לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-02-2005, 13:27
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Boss11 שמתחילה ב "צריך הסבר לגבי צילום ספציפי..."

יש משהו בדבריו של adamr.

מבדיקה של הEXIF המלא, עולה כי המצלמה היתה על מצב אוטומטי לחלוטין.

ולכן, מדידת האור ובחירת גודל הצמצם ומהירות התריס היתה אוטומטית ובלעדית לאותו רגע במצלמה המסויימת הזו.

לכל מצלמה הייתרונות והחסרונות שלה (גדלי צמצם אפשריים, רגישויות, עדשה רחבה או זום) ובגלל שזה כך, משתנה גם היכולת הרגעית מצילום לצילום - בייחוד במצבי הצילום האוטומטי - כאשר המצלמה היא זו שמבצעת את הבחירות.

המלצה שלי, אם אתה ממש מעוניין שייצא צילום טוב אחד לפחות של הסיטואציה - נסה כל מיני מצבים, כגון - מצד עדיפות צמצם, מצב אוטומטי, ומצב Bracketing (מצב שבו המצלמה מבצעת גיבוי של פיצוי חשיפה - שלילי וחיובי).
כלומר, אל תחסוך - ואחת מהתמונות תהיה טובה לבטח. הדרך הכי טובה ללמוד היא על ידי כך שתתנסה בעצמך. (כך גם תכיר את יכולות המצלמה טוב יותר)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-02-2005, 13:35
  Boss11 Boss11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.01.04
שלח הודעה דרך MSN אל Boss11
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי rgrg שמתחילה ב "יש משהו בדבריו של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rgrg
יש משהו בדבריו של adamr.

מבדיקה של הEXIF המלא, עולה כי המצלמה היתה על מצב אוטומטי לחלוטין.

ולכן, מדידת האור ובחירת גודל הצמצם ומהירות התריס היתה אוטומטית ובלעדית לאותו רגע במצלמה המסויימת הזו.

לכל מצלמה הייתרונות והחסרונות שלה (גדלי צמצם אפשריים, רגישויות, עדשה רחבה או זום) ובגלל שזה כך, משתנה גם היכולת הרגעית מצילום לצילום - בייחוד במצבי הצילום האוטומטי - כאשר המצלמה היא זו שמבצעת את הבחירות.

המלצה שלי, אם אתה ממש מעוניין שייצא צילום טוב אחד לפחות של הסיטואציה - נסה כל מיני מצבים, כגון - מצד עדיפות צמצם, מצב אוטומטי, ומצב Bracketing (מצב שבו המצלמה מבצעת גיבוי של פיצוי חשיפה - שלילי וחיובי).
כלומר, אל תחסוך - ואחת מהתמונות תהיה טובה לבטח. הדרך הכי טובה ללמוד היא על ידי כך שתתנסה בעצמך. (כך גם תכיר את יכולות המצלמה טוב יותר)

RGRG אני חייב להגיד שאין כמוך!!

חכיתי להסבר כזה?!
קורס צילום אני אוליי יקח אחרי שאסיים את לימודיי. בתור העשרה .

אני חושב שאולי adamr מסתכל מנקודת מבטו אך בין מה שכתוב למה שקורה בשטח יש הבדלים לפעמים. אני טיפוס שמנסה אך תמיד מוכן לשמוע דעות של מנוסים ממני.

הדבר ההכי מעצבן זה לשלוח למקורות הכתוב במקום להסביר כמו ש RGRG הסביר בצורה מטומצתת וברורה לחלוטין..

תודה RGRG .

שיהיה יום מעולה לכולם!!
BOSS11

ישן 16-02-2005, 14:47
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Boss11 שמתחילה ב "איך לומדים מהEXIF על מצב צילום"

בהמשך למה שהמלצתי בנוגע לתוכנת העזר ViewEXIF, באשכול
http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=33242

הנה צילום מסך של המידע בנוגע לתמונה שהבאת כאן כדוגמה:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אמנם, תחת תכנית הצילום - ישנו הערך "Unknown", וזאת משום שזה אינדיבידואלי לכל מצלמה.
בדר"כ במצב אוטומטי, מופיעה המילה Normal תחת מאפיין תכנית הצילום.

ולכן, מבט בשני המאפיינים החשובים "משך חשיפה" ו"מספר F"(צמצם), מראים כי מדובר במספרים "לא סטנדרטיים" (מה שמאפיין תוכניות צילום אוטומטיות - בהן המצלמה בוחרת את המספרים המתאימים לה ביותר ללא התחשבות בדרגות חשיפה מסויימות).

ניתן ללמוד הרבה גם על יכולות של המצלמה שאנו מצלמים בה, אם נקרא את נתוני התמונה לאחר צילום במצבי צילום אוטומטיים (או חצי אוטומטיים) ובכך לשפר את היכולות שלנו.
ככל שנכיר יותר את המצלמה, נוכל להפיק ממנה תוצאות טובות יותר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:42

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר