לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-08-2007, 18:43
צלמית המשתמש של Dutchy
  Dutchy Dutchy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "סקר : אתם מאמינים באלוהים?"

מאמין. אומנם אני חושב שיש חלקים בדת שהם קצת מושחטים ואני לא בהכרח מסכים איתם. אבל קטונתי מלהבין יותר מידי.
להאמין בה' זה אפשר לומר, לא דבר שכולל הרבה היגיון . צריך בנאדם שיכול להסתכל גם מעבר כדי להאמין. ותתפלאו אני מכיר אנשים שיש להם תוארים בפיזיקה ומתמטיקה, והם סוג של פריקים מבחינה ריאלית, ממבט אחד הם אמורים להיות האנשים שחושבים הכי בהיגיון אבל יש להם כיפה על הראש.

אני בנוסף חושב שהאדם מדרדר את הדת וכולנו הופכים לרדיקלים יותר ויותר בכל יום שעובר, תחשבו על זה.
מצד שני יש גם את הצד שהופך לממש קיצוני מבחינת ה"אי אמונה" , לא שיש לי בעייה איתם, אבל יש ביניהם חלק שממש ממש דורש תשומת לב. זה כאילו הם רשמו לעצמם על המצח "אני אתאיסט אני אתאיסט" בלי הפסקה. ואני חייב לומר שהם דורשים כאפה.

אה.. ובנוסף. אמונה זה דבר טוב. עזבו את העניין שזה הופך אותנו לקיצוניים ויכול להוביל בסופו של דבר להשמדתנו. בבסיס של האמונה יש תקווה ויש אופטימיות. החוקים הבסיסיים של התורה מלמדים את כולנו להיות בני אדם טובים ומהווים בסיס לקיומנו.
חוץ מזה אני חושב שכולנו בסך הכל אנשים קטנים. לפעמים קצת מרתיח אותי לראות איזה פלוץ בגובה 1.75 שחושב שהוא יודע הכל על העולם. הכל בעולם בנוי על סיכויים ועל דברים כל כך מסובכים , בנאדם לא יכול להבין בצורה כלשהי איך העולם מתנהל. חלק מהעניין זה גם לדעת להיות צנוע. לקבל דעות של אחרים ולהיות פתוח למחקרים. כי להיות קיצוני מבחינה דתית ולהיות קיצוני מבחינה לא דתית זה כמעט אף פעם לא טוב.
I'm praying
Dear lord above

נערך לאחרונה ע"י Dutchy בתאריך 29-08-2007 בשעה 18:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-08-2007, 20:40
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
עריכה: טעות בשרשור, אבל לא נורא.
בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "זה שלדעתך כל מ שהוא לא להאמין, הוא בטלן"

לא אמרתי שזאת מטרה נעלה, אל תכניס לי מילים לפה. אני לא יודעת מה זאת מטרה נעלה. אם מישהו שזאת המטרה שלו בחיים, אז בכיף שלו, מגיע לו כבוד, כמו שמגיע לי ומגיע לך. אני לא רואה שום דבר פסול במטרה הזאת, למה שלא תהיה מטרה נעלה לכל דבר?

מה שכן, לפני שאתה מאמין או לא מאמין... אתה צריך להיות בנאדם. ובנאדם צריך לדעתי לתת כבוד מינימלי לאנשים אחרים.
ולנפנף לנו מול הפרצוף את העובדה שאתה כ"כ עליון ואנחנו כאלה נחותים כי אנחנו לא שותפים לאמונה שלך, זה לא נקרא לתת כבוד.
ואני אולי מאמינה באלוהים, אבל לא במצוות היהדות ומה לא... אבל לפחות אני יודעת לתת כבוד לאנשים ויודעת לכבד אותם, את הבחירות שלהם, ואת האמונה שלהם.

ישן 30-08-2007, 22:12
  dankom dankom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.05
בתגובה להודעה מספר 271 שנכתבה על ידי dankom שמתחילה ב "[QUOTE=ofir_arzi]אז בעצם אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dankom
שים לב למה שכתבתי: רשמתי שאלוקים יכול לברוא חפץ שהוא לא יזיז לעולם... אך לא אמרתי שלא יוכל להזיזה אם יחפוץ בכך. יש הבדל גדול בין "לא יזיז". ל "לא יוכל להזיז".

כמו שאמרתי כבר הוא לא יכול. הוא יכול לברוא חפץ שהוא לא ייגע בו לעולם.
מכאן אל תסיקו שהוא לא יכול לגעת בו. זה משתמע לשני הצדדים:
מצד אחד הוא יכול לברוא חפץ שהוא לא ייגע בו לעולם.
מצד שני הוא עדיין יכול לגעת בו. אין דבר כזה פרדוקס בעולם האמת. המוח שלנ לא בנוי להבין דברים שכאלו.
זה בדיוק אותו דבר כמו השאלה מי ברא את אלוקים? שאסור לנו בכלל לחקור בנושא הזה. ומה זה לנצח נצחים בכלל?!?. הרי גם לפי התאורייה השטחית של המפץ הגדול היה משהו שהיה קיים לנצח. תקרא לזה 1/100000000000000000000000000000000000 אטום בריבוע של איזה X שבא לך. המוח שלנו מוגבל כדי להבין דברים בלתי מוגבלים. זה כמו שיש דבר אחד שהוא 100% והוא שאין דבר כזה בכלל .

נערך לאחרונה ע"י dankom בתאריך 30-08-2007 בשעה 22:21.
ישן 30-08-2007, 22:18
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
מה אתה אומר...
בתגובה להודעה מספר 273 שנכתבה על ידי dankom שמתחילה ב "[QUOTE=dankom]שים לב למה..."

שאסור לנו בכלל לחקור בנושא הזה. למה לא? איפה ראית איסור בדבר?
ראשית: אל תנסה לדבר על דברים שאתה לא מבין במדע. אחד מהדברים שהכי מחרפנים אותי במחזירים בתשובה למיניהם זה שהם מבלבלים את השכל על דברים שהם לא מתחילים להבין.
שנית: אם אתה רוצה תשובות פופוליסטיות לפרדוקס הזה אז יש עוד כמה: למה אי אפשר להרים אבן? כי היא כבדה. מה גורם לאבן להיות כבדה? כוח המשיכה. מי שולט בכוח המשיכה? אלוהים. מכאן שהשאלה אם אלוהים יכול לברוא אבן שהוא לא יכול להרים שקולה לשאלה: מי ינצח בתחרות משיכה בין יד שמאל ליד ימין שלך...
תשובות כאלה הן במקרה הטוב מתחכמות, וודאי שלא מספקות.
אני אסיים במשהו קטן וחשוב: "דע מה שתשיב לאפיקורס" וגם "מצווה לא לומר דבר שלא יישמע".
ערב טוב.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 30-08-2007, 21:36
צלמית המשתמש של ofir_arzi
  ofir_arzi ofir_arzi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.06
בתגובה להודעה מספר 275 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "אתה רוצה תשובה פשוטה?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
האם אלוהים יכול לברוא אבן שהוא לא יכול להרים? לא!
האם אלוהים יכול להיות טיפש? לא!
האם אלוהים יכול להיות חסר? לא!
צריך לשנות פה הגדרה בסיסית: אלוהים הוא לא כל יכול, הוא מושלם. מושלם= מרוחק לחלוטין מכל חסרון ושלילה ומלא לחלוטין בשלמות וביש.
עזבו, קשה להסביר את זה בלי ידע מינמלי ביהדות.
ולגבי הסיטראוטיפים שלך: אני לא מכיר דתיים שאין להם כבוד לחילוניים ולדרך חייהם, מה גם שאת רוב התגובות שלך באשכול הזה אפשר בקלות לקטלג תחת הכותרת "התנשאות על רקע אמוני".

איך אפשר להיות מושלם ולא כל יכול באותו הזמן? זו סתירה.

לגבי הסטראוטיפים שלהם, אני לא התנשאתי(ואם כן, אז לא ידוע לי על זה ואתה מוזמן להראות לי), הם התנשאו.

ישן 30-08-2007, 21:52
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
אני רוצה להדגיש:
בתגובה להודעה מספר 278 שנכתבה על ידי ofir_arzi שמתחילה ב "[QUOTE=yishain11]החוכמה היא..."

כשכתבתי "אבל זה דיון פילוסופי רציני, שנועד לאנשים שרוצים לחשוב על הנושא ברציונת, ולא נראה לי שזה המצב כאן בפורום" לא אמרתי את זה מתוך זלזול באנשים כאן, אלא באוירה הכללית ששורה פה, שאינה מתאימה לדיונים עמוקים במיוחד.
לגבי הגדרת השלמות: כשאמרתי שקשה להסביר את זה בלי ידע מינימלי ביהדות התכוונתי לזה. אני אנסה לזרוק קצת מושגים מהרמח"ל (שהיה מאוד קבלי) ומה שתבין תבין:
הטוב הוא השלמות והרע הוא החסרון. האלוהים הוא טוב, וזה בערך הדבר היחיד שאפשר לומר עליו (בלי להתייחס לבעיה הטרמינולוגית שעולה מתוך תורת התארים השלילים של הרמב"ם). מאחר שהוא טוב הוא מורחק מכל חסרון ומלא בשלמות. ממילא השלמות היא הביטוי העמוק לעצם טובו של אלוהים והיותו מורחק מכל חסרון.
בלעע, אין טעם.

ישן 30-08-2007, 22:14
  dankom dankom אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צנחן לעולם שמתחילה ב "סקר : אתם מאמינים באלוהים?"

במקור נכתב על ידי dankom
שים לב למה שכתבתי: רשמתי שאלוקים יכול לברוא חפץ שהוא לא יזיז לעולם... אך לא אמרתי שלא יוכל להזיזה אם יחפוץ בכך. יש הבדל גדול בין "לא יזיז". ל "לא יוכל להזיז".

כמו שאמרתי כבר הוא לא יכול. הוא יכול לברוא חפץ שהוא לא ייגע בו לעולם.
מכאן אל תסיקו שהוא לא יכול לגעת בו. זה משתמע לשני הצדדים:
מצד אחד הוא יכול לברוא חפץ שהוא לא ייגע בו לעולם.
מצד שני הוא עדיין יכול לגעת בו. אין דבר כזה פרדוקס בעולם האמת. המוח שלנ לא בנוי להבין דברים שכאלו.
זה בדיוק אותו דבר כמו השאלה מי ברא את אלוקים? שאסור לנו בכלל לחקור בנושא הזה. ומה זה לנצח נצחים בכלל?!?. הרי גם לפי התאורייה השטחית של המפץ הגדול היה משהו שהיה קיים לנצח. תקרא לזה 1/100000000000000000000000000000000000 אטום בריבוע של איזה X שבא לך. זה עדיין לא משנה היה משהו שהיה קיים לנצח. המוח שלנו מוגבל כדי להבין דברים בלתי מוגבלים. זה כמו שיש דבר אחד שהוא 100% והוא שאין דבר כזה בכלל .

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 31-08-2007, 03:21
  dankom dankom אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 288 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "הוקינג הסביר גם תאוריה לפיה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי DarkWing108
הוקינג הסביר גם תאוריה לפיה לפני המפץ הגדול לא היה כלום...
אלא שבניגוד להוקינג
אתה ילד קטן ואידיוט רוצה תשובה מיידית בלי לחקור...
אז אלוהים מתאים לך פה.
תלמד אסטרופיזיקה ותחקור בנושא ותקבל תשובות אחרות, אבל זה ידרוש ממך
להתאמץ, למה שתעשה את זה?

תשובה מיידית בלחקור.. את מה יש לחקור זה עניין של אמונה .
לא אני ולא אתה היינו כשנברא העולם.
וכשאתה אומר "הוקינג אמר והוא עשה והוא ראה"..
תחשוב קצת יותר לעומק ותנסה לחשוב אם יש דבר כזה שמכלום יצא משהו.. (שלא לדבר על סוג של סדר)
ואני לא ילד. אף אחד לעולם לא יוכל להוכיח בצורה מדעית שיש אלוקים. זה תמיד יהי שנוי במחלוקת ותמיד הכל עניין של אמונה. זה כל הרעיון לפי היהדות.

ול yishain הנה המקור שאוסר לחקור בנושא שלפני הבריאה (ששת הימים):
שאלתך נוגעת למה שמכונה אצל חז"ל "מעשה בראשית" וזה
מהדברים שאין דורשים בהם ברבים שכן כך נאמר במשנת
"חגיגה": "אין דורשין... ולא במעשה בראשית בשניים"
(יא,ב) התלמוד הבבלי מצטט ברייתא כדלהלן: "תנו רבנן "כי
שאל נא לימים ראשונים – יחיד שואל, ואין שניים שואלים
וכו''" עד שמסיקה הברייתא: "יכול לא ישאל אדם מששת ימי
בראשית? תלמוד לומר: "לימים ראשונים אשר היו לפניך"
(דברים ד) כלומר שיש לחקור את ימי הבריאה.
גם בתלמוד הירושלמי מצינו שדורשים את הכתוב במשלי כה:
"כבוד אלוקים הסתר דבר" – עד שלא נברא העולם.
"כבוד מלכים חקור דבר" – משנברא העולם.
גם מהירושלמי מובן כי רק את אשר לפני הבריאה אסור
לחקור, אבל מזמן הבריאה ואילך, יש לחקור

ויש עוד הרבה מקורות בנושא..

בוקר טוב.

נערך לאחרונה ע"י dankom בתאריך 31-08-2007 בשעה 03:29.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:13

הדף נוצר ב 0.44 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר