לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-08-2007, 18:23
  DVS DVS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.04
400D?K100D?D40X? או 20D יד שניה?(בלי מלחמות)

אני אוהב לצלם מאז ומתמיד. המצלמה שיש ברשותי עכשיו FUJIFILM S5100 לא מספיקה כבר ואני רוצה להתקדם, בשלב זה ללמוד לבד ובשלב מתקדם יותר אולי גם ללמוד באופן רציני יותר.

יש לי סכום התחלתי של 3500-3700 ש"ח (לא מעבר לזה לסכום זה) לגוף+עדשה להתחלה(קיט).
בשלב השני עד חצי שנה מקניית המצלמה יהיה לי תקציב של עד 1500 ש"ח לעדשה נוספת.
*אני לא ממש מתעניין בצילום מאקרו.
*לא מעוניין בD40.
בקשר לאחיזה, אין לי האמת מושג אבל אני בעל ידיים די בינוניות כך שאני מאמין שאני אסתדר עם כולן.

התרשמות שלי ממה שקראתי וראיתי ברשת:

K100D - בנויה בצורה מעולה, נראה שהכל ממוקם במקומות הנכונים, עדשות לפי מה שהבנתי די איכותיות וזולות, מנגנון נגד רעידות,מגיע עם עדשת קיט טובה.מה שמפריע לי זה שהיא "רק" 6MP, ז"א שהרבה קרופים אי אפשר לעשות + הפיקוס בתנאי תאורה בעייתים לא כל כך מהיר/טוב לא התעמקתי אם זה בגלל העדשת הקיט או מנגנון במצלמה.חיישן סוני רועש מעט יותר מאשר זה של ניקון וקנון. פחות ערך במכירה כמשומשת.
מחיר לגוף-2500 ש"ח.
מחיר לגוף+עדשת קיט 3000 ש"ח (אם המחיר של BSD נכון).

400D - גוף הכי "זול" בין כל המצלמות האלה, חיישן טוב, מנגנון ניקוי חיישן(שמשום מה כל הזמן מזכירים אותו ואני לא יודע עד כמה זה בכלל משמעותי)יש בשבילה הרבה עדשות ואביזרים בכלל,עדשת קיט שמכנים אותה "זבל", קיימות עדשות איכותיות מאוד אך יקרות ועדשות פשוטות לפי מה שהבנתי פחות טובות משל פנטקס.אין מסך נתונים עליון(לא יודע עד כמה זה משמעותי).
מחיר לגוף 3200 ש"ח.
מחיר לגוף+עדשת קיט 3500 ש"ח.

D40X - אין מנוע פיקוס,ככה שהרבה עדשות יורדות. מה שכן יוצאות ויצאו הרבה עדשות עם מנוע פיקוס פנימי, אבל המבחר מצומצם. גוף שדומה באיכותותו פחות או יותר ל400D, איכות חיישן כמעט זהה ל400D רק עיבוד שונה(ניקוי רעש יותר טוב על חשבון בפירוט,לא משמעותי)עדשת קיט ברמה לא רעה.אין מסך עליון. באופן היא שבאופן כללי לא התעמקתי בה כל כך.
מחיר לגוף 2850 ש"ח.
מחיר לגוף+עדשה 3400 ש"ח.

לא יודע על 20D, אפשר להשיג ביד שניה במחירים שונים מכ2200 לגוף עד מחירים יותר גבוהים עם ציוד. הבעיה שאני לא יודע כמה קליקים עשו עליה ומה המצב של הציוד בכלל.אבל אם האפשרות הזאת תהיה מומלצת אז אפשר לשקול.

פתוח להצעות אחרות.

תנסו לעזור לי בבקשה לבחור במסגרת הנתונים שסיפקתי.
תודה רבה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-08-2007, 12:31
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי rom10 שמתחילה ב "אז לקחת את הפנטקס? למרות שהיא..."

איכות המצלמה דומה גם בניקון, גם בקנון וגם בפנטקס.
מה שבתאכלס ישפיע על האיכות ברמה הגדולה ביותר, זו תהיה העדשה שתרכיב על המצלמה.
אני אישית מאוד אוהב את הפנטקס. צילמתי עם ה K100D והיא באמת חמודה.
אני לא אוהב ממשק של גלגלת אחת וללא מסך עילי, אבל כל הדגמים בליין הזה כאלה (גם בקנון וגם בניקון). זה מה יש, וזו הסיבה למה הן כל כך זולות (בהשוואה ל 30D, D80, K10D).

בנוגע לסוני, יש להן ביונט של מינולטה (למעשה, סוני קנו את מינולטה ולכן מהיום יש לקרוא לביונט של מינולטה - ביונט של סוני).
אני לא מכיר את האלפה ולא צילמתי איתה לכן אני לא יכול לתת לך דיעה עליה. אולי מעוז יכול, הוא מינולטאי מומסך.

אני ממליץ על הפנטקס כי היא זולה יותר, טובה לא פחות ובעלת מנגנון ייצוב שיגרום לכל עדשה שלך להיות מיוצבת, אם תרצה (ללא איבוד איכות אופטי).
פנטקס זו חברה רצינית מאוד בתחום הצילום. אל תחשוב שהיא נופלת מקנון בתחום הזה.

עריכה: "רק" 6 מגה פיקסל?
תאמין לי - מנסיון זה די והותר
גם להדפסים של 50/70

ישן 26-08-2007, 14:01
צלמית המשתמש של -mAoz-
  משתמש זכר -mAoz- -mAoz- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.09.06
שלח הודעה דרך MSN אל -mAoz- Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "איכות המצלמה דומה גם בניקון,..."

מישהו קרא לי?
ובכן, גם אני מעולם לא צילמתי בסוני הנ"ל, אך צילמתי באחותה הגדולה, המינולטה 5D, אלה מצלמות דומות מאוד.
על סמך הנסיון עם ה-5D והסקירות שקראתי על ה-A100 נראה שהחסרון היחיד של המצלמה (אם נתעלם לרגע משיקולי מערכת, יבוא ותמיכה) הוא כמות הרעש ב-ISO גבוה, המצלמה רועשת יותר בהשוואה למתחרות.
עכשיו, אם נחזור לשיקולי המערכת-יבוא-תמיכה, עדיין לא ברור לי לאן ישפאר לוקחת את כל עניין ה-DSLR של סוני, אם היא הולכת להשקיע בו כמו קרט והדר בקנון וניקון או להזניח אותו כמו קרט את פנטקס (עד לא מזמן, לפחות). לא יצא לי לבדוק את הנושא, צריך להרים טלפון לישפאר או לברר בחנות צילום רצינית אם ישפאר מיבאים ארצה את מבחר הציוד, העדשות והפלאשים (הקטן, בינתיים) של סוני או שמא רק קיטים של A100.

עריכה: תיקון קטנוני - סוני לא קנתה את מינולטה, אלא רק את חטיבת ה-DSLR שלה, כולל המפעלים, הידע וכוח האדם. חברת קוניקה מינולטה עדיין קיימת ופעילה בתחומים אחרים (כולל אופטיקה).

נערך לאחרונה ע"י -mAoz- בתאריך 26-08-2007 בשעה 14:04.
ישן 28-08-2007, 08:18
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Aug 06 שמתחילה ב "לא, כוונתי היא להבין מה נותן..."

מייצב הוא למעשה מנגנון אשר מתחכה אחר רעידות היד ומנסה לבטלן ע"י תנועה בכיוון ההפוך מהיד (כך ששקול התנועה שואף לאפס).
זה יאפשר לך לצלם בחשיפות יחסית איטיות (ביחס לאורך המוקד בד"כ) ולשמור על חדות סבירה, שהיתה אובדת כתוצאה ממריחה ללא המייצב.

זה טוב מול אובייקט שלא זז (במיוחד במצבים שאתה מצלם ללא חצובה).

אם זה חשוב שיהיה או לא חשוב - זה כבר תלוי בסגנון הצילום שלך.
יש אנשים שחייבים את המייצבים ויש אנשים שלא מרגישים בחסרונו.
אם אתה יכול לקבל ייצוב חינמי לכל עדשה שתרכיב - אז למה לא?

אביחי, כפי שכתבתי למעלה, אין בעית עדשות לפנטקס.
קנון לא יאפשרו לו "להתפתח יותר", גם לא ברמת הגופים (בטח שלא בתקציב של 15,000 שקל).
סיגמא מייצרים את כל העדשות שלהם גם לתושבת פנטקס ואתה יכול לצייד פנטקס בסיגמא 10-20, 17-70, 150 מקרו, 50 מקרו, ביגמה, פיש... מה שבא לך.
בלאו-הכי עדשות קנון זה סתם יקר יותר

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:18

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר