לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-08-2007, 22:28
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AKAM שמתחילה ב "מה דעתכם על סגירת צלפי משא"ז"

מתוך בורות מוחלטת בנושא, אך מתוך עבודה משותפת עם המשטרה בנושאים אחרים, אני מנחש:

קצינים שחושבים קדימה למרחק שבו מסתיימת הנעל שלהם,

הודאה לא מפורשת באי-יכולת המשטרה כארגון לקיים ממשק עם קבוצות מקצועיות מהקהילה אשר אותה היא אמורה לשרת,

העדפת המשטרה כגוף להימנע מחשיבה מערכתית, עקב העדפת קצינים מתוכה להימנע מחשיבה מערכתית והתמקדות בחשיבה אישית מצטמצמת.

ולמה? הרי ניתן לקיים ממשק עם קבוצות מקצועיות בקהילה תוך ניצול העובדה שיש פרטים המעוניינים וגם מסוגלים להועיל לעבודת המשטרה.
נכון שזה עולה, אך חשיבה מערכתית תצביע על כך שחובבים מכורים משקלם הסגולי מבחינת המערכת גדול הרבה יותר ממשקלם האישי.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-08-2007, 10:55
  פקפק פקפק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.04
הסגירה לא קשורה לנעליים של מאן דהוא.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי AKAM שמתחילה ב "מה דעתכם על סגירת צלפי משא"ז"

והיא נובעת רק מבעיות מבצעיות בהפעלת הכוח הזה, מעבר לאבטחת אמת בארועים גדולים לא היתה הפעלה של הצלפים ככוח צליפה וגם אין תרחישים המתאימים לכך בהפעלת המשא"ז כולו. עלות החזקת הכוח הזה וציודו גבוה מאוד, וכשעל הפרק הצטידות היחידה הזו בציוד מתקדם וחדיש יותר ממה שיש להם, מול אופציות אחרות, הסגירה היא כורח מתבקש. מאחר ולמשטרה אופציות אחרות לכוחות צליפה.... נפסלתם במוקדמות. דרך אגב- איכות אנשי היחידה הזו איננה מוטלת בספק כלל, המתנדב הוותיק ביותר בצה"ל שעדיין מופיע לפעילות במחסומים צהליים הינו צלף משא"ז וותיק מאוד ואיש יקר בזכות עצמו. (לוי ג. שמו). בטוחני שרוב צלפי המשא"ז ימצאו את מקומם ביחידות משא"ז אחרות, ובאשר להחזרת הציוד? מה יש לכם להחזיר נשק? הרי רוב הציוד נקנה בכספים פרטיים של הצלפים עצמם בינכה וכה......

נערך לאחרונה ע"י פקפק בתאריך 23-08-2007 בשעה 11:03.
ישן 23-08-2007, 15:30
  דן 137 דן 137 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.04
צלפי משא"ז

למיטב ידעתי, אגודת צלפי משא"ז היא הדרך הלגיטימית והחוקית היחידה להתאמן ולקיים תחרויות קליעה בנשקים בעלי קוטר 7.62.
האזרחים השייכים לעמותה,ובמקביל מתנדבים ביחידת במשא"ז הם "פריקים"{במובן החיובי} של ענף הקליעה והצליפה הספורטיבית,ההשתייכות ליחידת הצלפיםבמשא"ז היתה למעשה הדרך היחידה של אותם בעלי עיניין לשמר את יכולת הצליפה שלהם,להתחרות זה בזה ולהתקדם מקצועית.
בכל מדינה מתוקנת ניתן להתאמן ולהתחרות גם בנשקים בעלי קוטר צבאי.
-כעת, כשייסגר גם פתחון זה,תיפסק האפשרות לקיים את נושא הצליפה כתחביב.

למרות שלדעתי יש לאפשר למי שעומד בסטנדרטים מחמירים לירות להנאתו גם בנשק צלפים,הרי שלדעתי אין מקום ליחידת הצלפים של משמר אזרחי ככוח מבצעי האמור לתת מענה מקצועי בעת משבר הדורש צלף.
אם כל הכבוד ליכולת המרשימה של צלף משא"ז{ויש כבוד},וגם לציוד שלעיתים עולה על מקביליו הצבאיים.
עדיף לתת משימה זו ליחידות אחרות.
-ולגבי התחביב? חבל מאוד שהוא בסכנת סגירה.

וחידה קטנה לסיום..מה זה?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 23-08-2007, 20:39
  AKAM AKAM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.05
צילום צלפי משא"ז

טוב רוצים מורקי"ם אני יודע
אבל באמת שאין הרבה אולי כמה קטנים כאלה כאילו ???
הכן הבעיה מ"ס 1 של כל התחום במשא"ז היתה ועודנה מי יתן למתנדב אישור ירי ?
כן זו הבעיה מס 1 אף שוטר לא משנה היכן לא מוכן היום לקחת אחריות ולתת פקודה כזו
לא משנה מה המצב וגם כלקח מארועי אוקטובר 2000 .
למרות שלמיטב ידיעתי בית המשפט ברשות ועדת אור לא קבע בשום אופן שאין להפעיל צלפים
אלה במקרים מאוד מיוחדים .

צלפי משא"ז נולדו עם הפיגועים של שנות השבעים בצפון וכלקח מהצורך המיידי
לתת תשובה לארועה של טרור בגבול הצפון ובישובים הסמוכים לו .
מאז המצב השתפר לאין ערוך ,שכן היום כבר אין פיגועי מיקוח וישר נגשים לרצח של האזרחים
בלי להמתין לכוחות המיוחדים .

אז למעשה כלום לא השתנה להפך .

הבעיה של המשטרה היא בלקחת אחריות ,יש כאלה שלקחו אותה בעבר היום כנראה אין .

מהמעט שאני יכול לספר ניתן לציין שכמות ההפעלות של יחידות מסויימות בצפון ובמרכז
גדלה באופן יוצא דופן בשנים האחרונות ונוצר מצב שהיתה אפילו יותר דרישה מיכולת שלהם
להגיע לארועים .

הכל בהתנדבות מהכיס של החברים ביחידות שבהם כפי שצויין כאן כבר נמצאים מיטב לוחמינו
במילואים ופה ושם גם בסדיר .
ישן 27-08-2007, 11:57
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
אם להתנסח בקצרה

זאת פשוט הקדמה בכמה שנים של סוף ידוע מראש .
ואם להעריך ......
לכל חתונה צריך לפחות 2 +2 עדים
החתן (המשטרה שברשותכם יקרא גן ה"עגל" ) והכלה (מתנדבי המשא"ז בכלל ובתוכם גם הצלפים שיקראו גם "הפרה") והעדים שהם הציבור הגדול .
במקרא שלפנונו יש חתן שלא ממש מכיר אוו מעונין להכיר את הכלה והוא מצד אחד נמשך ע"י הכלה
A.K.A הפרה שרוצה להניק עוד ועוד ומצד שני נדחף ע"י האבא (הממשלה והפיקוד) לחופה .
לחתן הזה יש קריטריונים מאד ברורים מה הוא רוצה מהכלה שלו :
1)שתבשל ותנקה להלן עבודות השחורות כגון אבטחה של ארועים סיורים רגלים דוחות תנועה נככות
2)שלא תפריעה להם במהלך המשחק (פה אין נמשל לצערי)
3)שתגרום להם להראות טוב האריועים שונים להלן ה"סטטיסטיקה",ובטח שלא תוציא אותו מטומטם
4)שלא תבקש כסף
ואתם צלפים יקרים מאחזבים מאד את החתן שלהם בסעיפים 3,4
אתם עולים "המון" כסף במושגי משא"ז (בעלות של צלף אחד ניתן לאמן עשרות מתנדבי אבטחה אוו יחמ) אתם לא מביעים (לפחות לא בכובע של היחידה) תוצרת שאותה החתן שלהם רוצה אוו מסוגל להבין להלן דוחות בדוקאים וכ"ו אתם מיצרים אומנם שעות אבל בגרף אין הבדל בין שעה שלהם לשעה של מתנ"א למשל שמיצרת על הדרך דוחות
ואתם מוציאים את החתן שלהם "גולם" כי בכל שיחה איתכם למעשה אין לו מושג על מה אתם מדברים (כן ! יש גם מקראים "אחרים" של קצינים שמבינים מכירים ומוכירים אבל זה החריג).
נו אז עם חתן כזה פלא שהגענו לרבנות?

ומהצד השני נשאלת השאלה האם הכלה היא זכה ותמה אוו שגם בה יש רבב ?
ולדעתי יש גם יש רבב
אימצתם לכם את תרבות השושו והעליתה קרוב מידי ולא ידעתם לשווק את עצמכם לא במערכת ולא מחוץ לה .
ככה למשל חצי מהקצינים והבכירים האזרחים בכלל לא מודעים לקיומכם ומי שכבר כן מודע לקיומכם לא ממש יודע מה אתם עושים וכמה את שווים .
מה ידוע מכל העבודה שלכם בספטמבר 2000 ?
תמונה מסכנה אחת של צלף בגילו,שכבר שקעה מזמן לתהומות השיכחה?
כמה יודעים שבחלק מהמחוזות שוטרים ומתנדבים עוד מסוגלים לקיים מטווח רק בזכות רשיונות המדריך שלהם?
ומה לעשות שבמערכת שבה אתם פועלים מי שלא צועק סימן שהוא לא חשוב ולכן צריך
להעיף אותו.
החט השני שלהם הוא שלא הסכלתם להקיים דור המשך ומה לעשות מרבית המתנדבים עברו מזמן את גיל 40 כמה זמן הם יכולים להמשיך לפעול ?
10 שנים ?
15 שנה ?
מה הלאה?
ולכן אני אומר שהעסק גווה ממילא ההחלטה הזאת רק קיצרה את תהליך הגסיסה !
וזה כולו חט שלהם
ונסיון האחד הקטן כן להביא "בשר טרי" זכה להטלת רפש חסרת פשרות באותו מסכן שהציעה את הרעיון ההזוי הזה שיפגע חלילה בפסגת האולימפוס של האגודה .
כל הנ"ל סיעה רבות לצייר אתכם כ"הזקנים הסנלים " וש"לא יקבל לנו התקף לב באמצע היריה"
וללא ספק החיש את הסוף!

ישן 27-08-2007, 16:45

האינטיפדה האחרונה מצביעה דווקא על ההיפכך
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אחרי כל משלי העגלים , הפרות והרבנות אני חושב שבשורה הזו היטבת לסכם את כל העניין..."

היום יש פחות ופחות מצבים של תפיסת בני ערובה לצורך מיקוח שיכול להימשך שעות ויותר ויותר פיגוע לצורך רצח ובמקרא הזה טוב זקן צולע וחצי עיוור שעדין מסוגל לתת מענה יעיל תוך דקות ע"פ הלוחם הטוב ביותר בימ"מ שנמצא שעה נסיעה משם .

לימ"מ לעולם לא יהיה כוח גדול מספיק כדי להניק ליווי לכל אורע בעל פרוטנציאל לפיגוע המוני בטח ובטח
אם יש ארועים כאלו בהרבה מקומות במקביל לדוגמה עדלוידע בפורים אוו ארועי יום העצמאות ופה יחידה כזאת בהחלט יכולה בהחלט להועיל .
שלא לדבר על מצב של חזרה לאוקטובר 2000.

לגבי נושא של עלות :נכון ,מתנדב יחידה כזאת עולה הרבה יותר ממתנדב קלאסי אוו מתמיד רגיל אבל
עדין זה גרושים כשאנחנו מדברים על תקציב אימונים אפילו של יחידות התח"ץ .
יתר על כן התמיכה שנתנה המשטרה היתה גם ככה שולית יחסית לכסף שהשקיעו המתנדבים מכיסם
אם זאת היתה הבעיה אני מניח שהיה נמצא לה פיתרון בקלות .

ישן 27-08-2007, 17:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "במהומות אוקטובר הופעלו צלפי..."

זה לא העניין. העובדה היא שברוב אירועי החדירה לישובים שבהם המחבלים ביצעו פיגועי ירי (ובסוגריים - הקרבה), מי שסיים את האירוע היה הכוח שנמצא במקום או לכל היותר התגבורת הראשונה - אם זה שוטרים בנווה יעקב, חיילי הגדוד הגזרתי או אולי במקרה הטוב איזה פלס"ר שנמצא בסביבה. האירוע הוא פשוט קצר מדי.
מה שאני לא זוכר זה הפעלה של צלפי ימ"מ בשום אירוע כזה (מהומות אוקטובר היו אירוע מתגלגל של ימים). היתרון של צלפי משא"ז במקרה כזה הוא בפיזור שלהם.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 27-08-2007, 17:16
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זה לא העניין. העובדה היא..."

אבל גם צלף משא"ז לא היה מספיק להגיע לנווה יעקב בזמן.. (המחבל הנחמד כמעט צעד לתוך תחנת המשטרה, שממש מולה יש את הש"ג של פיקוד מרכז. אם אני זוכר נכון הספיק להרוג שוטרת לפני שהורידו אותו)
...מכיוון שהסניף הכי קרוב של המשא"ז, שבו נניח יש צלף בהמתנה (ודי ברור שאין), נמצא במרחק 5 דקות לא כולל התארגנות.

צלפים מיועדים לאבטחה של אירועים מרובי משתתפים, פעולות ייעודיות (כגון מעצרים/חיסולים) או בשימוש באירועי מיקוח.
אז מה יקרה באירוע מיקוח? יישלחו צלף משא"ז שיסגור פינה במשך חמש דקות?

ישן 27-08-2007, 17:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אבל גם צלף משא"ז לא היה מספיק..."

השאלה היא לא האם היה או לא היה. השאלה היא - האם, בהתחשב בפיזור של צלפי משא"ז, הם יכולים לתת מענה לפיגוע המתחולל בנקודות שכאלה. החשיבות שלהם לטעמי היא כמו חשיבות קיום כיתת כוננות מאומנת בישובים - אולי כיתת כוננות בישוב מסויים לעולם לא תבוא לידי ביטוי, אבל מספיק שפעם אחת בישוב כלשהו נמנע פיגוע הרג מקיף - וכל כיתות הכוננות בכל הישובים בארץ מוכחות כקריטיות.

אני בכוונה לא מתייחס לפיגוע מיקוח מכיוון שאחד שכזה כבר לא התרחש מזה שנים שכן פיגוע הרג יביא לתוצאות טובות יותר מבחינת המחבלים - לכן הרלוונטיות שלו לנושא היא לא קיימת מבחינתי. לטובת פיגוע שכזה, גם לא צריך את מטכ"ל, שייטת והשד יודע אילו עוד יחידות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-08-2007, 04:59
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אחרי כל משלי העגלים , הפרות והרבנות אני חושב שבשורה הזו היטבת לסכם את כל העניין..."

צלפי ימ"מ הטובים ביותר שיש !
אם אני מפק"צ באירוע וצלף משא"ז שוכב בעמדה אני מחליף אותו בצלף אורגני שלי - ובצדק.

אבל רגע לפני אני מתעדכן אצלו בכל המודיעין שאסף !!!

נקודה נוספת למחשבה - צוותי ימ"מ יגיעו לנתב"ג או למודיעין במיידי.

אבל מה אם האירוע הוא ביהל שבערבה (שם חוסל המחבל שהחזיק בן ערובה במחסן התמרים ע"י צלף משא"ז) או למשל בפילבוקס באל חמה (דוגמא לשת"פ בין צלפי משא"ז לסיירת צנחנים שהיתה במקרה באימון בקרבת מקום).
מה עושים בזמן הזה במקומות האלו עד שימ"מ מגיע ?

למפכ"ל ומפקדי הגזרות פתרונים.
או כפי שכתבה נעמי שמר "חבלי משיח הנה זה בא"
ישן 27-08-2007, 22:15
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06

ליאור, דווקא בשגרירות הבריטית הראשונים שהגיעו היו צלפי משא"ז, ובהמשך העבירו מקל לצלפי הימ"מ.
אירועים נוספים - רצח 4 עובדות סוציאליות ע"י איתן מור בקריית היובל בירושלים - צלפי משא"ז היו במקום, העבירו אירוע לצלפי הימ"מ אשר חיסלו את המתבצר לאחר שפתח באש על הקהל.
ארועי הר הבית - כנ"ל, צלפי משא"ז היו במקום עד להגעת צלפי ימ"מ. מאחר וצלפי משא"ז מחזיקים את הנשק אצלם, היכולת לאתר מיידית כמה אנשים פנויים מתוך יחידה גדולה, יחסית, היא לא רעה, ומדובר על אנשים שבאירוע כזה זורקים הכל ומגיעים.
לגבי נווה יעקב, המחבל לא סתם "הרג שוטרת" - השוטרת נהרגה כשהיא ושוטר נוסף צמצמו טווח בנסיון ליצור מגע עם המחבל, מהניסוח ניתן היה להבין שהשוטרת סתם היתה שם ונורתה ע"י המחבל. חוץ מזה, האירוע לא היה מול תחנת המשטרה וש"ג הפיקוד, אלא כמה מאות מטרים צפונה יותר, לכוון תחנת האוטובוסים ודחית אל בריד.

ישן 27-08-2007, 22:22
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי אישגדול שמתחילה ב "ליאור, דווקא בשגרירות הבריטית..."

את זה לא הכרתי (לא את צמצום הטווח ולא את המיקום המדוייק שאמרת). אני זוכר שהייתי אז בישיבה והדבר הראשון שעשיתי היה להתקשר הביתה ולשאול אם כולם בסדר, וסיפרו לי שהמחבל התקדם בתוך השכונה והיה קרוב מאוד לש"ג ולמשטרה.
אגב, הביזיון הוא שלקח הרבה מאוד זמן להבין שמה שצריך שם זה חומה, בשלב מסויים שמו שם גדר תיל שנגמרה באמצע הדרך, ולעקוף אותה היה לוקח בדיוק עוד 5 דקות הליכה.

בכל מקרה, נקודות מעניינות אתה מעלה. השאלה היא האם יש תחליף לפיזור של צלפי המשא"ז או לא, וכמה הם קריטיים בשורה התחתונה.
בנוסף - כמה היו משתמשים בהם כיום, אחרי ועדת אור?

ישן 28-08-2007, 07:34

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אני תוהה - יש לך גם משהו נגד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
אני תוהה - יש לך גם משהו נגד שח"ם?
(הדבר היחיד שיש לי נגד שח"ם זה שלא מגייסים לשם אנשים עם פרופיל קרבי)|

השח"מ הוא אחת התקלות הגדולות במשטרת ישראל, יותר אפילו מהמתנדבים.
הסיבה לכך שיש שח"מ היא שהאוצר לא מסכים לתת עוד תקני קבע למ"י, אז מצאו פתרון זול.
איפה הבעיה? צריך להבין דבר פשוט אחד: שוטר זה מקצוע. מקצוע שצריך ללמוד אותו, להתנסות בו, ולהתמחות בו.
סייר ממוצע שמתגייס למשטרה (לאחר שעבר מבחנים וגיבוש) עובר קורס שיטור בסיסי, וסייר מוסמך, ולאחר פרק זמן נוסך סייר מתקדם. אחרי כל ההכשרות זה לוקח זמן עד שהוא צובר את הנסיון בשטח ומתחיל להבין מה הוא עושה, כלומר - להיות איש מקצוע.
שוטר השח"מ מתגייס, עובר את ההכשרות, ועד שהוא מתחיל להיות יעיל, הוא משתחרר. ובגלל בעיית תקנים, לא מגייסים את רובם לקבע.
נתקלתי במהלך עבודתי במשטרה בשוטרי שח"מ נהדרים (וגם כאלה שלא - בדיוק כמו שוטרי קבע), אבל הבעיה היא עקרונית. כל עוד אחוז לא קטן מהשוטרים בשטח הם כאלה שנמצאים במערכת לשנתיים - שלוש ואז משתחררים ומוחלפים בחדשים - יש למשטרה בעיה.

ישן 29-08-2007, 16:09
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "שטויות.... אם שוטר בן 40 לא..."

צר לי אבל קיימים עשרות מקרים, בהם שוטרי סיור ושח"מיות ביצעו דברים אחרים במהלך הסיור הלילי /יומי שלהם ביחד. אני לא מאשים אותן בהטרדה פשוט זו המציאות. גם בצבא, כך אני מאמין, לא נותנים לחייל לעלות לעמדת שמירה במשך 8 שעות בלילה ואפילו ביום עם חיילת. הרבה שמירה לא תהיה שם. אני יודע על מקרים רבים של שוטרים שנישואיהם פורקו, הועמדו לדין משמעתי וכו' וכו' כתוצאה מהמשמרת המשותפת.

שנית, במהלך שירות מילואים אחרון, ביצענו פעילות משותפת עם ג'יפ משטרה כחולה באיו"ש. שוטר ותיק ושח"מית. כשהיינו צריכים להיכנס לכפר, לא עויין במיוחד ובכח גדול, השוטר השאיר את השח"מית בבסיס. הוא פשוט לא יכול לסמוך עליה בעת אירוע. אני יודע שאם היא נכנסת איתי לכפר אני צריך להשגיח עליה יותר מאשר חייל רגיל שהולך איתי. יותר גרוע, אני יודע שהיא לא תשגיח עלי מספיק טוב. אין לה את האימון המתאים, את הניסיון ואת הכח הפיזי.
ישן 29-08-2007, 03:25

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "יש תקלה גדולה יותר מהשח"מ."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'ומפי
השח"מיות. פשוט לא יאמן העובדה שנותנים לילדות בנות 18 להסתובב משמרת שלמה עם שוטר בן 40. מעבר לבעיות המוסר שזה מעורר (והרבה מקרים קרו) הרי שהשוטר כלל לא סומך על השח"מית שלו בעת אירוע. אני כותב את הדברים לאחר בדיקות שערכתי בנושא וומראה עיניים. במקרים רבים היא נחשבת לנטל על השוטר המקצועי. הוא לא סומך עליה שתגבה אותו ותן עליו וגם צריך להגן עליה.

כיצד בת 18 תתמודד עם עבריינות רחוב? עם שב"חים? פשוט בדיחה.

ידידי
כשכתבתי "שח"מ" אני מתכוון לגברים ונשים - זה לא משנה.
הבעיה היא במקצועיות - כל אחד, ולא משנה איזה אימון יקבל, לא מגיע לשטח ומתחיל לתפקד כמו תותח על. לוקח זמן ללמוד, להתנסות, לקבל הערות, ליפול פה ושם, ולצבור את הנסיון.
ופה הבעיה. גם אם תתן לכל שוטר/ת שח"מ את האימון הנפלא ביותר, היכולת לעמוד מול אזרח או עבריין ולדעת להתמודד אתו זה משהו שצריך ללמוד. איך להתנהג באירוע אלימות במשפחה זה משהו שאפשר ללמוד בתאוריה, אבל עד שלא הגעת לבית מספר פעמים וראית במו עיניך איך נראית ומתנהגת אשה מוכה (ויש כל מיני התנהגויות מאפיינות שעלולות להיות שונות זו מזו), אם לא ראית התנהגות של כמה וכמה נרקומנים ולמדת לזהות אותם על פי מגוון התנהגויות, וכן הלאה - אתה עדיין לא יודע מה אתה עושה. ואלה דברים שלומדים בשטח, לא במלמ"ש.
דוגמה לסייר מקצועי - אחד כזה שמזהה רכב בתוך תנועה עמוסה, קולט עפ"י התנהגות הנוסעים שמשהו לא בסדר, עוצר אותו לבדיקה, ובתשעה מתוך עשרה מקרים נופל על עברינים. אחד שיודע איפה באזור שלו כדאי להסתובב ועל מי להסתכל כדי לתפוס סמים, וכשהוא רושם דו"ח פעולה או תפיסה הדו"ח ערוך בצורה נכונה כדי שלא יפול כשיגיע לפרקליטות, ועוד ועוד. אלה דברים שלומדים עם הזמן והנסיון בשטח, ושום קורס והכשרה לא יכול ללמד אותם. וכמו שאמרתי, שוטרי/ות שח"מ עוזבים אחרי שנה עד שנתיים בשטח, כך שעד שהם מתחילים לצבור את הנסיון ולהתמקצע הם מוחלפים בחדשים. הם יכולים להיות באיכות של קורס טייס, זה לא משנה - השרות הקצר לא נותן להם זמן להתמקצע.

ישן 27-08-2007, 22:55
  פקפק פקפק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.04
רק בגלל שאתה און לייןליאור כמה הארות ב "א"
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[font=Arial]לטעמי המשא"ז זה..."

1. רוב צלפי המשאז הינם צלפים בצהל או היו כאלו. לחלק ניכר מהם יש הסמכות ויכולות גבוהות מהנדרש לתפקיד ההתנדבותי.
2. מאחר ואני נוהג מידי פעם לחלוק עימם עמדה במטווח , גם היכולת שלהם יפה מאוד, נוכחתי לדעת מראיה. (הרבה יותר מיפה).
3. אין רע בעודף מוטיבציה ורצון לתרום, עם הקבוצה האיכותית גם מקבלים ביי דה וואי את ה"5 חברה בני 75 מהטרנזיט של המשא"ז הקלסי"....... אין ברירה.
4. גם לשוטרי העיר ניו יורק יש מתנדבים מהקהילה רק דרך ההפעלה שלהם שונה מזו שכאן. (מה שטוב להם וגו')......
5. מן הסתם מחצית מתקציב המשאז השנתי שכולל גם תשלום משכורות מרש"ט ועד נצ"מ לסגל המשא"ז, אפשר היה להאכיל יפה את תוכנית העצמת התחנה של המפכ"ל, אבל זה כבר גולש לטוק בק שאסור עלינו כאן.
6.המשא"ז עושה מלכתו נאמנה, בדרכו שלו- מן הסתם ה עם מרוויח כאן את הנוער המתנדב שבד"כ ממשיך הלאה בפטריוטיות ראויה להערכה.

גילוי נאות: על שמי רשומים- לוחם ימ"מ, קצין משטרה בכיר, קצין בדרג הביניים (פקד) ועשרה שוטרים עמך..כולם היו נוער משא"ז כולל מפקד ביה"ס חביב אחד (במשטרה כמובן) . שווה לא? המשא"ז כמובן....
ישן 27-08-2007, 23:32
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי פקפק שמתחילה ב "רק בגלל שאתה און לייןליאור כמה הארות ב "א""

1. רוב צלפי המשאז הינם צלפים בצהל או היו כאלו. לחלק ניכר מהם יש הסמכות ויכולות גבוהות מהנדרש לתפקיד ההתנדבותי.
זה לא רלוונטי מה הם היו ואיפה הם עובדים. צלף זה מקצוע ולא תחביב. מי שרוצה להיות צלף, שיתגייס.

2. מאחר ואני נוהג מידי פעם לחלוק עימם עמדה במטווח , גם היכולת שלהם יפה מאוד, נוכחתי לדעת מראיה. (הרבה יותר מיפה).
יכולת במטווח זה יפה מאוד. בתחום הזה, של צליפה מבצעית, החיים קצת יותר מורכבים. זה לא עסק לחובבנים.

3. אין רע בעודף מוטיבציה ורצון לתרום, עם הקבוצה האיכותית גם מקבלים ביי דה וואי את ה"5 חברה בני 75 מהטרנזיט של המשא"ז הקלסי"....... אין ברירה.
אין רע ברצון לתרום. יש אגודה למען החייל, יש ויצ"ו, לא חסר איפה לתרום במדינה הזו.

4. גם לשוטרי העיר ניו יורק יש מתנדבים מהקהילה רק דרך ההפעלה שלהם שונה מזו שכאן. (מה שטוב להם וגו')......
תראה לי בלשים מתנדבים ב-NYPD או סיירים מתנדבים ב-NYPD ואני אשתוק לעד. המסגרת שם היא משמר שכונה ולא יותר מזה. בניגוד למה שאתה חושב, הצרכים של אזרחי ניו יורק לא שונים משל אזרחי ת"א- כולם רוצים ביטחון אישי (ולפני שאתה אומר לי שאצלנו המציאות הבטחונית שונה הרשה לי להזכיר לך את 11/09)

5. מן הסתם מחצית מתקציב המשאז השנתי שכולל גם תשלום משכורות מרש"ט ועד נצ"מ לסגל המשא"ז, אפשר היה להאכיל יפה את תוכנית העצמת התחנה של המפכ"ל, אבל זה כבר גולש לטוק בק שאסור עלינו כאן.
הבעיה היא לא תקציב אלא מה לעשות עם התקנים הללו.

6.המשא"ז עושה מלכתו נאמנה, בדרכו שלו- מן הסתם ה עם מרוויח כאן את הנוער המתנדב שבד"כ ממשיך הלאה בפטריוטיות ראויה להערכה.
העם יכול להרוויח את הנוער הנהדר הזה גם בהתנדבות בצביעת בתי קשישים. לא צריך לדחוף לו קראבין ולשים אותו על טרנזיט. זה מיותר, זה לא רציני וזה זועק חובבנות. תראה לי בדוקאי אחד שסופר סיור כזה.
ישן 28-08-2007, 07:45

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[i]1. רוב צלפי המשאז הינם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
זה לא רלוונטי מה הם היו ואיפה הם עובדים. צלף זה מקצוע ולא תחביב. מי שרוצה להיות צלף, שיתגייס.

יכולת במטווח זה יפה מאוד. בתחום הזה, של צליפה מבצעית, החיים קצת יותר מורכבים. זה לא עסק לחובבנים.

אין רע ברצון לתרום. יש אגודה למען החייל, יש ויצ"ו, לא חסר איפה לתרום במדינה הזו.

תראה לי בלשים מתנדבים ב-NYPD או סיירים מתנדבים ב-NYPD ואני אשתוק לעד. המסגרת שם היא משמר שכונה ולא יותר מזה. בניגוד למה שאתה חושב, הצרכים של אזרחי ניו יורק לא שונים משל אזרחי ת"א- כולם רוצים ביטחון אישי (ולפני שאתה אומר לי שאצלנו המציאות הבטחונית שונה הרשה לי להזכיר לך את 11/09)

הבעיה היא לא תקציב אלא מה לעשות עם התקנים הללו.

העם יכול להרוויח את הנוער הנהדר הזה גם בהתנדבות בצביעת בתי קשישים. לא צריך לדחוף לו קראבין ולשים אותו על טרנזיט. זה מיותר, זה לא רציני וזה זועק חובבנות. תראה לי בדוקאי אחד שסופר סיור כזה.

תגובה קטנה לגבי רמת הצלפים: צלף מקצועי זה עניין של נסיון ואימון. אם מתנדב ביחידות הצלפים עבר את ההכשרות, ממשיך להתאמן ושומר על כשירות, גם אם הוא לא יורה כל יום הוא עדיין כשיר. נראה לך שצלף צבאי יורה בנשקו כל יום? אפילו פעם בשבוע במהלך תעסוקה? אם ניצב דוד צור, מפקד מחוז תל אביב הקודם, ומפקד הימ"מ בעבר, הזעיק ראשונים את צלפי המשא"ז לאירוע בשגרירות הבריטית, והם החזיקו את האירוע עד להגעת הימ"מ, סמך עליהם - כנראה שלפחות לדעתו רמתם הספיקה כדי להחזיק את האירוע בשלב הראשוני.

ישן 28-08-2007, 09:59
צלמית המשתמש של 760
  760 760 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.07
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "זה לא משנה מה נראה לי. צלף..."

ליאור,

הדברים הם לכאן ולשם.
והמשא"ז שאתה מצייר זה אמנם הדימוי הנפוץ, אבל המשא"ז שאני מכיר הן כנער מתנדב והן כבוגר זה משהו אחר לגמרי.
ד"א בנושא הגימלאים בני ה-70 בטרנזיט, גם במשטרה הבינו את העניין וקיים נוהל המגדיר עד מתי מותר להתנדב באיזה תפקיד ואיזה אישור רפואי נדרש ועכשיו גם אוכפים את העניין.

לגבי מתנ"א, המתנדבים הם לא מכפיל כוח כי אם ה-כוח.
משטרת ישראל הרבה יותר מנשענת על המשא"ז (ובעיקר על היח"מ), מדובר בנדבך מרכזי בתיפעול הגוף אשר נקרא משטרה.

לגבי השח"מ, צר לי, זהו כישלון צורב של המערכת, בודדים הם הילדים בני ה-18 שיודעים לתפקד באירועים קצת יותר מורכבים מהקמת רעש.
ורוב השח"מיסטים (שאני מכיר) גם שק"מיסט בקריה לא הייתי נותן להם להיות, שלא לדבר לטפל באזרחים.

אין ספק שבהגדלת מצבת התקנים והת"ש, המשטרה תתפקד טוב יותר ומוצלח יותר, ועדיין יהיה מקום למשא"ז.

נערך לאחרונה ע"י 760 בתאריך 28-08-2007 בשעה 10:07.
ישן 29-08-2007, 22:43

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[i]1. רוב צלפי המשאז הינם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
.
אני לא יודע לגבי NY אבל בהחלט יש בארצות הברית שוטרים מתנדבים שעושים אבודה שהיא מעבר למשמר שכונה בדיוק כמו אצלנו עם מדים והכל ואפילו מפעילים נידות לבד ע"פהתו"ל האמריקאי שמקובל בחלק מהמקומות שדוגל ב"בכפלת כוח ע"י כך ששוטרים מסירים לבד ככה שאפילו אם הוא נפגע אין מי שיכניס דיווח לפחות (אלה עם כן לימדו כבלים של K9 להפעיל קשר) .
אני כרגע סורק את הכתבה שתיהיה מכונה אני יעלה אותה לשירשור.

אז זהוא שהוא לא מיותר אך קצרה הירעה פה להסביר מדוע אבל בקיצור לך ולמד מאיפה הגיעה השיטור הקהילתי ותבין למה .
לגבי מה בדוקאי סופר ומה לא אתה יותר ממוזמן להתלוות לסיור באיסור שבו אני פועל ולהתרשם בעצמך !
אתה יכול גם לגשת לב"ש ולערוך משאל בקרב הבני דודים עם מי הם רוצים להתקל פחות יס"מ אוו מתמיד התשובה עוד תפתיעה אותך (גם אם אני מסתיג מהסיבה לתופעה).

ישן 29-08-2007, 23:17

זהוא הענין בדיוק
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "בבקשה- האר את עיני לגבי איזו..."

הנוכחות שלנו לא מפחיתה ולא מוסיפה (אם נתעלם רגע מתקני הקבע של המשא"ז בכל אופן)
אם נהיה לא יוסיפו תקנים ואים נלך לא יוסיפו תקנים .
זה פשוט מאד לא מענין שם למעלה אף אחד !
ואני מנייח שאתה בוודאי אי שם בפנים יודע זאת יפה
אז מה שיהיה זה ש"יאמצו" פתרונות כרגיל מחו"ל של כלב בנידת אוו סיור בודד שמגובה "בכוחות בסיביבה" (עיין ערך מתנ"א) .
תאמין לי שאני שם לא משעמום ולא בגלל שרע לי בבית ,תגיד לי שמחר סוגרים את כל המשא"ז (טוב נו נשאיר משמר שכונה ) ומגיסים 5000 אנשי קבע, כמו שביקש בזמנו אהרונישקי, אני מחזיר מדים ותעודה בחפץ לב ,אבל עד אז אם אני רוצה סביבה עם מינימום נורמלי של כוח תגובה (גם אם פחות מאידאלי מבחינת הכשרה וכ"ו) ...........
ושלא תבין לא נכון אני מבין בדיוק מאיפה אתה מגיע ומסכים איתך שהשיטה של היום של "הכל הולך-
העיקר שיתנו שעות " שעל פיה המשא"ז מתנהל לא פעם בעיתית ופוגעת בעניין .
אני חושב שתרומה של הקהילה היא חשובה מאין כמותה מעבר ל"סתימת החורים ", אבל צריך להתאים בין מה שמתנדב יכול לתת לפי הכישורים והיכולות שלו ,לבין הצרכים שיש למשטרה .

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 29-08-2007 בשעה 23:20.
ישן 29-08-2007, 16:17

בכלל משטרה זה לא משחק
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "יותר הגיוני להעביר את התחום..."

אז למה שמים שם ילדים מחופשים?
בקיצור אני יסכם פה לגבי כל התגובות שלך לגבי המשא"ז
צא מהסרט ותחזיר לבלוק בסטר!!!
גם אם מחר בבוקר כככככל אנשי המשא"ז מחזירים תעודות אף אחד לא הולך לפתוח במבצע גיוס לא של 4000 שוטרים אלה אפילו לא של 40 שוטרים .
גג יביאו עוד 1000 בנות שח"מ עם קב"א ממוצע של 46 ועם בעיות ת"ש מפה עד הודעה חדשה שישרצו
באיזה משרד 4 שעות ביום במקרא הטוב.
הרי זה הפרופיל של 90 אחוז של השח"מ
למשא"ז יש לפחות יתרון אחד: יש להם מוטיבציה לעשות משהוא חוץ מלהעביר את השנה וקצת שרות שנשארה להם.

ישן 28-08-2007, 13:45
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06

מה בין עמותת צלפי משא"ז ובין יחידת המילואימניקים של אילת ?
למה אלו טובים ומצוינים ומשקיעים בהם וסומכים עליהם ואלו לא שווים השקעה של שקל ?
יכול להיות בגלל שהם תחת כובע משטרתי ולא תחת כובע צבאי ?

אגב, זה בהחלט רעיון מעולה לסגור את המשא"ז... את היומנאים המתנדבים, את הצוללנים, את המתורגמנים, את הצלפים, את יחידות הג'יפים והטרקטורונים, את מתנדבי התנועה את כולםםםם, אני גם סמוך ובטוח שמיד הממשלה תדאג למילוי כל התקנים והציוד שהמתנדבים קנו מכיסם וכך נעלה את ממוצע שוטר לאזרח, הפשיעה תיעלם מרחובותינו ובא לציון גואל !

תזכורת, להרוס ולסגור קל יותר מלהקים ולבנות, ודי לחכימא.

ההודעה ה 500 שלי מוקדשת למתנדבי המשא"ז והשוטרים על עבודתם הקשה ונגד התחביב לסנוט בהם.
ישן 28-08-2007, 17:15

ההשוואה בין צלפי המשא"ז ללוט"ר אילת מתבקשת, מאחר וגם כאן מדובר באנשים שלא מתאמנים כל יום אבל נחשבים למקצועיים ואיכותיים. דרך אגב, כולם מתנדבים (אמנם במסגרת מילואים, אבל לא הכריחו אף אחד להיות שם). השאלה המתבקשת, מדוע צלף של לוט"ר אילת (דרך אגב, הם אלה שחיסלו את המחבל ביהל בתחילת שנות ה - 90, לא צלפי משא"ז), שמתאמן אחת לתקופה יהיה כשיר, וזה של משא"ז שעבר את אותה הכשרה ומתאמן בתדירות דומה לא יהיה? ותיקון טעות אחת - איש מעולם לא ציפה מצלפי משא"ז לפעול באירוע מיקוח, למעט הגעה ראשונית והעברת מקל ברגע שהכח המיומן מגיע - בדיוק מה שקרה בשגרירות הבריטית.

נ.ב. הבהרה - למרות שאני אחד מצלפי משא"ז לשעבר, אני מבין את החלטת המשטרה לסגור אותנו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:50

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר