לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2007, 06:02
  IpDo IpDo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.07
המחשב החדש שלי + חווית קניה

סוף סוף אני כותב פה על המחשב החדש שלי.
נתחיל מהתחלה, את המחשב הזמנתי ביום ראשון ה 12/8 בערב כשבחרתי לאסוף בעצמי ולשלם בהגעה ובנוסף ציינתי שאני לא מעונין בספק מאחר ויש לי כבר Enermax Liberty 500W.
המחשב המקורי כלל מספר שינויים קלים מהמפרט שיוצג למטה והם:
לוח אם Abit IP35 PRO
דיסק קשיח WD3200KS

ביום שני בבוקר כבר התקשר אלי מנחם המנהל לידע אותי שההזמנה התקבלה ושיש הכל במלאי חוץ מהלוח אם והכרטיס מסך ותוך מקסימום ארבעה ימי עסקים יגיעו החלקים והם ירכיבו את המחשב ושאין שום בעיה עם הענין של הספק, הם יבדקו את המחשב עם ספק אחר וכשאני אגיע הם ירכיבו לי אותו.
ביום שלישי גיליתי שהדגם של הHD שהזמנתי מיושן (KS במקום AAKS) ובדיוק כשבאתי להתקשר בשביל לברר אם יש להם במלאי את ה AAKS במקום, שוב התקשר אלי מנחם בשביל לידע אותי שיש בעיות עם היבואן והוא עושה צרות בקשר ל Abit IP35 Pro והמליץ לי לא להעסק בכלל עם היבואן הזה ולהחליף לוח אם.
לאחר בדיקות ובחירה של לוח אחר התקשרתי אליו בשביל לידע אותו שאני רוצה את ה GIGABYTE GA-P35-DS4 הוא אמר שאין בעיה עם האספקה שלו ושעדיין אין בעיה שהמחשב יורכב עד סוף השבוע. באותה הזדמנות גם שאלתי לגבי ה HD והוא אמר שהוא מכיר את זה ושאין שום בעיה לקבל את ה AAKS במקום.

ביום חמישי אחר הצהרים התקשרתי אל IQPC בשביל לברר מה קורה עם המחשב, והם אמרו לי שהגיעה הספיר בדיוק באותו הבוקר ושבערב הם ירכיבו הכל ויבדקו את המחשב ואמרו לי לבוא ולאסוף אותו למחרת.

יום שישי ב 13:00 בצהרים הגעתי אליהם, התפלאתי קצת על העומס בחנות בשעה כזאת ביום שישי אבל עדיין, תוך 20 דקות כבר קראו לי לעלות למעבדה עם הספק ולראות בעצמי איך בדיוק מרכיבים לי את הספק ולבדוק שהכל בסדר במחשב פיזית.
טיפל בי טכנאי מנוסה (ע"פ איך שהוא עבד ביסידיות וסידר הכל, אסף את כל הכבלים במסודר ובכללי, התרשמתי מקצב העבודה והזהירות שהוא הפגין) שהרכיב את הספק ואמר לי לראות שהכל בסדר. בבדיקה שלי ראיתי ששמו לי את ה HD מהדגם המיושן ולא את ה AAKS, הטכנאי אמר שזה מה שכתוב בהזמנה אבל שאין בעיה ואמר לי ללכת למנחם ולבקש HD אחר. הלכתי, ביקשתי ותוך שניה היה לי ביד ה AAKS החדש. נתתי לטכנאי, הוא הרכיב ואז עשה את מה שהכי התרשמתי ממנו.
הוא ביצע בדיקת HD מלאה מולי עם Hiren's BootCD ז"א Read/Write stress test, Mechanic stress test וכו'.
כשהכל עבר בלי שום תקלה הוא אמר לי שהוא כבר בדק את שאר החומרה באותו אופן וציין שאין לו בעיה להריץ שוב מולי, היה חבל לי סתם לבזבז זמן (והיה ברור לי שהוא באמת בדק).
חשוב לציין שבדרך כלל אני מעדיף שלא לתת לשום טכנאי להרכיב לי שום מחשב ולעשות את הכל לבד, אבל אני לא מצב של להרכיב כלום כרגע (ובמיוחד לא לפני שבוע) ככה שהייתי חייב לתת לחנות ולרכיב - ויצאתי ממש מרוצה.
ביקשתי עוד 2 מאווררים 120mm בשביל להרכיב לצ'אקרה קניתי מקלדת ועכבר חדשים באותה הזדמנות שילמתי והלכתי.

באמת והתרשמתי מחנות הזאת, פעם ראשונה בשבילי שהקדישו לי כלכך הרבה זמן ויחס לכל בקשה קטנה שלי בלי להפגין חוסר ענין וסובלנות. אני ממש מרוצה מהקניה ומהמנהל של החנות (מנחם).

זה מה שקניתי בסוף:
מעבד:
INTEL CORE 2 DUO S775 2.66GHz(E6750) 1333MHz/FSB 4MB - BOX ₪1090

לוח אם:
GIGABYTE GA-P35-DS4 ₪1013

כרטיס מסך:
SAPPHIRE PCI-EX RADEON HD2600XT 256MB DDR3 128 BIT TV/O HDMI DVI - DX10 - RETAIL ₪630

דיסק קשיח:
WD 320GB 16MB SATA2 7200 RPM - WD3200AAKS ₪430

צורב DVD:
ASUS DVDRW DRW-1814BLT DOUBLE LAYERED X18 - LIGHT SCRIBE - BLACK - RETAIL ₪199

זיכרון:
CORSAIR 2048MB (1024MB X2) DDR2 800MHz DUAL CHANNEL KIT ₪549

מארז:
ENERMAX CHAKRA ECA3052 MID TOWER CASE +25cm FAN w/o PSU ₪392

הרכבת מחשב:
הרכבה ובדיקה במעבדת החברה ₪80

מחיר סופי: ₪4383
המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

הבאתי את המחשב, עשיתי בעצמי את כל הבדיקות בצורה מלאה ומחדש, חיברתי את המאוורים, עוד HD ישן של 160GB PIDE של SEAGATE ויצאתי למסע ההתקנה.
שמתי פעם ראשונה על המחשב שלי את WinXP (אמרתי פעם ראשונה כי אני בן אדם של Win2000 ואם MS הזבלים היו מעדכנים אותו מבחינת תאימות חומרה הייתי ממשיך להישאר איתו...), הורדתי את כל השטויות הגראפיות של XP ועכשיו אני דיי מבסוט ממנו.
לצערי לא הצלחתי להריץ את 3dMark06 בגלל שבמקום להעלות הוא ניתקע.
יש לי גם בעיה קטנה עם הקריאה של המתח 12V. כל התוכנות ומדדים קוראים אותו כ 1.5V מה שכמובן לא הגיוני... אבל היום אני אבדוק את זה עם ציוד חיצוני בשביל ליראות מה ההספק האמיתי של כל המתחים ולא דרך המדדים.
מבחינת ביצועים, הרצתי HALO 2 עם האיכות הכי גבוהה (AA4 ופרטים מקסימלים) ב 1024X768 שזה הגבול של המסך החצי מת שיש לי עכשיו, ועדיין FPS מעולה ורץ חלק לגמרי.
אני קונה לו כניראה מסך DELL 2007FP (מסך מלא 4:3) בשבוע הקרוב והיום אני הולך לאסוף לו אל פסק של אדוויס ADVICE PRPC650 שיהיה מה שיגן עליו מכל הנפילות חשמל.

בכל מיקרה רציתי להודות לכולם פה שעזרו לי מאוד בבחירת החלקים ועניתם על כל השאלות המעיקות שלי.
אז תודה רבה לכולם!

נ.ב
לא היה לי כוח לקחת תמונות, כי גם ככה כולכם ראיתם את הצ'אקרה ואין לי ממש כוח לפתוח את המחשב בשעה הזאת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:09

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר