לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2007, 19:48
צלמית המשתמש של atidvt
  atidvt atidvt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.06
boot menu באובונטו

מה המצב אנשים יקרים מפז !

יש לי מחשב בתצורה החומרית הזאת :
הארד דיסק 250 ג'יגה מוגדר פריימרי
הארד דיסק 120 ג'יגה מוגדר כסלייב
זיכרון ראם במחשב 1 ג'יגה

250 ג'יגה מחולק ככה :
2 גי'גה מחיצת סוויפ
12 ג'יגה מחיצת / (מפורמט EXT3)
130 ג'יגה /HOME מפורמט EXT3 כמובן
השאר מפורמט כרגע כFAT32 (ברגע שאני אצליח להעלות XP הוא יפורמט כNTFS)

הארד דיסק 120 ג'יגה מחולק ככה :
מחיצה אחת גדולה שמותקנת עליה XP NTFS כמובן

הבעיה שלי היא כזאת : התקנתי קודם את הXP על ההארד דיסק שהוא סלייב, כמצוין לעיל, ואחרי זה התקנתי את האובונטו על הכונן השני כלל כל החלוקות....הבעיה היא שכרגע שאני מעלה את המחשב אין בוט מניו והוא לא מראה לי שקיימת מערכת הפעלה נוספת, איך אני גורם לאובונטו להבין שבכונן הקשיח השני קיימת מערכת הפעלה אקס פי ושהוא יתן לי אפשרות להעלות אותה ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-08-2007, 16:44
צלמית המשתמש של adamruss
  adamruss adamruss אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי atidvt שמתחילה ב "תודה רבה על התגובה אני אקרא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי atidvt
תודה רבה על התגובה אני אקרא עוד מעט....

שאלה נוספת (חבל לי לפתוח שרשור נוסף)

איך אני גורם לfirestarter לעלות עם המחשב ? אם אני מכניס אותו לסשן אז הוא אומר שאין הרשאות אם אני עושה לאנצ'ר טרמינלי עם הפקודה :
sudo firestarter .sudo_as_admin_successful

זה משאיר לי את הטרמינל פתוח...ככה שזה לא ממש יעיל לי...
מה הפתרון לזה (אני עוד ירוק רצח בלינוקס - את רוב התשובות אני מצליח למצוא בחיפוש אבל לפעמים לא הולך)

תודה על התשובות !

אגב החלוקת מחיצות בסדר מבחינת גדלים ? זה "הגיוני" תקין ? או שיצאתי חציל

אם תוסיף & אחרי ה sudo firestarter .sudo_as_admin_successful

ישן 29-08-2007, 18:42
צלמית המשתמש של infernal211283
  infernal211283 infernal211283 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל infernal211283 שלח הודעה דרך MSN אל infernal211283
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי atidvt שמתחילה ב "זה לא פשוט בכלל, זה הרבה יותר..."

אובונטו גורם למשתמשים לקחת את פקודת sudo כמובן מאליו, אבל יש בה יותר מזה.
ניתן להגדיר המון הרשאות שתלויות בסיסמה, במכונה, במשתמש או קבוצה.
אם אני לא טועה, הקובץ באובונטו הוא etc/sudoers/ אבל אני לא יכול להגיד בוודאות אז מחפש אותו ע"י הפקודה הבאה:
קוד:
# find / -type f -name sudoers

לאחר שתמצא אותו, תערוך אותו כך שתהיה למשתמש שלך הרשאה להריץ את הפקודה firestarter ללא סיסמה, תוך כדי שימוש ב- sudo
בקובץ אמורות להיות דוגמאות איך לעשות את זה, מה שאתה מחפש יהיה לקראת סוף הקובץ.
דוגמה להגדרה של קבוצת משתמשים אדמיניסטרטיביים שנמצאים על מכונה freebsd.infernal.dom ומורשים להריץ מספר אפליקציות ללא סיסמא:

%wheel freebsd.infernal.dom = NOPASSWD: /sbin/shutdown, /sbin/mount

דוגמה להגדרה של קבוצה שמורשת לבצע את כל הפעולות ללא סיסמא:

%wheel ALL=(ALL) NOPASSWD: ALL

כדי להגדיר הגדרה דומה עבור משתמש בודד יש לשים את שם המשתמש בשורה, ללא הסימן "%".

* שים לב שההרשאות בתוקף רק כאשר אתה משתמש ב-sudo, יש מי ששוכח את זה לאחר העריכה וכאשר הוא מנסה להריץ את הפקודה shutdown עם משתמש רגיל ללא sudo, זה לא עובד.

ישן 29-08-2007, 19:11
צלמית המשתמש של atidvt
  atidvt atidvt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי infernal211283 שמתחילה ב "אובונטו גורם למשתמשים לקחת את..."

תודה רבה על התגובה - אתה פשוט מושיע לאומי

אוקי נכנסתי לקובץ שלי (המיקום שלך היה נכון) הוספתי את זה :
קוד:
# /etc/sudoers # # This file MUST be edited with the 'visudo' command as root. # # See the man page for details on how to write a sudoers file. # Host alias specification # User alias specification # Cmnd alias specification # Defaults Defaults !lecture,tty_tickets,!fqdn user ALL=(ALL) NOPASSWD: ALL # User privilege specification root ALL=(ALL) ALL # Members of the admin group may gain root privileges %admin ALL=(ALL) ALL

חזרתי למשתמש שלי (עשיתי את זה עם סוויץ' יוזר, נכנסתי כROOT בממשק הגרפי הלכתי לקובץ ופתחתי אותו עם טקסט אדיטור - שינתי את ההרשאות שלו לכתיבה ערכתי והחזרתי את ההרשאות הקודמות - זה בסדר ? )

קיצר ערכתי אותו, חזרתי ליוזר שלי פתחתי טרמינל רשמתי :
sudo firestarter

והוא מבקש סיסמא...כמו תמיד
מה עושים ? :O
ישן 29-08-2007, 19:31

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי atidvt שמתחילה ב "תודה רבה על התגובה - אתה פשוט..."

אין בעד מה.

הייתי צריך להוסיף שכדאי לעשות את העריכה ע"י הפקודה visudo, כי טוענים שאם אתה עושה את זה ידני זה לא מעדכן לך קבצים חשובים וההגדרות לא תופסות עד שאתה לא עושה איזה ריבוט או משהו (שזה לא פתרון מוצלח אלא-אם-כן זה ווינדוס).

אצלי זה עובד עם או בלי הפקודה visudo.

תנסה לערוך את הקובץ ע"י הפקודה visudo, פשוט תריץ אותה ללא שום פרמטרים והיא כבר תיכנס לבד לקובץ במצב כתיבה כדי שתוכל לעשות שינויים.
תבדוק אם הפעם זה ישפיע, אם לא, שלח את את הקובץ לפה שאני אבדוק מה האובונטואים האלה עשו לו

נערך לאחרונה ע"י infernal211283 בתאריך 29-08-2007 בשעה 19:34.
ישן 29-08-2007, 21:38
צלמית המשתמש של atidvt
  atidvt atidvt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי infernal211283 שמתחילה ב "[QUOTE=atidvt]ערכתי את זה דרך..."

כן זה מופיע בדיוק ככה, כמו שזה בקובץ
הפלט של פקודת ID הוא : (כל מקום שהיה רשום היוזר שלי שיניתי אותו לשם ATID ככה שאם אתה מבצע שינויים שמצריכים רישום יוזר אז תגדיר כאילו "ATID" ואני כבר אשנה חזרה ליוזר שלי.....

תודה הינה הפלט :
קוד:
uid=1000(atid) gid=1000(atid) groups=4(adm),20(dialout),24(cdrom),25(floppy),29( audio),30(dip),44(video),46(plugdev),104(scanner), 112(netdev),113(lpadmin),115(powerdev),117(admin), 1000(atid)

תודה ענקית על העזרה....
זה העתקה עדכנית של הקובץ :
קוד:
# /etc/sudoers # # This file MUST be edited with the 'visudo' command as root. # # See the man page for details on how to write a sudoers file. # Host alias specification # User alias specification # Cmnd alias specification # Defaults Defaults !lecture,tty_tickets,!fqdn atid ALL=(ALL) NOPASSWD: ALL # User privilege specification root ALL=(ALL) ALL # Members of the admin group may gain root privileges %admin ALL=(ALL) ALL

נערך לאחרונה ע"י atidvt בתאריך 29-08-2007 בשעה 21:42.
ישן 27-08-2007, 08:18
צלמית המשתמש של atidvt
  atidvt atidvt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי atidvt שמתחילה ב "תודה על התגובה איש יקר,..."

טוב אני מתחיל להתייאש

ניסיתי את זה :
קוד:
title Microsoft Windows rootnoverify (hd1,0) savedefault makeactive chainloader +1

קיבלתי שגיאה שלא קיימת מחיצה כזאת בכלל.....

אז ניסיתי את זה :
קוד:
title Microsoft Windows rootnoverify (hd1,1) savedefault makeactive chainloader +1

הוא רושם :
starting up...
וככה זה נשאר....

ניסיתי גם את זה :
קוד:
title Microsoft Windows rootnoverify (hd0,0) savedefault makeactive chainloader +1

הוא שיחרר לי גם איזה שגיאה...

עכשיו אני כמעט בטוח שההארד דיסק של הווינדוס נקרא hd1 בגלל הפלט הזה :
קוד:
goral@goral-desktop:~$ cat /boot/grub/device.map (hd0) /dev/sda (hd1) /dev/sdb

מה אתם אומרים חברים יקרים ? תבוא פה ישועה או שאני "תקוע" ואין לי אופציה להעלות את הווינדוס שלי ? (מלבד להגדיר את ההארד דיסק שהוא נמצא עליו כמאסטר ולנתק זמנית את ההארד דיסק של הלינוקס) ? מערכת כלכך טובה כמו לינוקס חייב להיות פתרון רק שאני ירוק בתחום
ישן 28-08-2007, 07:30

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי atidvt שמתחילה ב "טוב, ניסיתי את זה כמו שאמרת..."

אם זאת ההודעה שאתה מקבל אז ה-grub הוגדר נכון ומה שדפוק שם זה לא ה-grub כי אתה מופנה לווינדוס.
פעם הכונן הזה שמותקן עליו ווינדוס היה הראשי? - יכול להיות שזאת הסיבה ש-ntldr נכשל עכשיו?

אם אתה מנתק את הכונן הראשי ומריץ את ה-xp כאילו יש לך כונן אחד, הוא עולה?

במקרה ולא, אתה יכול להריץ את כל כלי התיקון boot של ווינדוס.. fixmbr, fixboot וכל מה שקשור לזה..
לאחר שאתה מסיים ומצליח לעלות את הווינדוס בצורה הזאת, תחבר את הכונן הראשי עם ה-grub ותנסה לעלות את ווינדוס דרך ה-grub שוב.

נערך לאחרונה ע"י infernal211283 בתאריך 28-08-2007 בשעה 07:36.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:25

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר