לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-02-2005, 16:10
  בוץ' בוץ' אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.02.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי כבר אזרח שמתחילה ב "מה ההבדלים ביניכם לפלס"רים..."

לגבי ההבדלים. תשמע בסך הכל היעודים של הפלס"רים במלחמה אינם שונים. השוני הוא במסלול. ידוע שהמסלול של פלס"ר גולני הוא מהקשים. המסלול הקשה מייצר סוג מסוים של לוחם - יחידה חזקה. הפיקוד העליון צריך יחידה שתהיה מסוגלת לבצע משימות קשות ומאתגרות. לא כל יחידה (פלס"ר) מסוגלת לבצע משימות כאלו אם כמות מצומצמת של לוחמים. פלס"ר גולני מסוגלת. זה ההבדל. הלוחמים ביחידה מדהימים, מסוגלים לבצע כל משימה - לא סתם המוטו של היחידה "לכל מקום שנרצה בכל דרך שנבחר". תאמין לי כשאני אומר - הלוחמים שהיחידה מייצרת מדהימים. כל לוחם ביחידה מסוגל לבצע את העבודה של החבר שלו מה שמגדיל את רמת הביצוע של היחידה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-02-2005, 00:19
  ברוך מרזל ברוך מרזל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.04
אני חייב להגיד משהו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי בוץ' שמתחילה ב "עצה למתגייס"

אני חייב להגיד משהו שמעצבן אותי.
נתחיל בזה שהמשתמש "כבר אזרח" שירת בפלס"ר צנחנים (לא פחות טוב מפלס"ר גולני)
אז אף אחד פה לא יכול לבוא ולקרוא לו ילד בזה שהוא צודק בתגובתו.
כל הפלס"רים עושים פעילויות שונות ומגוונות.

מה שמעצבן אותי זה שכולם מתלהבים מפלס"ר גולני בגלל מה שהם עשו בעבר.
מסתכלים על מה כל אחד עושה היום ולא על מה שהיה בעבר...במה שונים פלס"ר גולני שהם יכולים לעשות מבצע למשל ומי אמר שפלס"ר נח"ל לא יעשו את אותו מבצע ואפילו יותר טוב?
המחזורים משתנים ובכל מחזור פלס"ר אחר יותר טוב...אז צאו מהסרט של פלס"ר גולני.

"כבר אזרח" אני איתך , אתה צודק בכל מה שאמרת.
ישן 20-02-2005, 04:14
  בוץ' בוץ' אינו מחובר  

תגובה כללית

אני מעונין להגיב על כמה דברים שנכתבו כאן. דבר ראשון לגבי האימון והמסלול של פלס"ר גולני. כל מה שקורה בשטח האימונים של הפלס"ר אמור להישאר שמה. חבל שכמה טירונים (בדרן כלל כאלו שכבר הודחו) פותחים את הפה ומדברים. תראו לי חייל אחד שמדיחים אותו ממקום מסויים שלא "ילכלך" על המקום הזה. מצד שני תשאל כל חייל שעבר את זה ועדיין נמצא ביחידה.
דבר שני - אני שומע יותר מידי תגובות על זה שפלס"ר גולני כבר לא עושים פעילות או שפלס"ר גולני זה העבר שלהם ולא ההווה. אז ככה - כל מי שאמר את זה באמת אבל באמת אין לו מושג על שהוא מדבר. בתור לוחם לשעבר - אני יכול להעיד שהיחידה לא נחה. ולא מפסיקה לבצע משימות שפלסרי"ם אחרים פשוט לא רצו לקבל - עכשיו השאלה הנשאלת היא - למה לא שומעים על זה. והתשובה ברורה יחידה שמכבדת את עצמה ועסוקה בדברים אחרים אינה מתעניינת בזה. ותרשו רק להוסיף דבר אחרון - 80% מהמשימות אינם ניתנים לפירסום. אז מספיק אם השטויות שלכם ותתחילו להקשיב.
דבר שלישי והכי חשוב לדעתי - כל היחידות בצבא אבל כולם במיוחד היום מתפקדות בצורה מדהימה. צה"ל של היום זה צבא אחר - אני מכבד כל חייל שמשרת בצה"ל אם הוא בצנחנים, נח"ל, גבעתי - זה לא משנה. כל הכבוד לכם.
ישן 20-02-2005, 06:41
  אלי אייזיק אלי אייזיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.05
שאלה לי אליך

היי בוץ',
אני מלש"ב בן 17. אני לא יכול להגיד שאני כבר שנתיים מורעל על הצבא, והרבה זמן לא התעסקתי בספורט, למרות שאני ממש לא "מוגבל" בתחום.
למען האמת, את רוב השלוש שנים האחרונות השקעתי במוסיקה.
אך לאחר שהשתתפתי ביום סיירות, התחלתי להמשך לצבא. הליכלוך, הזיעה, החברה... בונה, בן לילה הפכתי למורעל! למרות שאני בטוח שהיום סיירות הוא כמו טיפה בים לאומת המסלול שיחידה עוברת.
בקיצור, התחלתי להתאמן על כושר גופני, והשגי בתחום משתפרים.
השאיפות שלי הן להגיע לסיירת (לא חשוב איזו כרגע). אני לא "סוס", ממש לא, אבל יש לי המון הרבה כוח רצון ומוטיבציה לשרת ביחידה.
יש לי פרופיל 97 והקב"א המינימלי של צוות אוויר.
רציתי לשאול אותך, האם האנשים שממיינים ליחידות המיוחדות, לדוגמא בגיבוש יחט"יות, מחפשים כושר גופני? תראה, אני לא מאלה שמגיעים אחרונים בכל ספרינט, אבל לא מהראשונים.
הייתי מעוניין לשמוע את דעתך.

תודה
ישן 20-02-2005, 18:31
  בוץ' בוץ' אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי אלי אייזיק שמתחילה ב "שאלה לי אליך"

אלי שלום,

טוב לשמוע שיש לך מוטיווציה ואתה מעונין להתגייס ליחידה קרבית. אין לי כל-כך מה להוסיף על מה שכבר נכתב. כושר קרבי זה תמיד טוב. הגיבוש לא קל. הבנתי שהשתתפת ביום סיירות. הגיבוש הרבה יותר קשה מהיום סיירות. אז אני חוזר ואומר חשוב ותהיה בעל כושר בסיסי פלוס - אבל שתדע בשלב מסוים הגוף מפסיק לתפקד ואז המח תופס פיקוד - אתה תתפקד בעזרת הראש שלך בלבד. אתה חייב להיכנס לגיבוש הזה אם דבר אחד בראש -וזה שתסיים את הגיבוש בצורה הכי טובה. האימרה הכל בראש נכונה מאוד. אתה חייב לעשות סוויטץ' בראש כי בשלב מסויים הגוף קורס ומה שנשאר זה רק מה שעובר לך בראש. תהיה חזק - לא רק פיזית אבל גם מנטלית.
דבר נוסף כל מעבירי הגיבוש מחפשים משהו מסויים או שיש לך את זה או שלא. אל תשבר או תחשוב שמשהו לא בסדר איתך אם לא תתקבל - עצם זה שסיימת זה היישג גדול...
בהצלחה.
ישן 23-02-2005, 03:26
  בוץ' בוץ' אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי pougachman שמתחילה ב "כמה דברים"

אוקיי אז ככה. אני כבר מודע לזה שאני אקבל כמה הערות על מה שאני אכתוב עכשיו אבל טוב מה לעשות מה שאני כותב עכשיו פשוט נכון. משום מה הפיקוד העליון החליט לאחד את כל היחטיות לגדס"ר. עכשיו לחלק המענין - כל החטיבות אומנם ביצעו את הפקודה הזו ומתפקדות בתור גדס"ר - הכל שותף. חוץ מסיירת גולני - גולני באמת החטיבה היחידה שאומנם גם נחשבת כגדס"ר אבל לא מתפקדת כגדס"ר - אין שום קשר בין החה"ן, עורב והסיירת. אומנם חלק מהפעילויות היחידות עובדות ביחד אבל הסיירת עדיין מתפקדת כגוף נפרד. שוב - זהו המצב. קבלו או לא.אז לענות על השאלה שלך - הסיירת עדיין גוף נפרד ומתפקדת בתור יחידה חיצונית - על הנייר? בגולני יש גדס"ר. זה לא משפיע על הלוחמים או החיילים במסלול. הסיירת נפרדת מהתחלת המסלול עד לסוף השירות.
כל מה שתעבור בגיבוש חשוב. תגיע מוכן מנטלית ופיזית.
לא חשוב איזה גיבושים עשית - זה לא משנה. היחידה רואה את הגיבוש הזה כהחשובה והקובעת ביותר.
ישן 23-02-2005, 21:07
צלמית המשתמש של מר בחור
  מר בחור מר בחור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.04
בוץ
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי בוץ' שמתחילה ב "בכל מחזור יש אך ורק צוות אחד...."

כמה שאלות לי אליך...
אוקי אני משל"ב,יש לי קרוב באגוז(כבוד...),ואני סימנתי גולני שני(מה לעשות מושבניק רוצה להיות בנח"ל).
עכשיו השאלה שלי היא,אם אני יגיע לגולני,מה כדי סמן בגיבוש אגוז או פלס"ר קודם,כי למרות כל הרעל והמוטיבציה שיש לי ללכת לאגוז,אני יודע שמעט מאוד אנשים מגיעים דרך הגיבוש יחטיות לאגוז.אבל גם אמרו לי שמי ששם אגוז ראשון,רוב הסיכויים שלא יקבל פלס"ר זה נכון???
כל הזמן אני שומע אנשים שמדברים על כמה שפלס"ר גולני זה היחידה הכי טובה בצה"ל ובלה בלה בלה...,עכשיו בלי להעליב או משהו,אני יודע שזה לא נכון,כי מה לעשות יש עדיין שלדג מטכ"ל 669 וכל אלה,בקיצר השאלה שלי מה כל כך מבדיל בינכם לבין שאר סיירת החי"ר??והפלס"רים בפרט.

עוד שאלה-למה נבחרו דווקה הלוחמים מפלס"ר גולני להיות אלפיניסטים???ארי יש עוד הרבה יחידות שעוברות את הקורס השירות שלהם.

נ.ב. הייתי בשרגא ראיתי את הבסיס שלכם(של פלס"ר גולני),וזה פשוט קיבוץ.של אגוז זה נראה כמו בניין סטודנטים כזה,אבל שלכם זה אשכרה קיבוץ.

נערך לאחרונה ע"י מר בחור בתאריך 23-02-2005 בשעה 21:25.
ישן 24-02-2005, 03:45
  בוץ' בוץ' אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי מר בחור שמתחילה ב "בוץ"

טוב אז תשמע - את ההבדלים בין היחידות כבר הסברנו בפורומים אחרים. אתה מוזמן לקרוא. לטעמי היחידה היחידה ש"יותר" טובה מסיירת גולני היא השייטת - בתור אחד שעשה מבצעים איתם אני מכבד ומעריץ גדול שלהם - היחידות שלנו למדו ולומדים הרבה אחת מהשניה.
בנוגע לשאלון העדפות - אם תבלוט בגיבוש וסיירת גולני תרצה אותך - היחידה תיקח אותך - הגיבוש הוא גיבוש של הסיירת ולכן היא כמובן מקבלת עדיפות בחירה.
תשמע הזכרת שמות של יחידות בהשוואה לסיירת גולני - אני לא אשווה. אבל אני מציע לך לבדוק קצת יותר טוב.
תשאל את הקרוב שלך לגבי התנאים שלהם ביחידה - קיבוץ זה בדיוק מה שהולך ביחידה - פשוט כיף. תשמע כאשר מפקד היחידה יושב איתך ומעשן נרגילה איתך - זה אומר משהו. ואז אותו מפקד יחידה דוחף אותך הצידה כדי שכדור חולף לא יפגע בך - תשאל את הקרוב שלך אם זה היה אי פעם קורא. גבר, זה ההבדל בין "יחידה" לבין "גדוד". שוב תקרא את הפורומים הקודמים.
אלפיניסטים? היא יחידת בת של הפלס"ר - למה שתיקח לוחמים מיחידות אחרות?
דבר אחרון - כנראה שתגיע לנח"ל - בהצלחה.
ישן 24-02-2005, 15:09
צלמית המשתמש של מר בחור
  מר בחור מר בחור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.04
אגוז זה לא דוגמא...
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי בוץ' שמתחילה ב "טוב אז תשמע - את ההבדלים בין..."

כי דבירתי איתו על זה והוא אמר לי שהם ממש לא אוהבים את הקצינים שלהם כיום ביחידה,פעם היו להם אחלה קצינים אבל היום,כל הדרג בפיקודי שלהם די מעצבן.
תנאים...לפי מה שהבנתי ממנו יש להם אחלה תנאים,גם להם היו נרגילות(למרות שהמפקד{הדפוק} שלהם לשעבר אסר אליהם),אבל הם כל היום היו במבצעים לפי מה שהוא סיפר לי,הם לא הרבה היו בשרגא,כאילו יומיים שלוש בשבוע מקסימום.

יש לי שאלה אליך על סיפור ששמעתי,זה נכון שבאו מהפיקוד או לא יודע מה,אל היחידה שלכם,ולקחו את הנרגלית,ויום אחר כך מפקד היחידה צעק על הקצין שנתן את ההוראה לקחת אותם והחריח אותו לסדר את כל הנרגליות בכל החדרים שהיו מוכנים לעישון???
ישן 24-02-2005, 16:53
  כבר אזרח כבר אזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.04
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי מר בחור שמתחילה ב "אגוז זה לא דוגמא..."

אני לא מבין מה זה השטויות האלה...אנשים מתגייסים בשביל נרגילות וזה מה שמודד את יוקרת היחידה? מי שרוצה לעשן נרגילות שייסע לסיני...בשביל למדוד מהי יחידה טובה צריך לבדוק את איכות האנשים שבה ,את איכות הפעילות שלה,את הערכים שמחנכים אליהם וכיו"ב ובאמת שזה לא מעניין אם מפקד היחידה מעשן נרגילה עם הלוחמים...כמו כן אני מאמין שכל מפקד ולוחם בצה"ל היה מזיז חייל שלו ממקום שבו הוא יכול לחטוף כדור שהרי זהו אחד העקרונות החשובים בצה"ל ונקרא דוגמה אישית...כמו כן לכל יחידה יוצא לעשות שתפי"ם עם יחידות אחרות ולמען האמת אני לא זוכר שת"פ בין פלס"רים אבל ישנם שתפ"ים בין יחידות מובחרות...שייטת וסיירת גולני(מבצע כחול וחום) ולעומתם סיירת מטכ"ל וסיירת צנחנים(אביב נעורים) היו שתפ"ים כמעט מסורתיים בעבר וגם כיום ישנם שתפ"ים בין יחידות מובחרות...
ישן 25-02-2005, 09:09
צלמית המשתמש של זעמן
  זעמן זעמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.04.04
אני לא אשווה?!
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי בוץ' שמתחילה ב "טוב אז תשמע - את ההבדלים בין..."

כשיש לי משהו שלילי לומר אני בדרך כלל שותק (למה לי?).
אבל הפעם אני אחרוג. גבב של שטויות כאלה לא קראתי מימי.

סירת גולני היא סיירת חטיבתית. היא לא בנפרד או כל מיני המצאות.
הדימוי העצמי הגבוהה של הסיירת נובע אך ורק מהדימוי הנמוך של הגדודים(שאין לו הצדקה).
ההתעלקות של הסיירת על תקציבים גדולים יותר משאר היח"טיות היא בושה לחטיבה ולסיירת.
המודל של שתי פלגות לקוח מיחידה אחרת, ותמיד נראה לי חיקוי זול.
אבל, עודד על ידי המח"טים כמפעל לקצינים. חייל שהודח נתנה לו הבררה לסיים ולצאת לקצינים.

שטח 100 וכל מה שמסביב. טירונות היחידה המותאמת לסרגל המאמצים של צה"ל.
אין חריגות, פרט לשגעון של מפק"צ כזה או אחר (אימון של 18 שעות רצוף גם ככה קשה).
הסודיות שאופפת את הפלס"ר אינה במקומה. מעניין? אני לא מכיר לוחמים שחתמו שותפות סוד.
גם להיות לוחם בגדודים זה הישג לא פחות מאשר להיות לוחם ביח"טית.

סירת גולני כמו כל היח"טיות מבצעת פעילות מבצעית מגווונת לשמירה על ביטחון המדינה.
ועל כל כל הכבוד!

להיות לוחם בצה"ל זה להיות העלית שבעלית. לא חשוב באיזה יחידה.
מספרם של הלוחמים קטן מאד לעומת תומכי הלחימה.

נערך לאחרונה ע"י זעמן בתאריך 25-02-2005 בשעה 09:16.
ישן 25-02-2005, 22:19
  בוץ' בוץ' אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי Gabi B שמתחילה ב "שלום, אמרת שפלס"ר גולני..."

לכל יחידה יש את צורת האימונים שלה - בגדול מאוד זה מבוסס על "תורת הלחימה" שאתה מדבר עליו. אך בכל זאת כל יחידה יש את הצורה שלה. ככל שיחידה מסוימת "מתבגרת" יותר היא צוברת ידע ונסיון - השייטת מצוינת בעבודה שהיא עושה - שמע סיירת גולני אינה יכולה לפשוט מהים - היאי אינה מאומנת בצורה כזו - אבל היא כן מסוגלת ביבשה. כאשר כל הקונפליט הזה החל השייטת לא הייתה מאומנת למתהר כזה של לחימה- היחידות למדו אחת מהשניה.

ידע אישי? שמע אחרי כל מבצע יש תחקיר - לקחים. כל אחד אומר את דעתו. מה לשמר ומה לא לעשות. כל ההתנסות האישית מתגבשת למה שהיחידה מתווצרת. ואם הידע הזה עוזרים אחד לשני ולא נכנסים למאבקי כח- כמו שניסיתי והצלחתי להוכיח בפורום הזה...
ישן 26-02-2005, 12:01
  shikooz shikooz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.04
אני כרגע נמצא בגדס'''ר
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי Gabi B שמתחילה ב "אוקיי סבבה, אם ככה למה כל..."

בנוגע לרמהה של הפלס''ר אין מה לדבר הרמה באמת גבוה,אם הייתי משיג לכם סירטון של תצוגת תכלית של האימונים שלהם ומה שמלמדים אותם לעשות כולכם הייתם מסכימים,זה סרטון באמת מגניב..
בנוגע לשאלות של המלשב'''ים ,אין לך מה לדאוג הרבה, בסופו של דבר ככה אני הרגשתי מי שרוצה להגיע לפלס'''ר או לאגוז ובאמת רוצה מגיע,יש אולי כמהה שמגייעים להשבחה של החה''ן או העורב שבעצם הם ברמה של פלס''''ר,אבל חוץ מהם אני חושב שכמעט כל מי שהגיע לו התקבל ,באמת בגולניי יש דגש על הקב''א ,ומי שאם קב''א גבוה יש לו יתרון על אחרים להגייע ליחטיות או לאגוז....אל תילחצו מבחינת הכושר הפלס''ר מחפשים אנשים איכותים שמוכנים להשקיע כמו גם אגוז,יש להם כבר את השיטות שלהם לבנות לך את הכושר...

ועוד משו הסיבה שהיוצאים מפלס''ר גולני מגיעים בד''כ לאלפניסטים היא בגלל שגולני מאז ומתמיד הייתה חטיבה צפונית.שכחנו כבר מי נילחם על רמת הגולן ועל החרמון..
אז מן הסתם ברור שמגולני יצאו חיילים ליחידת האלפניסטים,

נערך לאחרונה ע"י עידו403 בתאריך 26-02-2005 בשעה 12:07. סיבה: לא לכתוב על הכשרות !!!!!
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:31

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר