לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2007, 11:03
  yochaiav yochaiav אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.08.07
העלאת שכר דירה

שלום רב,

אנחנו משפחה שמתגוררת בקיבוץ במעמד של תושבים כבר שנתיים וחצי.

בשנה הראשונה היה לנו חוזה בתוקף אבל בשנה השנייה למיטב זיכרוננו לא חידשנו את החוזה וכל המשא ומתן התבסס על הסכמות בעל פה. אנחנו משלמים שכר דירה קבוע בשקלים.

לפני כחודשיים קיבלנו מכתב שצורת התשלום לחינוך הילדים בגנים השתנתה ואנחנו נדרשים לתת 12 צקים דחויים עבור כל חודש מראש (גן פרטי לא של משרד החינוך). לא הייתה לנו אף פעם בעיה של תשלום ולא הבנו את הדרישה אבל הסכמנו.

שנת הלימודים החדשה מתחילה בימים אלה וילדנו כבר בגנים ועכשיו אנחנו מתבקים לחדש חוזה תושבות עם הקיבוץ והם רוצים להעלות את שכר הדירה בסכום מסויים. אין לנו התנגדות לדרישה אבל היא נראית לנו סחטנית משום שלעבור לגור בישוב אחר אחרי תחילת שנת הלימודים יהיה לנו קשה מאוד וכן התחייבנו לשלם על החינוך של ילדנו בקיבוץ לשנה הקרובה.

בדברים שבעל פה כבר הודענו על המשך מגורנו בקיבוץ לפני חודשיים כחלק מהלחצים שהפעילו עלינו בחינוך שאם לא נתחייב ונרשום את ילדיינו לחינוך יכניסו ילדים אחרים ולילדיינו לא יהיה מקום.

1) האם הקיבוץ חייב להודיע לנו בכתב על שינוי בשכר הדירה ואם כן כמה זמן מראש?

2) באין חוזה בתוקף ורק בעל פה האם יכולים להוציא אותנו מהדירה בזמן שאנחנו מחויבים עם אותו גוף לחוזה על החינוך?

3) מה מומלץ לנו לעשות?

תודה מראש,

יוחאי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-08-2007, 11:12
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yochaiav שמתחילה ב "העלאת שכר דירה"

ישנם שאלות שאני מתלבט לענות עליהם, וזו אחת מהן. אני יכול ללמד אותך איך להישאר במקום בהליך משפטי מסויים ובטענות משפטיות טובות שישנם לך. ומה מחיר המלחמה?
1. שכ"ט עורך דין
2. יחסים בלתי אפשריים עם הקיבוץ
3. מלחמה ומהומה שברון לב ולבסוף, גם אם תנצח במערכה בטווח קצר ואפילו לא תשלם עוד אגורה הרי במלחמה תפסיד כי הדירה אינה שלך אלא של הקיבוץ
לכן, להמלצתי שלי, נהל מאבק מוגבל עם טיעונים סבירים כמו מכתב הטוען שבעדר חוזה אנו רואים את המשך החוזה הישן והקיים ביננו כמחייב על כל המשתמע ממנו, ואל תשכח משפט מפייס בסוף שכן אתה רואה במקום את ביתך.
האם יש מישהו רציני שיעזור לך בניסוח, האם ניסית שיחות בע"פ של מו"מ ופשרה שימתינו עם העלאה שנה?
ישן 31-08-2007, 11:36
  yochaiav yochaiav אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.08.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי בן שאול שמתחילה ב "ישנם שאלות שאני מתלבט לענות..."

תודה על התגובה המהירה,
ערכנו שיחה קצרה עם האחראית על השכרת הדירות והיא טוענת שההחלטה היא לא שלה. היא קיבלה את טיעוני על הודעה מראש לפני תחילת שנת הלימודים אבל הקבלה של הטיעון לא עזרה לשכר הדירה להיתקבע במקומו. ביקשנו שיחה עם הועדה וזה יקרה כנראה בשבועות הקרובים כיוון שהם בתהליך של החלפת יו"ר. כרגע אנחנו מתבקשים לחדש חוזה.
אנחנו כן שוקלים לעבור למקום אחר בשנה הבאה ולא רואים במקום זה את ביתנו לשנים רבות זה פשוט קרוב לעבודה. בנוסף לכך הדרישה להעלות את שכר הדירה היא גורפת לכמה משפחות שמתגוררות באותו אזור בקיבוץ וגם להם יש בעיה עם האופן שבו זה נעשה.
אני מאמין שאם יש איזה סעיף בחוק שמחייב הודעה מראש הם יסכימו להמתין עם העלאה שנה לכן אני מעוניין לדעת אם יש משהו שיגן עלי לא בשביל לרוץ לעורך דין מחר.
דבר נוסף, האם חתימה על החוזה החדש היא בעצם הסכמה ולכן לא תהיה לי שום אופציה אחריה וכמה אני יכול לדחות את חתימת החוזה?
שוב תודה,
יוחאי
ישן 31-08-2007, 11:55
  בן שאול בן שאול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי yochaiav שמתחילה ב "תודה על התגובה המהירה, ערכנו..."

שלח להם מכתב בנוסח דומה לבא: אני מתגורר מאז... וכו... החוזה היחיד הקיים ביננו הינו... בהעדר חוזה אחר מאז ועד היום הוא הקיים ביננו והמחייב את הצדדים וכמובן שההוכחה הטובה ביותר ששני הצדדים נהגו על פיו.... אני דוחה את דרישתכם החד צדדית לשינוי בחוזה.... בשל שנת הלימודים המתקרבת הנני להודיעכם כי אם תעמדו על קיום דרישותיכם לחוזה חדש אעזוב את הדירה במועד של(הכנס תאריך הגיוני של כ 10 חודשים ולא יותר) בינתיים הינכם מתבקשים לקיים את החוזה הקיים כלשונו ואני דוחה כל ניסיון להכתיב לי חד צדדית חוזה חדש!
בשולי הדברים אציין שלא אהסס לעמוד על זכויותי בכל אינסטניציה שתידרש אולם ההוצאות לפעולותי יובאו לפניכם. כמובן שאין מכתבי זה ממצא את מלוא טענותי. בהצלחה, תקרא שוב גם את תשובתי הקודמת!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:58

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר