לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-08-2007, 20:52
  אודי גילת אודי גילת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.01.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Hydra שמתחילה ב "אני לא רואה קשר... פילטר..."

בדיוק להפך. שני הפילטרים האלו ישמרו על העדשה באותה מידה. הם שומרים על העדשה נגד שריטות. השאלה היא מה היא איכות הזגוגית, הנפיצות והשקיפות. הלכתי וראיתי את הפילטר של קוזו והוא פשוט מהמם את הצבעים והליטוש שלו לא באותה איכות. לפי מה שהבנתי הפילטר היקר של קוקין עשוי בכלל מחומר שהוא לא זגוגית. החומר הזה זהה לחומר שמימנו עשויות העדשות האיכותיות. זה ליטריום פלוריד שהוא סוג של מלח גבישי שהנפיצות שלו היא הנומוכה ביותר. שקונים עדשה כול כך יקרה בשביל הצבעים הכול כך טובים שלה רוצים שהפילטר לא יוריד אותם ולכן אני מחפס את הטופ כי גם העדשה הזו היא הטופ.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-08-2007, 21:20
צלמית המשתמש של petia
  משתמש זכר petia petia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל petia שלח הודעה דרך MSN אל petia Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "זה לא שיש לי את הכסף פשוט אם..."

אם אני מבין אותך, בדיוק מה שאני חושב, בעיניך צריך לקנות פילטר ביחס לעדשה. הרי שלא תקנה פילטר העולה 300-400 שקלים על עדשה העולה 600 שקלים וזה גם ההיפך.
פשוט ציינתי אופציה נוספת לפילטרים של B+W שגם איכות של פילטר SIGMA (זה שציינתי) לא נופל מפילטר טוב של B+W. ואם באמת ישנו הבדל מזערי, לא אתה ולא אני נראה אותו.
קפוץ ליוגנד ובדוק את הפילטרים, אני בטוח שתיצא משם עם פילטר שתהיה מרוצה ממנו.
בנוסף, הרבה אנשים נמנעים מלהשתמש בפילטרים בדיוק מהסיבה שלך, שלא תהיה ירידה באיכות.

רכשת ציוד צילום ורוצה לשתף אותנו בחווית הקנייה? לחץ כאן!

נערך לאחרונה ע"י petia בתאריך 27-08-2007 בשעה 21:22.
ישן 27-08-2007, 22:25

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי petia שמתחילה ב "על עדשה יש ציפוי ומה שאתה..."

גם שהציפוי נשרט זה פוגע באיכות כול פגם הכי קטן פוגה. תעמין לי אני יודע. עכשוו דבר נוסף גם העדשה יכולה להישרט מעבר לציפוי נשאלה היא כמה עמוקה היא השריטה. בו ניכך מצב שאפשרי ביותר. אני מצלם ארועה עם העדשה ופתעום בריקודים משהו מכניס מרפק או נותן מכה עם השעון ישר בעדשה.
סוטואציה נוספת: אני מצלם בחוף הים או במקום אחר ויש רוח ועף חול על העדשה שלי. בו נניח שבחול הספציפי הזה יש גרגירי קוורץ קטנים שהם נמצעים בדרגה גבוהה יותר מזכוכית בסולם של הקשיחות שהחומר הקשה ביותר הוא יעלום והרך ביותר הוא טלק. אני מנסה להעיף אותם עם מפוח אבל התזוזה בכול זאת תיפה שורטת את העדשה. ניכך את הדוגמה הזאת ונפחיל אותה ב 100 גרגירים שזה לא מספר רב ואת זה ב 10 מיקרים שגם זה לא הרבה. כיבלנו פתעום 1000 שריטות מקרוסקופיות שכול אחת מגדילה את האכירות ואת הנפיצות של העדשה. בסופו של דבר קיבלתי עדשת קיט שתיפה יותר רחווה ועם צמצם פתוח.
תעמין לי אני כותב את כול זה מידע ולא סתם.
ישן 27-08-2007, 22:34
צלמית המשתמש של petia
  משתמש זכר petia petia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל petia שלח הודעה דרך MSN אל petia Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי אודי גילת שמתחילה ב "גם שהציפוי נשרט זה פוגע..."

אבל אתה מביא מצבים קיצוניים ולא שריטה קטנה או גרגרי חול בתוך העדשה אפילו לא במידה גדולה.
למעשה ל-adam (לא זוכר את שם המשתמש המלא) יש 18-200R המלאה גרגרי חול (ניתן היה לראות לעין במפגש בתל אביב) אך הוא טוען שאין שום פגיעה באיכות.
לי אין נסיון אישי ואם אתה טוען שכן, אולי אתה צודק, אבל אתה מדבר על שריטות קציניות והדוגמא של מכה בחתונה יכולה לפגוע פיזית בעדשה ולגרום להזזת האלמנטים ובמקרה זה שום פילטר לא יעזור.
עדיין קשה לי להאמין שכמה גרגירי חול או שריטה (וכל מצב של שריטות על שריטות שציינת) יפגעו בצילום,לפחות לא נבחין בכך.

רכשת ציוד צילום ורוצה לשתף אותנו בחווית הקנייה? לחץ כאן!

ישן 27-08-2007, 22:41

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי petia שמתחילה ב "על עדשה יש ציפוי ומה שאתה..."

נ.ב
הכתבה הזאת היא ממש לא רצינית. אני הגיד לך גם למה. פילטר UV כלל לא משפר את איכות התמונה לא משנה כמה כתבות יכתבו אלב. זה כמו שהחידקים הפעילים של היוגורט לא באמת עוזרים לך עלה עם כן אתה לככתה אנטיביוטיקה ואתה צריך להשלים את כמות החידקים בגוף. אני גם הסביר את 2 הדברים שכבתי אבל אני התחיל מהיוגורט. יוגורט באמת מכיל חידקים שבאמת עוזרים לגוף לפרק מזון שהגוף לא יכול לפרק והם מפיקים ממנו ויטמינים. את אותו הדבר ניתן לראות בבעלי חיים רבים בהיקר אוכלי תעית. אבל בו ניצה מתוך נקודת הנחה שבגוף יש לנו את מכסת החידקים הדרושה. תוספת של חידקים לא תעזור לנו כלל בגלל שהגוף לא צריך יותר ויטמינים וגם אין להם מקום במערכת העיכול. מסיבה זו הם נפלטים בצועה.

ובו נחזור רגע לעדשות. זכוחית מסננת את ה UV בצורה טבעית. הפילטר מסנן את ה UV כמו הזכוחית. הבעיה היא בעדשות פלסטיק של מצלמה או של משקפי שמש שלא מסננים את ה UV ובגלל זה המציהו את ה UV LAIT PROTEKCION שנועד לשמור על העין. אבל זה ממש לא משנה את התוצאות בצילום כי הסינון שוב נעשה במילה על ידי העדשה. בכול זאת יש בה 14 אלמנטים ויש עדשות עם 24 כמו ה 18-200. היצרנים מוכרים לנו לוקשים כדי שנרוץ וניקנה פילטרים. אבל על דעגה אנו צריכים את הפילטר מכול הסיבות שצינו מקודם. (שמירה על העדשה) הרעיון הוא לקנות פילטר שלא יפגעה באיכות הצילום.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:33

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר