לבנון השנייה. ואולם, אזרחים רבים שנסעו ברכבם סמוך למפעל שבפארק המדע ברחובות, ראו גם ראו היטב את מה שהצנזורה אסרה לפרסם.

ד' שנקלע למקום עצר את רכבו נוכח הטנק המרשים וניסה לברר מדוע איש לא נמצא לידו, "הטנק חנה ללא שמירה לפחות 10 דקות שהייתי שם", סיפר ד' ל-ynet. "לא הייתה לי שום בעיה לעלות על הטנק ולצלם בתקריב את האמצעים שהיו מכוסים בבד ירוק קל להורדה".

לדברי ד', הוא שוחח עם חברו שנלחם בלבנון והבין עד כמה השארת הטנק חשוף וללא אבטחה, מסוכנת, וכי האויב רק ממתין להזדמנות שכזאת. בבדיקה התברר כי חיילי צה"ל שהובילו את הטנק ליעדו ביקשו מהשומר במפעל "לשים עין" על הכלי שנחשב ליקר והמשוכלל ביותר בזרוע היבשה.

מקורות במפקדת זרוע היבשה שמכירים היטב את הטנק אמרו ל-ynet כי מדובר במחדל. "אסור להשאיר כלי כזה ללא אבטחה", אמר קצין בכיר, "זה מסוכן בטיחותית וביטחונית. אם מותקנות עליו מערכות רגישות שהן בגדר סודי ביותר, כמובן שהמחדל חמור יותר".

דובר צה"ל מסר בתגובה: "מערכות הטנק הייעודיות היו מכוסות על פי הנהלים, כך שצורתו החיצונית בלתי מסווגת. הטנק היה נעול וחנה בצמוד לשער החברה. בנוסף התבקש שומר החברה לשמור על הטנק בהיעדרם של נציגי צה"ל. עם זאת יחודדו הנהלים בעניין חשיפת טנקים ואמצעי לחימה באזורי תעשיות ביטחון".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3440337,00.html

אין מילים, חוץ מעד מתי???
קשה לי להאמין שאנשים עד כדי כך אטומים משרתים בצבא שלנו, שלא נדבר על זה שזוכים "לטפל" בציוד כזה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-08-2007, 01:15
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
אוייש...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PD1 שמתחילה ב "אחי, שים עין, אני משאיר את הטנק וחוזר"

ציטוט:
[דובר צה"ל]
"מערכות הטנק הייעודיות היו מכוסות על פי הנהלים, כך שצורתו החיצונית בלתי מסווגת. הטנק היה נעול וחנה בצמוד לשער החברה. בנוסף התבקש שומר החברה לשמור על הטנק בהיעדרם של נציגי צה"ל. עם זאת יחודדו הנהלים בעניין חשיפת טנקים ואמצעי לחימה באזורי תעשיות ביטחון".

תסלחו לי אבל,הוא אדיוט?

מה הוא בכלל מתרץ את זה?

היה מחדל,השאירו את הטנק המתקדם ביותר של צה"ל עם מערכות מסווגות באין מפריע באמצע הרחוב,והוא מנסה לתרץ את זה?

צריכים לברר מי הנגד/נהג(נורא צעיר) שהוביל את הנסיעה,ובכלל כל מי שהיה שם ולהחמיר איתם מאוד,לא הגיוני שתהיה כזאת זריקת זין בצבא.

ובנוגע לחיילים שנטשו את הטנק,אני ממש לא יודע מה להגיד עליהם,כנראה מדובר בחבורה של שוקיסטים או חפשי"ם שלא יודעים עד כמה הכלי הזה חשוב...
ישן 22-08-2007, 10:53
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PD1 שמתחילה ב "אחי, שים עין, אני משאיר את הטנק וחוזר"

מעניין למה שהחיילים ירצו להשאיר את הטנק אם הם ליד "אל-אופ" בפארק המדע...? אין לי מושג...

למי שלא מכיר, מרחק מעבר חציה מהמפעל נמצא אזור הבילוי של פארק המדע, שעשיר במסעדות ובפאבים. מקווה רק שהם לא עשו את הטעות המתבקשת והלכו לבלאק, כי ההמבורגר שם ממש לא מוצלח. מצד שני, הבירה מעולה- אבל אני בטוח שלא זה מה שעניין חיילים אחראים בתפקיד.
"(כחכוח) סרקאזם (שיעול). "

ואם זה לא ברור ומישהו עוד תוהה כמה אנשים חזו במחזה הסוריאליסטי- גם במהלך היום וגם בשעות הבילוי של הערב-לילה ישנם הרבה מאד אנשים במקום.

נערך לאחרונה ע"י Cfox בתאריך 22-08-2007 בשעה 10:55. סיבה: תוספת
ישן 24-08-2007, 04:58
צלמית המשתמש של Bez
  Bez Bez אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.10.05
תשקורת כן כן, אבל בכל זאת,
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי zuky שמתחילה ב "הגזמה פרועה!"

תסלח לי זוקי אבל כל חייל קרבי לפחות, (לפחות בזמני) יודע שציוד צבאי לא משאירים ללא השגחה,
לא משנה מה זה.

אם יוצאים לאפטר עם כל הציוד אחרי אימון אז עושים תורניות לשמור על כל הפקלי"ם.
ובטח ובטח שעל טנק!!!
לא חסרים אזרחים ישראלים יהודים שימכרו ציוד מסווג או תמונות של ציוד מסווג בשביל 100 שקל!
אז עצם העובדה שהם ביקשו משומר אזרח זה ממש לא לעניין גם כן.

הם אחראים על הטנק? שהם ישמרו עליו.
זה כמו שאני יכנס לקניון ואבקש מהשומר בכניסה לשמור לי על הנשק, נראה לך הגיוני?

צבא של ילדים, פשוט עצוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר