לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2007, 20:43
  PJ0A PJ0A אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.01.02
שאלה בנוגע למיסים באשר לחברה שפועל בחול

שלום,

אני נמצא כרגע בשותפות של חברת אחסון ועיצוב אתרים אשר ממוקמת בגרמניה

השותף שלי נמצא שם והוא משלם מיסים וכל הדברים שצריך על מנת להריץ עסק חוקי בגרמניה
כעת אני מתרגם את האתר לעברית כדי שיהיה זמין ללקוחות ישראלים ,
אנחנו מקבלים את כספנו ישירות לחשבון הבנק ולחשבון הפייפאל

השאלה שלי היא האם אני מקבל כסף לחשבון הבנק בישראל אני צריך לשלם על זה מס או כל סוג של תשלום מסויימם? כי הכסף הזה עובר מפה לגרמניה לחשבון של החברה

עשינו את הפעולה הזאת על מנת שלקוחות ישראלים ימנעו לעשות העברות בינלאומיות דבר שעולה יותר כסף

איננו רוצים לעשות שום עבירה פלילית או הלבנת כספים ולכן שואלים מה החוק אומר וכיצד ניתן לפעול
ובנוסף אנחנו לא חושבים שאנחנו צריכים לשלם על הכסף פעמיים מיסים כי הכסף שאמור לעבור מפה לשם ישולם מיסים שם.

אשמח לפרטים , תודה רבה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-08-2007, 09:05
  rollo rollo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.07.04
אמנות מס
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "זו שאלה לברמן אך טרם הוא יענה..."

לישראל יש אמנות מס רבות עם מדינות בכל העולם ע"פ מודל שנקרא OECD .

מטרת האמנות היא למנוע מצב של כפל מס (בניגוד למה שחושבים) , כלומר למנוע מצב שבו יגבה מס כפול בגין אותה הכנסה (גם במדינה המתקשרת - לצורך העיניין - גרמניה וגם במדינה המתקשרת האחרת - לצורך העיניין - ישראל).

אם תפתח את האמנה תגלה שקודם כל צריך לבדוק אם החברה היא תושבת המדינה (במקרה שלנו - גרמניה) ע"פ הדין הפנימי שלה .
בישראל , חברה נחשבת תושבת ישראלית (ע"פ פקודת מ") אם מתקיימים בה אחד משני התנאים הנ"ל :
1. החברה הוקמה ונרשמה בישראל.
2. מבחן השליטה והניהול - מאיפה נשלטת החברה ? מאיפה מתקבלות ההחלטות השוטפות שלה? וכו' (יש עוד מבחנים נוספים שלא נכנס אליהם).

אחרי שקבענו אם החברה היא התושבת או לא , יש צורך לבדוק באמנה לגבי כל סוג הכנסה מי הוא בעל הזכות למסות את ההכנסה .

אם מדובר בהכנסה מעבודה למשל , סביר להניח שבגלל שההכנסה הופקה בגרמניה והניהול השוטף מתנהל שם - גם המיסוי יהיה שם ואתה תקבל פטור על ההנכסה . (לתשומת ליבך , רשמתי שסביר להניח - בשביל להיות בטוח עליך להתייעץ עם רו"ח / יועץ מס או לחכות שנה וחצי שאני אקבל את הרישיון שלי .

לגבי צורת התשלום - לא רלוונטי מאחר והחברה ממוסת על ההכנסות שלה על בסיס מצטבר כלומר - על בסיס מועד ההכרה בהכנסה , לדוגמא - אם אתה מספק להם שירותים למשך שנה שלמה - צריך לפרוס את ההכנסה על פני כל השנה בקו ישר (למשל : אם אני מספק ללקוח שירותים מתאריך 1.10.2007 עד 31.3.2008 , ההכנסות שיהיו לי בשנת 2007 יהיו רק בגין 3 חודשים אחרונים של 2007.

עוד שאלה שיכולה לצוץ היא לגבי שותפות - בישראל , יש הבדל בין שותפות לחברה.
אם מדובר בחברה , החברה תשלם מס בסוף השנה (מס חברות) והכסף יישאר בחברה (כל עוד לא תמשוך דיבידנד) - אם תמשוך דיבידנד - תשלם מס נוסף של בין 20-25% (מס על דיבידנד) .
בשותפות בישראל - אם אתה מחזיק 30% מהשותפות , מס הכנסה ייקח את הרווח של השותפות כפול החלק שלך וייחס לך את ההכנסה באופן אישי.
לדוגמא : נניח שאני שותף בשותפות ומחזיק 40% , ונניח שאני גם עובד חצי משרה בחברה אחרת ויש לי הכנסות משכורת של 100K ש"ח בשנה .
רווחי השותפות - 500K ש"ח בשנה .
מס הכנסה ימסה אותי ככה : הכנסות משכורת : 100K + הכנסות משותפות :500K X 40% = 200K.
כל זה ימוסה לפי % המס השולי שלך.

בכל מקרה - במצב הנוכחי תשקיע כמה שקלים ותתייעץ עם רו"ח .

ישן 24-08-2007, 08:52
  Itzik Vilc Itzik Vilc אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי PJ0A שמתחילה ב "שאלה בנוגע למיסים באשר לחברה שפועל בחול"

יש כאן אכן עיניין של מיסוי בינלאומי והתחשבות בחוקים ותקנות רבות.

כעקרון ישראלי חייב לשלם מס בלי קשר לאיכן הוא מרוויח את הכסף.
בנוסף, אם תשלום המס המקומי (גרמניה) הוא נמוך מהמס בארץ, חייבים כאן להשלימו וכדומה.

כמובן שיש חשיבות לסוג ההתאגדות ועוד המון פרמטרים.

הנושא הוא יחסית סבוך ועבר הרבה שינויים בתקופה האחרונה.

כבעלים לשעבר של חברה רשומה באירופה שעבר את התהליך, אני ממליץ לך בחום לפנות למומחה למיסוי בינלאומי.

עדיף לטפל בזה מוקדם ולפעמים מומלץ לדאוג ל-פרה-רולינג.

אם תרצה המלצה על מומחית כזו אני אשמח להעביר אליך את מי שטיפלה בחברה שלי, פנה למייל שלי itzik@RDVC.co.il .

ישן 24-08-2007, 12:02
  PJ0A PJ0A אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Itzik Vilc שמתחילה ב "יש כאן אכן עיניין של מיסוי..."

ראשית כל מעוניין להודות על התגובות המהירות והמפורטות.

לאחר מכן אני אנסח את מצבי בצורה יותר ברורה אפרט את שאלותי ואת בעיותיי.

החברה כן ממוקמת בגרמניה, היא כן משלמת מיסים באופן חוקי ולגבי השלמת מיסים בארץ
אז שם משלמים 19% כך שאין צורך בהשלמה.

השאלה שלי היא פשוטה האם אני יכול פשוט להכריז שיש עסק כזה שם והוא קיים שם והכל מתנהל משם והכל עובר לשם או שעלי לפתוח חברה בע"מ פה ולשלם פה סכומים מסויימים

הדילמה שלי היא כזאת, זאת חברה לאחסון ועיצוב אתרים בשלביה המוקדמים, החברה מנוהלת על ידי חבר טוב שלי שנמצא וחי בגרמניה, אני לעומת זאת חייל במדינה וישראל ועל פי החוק כבר אין לי אישור לפתוח שום עסק בזמן היותי חייל, אומנם יש לי אישור עבודה מוכר מתאם הצבא אך איני חושב שיש לזה איזהשהו אפקט בנושא הזה.

אם במידה ותגידו לי שאני מחוייב לשלם סכום מסויים של כסף גם אם אני משלם שם מיסים בעקיפין אז אני אדע שהפתרון הכי טוב שלי הוא להשאיר את זה בצורה הזאת או לבקש מהמשתמשים הישראלים להעביר את כספם לבנק בגרמניה ( דבר אשר יגרום לרבים לוותר עקב עמלות להעברות בינלאומיות)

אני מחזיק ב 50% מהחברה שם, פה בארץ מבחינה חוקית אין לי כלום.

מחפש עוד אינפורמציה שימושית על מנת שאני אדע כיצד אני פותר או מסתדר עם בעיותי...
ישן 24-08-2007, 15:43
  rollo rollo אינו מחובר  

קצת סדר ..
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי PJ0A שמתחילה ב "ראשית כל מעוניין להודות על..."

קודם כל , לגבי היותך חייל - אין ספק שאסור לך לעבוד בחברה בזמן היותך בצבא , אבל אף אחד לא אסר עליך להחזיק ני"ע של חברה מסויימת ולקבל ממנה דיבידנדים.

אתה אומר שהחברה שם היא חברה לכל דבר אז אתה מוגדר כבעל מניות בחברה ולכן יש לך 2 סוגי הכנסות אפשריות (שים לב שמדובר בהכנסות שלך ולא של החברה כי החברה כבר ממוסה שם):
1. אתה מקבל מהחברה "משכורת" על מה שאתה עושה בה .
2. אתה והשותף שלך מתחלקים ברווחים (מה שנקרא - דיבידנד).

הכל תלוי בתדירות הכסף שנכנס לך לכיס (לא לחברה אלא לך ספציפית) , כלומר אם יתברר שאתה אכן מקבל משכורת מהחברה - אתה תהיה חייב עליה מס שולי של עד 49% .
אם מדובר ברווחים שנוצרים ונשארים בחברה הזאת ואתה מחליט שלא למשוך אותם בדרך של משכורת אלא , נניח , פעם בשנה למשוך את חלקך ברווחים (חלוקת דיבידנד) - אז אתה אמור להתמסות על חלוקת דיבידנד בהתאם לאמנה.

אתה כבר משלם מיסים על ההכנסה של החברה בגרמניה , מאחר וההכנסה מופקת (לצורך העיניין) בגרמניה - אתה לא חייב על ההכנסה הזאת מס בישראל.
אבל , אם החברה משלמת לך משכורת - אתה חייב מס בישראל כמו כל אחד .
אם אתם מחליטים שפעם בשנה תחלקו את הרווחים שנצברו בחברה - אתה תשלם מס על דיבידנד.

חומר נוסף אתה יכול למצוא כאן :
http://www.altertax.co.il/articles/...es.asp?catId=29
בהצלחה ,

ישן 24-08-2007, 16:33
  PJ0A PJ0A אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי rollo שמתחילה ב "קצת סדר .."

הבהרת לי את המצב כראוי.

כמו שאמרת אני לא מקבל משכורת מהחברה אלא אני מחזק בשותפות בחזרה באחוזים של 50%
ומקבל 50% מן החברים, כרגע זה חברה שרק בתחילת דרכה ולכן אני כלל לא מסטכל על ההכנסות שלי כי אין כאלה כל ההכנסות הן השקעה בשרת,אבטחה,שרות לקוחות ועוד...

אבל לאט לאט אני מגיע למצב שאני רואה כי בעתיד הקרוב-רחוק אתחיל לצבור בחשבון הבנק של החברה כסף אז לפי מה שאתה אומר לי גם במידה והחברה משלמת שם מיסים ואני רוצה לקבל את רווחי פעם בשנה
(חלוקת דיבידנד) אני עדיין אצטרך לשלם מס על הסכום הכסף שהרווחתי נכון?
השאלה שלי היא מדוע ? כי הכסף עבר שם הוצאות מס וברגע שאני משלם גם פה אני מפסיד בערך 30-40 אחוז מערכו.

החברה ממוקמת שם היא חברה בע"מ לכל דבר יש כתובת טלפון וכו... פה בארץ אין שום קשר לחברה מלבד זה שאני רוצה לתרגם אותה לשפה העברית ולפתוח חשבון בנק ישראלי לקבל לשם ולחסוך ללקוחות העברות בינלאומיות אשר יעלו עמלות גבוהות ולא משתלמות.
ישן 24-08-2007, 18:10
  PJ0A PJ0A אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "ראשית אני גאה בתשובות..."

בקיצור הפתרון האולטימטיבי הוא פשוט לא לפתוח חשבון בנק לקוות שיהיו ישראלים שיהיו מוכנים לשלם עמלות על העברות בינלאומיות או לשלם לחשבון הפייפאל שלנו וזה הכל.

בצורה הזאת הכסף יועבר לחשבון בנק החברה בגרמניה ישולם כל המסים ולאחר תקופה אוכל לקחת את כספי בצורה נקייה

למרות היותי חייל אני יודע בברור כי אסור לי להיות שום חלק מבעל של חברה או כדומה
אבל כמו שאמרו קודם מותר לי להיות מחזיק מניות בחברה וזה בעצם מה שאני יש לי 50 אחוז החלטה שמטרתם היא ראשית לייצב את החברה לאחר שהיא נקנתה במצב הכי גרוע שלה ולאחר ייצוב החברה לקבל הכנסות שיומרו הן להשקעה עתידית בחברה והן לרווחים עצמיים על החברה

וכן בזמן זה אני גם מעוניין להודות על התגובות המהירות והמפורטות של הפורום דבר שלא היה בעבר הרחוק ומנע ממני להיות פועל באופן רשמי בפורום

המשיכו כך אם יש לכם עוד תגובות עוד מידע תמיד אוכל לקבל, תודה רבה.
ישן 24-08-2007, 21:47
  rollo rollo אינו מחובר  

למה יש מס נוסף על דיבידנדים ?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי PJ0A שמתחילה ב "בקיצור הפתרון האולטימטיבי הוא..."

הסיפור הוא פשוט ,
אדם רגיל , שמקבל משכורת ממקום העבודה שלו משלם מס של עד 49% .

חברה , שהיא יישות משפטית אחרת משלמת מס חברות שהוא בערך 27% (ויורד עד 25% ב2009).
כלומר, יש פה פתח לתכנון מס , למה שאני לא אקים לעצמי חברה , המשכורת שלי תעבור לחברה ותהיה הכנסה אצל החברה והיא תשלם מס שהוא רק חצי מהמס שאני הייתי משלם ?
מה שפקודת מ"ה אומרת שבעצם ההכנסה שהופקה אצל החברה אכן חייבת במס חברות , אבל כשבעל מניות ימשוך את הרווחים שלו הוא ישלם מס נוסף של בערך 20% , כך שבפועל בממוצע ישלם 44% על ההכנסה שלו שזה פחות או יותר מה שהיה משלם על המשכורת שלו.

אני חוזר ומדגיש - לעיניין מס הכנסה - אין חשיבות לסוג התשלום - זה לא משנה אם זה בשקלים / דולרים או אם זה חשבון בנק בארץ או בחו"ל - ההכנסות שנוצרות הן בחברה עצמה ולא משנה איך הכסף מגיע אליה , אני אישית מכיר מספר חברות שמוכרות ציוד בארץ ובחו"ל ויש להם חשבונות בנקים בכל רחבי העולם מטעמי נוחות.
בנוסף , אולי בשביל שיהיה סדר , רצוי לפתוח חשבון שהשם שלו / המהות שלו הוא כספים שנתקבלו מלקוחות ישראלים , אין לזה קשר למיסים אלא לסדר שלכם בחברה .
גם אם החברה אכן תחלק דיבידנד , מאיזה כסף יילקח הדיבידנד זה לא מה שייקבע את חבות המס שלו , אלא המס הנהוג על דיבידנדים ע"פ אמנת המס.

לגבי הצבא , אני לא יודע מה הנהלים המדוייקים שם אבל אני מאמין שלחייל אסור לעבוד (או יותר נכון שיהיו לו הכנסות ממשכורת) בזמן שהוא חייל , אבל מה קורה אם יש לי תיק מניות בבורסה ואני מקבל דיבידנד מחברה כלשהי ? זאת למעשה הכנסה פאסיבית ואין לה קשר למשכורת) - שווה לבדוק מה בדיוק אומרות הפקודות בצבא במקרים כאלו.

אני ממליץ שכרגע תתמקדו שניכם בהכנסת מזומנים לחברה והפיתוח שלה ורק כשהיא תתייצב (כמו שאמרת) תשקלו למשוך ממנה רווחים .
אגב, תוציא לך גם אסמכתא כלשהי לבעלות שיש לך על המניות שם (או הסכם התאגדות) ככה שאם במקרה ומ"ה ישאלו - יש לך אסמכתא שהחברה וניהולה מתבצעים בחו"ל ולכן גם כל החלק המיסויי מתבצע שם (ברמת החברה).

בהצלחה , מקווה לשמוע עליכם גם בעתיד ...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:52

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר