לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __Everything That Has a Beginning Has an End :-) __ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > אבטחת מידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2007, 04:38
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dudi.vaknin שמתחילה ב "מה דעתכם על הספר "מדריך אבטחת מידע והגנה מפני האקרים"?"

לפי רשימת הפרקים כאן : http://www.opinion.co.il/results/02/?i=4640210&w=books

ממש חצי מהספר עוסק במימושים ספציפיים של פיירוולים מסויימים (שהמשותף לכולם, לדעתי, הוא העובדה שהם קשים לשימוש, ובנוסף לכך עושים הרבה פעמים "מה שבראש שלהם", חוץ מה Cisco שסתם יש לו ממשק נודניק ).

השאלה היא מה אורך הפרקים האלה, שמלמדים אותך בעצם להפעיל תוכנות (וכנראה לא מלמדים אותך על אבטחת מידע, כי זה יהיה מיותר למדי לכתוב את אותו החומר שלוש פעמים בכל פרק שכזה - שהרי העיקרון זהה ולא משנה באיזה פיירוול אתה משתמש) - יחסית לאורך הפרקים אחרים, שעוסקים הרבה יותר בנושא שמעניין אותך - מה טעויות האנוש הנפוצות שגורמות לתוכנות ולרשתות להיות פריצות - ואם אתה יודע מה הטעויות - אתה יודע מה צריך לתקן. אז אם תבדוק כמה עמודים כל פרק, אני חושב שזה יהיה מדד טוב לדעת האם זה ספר קידום מכירות למוצרי פיירוול יקרים, או משהו טוב בפוטנציה שתלמד ממנו מה שאתה בעצם רוצה לדעת...

לצערי, עוד לא יצא לי לקרוא עד היום ספרים בתחום המחשבים בעברית אשר לא היו ארוכים, משעממים, ומשאירים את הקורא לא רחוק (מבחינת ההבנה) מאיפה שהוא היה כשהתחיל לקרוא את הספר - אבל ככה זה שכותבים ספר האכלה בכפית אם תחליט לקרוא בסוף, אשמח לשמוע אם הספר הזה שונה...

נ.ב. נשמע שהכותב לא יודע שאלה הפורצים למחשבים/רשתות לא להם נקראים Crackers ולא Hackers...

חזרה לפורום
ישן 24-08-2007, 08:37

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי dudi.vaknin שמתחילה ב "הנה..."

טוב, התחלתי לקרוא את ה PDF הזה...

שמע, זה נראה כאילו הבנאדם נמצא בריצת אמוק כדי לכתוב כמה שיותר buzzwords במשפט...

מה למדתי מקריאת הפרק?
  • שההגנה של WEP מחזיקה "מספר שעות בלבד" (I wish...)
  • שלתוכנה Airsnort התווסף s בסוף שמה
  • שמישהו לא שמע על WPA2
  • שצריך "להקפיד לבצע Sniffer" (אם אתה לא מבין למה זה נשמע רע, הנה אנלוגיה: "חשוב מדי פעם להקפיד לבצע Windows")
  • שהחבאת ה SSID מקשה במשהו על מישהו (לא, לא ממש...) - היא תקשה לכל היותר על המשתמשים של הרשת האלחוטית...
  • שאם השתמשת בהגבלת MAC ברשת אלחוטית, ה"האקר" שלך אמנם יכול לזייף את ה MAC שלו, אבל, אם הוא חכם יותר, הוא לא יעשה את זה, אלא פשוט ישתמש בעובדה ש"בדרך כלל אף אחד לא משנה את הסיסמא של ה AP", ייכנס כ admin, ו"יוסיף את עצמו". איך הוא אמור להיכנס אם ב MAC המקורי שלו ה AP מתעלם ממנו וכל מה שהוא בא לעשות מלכתחילה הוא לעקוף את העובדה שכרגע ה AP מתעלם ממנו? למר סיון הפתרונים...
  • שכשמחשב אחד פונה למחשב אחר, מתבצע, ואני מצטט מילה במילה: "חילוץ כתובת IP משם המחשב" (טוב, אני מבין מה הוא מנסה להעביר כאן, אבל זה לא באמת בהכרח שלב בתקשורת בין מחשבים; מחשבים היו מדברים זה עם זה גם ללא קיום ה DNS, ולמעשה דיברו כך לפני ש DNS הומצא )
  • סימונים מוזרים. בעמוד 17 יש צילום מסך של פלט של ipconfig. מודגש שם במיוחד ה 0 האחרון של ה netmask. לא ברור למה, הדף כלל לא מדבר על netmask...

8 הנקודות הנ"ל מגיעות מ 7 עמודים...

נ.ב. בעמוד 19 ב PDF כתוב שביצוע ARP Poisoning יכול לגרום ל"קריסה של ה Switch" ושבמקרה הזה "ה Switch עשוי לתפקד כ Hub". הטענה הזאת נשמעת מעניינת, בייחוד כיוון שהיא סותרת את אופן הפעולה של Switch, אשר שומר לעצמו ARP Table שבו יש מיפוי של 1:1 בין MAC לפורט. אז נכון שאפשר לשנות את הפורט שאליו המידע ישלח, אבל לגרום ל broadcast לכל הפורטים עבור כל ה MAC-ים ? מעניין... (האמת שאני מהרהר בזה ממש מתוך שינה עכשיו; אולי זה כן אפשרי, אני צריך לחשוב על זה קצת, אבל זה נראה ממש ממש לא הגיוני... אשמח לדעות נוספות בנושא משאר הקראקרים כאן... אופס... האקרים )

חזרה לפורום
ישן 24-08-2007, 14:19

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי dudi.vaknin שמתחילה ב "|בשוק| |בשוק| |בשוק| שמע,..."

hardly...

שמע, אני משער שהספר טוב כדי להבין באופן כללי את הנושא - אבל לא נראה לי שיש על מה לדבר בנוגע להתעמקות... (מצד שני, אולי הבנה כללית זה מה שאתה מחפש)... וגם אסור לקחת כ"תורה מסיני" אם מישהו בחר לא להיות מדוייק... (קצת מזכיר לי את העמודים האחרונים של הספר "מבצר דיגיטלי" - חבל - עם השטויות שהוא כתב שם, השאיר לי טעם רע מהספר )

מצד שני, אנשים שמבינים באמת בתחום הזה, כנראה לא כותבים ספרים - יש להם בטח עבודה מכניסה יותר...

מה שהכי חשוב בתחום של אבטחת מידע, הוא לא לחשוב שאתה יודע הכל, כי אתה לא... תמיד תניח שאתה יודע אחוזים בודדים ממה שאפשר לדעת (ואולי אף זאת הגזמה...)... (ושלא ישתמע שאני רומז שאני יודע יותר מזה, אני חושב כך גם לגבי עצמי...)

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:20

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר