לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום כתיבה וספרות!!! והשורה הנעה - נוע תנוע! אוסף ביקורות הספרים של כל הזמנים אוסף אתגרי הכתיבהלכתיבה הציטוט הנבחר: 'הסופר, כמו הילד, אוהב לשחק משחקים, אבל יודע להציב את הגבול בין האמת לבדיון' מאת פרויד. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > כתיבה וספרות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-08-2007, 11:36
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
מוציא לאור ספר סיפורים קצרים. רוצים להצטרף?

סיפורים קצרים עד 500 מילה.
התחלה, אמצע, סוף. פואנטה וטוויסט מדליק.
כל נושא שבעולם:

אהבה, שנאה, רצח, דת, צבא, שכונה, משחקים וכד', כל העולה על רוחכם.
דוגמא:

https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...22/31086179.doc

שם כותב הסיפור יפורסם ע"י כותרת הסיפור, במקום רלוונטי וגדול.
ניתן לשלוח כמות בלתי מוגבלת של סיפורים.

השולח סיפור מוותר על זכויות היוצרים לסיפור זה, ויתבקש לחתום על נוסח חוזה המצורף בקובץ:
https://2007-uploaded.fresh.co.il/2...22/58907866.doc

נא לשלוח את הסיפורים לכתובת המייל להלן בצירוף החוזה.

orreut@gmail.com

בברכה והצלחה לכולנו.

נערך לאחרונה ע"י orreut בתאריך 22-08-2007 בשעה 11:38.
חזרה לפורום
ישן 23-08-2007, 06:19
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה אתה חיברת את החוזה הזה?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "מוציא לאור ספר סיפורים קצרים. רוצים להצטרף?"

ביררת בכלל האם החוזה שלך חוקי?
אתה מכסה את האינטרס שלך לחלוטין וזה ברור, ואתה רושם בפירוש שאתה מנשל לחלוטין את היוצר ויכול לעשות ביצירה כאילו היתה שלך. אני לא בטוחה שהחוזה הזה חוקי, כי זה כמו להגיד בחוזה טרום נישואין שאת תהיי השיפחה שלי, ואוכל לעשות לך מה שאני רוצה, מתי שבא לי ולא תוכלי לפצות פה (ולא משנה עד כמה נורא ולא מוסרי זה). הרי את חתמת על זה לא? ניראה לי שיש נישולי זכויות שלא תקפים בחוק ואי אפשר לקחת אותם מהיוצר.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

נערך לאחרונה ע"י מריאל בתאריך 23-08-2007 בשעה 06:35.
חזרה לפורום
ישן 23-08-2007, 08:41
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "מוציא לאור ספר סיפורים קצרים. רוצים להצטרף?"

אני חיברתי את החוזה.

אני אברר אם אפשרי לעשות דבר כזה. בסך הכל אני רוצה להשתמש בסיפורים שאנשים כתבו (כולל הסיפורים שלי) על מנת לעשות ספר. כל מי שנותן לי סיפור צריך להבין בסך הכל שאני לא מתכוון לשלם לו.
אני לא באמת צריך את הזכויות, אני לא טייקון-על, לא עורך דין ולא בטיח.
אבל אנשים נהיים תאבי-בצע. ובמידה ודברים מצליחים כולם רוצים לרכב על הגל ועל הגב.

ממה שבדקתי, אדם יכול לוותר על הזכויות שלו. ואני קונה את הסיפור והזכויות תמורת פרסום.

מי שישלח לי כמות רצינית ואיכותית, אני אסתדר איתו על תשלום סמלי (בתנאי שהספר יצא באמת לאור).

חזרה לפורום
ישן 23-08-2007, 09:16
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה אני לא מבינה בחוק אבל אני חושבת
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי orreut שמתחילה ב "אני חיברתי את החוזה. אני..."

שבחוזה באופן כללי שמדבר על זכויות יוצרים (לא חשוב אם מדובר על וויתור או קבלה) חייבים להיות מפורטים באופן משפטי באילו זכויות מדובר, או לפחות שתהיה הפנייה לפירוט אחר משפטי במקום אחר, וחובה שהחותם יקרא אותו ויחתום על הצהרה שהוא קרא אותו וכו'. זכויות יוצרים זה תחום רחב במיוחד, הרבה יותר ממה שניראה לעין, ולא מדובר אך ורק בלא לשלם. נאי חושבת שבאמת כדאי לך לנסח חוזה כזה אצל עורך דין מוסמך ולא על דעת עצמך, כי ניראה לי שיש הרבה פרצות בחוזה שחיברת שדווקא אתה תסתבך. עדיף שתעשה את זה כמו שצריך.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

חזרה לפורום
ישן 23-08-2007, 09:27
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

תודה

תודה ענקית. זה בתהליכים בעוד אנו מדברים.

מה שביררתי עד כה החוק לזכויות יוצרים מתחלק ל2.
הזכויות המוסריות והזכויות הכלכליות.

הזכויות המוסריות בגדול הן שם הכותב ותוכן הסיפור שמשוייך לכותב- שעיקר התוכן לא ישתנה.
בזה אני לא נוגע. כתבתי ששם הכותב יפורסם בגדול ליד כותרת הסיפור. ואני לא משנה את הסיפור למעט הגהות דקדוקיות.

הזכויות הכלכליות- אדם יכול לוותר על התשלום ליצירה אשר עשה. וזה מה שאני מבקש. הכותב יודע שיפורסם וזהו שכרו.

אני בודק עכשיו את החוזה עם עו"ד.

אני חושב שזוהי יכולה להיות מדרגה לכותבים צעירים ששמם יפורסם וייצא לאור.

חזרה לפורום
ישן 23-08-2007, 09:32
צלמית המשתמש של orreut
  orreut orreut אינו מחובר  

מריאל מצאתי משהו יפה שלך

למה שלא יכנס לספר?

אני סוכנת. רציתי לספר את סיפורי. לא איכפת לי לדבר בפורום – אני ממילא הולכת למות. חוץ מזה, מישהו בטח כבר ידאג למחוק את האשכול הזה.

היינו במשימה. היינו צריכים לתפוס איזה מבוקש שכבר שנתיים אנחנו לא מצליחים לתפוס. הייתי בעמדה שלי. שכבתי בין השיחים. משום מה הוא בושש לבוא. הסתכלתי בשעוני. פתאום אני מפנה את ראשי, ובין השיחים במרחק לא רחוק ממני אני רואה גבר גורר ילד קטן ומפוחד, מטיל אותו על הריצפה, נשכב עליו, מניח את כל כף ידו על חזהו של הילד, שלא יזוז, ביד השניה מתחיל לפתוח את מכנסיו במהירות, אלהים ישמור! הוא הולך לאנוס את הילד! אני חייבת להציל אותו! נטשתי את העמדה שלי ורצתי. נשבעת לכם שרציתי לשסף את גרונו של הגבר מרוב כעס, והיו לי הכלים, אבל לא עשיתי זאת. רק הממתי אותו והנחתי לו ליפול ארצה. פניתי אל הילד במהירות: "ילד, אתה בסדר?" ראיתי שברוך השם לא קרה לילד כלום. הוא היה מפוחד, בהלם, לא היה זמן, הילד חייב לעוף מפה. זה מסוכן לו להשאר שם – יהיו יריות. "ילד, תברח!" "תברח!" לא יכולתי להשאר איתו, הייתי חייבת לחזור לעמדה שלי. אין זמן לחכות עד שהוא יקלוט, הייתי צריכה לגרום לרגליים שלו לזוז. תפסתי אותו בכוח, העמדתי אותו על הרגליים, בדיוק כמו בובה, נתתי לו יד והתחלתי לרוץ קצת ולהריץ אותו. "תברח!". אח"כ, כשראיתי שכבר הרגליים שלו זזות מעצמן, עזבתי את היד שלו וצעקתי לו: "תברח!"

חזרתי בריצה לעמדה שלי, אבל המבוקש שלנו כבר ברח. בגללי.

שעה אחרי שחזרנו לבסיס שלנו האחראי שלי קרא לי. הוא הביט בי במבט קר כקרח ואמר לי שבגללי איבדנו את המבוקש. לא הייתי צריכה להציל את הילד. מזה הייתי צריכה ללמוד לשלוט ברגשות שלי ולהבין עדיפות מהי. חוש הצדק והמוסר שלי מהווה רועץ. הם לא זקוקים לי יותר. החליטו על חיסולי. אני הסתכלתי בו ולא האמנתי למשמע אוזני! דמי קפא. אני חושבת שבא לי להקיא. הייתי צריכה להניח לילד להאנס?

לא היו לי מילים להגיד לו.

לקחו לי את כל הנשק שהיה ברשותי. אצלינו, כשרוצים לחסל אחד משלנו לא עושים זאת ישירות. עושים את זה באכזריות: משחררים אותו לעולם החופשי, חסר הגנה, שיחיה את החיים שלו עד כמה שיספיק. הוא משמש מטרה עבור סוכנים צעירים חסרי ניסיון. אתה לא יודע מתי זה יקרה. או שאתה מת או שאתה משתגע מפחד ומאושפז בסופו של דבר. מסתכל כל הזמן מעבר לכתף, חסר הגנה וכלים, חושש מכל רעש קטן, מכל דלת חורקת. כך או כך אתה מאבד את החיים שלך.

אני לא מצטערת על מה שעשיתי.

סיפור מצויין!

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:08

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר